Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם המוסך פעל ברשלנות?

dramaniken
שימו לב! השרשור הזה בן 1365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,
יש לי סוזוקי ספלאש מ2012 עם קילומטראז' מאוד נמוך(6000). ביום שני האחרון העברתי את הרכב טיפול תקופתי והכנה לטסט במוסך מורשה סוזוקי, ולא עלו בעיות מהטיפול. בבוקר למחרת לא עברתי טסט לרכב(!)

הבלם של הגלגל הימני אחורי פשוט לא עבד (לא עצר את הגלגל בכלל, בעיה בABS לפי מה שאמרו כשחזרתי למוסך).
רציתי לשאול אם מהידע שלכם המוסך היה אמור לבצע בדיקה בה זה היה מתגלה (גם משהו פשוט כמו לסובב ידנית כל גלגל בנפרד וללחוץ על הברקס), שכן בבירור לא עשו לי אותה, ועכשיו בשירות לקוחות טוענים שלא היה סיכוי לעלות על התקלה.

איך מוסך רגיל אמור לבדוק בלמים בטיפול תקופתי? רק בנסיעת מבחן? הם היו אמורים לבדוק לפחות את הדוושה? (בדיעבד הדוושה לפני ואחרי התיקון של התקלה התנהגה בצורה אחרת לחלוטין).

תודה מראש:)

IMG_20200702_100523.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מפרקים את הגלגלים ובודקים ויזואלית עובי רפידה וצלחת בלימה, בודקים שאין נזילות ושהקליפר נראה במצב טוב בכללי,
אין להם את המכונה שיש במכון טסטים שבודקת עוצמת בלימה בכל גלגל

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיפולים תקופתיים בדרך כלל בודקים ויזואלית את המכלולים.

אפילו אם יסובבו ביד את הגלגל על הליפט הגלגל יעצור.

צריך לפרק את הגלגל ולבדוק את כל מכלולי הקליפר, שהרפידה לא נתפסה, שהקליפר נע בחופשיות, שהפינים המובילים מגורזים, שהבוכנה לא תפסה וכולי.

מכיון שהרכב כמעט ולא נוסע כנראה הבעיה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, viperoey17 כתב:

הם מפרקים את הגלגלים ובודקים ויזואלית עובי רפידה וצלחת בלימה, בודקים שאין נזילות ושהקליפר נראה במצב טוב בכללי,
אין להם את המכונה שיש במכון טסטים שבודקת עוצמת בלימה בכל גלגל

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

תודה על התשובה!

אבל למרות שאין לי מספיק ידע בנושא זה עדיין מציק לי שהבלם היה מנוטרל לגמרי והם לא שמו לב... כשבאתי אחרי הטסט לתקן את זה המוסכניק בעצמו הראה לי איך הוא מסובב עם היד את הגלגל ולחיצה על הברקס לא עוצרת אותו.. 

לפני 3 שעות, trademark כתב:

בטיפולים תקופתיים בדרך כלל בודקים ויזואלית את המכלולים.

אפילו אם יסובבו ביד את הגלגל על הליפט הגלגל יעצור.

צריך לפרק את הגלגל ולבדוק את כל מכלולי הקליפר, שהרפידה לא נתפסה, שהקליפר נע בחופשיות, שהפינים המובילים מגורזים, שהבוכנה לא תפסה וכולי.

מכיון שהרכב כמעט ולא נוסע כנראה הבעיה שם.

כן זה כנראה בגלל שהרכב עמד הרבה זמן ובקושי זז. בגדול הוא הראה לי שזה קשור לABS ולESP, אחד הצינורות לא יצר לחץ שמן לבלם. הם תיקנו את זה וישר עברתי את הטסט אבל זה עיצבן אותי שתקלה כזאת עברה מתחת לאף בטיפול תקופתי, שילמתי מחיר מלא גם עבור טיפול וגם עבור תיקון:/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך עובר ויזואלית על מערכת הבלמים, מחפש נזילות שמן ובלאי של רפידות ודיסקים, הוא לא יכול היה לזהות את התקלה ולא אמור לבצע את הבדיקה שהצעת על דרך קבע אלא אם התלוננת ספציפית על תקלה בבלמים.

אין פה רשלנות אלא תקלה שלא התגלתה על ידי המוסך ולא היתה מתגלה בטיפול גם במוסך אחר.

טוב שיש טסט שנתי.

בכל מקרה נראה שיש לך רכב שכמעט ולא נוסע, ממליץ כן להוציא אותו לסיבוב פעם בכמה ימים גם אם הנסיעה אינה הכרחית, זה יעשה לו רק טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...