Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיג חדש עם תאריך ישן

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 1858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון, בטסט אמורים להתייחס רק ליובש ולא לתאריך (3 שנים אחורה שגם עוד 3 שנים יהיה בסדר).

מה הסיבה שאתה מחליף צמיגים לאחר 3 שנים בלבד? קרוב ל 100,000 ק"מ?

אם כן, אולי זה כן יכול להתאים לך, ודוגמת הנעליים לא רלוונטית לכאן, כיוון שצמיג בהחסנה מתבלה פחות מצמיג שכבר הורכב.

אבל בהפרש הזה אני לא חושב שזאת עסקה כדאית. אולי בהנחה של 50%, כיוון שהצמיגים באמת ישרתו אותך משמעותית פחות שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עשיתי 50 ק"מ. יכול להיות שאני קצת משתולל בפניות, מה שגורם לשחיקה. אבל רואים שהצמיג יבש ושחוק לגמרי בצדדים. הצמיגים הקדמיים גמורים, באחוריים יש עוד קצת, אבל גם הם יבשים. מקריאה בפורום הבנתי שצמיגים זה מרכיב ממש חשוב במכלול של הרכב, ואנשים נוטים לזלזל, לכן כבר תקופה ארוכה אני קורא פה בפורום על הנושא.

בסוף החלטתי ללכת על הצמיגים בני השלוש. ההנחה שעשו לי מגלמת 35 אחוז בערך, אני חושב שזה מכובד מאוד. דיברתי גם עם הסוכן של קונטיננטל. אמר שהצמיגים שכבו במקום מקורה ומאוורר. גם הצמיגים ה"חדשים" שלהם הם בני שנה (פלוס מינוס). צחקו עלי כשאמרתי שאני מעוניין בצמיג בן חודשיים.... אמרו שללקוח הלא מקצועי אין אינדיקציה לבדוק את הצמיג חוץ מהתאריך שלו, וזה מה שכולם עושים. פחות מ2400 ש"ח לרביעיית צמיגים - נשמע מחיר סבבה, נדבר בעוד כמה שנים...

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר קנית, אבל בשביל הדורות הבאים.

אני חושב שסה"כ זאת טעות. יש מספיק צמיגים בארץ וזאת לא מידה נדירה או צמיג איכותי מאוד ששווה להתפשר. (סה"כ קונטיננטל עם דירוג דלק F)

מקום שמנסה לדחוף הנחה כזאת מאסיבית על מוצר מסויים - זה אומר שהוא לא מצליח למכור את המוצר והוא רק רוצה להיפטר ממנו כי הוא עולה לו כסף בדמות מלאי/עומד להגיע לפח הקרוב. היבואן יכול לגחך על אחרים, אבל הוא זה שמכר במחיר שנמוך ב35% ממחיר השוק - משמע אף אחד לא היה מוכן לקנות את הצמיגים האלה, ולכן הוא לא מכר.

בנוסף, בפעמים האחרונות שקניתי צמיגים אף אחד לא צחק עליי שדרשתי צמיגים בני פחות מחצי שנה. כולם הבינו ועמדו בהתחייבות.

אני ככלל לא קונה ממי שצוחק עליי ומתנשא מעליי.

נזכרתי בסיפור קטן-

אחד הרכבים בעברי עבר תאונה מאסיבית כשעמד בחניה. הרכב היה עם 600ק"מ(חדש דנדש) ונגרר למוסך מרכזי של יבואן גדול.

בתאונה אחד הצמיגים נקרע, וביקשתי בפירוש להחליף לצמיג מאותו הדגם מיועץ השירות, כדי שלא יהיו שני צמיגים שונים על אותו הסרן.

יועץ השירות ענה תשובה מזלזלת "מה נראה לך שנשים צמיג של מאזדה 2?". לא עניתי לו, כי הייתי בטוח באותו הרגע שהצמיג לא יהיה זהה.

אחרי כמה ימים הרכב חוזר, והצמיג לא זהה. טלפון ליועץ השירות - הוא לא ידע איפה לקבור את עצמו על הפאדיחה. אחרי זה טלפון למנהל המוסך - הוחלף הצמיג על חשבונם(ולא על הביטוח) לצמיג זהה - וזאת רק בגלל שחצנותו של היועץ.

בקיצור - אל תאמין לאנשים שעומדים להרוויח עליך כסף, כל מטרתם למקור, גם אם זה לזלזל בך, באינטליגנציה ושלך ובסביבה שלך.

היה גם מקרה נוסף שפירסמתי בפורום, שהתקשרתי ליבואן גדול לשאול על מלאי של צמיגים והתשובה המזלזלת שקיבלתי הייתה "טרי יש רק בלחמניות"(או משהו כזה). את הסט שרציתי לקנות כבר לא קניתי מהיבואן הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארצנו החמה העסקא הזו משתלמת רק למי שנוסע מס' גבוה של ק"מ.

אתה גבולי מבחינת הכדאיות.

אני נוסע מעט ק"מ ולכן מקפיד על טריות בכדי שישמשו מה שיותר שנים.

לשם השוואה: ראיתי סיטרואן אספנות באירופה למכירה בת 38 שנה עם צמיגים מקוריים.....אך מעט מאוד ק"מ וחנייה סגורה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
עשיתי 50 ק"מ. יכול להיות שאני קצת משתולל בפניות, מה שגורם לשחיקה. אבל רואים שהצמיג יבש ושחוק לגמרי בצדדים. הצמיגים הקדמיים גמורים, באחוריים יש עוד קצת, אבל גם הם יבשים. מקריאה בפורום הבנתי שצמיגים זה מרכיב ממש חשוב במכלול של הרכב, ואנשים נוטים לזלזל, לכן כבר תקופה ארוכה אני קורא פה בפורום על הנושא.

