Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיב אופטי - הבדלים בין החברות

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, Shay_u כתב:

יש לך שקע אופטי בקיר? מעניין.

בבניין שלי יש תשתית נחושת רגילה ומתג מרכזי לכל הבניין, ההמרה מאופטי מתבצעת בכניסה למתג.

אצלי בבית יש שקע רגיל, אני מחבר לקיר כבל RJ רגיל.

אתה אצל חחי.. בגלל זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יוצא לי מהקיר סיב אופטי לתוך ממיר אופטי ל-RJ45 של D-Link, משם מחובר כבל רשת קצר ל-Technicolor הזה.

תיאורטית אם אני לא חייב מודם אז אני מחבר את הראוטר (לא בדיוק ראוטר, מיקרוטיק CAP AC) לממיר הזה וסוגר סיפור

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם החיוג קורה אוטומטית בתוך הטכניקולור הזה או שאני צריך לבקש ספציפית חיוג

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך גישה פנימה לתוך השיקוץ הזה? יוזר/סיסמה? אפשר לראות אם יש הגדרות חיוג.

אם לא, הייתי מנסה לעקוף אותו ולראות מה קורה.

אני אופתע אם דחפו לך מכשיר שאין לו שום שימוש/פונקציה, ובכ״מ הייתי מבקש חיבור ללא חיוג.

DHCP בקיר זה הדבר הכי מתבקש והגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח שיש, אבל אני עכשיו במשרד.

הכי פשוט זה להניח שיש DHCP בקיר ולחבר את המיקרוטיק ישר לקיר ולראות מה קורה.

בעיקרון המכשיר הוא בהשאלה בחינם לשנה, אח"כ 10 שקל בחודש, היה לו פעם שימוש, כי הראוטר הפרטי שלי היה רק WiFi N 300MBps.

אגב פעם = לפני חודש

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמעט שנתיים וחצי עם הסיב האופטי של פרטנר (1GB/100MB).

ראוטר של Dlink DSL-G256DG שתומך ברשת אלחוטית בתדרים 2.4GHZ ו 5GHZ.

החיבור לרשת מבוצע ע"י חייגן (אתה מקבל יוזר וסיסמא).

במשך השנתיים פלוס הללו לא היו *שום* בעיות, עד שבוע שעבר.

לציין שאני מאוד מרוצה מאיכות החיבור, אבל ממהירות השירות קצת פחות (ובכלל, המקרה שלי הוא דיי קומדיה של טעויות).

יום בהיר אחד החיבור לרשת נעלם (יום בהיר= שבוע שעבר, יום שלישי).
הסיב האופטי עובד, המתאם האופטי מראה שהסיב תקין ויש חיבור לשני הכיוונים (מהמתאם האופטי לסיב וגם לראטור עצמו).
שיחת טלפון לתמיכה ומכאן מתחילים בבדיקת הגדרות (שלא עזרה): מחיקת חייגן, הקמת חייגן, עדכון יוזר וסיסמא. כלום לא עזר.
כבר אז נדלקה להם "נורה אדומה" שהכתובת לא נכונה.

מסתבר שהשיוך לכל סיב ברשת האופטית קשור באופן ישיר לכתובת הבניין הרשומה.
מאחר ומדובר בשכונה חדשה, הרישום הראשוני להזמנת החיבור ולקבלת שירות לפני שנתיים וחצי בוצע על שם הבניין הצמוד אלינו (כתובת נפרדת, כניסה נפרדת, הכל נפרד - רק שיש ביננו קיר אחד משותף). ולמה הוא בוצע על כתובת הבניין השני ?
כי שום מקום בארץ לא היה יכול לקבל את הכתובת של הבניין, כי באותה תקופה לא היה לו מיקוד.

טו מייק א לונג סטורי שורט, הייתי בלי אינטרנט שבוע.

הטכנאי הראשון שהגיע(התקשרתי ביום ג', הוא הגיע רק ביום א' - 5 ימים אחרי !)  זיהה מייד שמדובר בבעיית כתובת. הדריך אותי להתקשר לשירות ולבקש "מעבר דירה" על מנת שהשיוך הקיים לסיב יתבטל, ובמקומו יעודכן השיוך לבניין הנכון.

התקשרתי לשירות והנציגה שהגעתי אליה לא ביצעה "מעבר דירה" אלא "שינוי כתובת" - וזה כמובן לא עזר - מה שגרם לי להתעצבן עוד יותר ולפנות לשירות בבקשה לניתוק ביום שלמחרת.
יום למחרת הגיע טכנאי אחר, שחיבר ברכזת את הסיב שלי ועדיין לא היה חיבור.
מסתבר שהמתקין שהתקין את הסיב, רשם על המדבקה שמדובר בסיב בצבע מסויים, ולמטה הסיב האמיתי שמגיע מהדירה - הוא למעשה בצבע אחר.
בסופו של דבר הנציג תפס אותי בבית, ובזמן שהוא נמצא ליד המרכזיה למטה ואני צמוד לראוטר (לממיר האופטי), בסופו של דבר הוא הצליח לאתר את הסיב הנכון וחיבר אותי.
לאחר מכן הוא עלה אליי לדירה ובהגדרות הראוטר הוא ביטל את החייגן לחלוטין (העביר אותו מ pppoe ל DHCP) ובאותו הרגע הראוטר התחבר ובא לציון גואל.

