Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיב אופטי - הבדלים בין החברות

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 1343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה פותר גם את זה.

עכשיו יש לך 2 כבלי רשת, אחד מהממיר אופטי לראוטר ואחד מהראוטר למחשב או לצרכן אחר לא?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

@Ragnar

שלח תמונה של הבלאגן הנוכחי, יש פתרון לכל בעיה

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

@Shay_u

מעדכן שיש אכן DHCP בקיר.

אני עכשיו חושב להחליף את הטכניקולור באיזה סוויצ' חמוד עם POE

אז למה דחפו לך את ה technicolor הזה?

אין לו שום פונקציה חוץ מלהכניס לך לחשבון את האלמנט.

ועוד היית צריך לרסט אותו פעם בכמה ימים?

אני לא באמת יודע איך חיוג עובד, אבל יכול להיות שכן יש חיוג מה technicolor ואתה פשוט חיברת לקיר כשעוד היה lease / session שלא פקע?

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דחפו את הטכניקולור כי לפני הראוטר WIFI הפרטי שלי היה ראוטר WIFI ישן בתקן N. שזה היה בסדר כשהוט נותנים על הנייר 250 מגה ובפועל יותר קרוב ל-90.

יכול להיות, אם כי קודם כיביתי את הטכניקולור, ואז הדלקתי אותו, ואז כיביתי שוב, וניתקתי את הכבל של הפלייסטיישן ממנו וחיברתי אותו ישירות לממיר.

במקביל הדלקתי את הפלייסטיישן, ואז עשיתי הגדרות רשת ובדיקת אינטרנט והכל עבר בסדר, וכנראה שלא מדובר על אותו Session, כי הפלייסטיישן תמיד מדווח על NAT Type 2 והפעם דיווח על NAT Type 1

אגב אם ארצה VOIP דרכם (במקום דרך הוט) אז אני עדיין צריך את הטכניקולור או חבר של טכניקולור 😕

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה פותר גם את זה.

עכשיו יש לך 2 כבלי רשת, אחד מהממיר אופטי לראוטר ואחד מהראוטר למחשב או לצרכן אחר לא?

1 מהממיר האופטי לראוטר

1 מהמחשב לראוטר

1 מהקופסא של הממיר (פרטנר TV לראוטר)

לפני 9 דקות, Shay_u כתב:

@Ragnar

שלח תמונה של הבלאגן הנוכחי, יש פתרון לכל בעיה

ברצון רב

מבחינת שקעים:

ללא המפצל המכוער הנ"ל, קיימים 4 בקיר שמשמשים עבור המסך של המחשב, המחשב, ראוטר וקופסא עבור אינטרנט לממירים של פרטנר, והראוטר של פרטנר.

כאשר יחברו אותי באופן סופי לאלימיטייד, אעיף את הראוטר של פרטנר, ואשאר עם המסך, מחשב, ממיר אופטי, ראוטר והקופסא של פרטנר ל-TV. 

סה"כ 5 שקעים

ניתן לראות גם את האור מהחור בקיר דרך אגב

כבן לבית מאוד אסתטי וחוליי ניקיון, זה מזעזע

unnamed (2).jpg

unnamed (3).jpg

unnamed (4).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Ragnar כתב:

1 מהממיר האופטי לראוטר

1 מהמחשב לראוטר

יש סוויצ'ים עם ממיר אופטי, זה לא זול אבל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Ragnar כתב:

1 מהממיר האופטי לראוטר

1 מהמחשב לראוטר

ברצון רב

מבחינת שקעים:

ללא המפצל המכוער הנ"ל, קיימים 4 בקיר שמשמשים עבור המסך של המחשב, המחשב, ראוטר וקופסא עבור אינטרנט לממירים של פרטנר, והראוטר של פרטנר.

כאשר יחברו אותי באופן סופי לאלימיטייד, אעיף את הראוטר של פרטנר, ואשאר עם המסך, מחשב, ממיר אופטי, ראוטר והקופסא של פרטנר ל-TV. 

סה"כ 5 שקעים

ניתן לראות גם את האור מהחור בקיר דרך אגב

כבן לבית מאוד אסתטי וחוליי ניקיון, זה מזעזע

unnamed (2).jpg

unnamed (3).jpg

unnamed (4).jpg

אכן נראה זוועה. מה שהייתי עושה - קונה רב שקע כזה למשל :

https://www.homecenter.co.il/rabbi-jack/product-page/21407

ומצמיד אותו מתחת לשולחן קרוב לקיר (עם דו"צ חזק או ברגים קטנים אפילו), ואז כל הבלגאן הזה הופך לכמעט בלתי נראה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יש סוויצ'ים עם ממיר אופטי, זה לא זול אבל

מעדיף פחות התעסקות טכנולוגית :) 

לפני 10 דקות, misterb כתב:

אכן נראה זוועה. מה שהייתי עושה - קונה רב שקע כזה למשל :

https://www.homecenter.co.il/rabbi-jack/product-page/21407

ומצמיד אותו מתחת לשולחן קרוב לקיר (עם דו"צ חזק או ברגים קטנים אפילו), ואז כל הבלגאן הזה הופך לכמעט בלתי נראה.

