Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוקטביה 2007 דיזל - תצרוכת סולר פתאומית גבוהה, לא מוצאים פתרון

Freak_Miky
שימו לב! השרשור הזה בן 1538 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מנסה לבדוק כמה עומס יש על המנוע בעזרת VAG COM, כמו שאני מבין מבלוק 015 הנתון Engine Torque מציג כמה עומס יש על המנוע ברגע נתון (כלומר כמה טורק נמצא בשימוש)?

ללא מדחס מזגן:

c939f3a6d60c6683306519b0bedddb7d.jpg

5f1f66f1abd5184466ebea241239c9b5.jpg

מדחס המזגן פעיל:

6c9b4878192d844ce107547852971975.jpg

7a19d5422674768c30aceda6389d44f6.jpg

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ממליץ לבדוק שנית את כל צנרת הטורבו.

בהחלט יכול להיות שצינור אחר גם כן פגוע.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, תיבת ההודעות הפרטיות שלך מלאה.

טופל.

ממליץ לבדוק שנית את כל צנרת הטורבו.

בהחלט יכול להיות שצינור אחר גם כן פגוע.

איציק

נבדק, נמצא תקין - גם במוסך שלישי.

העדכון הוא כזה, אני עדיין תקוע עם התקלה - הרכב שותה סולר, משתרך אחרי כולם בכביש ומתאמץ יותר מהרגיל כדי לשמור על קצב תנועה סביר (במצב תקין כולם תמיד היו "מפריעים" לי בכביש ובעיקר מדי פעם בנתיב שמאלי). נכנסתי למוסך נוסף, פחות מומלץ ברשת ויותר מומלץ ע"י נהגי המונית שהרבה מטפלים אצלו בשוטף - לא מצא דבר חריג, מבדיקתו הגדישה תקינה מלבד מזרק אחד שקצת חורג מהשאר (לדעתי המספר שראיתי למזרק הזה בסריקה שלו היה אף גבוהה יותר מהסריקה האחרונה לא מזמן), הוא ממליץ לפתוח מנוע ולבדוק את הקאמשפט - לטענתו בעונת המוניות מנועי 1.9TDI היו מטפלים קבוע בקאמשפט עייף שחוק סימטרית - אך כמובן לא מתחייב על כלום.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב תקין בין תדלוקים היה יוצא לי 1:15, עכשיו 1:11 בערך.

במצב תקין הממוצע הכללי לפי המחשב היה עומד על 6.5/100, עכשיו כמעט 9/100.

כמו כן כשעומדים בסרק, הצריכה לפי המחשב עולה בקפיצות של 0.1 כל מספר שניות (עם/בלי מזגן) - דבר שעד לא מזמן לא היה כלל. לדוגמא אם בסוף נסיעה היה מופיע במחשב 6.5/100 והייתי ממשיך לעמוד בסרק כמה דקות המספר לא היה עולה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

הי,

כתבת שהיה 1:15 עכשיו 1:11. בהודעתך הראשונה בשרשור אמרת שאם ימשיך ככה אין לך סיבה (כלכלית אני מניח) להחזיק ברכב.

אני לא בטוח שמסכים איתך, תקן אותי אם אני טועה.

נניח שאתה נוסע 20 אלף בשנה. אם אתה מחלק ב 11 וגם ב 15 מכפיל נגיד בממוצע מחיר לליטר 6.4 ש''ח, יוצא לך הפרש של כ 3000 שקל בשנה לשלם יותר על דלק במצב הקיים של האוטו כל עוד לא נפתרה בעיית הצריכה.

מעבר לעניין הצריכה, לפי תאורך והאחזקה הקפדנית, הרכב במצב מצויין (אתה אומר שהוא לא טיל כמו שהיה, אולי זה אפילו יתרון מבחינה בטיחותית :).

תחשוב שאם אתה תחליף לרכב בן 4-5 שנים, בוא נגיד מאותה משפחה, רק הירידת ערך תהיה 6-8 אלף בשנה ולך תדע באילו עוד בעיות תתקל ברכב שאתה רק מתחיל להכיר אותו. את שלך אתה כבר מכיר לאורך ולרוחב.