אני עדיין נמצא בטיפול של קשרי לקוחות כי: גם לא קיבלתי שירות שבוע, גם השירות היה מאוד איטי ובנוסף גיליתי שהמבצע שהבטיחו לי לשנה, פתאום "התאדה" אחרי 6 חודשים. מעבר לזה אני חושב שבשנת 2020 אין שום סיבה לחכות לטכנאי 5-6 ימים על תקלה משביתה - ולכן (למרות שקודם לכן אף פעם לא ביקשתי) אמרתי לה שמן הראוי שיפצו אותי על העניין הזה. נחכה ונראה מה יוליד יום...

בשורה התחתונה: תקלות אצלם הן סופר נדירות (ולא רק אצלי) והחיבור מצויין. מקווה שלא תיתקל בתקלות, כי אז זה יכול לקחת זמן. למרות הכל - מדובר ב"תקלה" ראשונה אחרי שנתיים וחצי - ולמרות הכל אני עדיין מרוצה מהחיבור (לדעתי אין להם מתחרים, לא באיכות החיבור ולא במחיר).
לציין לטובה גם את הנציגים וגם את הטכנאים, שבמקרה שלי כולם היו מאוד שירותיים ומקצועיים ובאמת פעלו לתיקון הבעיה.

איציק

• אהבתי 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Shay_u

מעדכן שיש אכן DHCP בקיר.

אני עכשיו חושב להחליף את הטכניקולור באיזה סוויצ' חמוד עם POE

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

היום הגיע טכנאי אלימיטייד להתקנה. הכל בוצע כראוי מלבד לכך שאני עדיין ללא אינטרנט משום שקיימת תקלה בתשתית עצמה (התקנה קרה הם קראו לזה) שנותנת אות חזק מדי מהסיב.

לא יודעים מתי יגיעו לטפל בקופסא בבניין, מעריכים שהיום בערב... מקווה שזה נכון כי הסיטואציה לא נעימה.

הראוטר, לפחות ויזואלית, נראה מצוין. קצת מעצבן כל סרבול הכבלים (גם הראוטר, גם הממיר של הסיב האופטי לכבל רשת וכבל רשת). אם יש למישהו יש הצעות יצירתיות לסידור הכבלים למישהו עם ידיים שמאליות, אשמח.

נוסף לכך הוא ביצע קדיחה בקיר אל מחוץ לבניין על מנת להשחיל את הסיב. לאחר שהלך ראיתי שהחור גדול מהסיב העובר בו ומשאיר פתח אור. לא מוטרד מגשם משום שהוא בכיוון מטה, אלא מחרקים. לסתום את החור עם סיליקון / איזולירבנד? 

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סיבים של פרטנר וקיבלתי ראוטר חדש שמייתר את הממיר של הסיב (כפי שהיה לי בסלקום), נאמר לי שבראוטרים החדשים זה הכל בקופסא אחת וזה הרבה יותר נוח

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, yuvalganim כתב:

לי יש סיבים של פרטנר וקיבלתי ראוטר חדש שמייתר את הממיר של הסיב (כפי שהיה לי בסלקום), נאמר לי שבראוטרים החדשים זה הכל בקופסא אחת וזה הרבה יותר נוח

אין אצלי לצערי תשתית של פרטנר, אלא רק סלקום ואלימיטייד

הרבה יותר נוח כן, אבל לא מטרד של ממש. סתם מעצבן כל הכבלים משום שיש ברשותי גם את הקופסא של פרטנר שמעבירה את האינטרנט לממירים בבית

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Ragnar 

אני קדחתי פעם בקיר כדי להעביר כבל נחושת רגיל, החור היה גדול וסתמתי עם סיליקון. לדעתי צריך לחדש אחת לכמה שנים, מעבר לזה - יפתור לך את הבעיה 

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Ragnar כתב:

אין אצלי לצערי תשתית של פרטנר, אלא רק סלקום ואלימיטייד

הרבה יותר נוח כן, אבל לא מטרד של ממש. סתם מעצבן כל הכבלים

וחסך לי נקודת חשמל חשובה :)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שאני עם הממיר של הסיב, ועכשיו חיברתי את הראוטר WIFI הפרטי שלי ישירות לממיר של הסיב, והכל עובד.

הבעיה היחידה עם זה - יש לי 4 צרכנים שמחוברים חוטית - טלוויזיה, מחשב, פלייסטיישן וראוטר WIFI.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Shay_u כתב:

אני קדחתי פעם בקיר כדי להעביר כבל נחושת רגיל, החור היה גדול וסתמתי עם סיליקון. לדעתי צריך לחדש אחת לכמה שנים, מעבר לזה - יפתור לך את הבעיה 

תענוג.

מקווה שיהיה אפקטיבי ולא אמצא קן נמלים בחדר

לפני 2 דקות, yuvalganim כתב:

וחסך לי נקודת חשמל חשובה :)

לגמרי. אף אחד לא חשב לעולם שאצטרך יותר מארבעה שקעים של חשמל ליד המחשב. 

מוסיף כמובן שלצורך כל האופרציה נוסף גם כבל מאריך מכוער להפליא

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

אז זהו, שאני עם הממיר של הסיב, ועכשיו חיברתי את הראוטר WIFI הפרטי שלי ישירות לממיר של הסיב, והכל עובד.

הבעיה היחידה עם זה - יש לי 4 צרכנים שמחוברים חוטית - טלוויזיה, מחשב, פלייסטיישן וראוטר WIFI.

הקופסא עצמה לא מפריעה לי, אלא הכבל רשת שמגולגל מאחוריה 😭

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...