נשמע כמו משהו שאני יכול לעשות בקלות, אבל זה עדיין לא פותר את ריבוי הכבלים על השולחן.. רק את כל השקעיד'ה שהולכת בשקעים (עדיין ירוצו כבלים על הקיר למחשב לדוגמה) 

חשבתי לקנות איזו שחור וללפף חלק מהכבלים שיהיו צמודים אחד לשני וצמודים לקיר בחלקים מסוימים... לא יודע איך זה יראה הפח זבל הזה

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, זה פתרון לשקעים רק.

לגבי השאר - כל ציוד הרשת יכול להיות חבוי גם מתחת לשולחן או בצידו, אין לך ממש צורך לראות אותו, בסוף אתה צריך רק כבל רשת למחשב.

יש המון פתרונות ברמות שונות של יצירתיות/השקעה כספית ובתלות באפשרויות שיש לך באיזור העמדה. תפתח קצת את הראש ותוכל לשפר את המצב די בקלות.

סתם דוגמה - לעשות מדף נסתר מתחת לשולחן שעליו יישב כל הציוד רשת עם החוטים, או אפילו קופסה שתשב על המארז של המחשב, ואז כל השנאים והחוטים גם הם נשארים
מתחת לשולחן, זה ינקה לך את רוב העסק.

• אהבתי 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Ragnar - עוד עצה, כשלא צריך כבל ארוך, לא משתמשים בכבל ארוך.

קונים כאלה, שיש בלא מעט מקומות:

https://www.cable.co.il/pl_product~415090~4~40.htm

לגבי ה clusterfuck - אכן נראה נורא, אבל מתחילים בקטן:

מפרקים את כל התקעים מרב-שקע שלך.

שואפים להשאיר את הנקודה הראשונית בקיר נקייה (רק תקע אחד), ולחבר הכל דרך רב שקע שמוקם במיקום נסתר כמו שהמליץ @misterb .

מומלץ על הרגל של השולחן. אם לא נוח, אפשר להדביק עם כל דבק שיחזיק את כל הקונסטרוקציה הזאת על דופן מגירה/תחתית השולחן, להיזהר לא לשים במקום שיפריע לתנועה שלך מתחת לשולחן.

מושכים את התקעים שניתקת בתחילה לכיוון הרב שקע הנסתר, מקבצים את כל הכבלים שהולכים לאותו כיוון משוער עם אזיקונים (להיזהר לא להצמיד כבלי רשת לכבלי חשמל או שנאים, אלא אם יש לך כבל רשת double shielded twisted pair )

כבלי חשמל שהתקע שלהם במיקום ה"נסתר" והולכים לכיוון מסך, מחשב וכו' - מקבצים יחד עם אזיקונים, הכל צריך להיות במקבצים ולעלות לסף השולחן מנקודה בודדה (או שתי נקודות אם בלתי אפשרי).

יש לך מלא כבלים שנובעים מהשרוול ומתפזרים לכיוונים שונים בשולחן - תקבץ את כולם יחד עם אזיקונים, שיעלו לשולחן בנקודה אחת ולא במיליון. אחרי שעלו לשולחן, לסדר את הכבלים לכיוון שהם צריכים להגיע אליו.

אם יש חור בשולחן לכבילה- עדיף להשתמש בו.

לגבי מה שאי אפשר לגעת (ההתקנה של פרטנר מהקיר) - סובלים בשקט, לא הייתי נוגע.

הידיים שלי שמאליות לחלוטין, אבל גם אני עם מקסימום שעה השקעה אפשר להגיע לתוצאות יפות.

אם יהיה לך את הזמן, נשמח אם תשתף איך הזוועה נראית אחרי הסידור :)

נ.ב בשביל הפיניש, מומלץ להחזיר את ה airpod הימני שלך ל case שלו, הוא גם ייטען וגם יהיה פחות מבולגן ;)

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Shay_u כתב:

@Ragnar - עוד עצה, כשלא צריך כבל ארוך, לא משתמשים בכבל ארוך.

קונים כאלה, שיש בלא מעט מקומות:

https://www.cable.co.il/pl_product~415090~4~40.htm

לגבי ה clusterfuck - אכן נראה נורא, אבל מתחילים בקטן:

מפרקים את כל התקעים מרב-שקע שלך.