בסוף החלטתי ללכת על הצמיגים בני השלוש. ההנחה שעשו לי מגלמת 35 אחוז בערך, אני חושב שזה מכובד מאוד. דיברתי גם עם הסוכן של קונטיננטל. אמר שהצמיגים שכבו במקום מקורה ומאוורר. גם הצמיגים ה"חדשים" שלהם הם בני שנה (פלוס מינוס). צחקו עלי כשאמרתי שאני מעוניין בצמיג בן חודשיים.... אמרו שללקוח הלא מקצועי אין אינדיקציה לבדוק את הצמיג חוץ מהתאריך שלו, וזה מה שכולם עושים. פחות מ2400 ש"ח לרביעיית צמיגים - נשמע מחיר סבבה, נדבר בעוד כמה שנים...

אתה מבין שצמיג טוב וטרי הוא קריטי, ב-50 אלף ק"מ גמרת צמיגים סטנדרטיים, אתה מסיע את המשפחה שלך על הדבר הזה ובכ"ז נכנעת להנחה של כמה מאות ש"ח.

תהיה בריא.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקום שמנסה לדחוף הנחה כזאת מאסיבית על מוצר מסויים - זה אומר שהוא לא מצליח למכור את המוצר והוא רק רוצה להיפטר ממנו כי הוא עולה לו כסף בדמות מלאי/עומד להגיע לפח הקרוב. היבואן יכול לגחך על אחרים, אבל הוא זה שמכר במחיר שנמוך ב35% ממחיר השוק - משמע אף אחד לא היה מוכן לקנות את הצמיגים האלה, ולכן הוא לא מכר.

רק תיקון קטן, המוכר לא ניסה לדחוף לי שום דבר... וגם לא הסוכן של קונטיננטל. אני התקשרתי אליו וביקשתי דגם מאוד ספציפי - Conti4x4Contact לפי המידה 255/55R18 97H.

הוא אמר שמהדגם הזה יש רק צמיגים בני שלוש שנים, והם בהנחה (הוא עשה הנחה מראש). מצד שני הוא הציע צמיגים חדשים מ2018, אבל מהדגם CROSSCONTACT ATR.

אני עדיין רציתי את הדגם הקודם, ביקשתי הנחה נוספת, לא קיבלתי, וזהו סוף הסיפור. לא המוכר ולא הסוכן ניסו לשכנע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שצמיג טוב וטרי הוא קריטי, ב-50 אלף ק"מ גמרת צמיגים סטנדרטיים, אתה מסיע את המשפחה שלך על הדבר הזה ובכ"ז נכנעת להנחה של כמה מאות ש"ח.

תהיה בריא.

הוא אומר שהצמיג טרי ונשאר טרי במחסן של החברה. ראיתי פה בפורום עוד כמה מומחים שטענו כך. אז מה קריטי פה?

ההנחה זה לא מה ששיכנע אותי, זה רק הוסיף לשכנוע. פשוט הייתי נעול על הדגם שרציתי מהתחלה, והיה כזה רק מ2016.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוגמא לא קשורה, כי אין שום מקום להשוות בין צמיג שעמד במקום מאוורר ומוצל לבין צמיג שנסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
הוא אומר שהצמיג טרי ונשאר טרי במחסן של החברה. ראיתי פה בפורום עוד כמה מומחים שטענו כך. אז מה קריטי פה?

ההנחה זה לא מה ששיכנע אותי, זה רק הוסיף לשכנוע. פשוט הייתי נעול על הדגם שרציתי מהתחלה, והיה כזה רק מ2016.

ברור שהוא יאמר וברור שכל סוכן צמיגים ילך על הנתון הפחות מחמיר. הם גם מוכרים לינגלונג וצ'ינגצ'ונג בתואנות של "חברת בת של...הא...זה..." בלי להתעכב על טיב הסחורה.

עזוב, היה לך נוח להקטין ראש וזהו.

אם היית עושה חישוב של כמה מאות ש"ח הבדל בפריסה ל-3 שנים, אולי היית פועל אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא שקרן, והצמיגים עמדו בשמש, וכל העובדים רקדו עליהם. אחרי הכל זה הסיכון שאני לוקח, ותמורתו אני מקבל הנחה... מחר אראה את הצמיגים בעיניים, וטוב מראה עיניים ממשמע אוזניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדעה שבצמיגים לא חוסכים.

אבל אתה החלטת ללכת בדרך שבחרת, ואתה ילד גדול. בכל מקרה לי נראה שפתחת את השרשור רק כדי לקבל חיזוקים על הבחירה שכבר עשית מראש. אחרת, לא היית רוכש אותם.

מקווה שלא תצטער על כך.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה רכבים מסתובבים עם צמיגים בני 6-7, עוברים טסט ולא עושים תאונות. וזה עוד אחרי שהיו בשמש.

אם הייתה הנחה שלדעתך מגלמת את הגיל, יכול להיות שזו כן עסקה משתלמת.

נראה לי שמגזימים פה שצמיג בן 3 הוא צמיג מתפורר. גם אחד שהיה מותקן על רכב 3 שנים הוא לא כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אף אחד לא אמר מתפורר אלא מאבד תכונות.

בדיוק מה שאתה לא רוצה מהצמיגים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...