עדיף להפסיד 3000 לשנה במצב הקיים ובמצב הכללי הטוב של הרכב ולקוות שהמזל יאיר לך פנים בעתיד בפתרון הבעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק במה שאתה כותב - על הנייר.

בפועל, אני לא ביטוח לאומי ולא מחזיק ברכב ספציפי כי מר גורלי. כל הרעיון ברכב הזה הוא שימושיות, להשאיר עשן לשאר הנהגים בכביש ולשכוח מתחנות דלק. כרגע זה לא בדיוק המצב.

מה שמקומם בכל הסיטואציה הוא שיכול להיות ומדובר במשהו גדול כמו מנוע עייף והכל בפנים עקום, זה יכול גם להסתכם בצינור סולר סדוק שמכניס טיפת אוויר או צמת חשמל פגומה בה אחד הכבלים מזייף נתונים למחשב. לי אין בעיה מה שצריך מסדרים, זה בכל מקרה משתלם ומחזיר אותי על דרך המלך - הבעיה היא שלאף אחד בארץ כנראה אין את היכולת המקצועית לאבחן את התקלה.

אגב, כבר חודשיים אולי אפילו יותר שאני סוחב על עצמי את הנטל וכבר שוקל ברצינות לקנות רכב אחר ואת האוקטביה להשבית ולהפוך לעציץ (לא מוצא סיבה טובה להעניק אותה למישהו אחר במחירון המצחיק שלה).

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. הייתי רוצה לראות שינוי כלשהו במצב כדי לזרז את האבחון, אולי אפילו שהמצב היה מחמיר אבל לא - זה הפך לסוג של מצב נתון של הרכב.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
צינורות וואקום בדקת?

חיישן טמפרטורת סולר בדקת?(אם לא הנה קישור להשפעות שלו) http://www.myturbodiesel.com/wiki/fu...l-replacement/

צינורות ואקום נבדקו, לגבי חיישנים אני כבר לא בטוח שזה קשור בהם. אני שם לב שלרכב קשה מאוד לפני הטורבו (הטורבו אמור לגדוש מ-1900 סל"ד), מ-2300 סל"ד מרגישים יותר כוח אבל זה לא זה (בסל"ד כזה הרכב היה עף ונדיר שהיה לי צורך להגיע אליו). כרגע הכיוון הוא פתיחת מנוע ובדיקת קאמשפט, רק אחרי החגים לצערי.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להחליף את צינור הוואקום שנכנס לטורבו לפעמים הוא נראה תקין אך הוא לא...

מקרה שקרה לי בפאסאט TDI 2004 הקודמת - היה מאיץ "בעדינות" יחסית להרגלו ולכל מוסך שהגעתי בדקו את הצינורות ועוד כמה דברים ואמרו שהכל תקין! כמובן לא ויתרתי מפני שהרגשתי שיש ירידה בביצועים ולאחר תקופה החלטתי להחליף את צינור הוואקום שנכנס לטורבו, מיד הורגש ההבדל והסחיבה/שיגור חזרו לקדמותם.

צינור הוואקום היה נראה תקין אך הוא כבר איבד את האלסטיות שלו בקצה שמתחבר לטורבו ולמרות שהיה נראה שהוא מחובר בצורה טובה הוא לא ביצע את תפקידו ולא הפעיל את הטורבו כראוי.

הסחיבה במנועים הללו(1.9 TDI) אמורה להתחיל כבר מ 1600-1700 סל"ד והכח המתפרץ מגיע בערך ב 2100 סל"ד.

חשוב לציין שהגיר שהיה לי הוא אוטומטי רגיל ולא DSG.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את כל השרשור , אבל למה אתה לא קופץ לרון ?

פעם ב 5 דקות עבודה הוא החליף אצלי אטם קרוע שגרם להזעה אחרי שמורשה יבואן רצה להחליף טורבו ברכב חדש שעדיין באחריות.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לחץ הגדישה שרואים דרך ה vag com?

האם בסרק המנוע נושם בצורה תקינה לפי ה vag com?

האם יש לך אפשרות לנטרל פיזית את ה egr ולבדוק שנית?

בדוק היטב את כל הצינורות והגרמושקות אחרי ה maf. גם סדק פתוח או חריר יכולים לגרום לשיבושים.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1538 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...