שואפים להשאיר את הנקודה הראשונית בקיר נקייה (רק תקע אחד), ולחבר הכל דרך רב שקע שמוקם במיקום נסתר כמו שהמליץ @misterb .

מומלץ על הרגל של השולחן. אם לא נוח, אפשר להדביק עם כל דבק שיחזיק את כל הקונסטרוקציה הזאת על דופן מגירה/תחתית השולחן, להיזהר לא לשים במקום שיפריע לתנועה שלך מתחת לשולחן.

מושכים את התקעים שניתקת בתחילה לכיוון הרב שקע הנסתר, מקבצים את כל הכבלים שהולכים לאותו כיוון משוער עם אזיקונים (להיזהר לא להצמיד כבלי רשת לכבלי חשמל או שנאים, אלא אם יש לך כבל רשת double shielded twisted pair )

כבלי חשמל שהתקע שלהם במיקום ה"נסתר" והולכים לכיוון מסך, מחשב וכו' - מקבצים יחד עם אזיקונים, הכל צריך להיות במקבצים ולעלות לסף השולחן מנקודה בודדה (או שתי נקודות אם בלתי אפשרי).

יש לך מלא כבלים שנובעים מהשרוול ומתפזרים לכיוונים שונים בשולחן - תקבץ את כולם יחד עם אזיקונים, שיעלו לשולחן בנקודה אחת ולא במיליון. אחרי שעלו לשולחן, לסדר את הכבלים לכיוון שהם צריכים להגיע אליו.

אם יש חור בשולחן לכבילה- עדיף להשתמש בו.

לגבי מה שאי אפשר לגעת (ההתקנה של פרטנר מהקיר) - סובלים בשקט, לא הייתי נוגע.

הידיים שלי שמאליות לחלוטין, אבל גם אני עם מקסימום שעה השקעה אפשר להגיע לתוצאות יפות.

אם יהיה לך את הזמן, נשמח אם תשתף איך הזוועה נראית אחרי הסידור :)

נ.ב בשביל הפיניש, מומלץ להחזיר את ה airpod הימני שלך ל case שלו, הוא גם ייטען וגם יהיה פחות מבולגן ;)

חשבתי על לקחת את זה צעד קדימה ולהתקין חתיכת פלטה של עץ על החלק הזה, שתהיה כמו כלאפה שתתרומם כלפי מעלה ויהיה אפשר לגשת לכבלים

רחוק מהעין רחוק מהלב

במידה ויצא לפועל אפרסם

בקשר ל-AIPODS, אין כמו לגלות בזמן ריצה שלאחת מהאוזניות נגמרה הסוללה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטואציה מעצבנת נורא.

ההתקנה בוצעה ביום ראשון, אך עדיין לא חוברתי לאינטרנט משום שקיימת בעיה בעוצמות לדברי הטכנאי ששהה אצלי. (העוצמה מהתשתית חזקה מדי).

זה לא משהו שהוא יכול היה לטפל בו. לכן חיבר את כל ציוד הקצה והסיב ונשארתי כך. הטיפול עבר לדבריו לצוות ההנדסי ושיטופל עד הערב (ראשון).

היום - יומיים לאחר מכן, לא טופל ואין צפי. 

בשירות הלקוחות אומרים לי כבר מספר פעמים בגילוי מעצבן שזה יכול לקחת יום, יומיים, שבוע ואף יותר ואין להם צפי, אין ממונה לדבר איתו ואין מה לעשות בנידון אלא לחכות.

קיימת אפשרות שיגיעו לקחת את הציוד ונסיים את הפרק הזה בחיינו

אם זו ההתנהלות ללקוח חדש, קצת מדאיג אותי מה יהיה כאשר תהיה לי תקלה באינטרנט ולא יהיה לי אינטרנט חליפי כפי שיש עכשיו? לא ציפיתי.

ידעתם להתקשר אליי ברגע שחיברתם את הבניין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Shay_u כתב:

מתסכל מאד, אם אתה כרגע בתשתית סיבים אחרת אז תסיים את כל הסאגה.
אם לא ואתה בחיבור ישן, תמתין קצת... ההמתנה שווה את זה. סיבים זה מדהים

כרגע בתשתית מיושנת של 100 מגה...

תוהה אם בסלקום פייבר (שגם הם מחוברים בבניין) הסיטואציה הייתה אחרת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. פרטנר יש גם טכנאים חיצוניים  אז לא בטוח שהוא מקצועי

2. הייתי מנסה להבין מה בדיוק הבעיה, אולי זה ירגיע אותך

3. אם אתה ב100מ' מיושן אין לך יותר מדי מה להתלונן , פשוט תמתין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...