Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מח גיר הלך באיביזה, כיצד לקבל מהיבואן השתתפות רצון טוב

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 2331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 182
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ציד מכשפות זו גם הגזמה, כמו כל ההתייחסות. אין כאן ציד מכשפות, אף אחד לא חווה את הבעיה "על בשרו"... אלו ביטויים שמראים התייחסות אמוציונלית לא פרופורציונאלית לעלות פיננסית קצת גבוהה.

או ביטויים נפוצים בשפה העיברית.. עניין של השקפה.

חוץ מזה, לחלק לא מבוטל מהאוכלוסיה, הוצאה לא צפויה של 8-9 אלף שקל על רכב עממי שלוקח אותם יום יום לעבודה, זה בהחלט "לחוות על בשרם" במלוא מובן הדרמה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים אולי שלוש שנים לאחד הקולגות מהעבודה הלך מוח הגיר של המרצדס שלו E-class שבזמנו היה בן 5 שנים. הרכב טופל רק במורשה. כאשר גילו שהתקלה היא מוח הגיר, שלחו אותו לגרמניה ולאחר כ 3 ימים החזירו תשובה שבמרצדס לא יכול להיות שמוח גיר הולך. שלחו מוח גיר חדש מגרמניה והחליפו אותו בחינם.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה חשבו שהחלפת השמן מסינטטי ללא סינטטי יפתור את הבעיה.

.

אולי כדאי שתעדכן בעובדות לפני שאתה כותב?

החלפת השמן אכן פתרה את הבעיה. התקלה הגורפת ביחידת המכטרוניק הייתה קצר חשמלי שנוצר כתוצאה מריאקציה

של השמן הסינטטי עם חלקים בגוף המכטרוניק ,מה שהוביל לקורוזיה ושריפת יחידת הבקרה.

השמן המינרלי פתר בעיה זו כליל, ועל זה היה הריקול למכטרוניק.

כיום התקלות במכטרוניק לא קשורות לתקלה הגורפת שהייתה, ולמיטב ידיעתי לא נשרפות

יותר יחידות בקרה.

http://www.sgcarmart.com/news/events_features.php?AID=2943

עריכה אחרונה על ידי teyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה כן הבעיות? מה זה באמת משנה מה הבעיה וממה היא נגרמה? עובדתית הבעיות ממשיכות להגיע כפי שרואים כאן בפורום כל יום, והתיקון בצמפיון מבוצע בדרך אחת בלבד - החלפת כל היחידה.

מכאן יש רולטה כמה כל אחד ישלם וענייני רצון טוב שלא תמיד מגיע (מגיע ללקוח/מגיע מהיבואן...) ועוד נוסחאות שאין לי מושג מה הם. מה שכן אני יודע בוודאות שחברות הליסינג ממש לא חוששות מהתקלה הזאת ומגובים מהיבואן ולכן לא חוששות לקנות את הרכב שוב ושוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מתרגש וחושב שאכן זה לא עלות יקרה , רק שהמחיר לא נכון ומחיר החלפת מח הגיר היא כ7-8K ולא 3 שעולה תיקון שלא ידוע האם זה מספיק. אין לי ידע טכני ואין לי ידע בנושא אך אני חושב שאם זה רק עניין של תיקון לא מסובך מוסכי היבואן היו הולכים על האופציה הזאת ולא הולכים על החלפה כללית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסכי היבואן לא מחליטים תמיד מה לעשות וכנראה יש להם הוראה על החלפה ולא לתקן, אבל זו רק השערה אני אברר עם חבר שעובד בצ'מפיון

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אליהו, אני מסרב להתרגש מרכב עם 125K שצריך תיקון ב 3000 ש"ח.

כנראה גם חברות הליסינג לא מתרגשות. או שהן חובבות רולטה רוסית לך תדע...

דווקא הן מקבלות רצון טוב.. אחרי 3 שנים,הקונה המאושר צריך להתמודד עם צ'מפיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לצערי כרגע לא.

גם הייתי בנסיעת עבודה בסין, כך שגם לא ראיתי את בעל הרכב.

ברגע שיהיה משהו, אני לא אשכח לעדכן

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעבור שיחה "מלב אל לב" עם אחד המכונאים במוסך המורשה בו נמצא הרכב, בעל הרכב החליט לתת למוסך המורשה לבצע את ההחלפה.

המוסך המורשה העניק 1000 ש"ח הנחה, המחיר הסופי לעבודה+חלקים עומד על 7100 ש"ח.

הסיבות העיקריות שהביאו להחלטה:

1. המכונאי טוען שיש לו נסיון גרוע מאוד עם שיפוץ החלק המדובר. לטענתו, קשה מאוד "ללמד" את הגיר לעבוד עם החלק המשופץ, ואחוז השיפוצים המוצלחים לא מאוד גבוה.

2. לדברי המכונאי, יש במערכת כ350 מק"טים לחלק המדובר, איש לא יודע לומר מה ההבדל המדוייק בין כל מק"טים שכנים. לכן לרכוש חלק מפירוק הופך למשימה כמעט בלתי אפשרית.

עוד טענה מעניינת שהשמיע המכונאי, לדבריו אחוז רכבי VW שמקבלים "רצון טוב" מהיבואן גבוה משמעותית מאחוז ריכבי סקודה\סיאט. אף נתקל ברכבי VW ללא הסטוריית טיפולים במוסכים מורשים שקיבלו "רצון טוב" מהיבואן.. ניראה שלא כל החיות שוות ביער.

בעל הרכב עדיין שוקל ברצינות לנצל קשרים אישיים ולהתראיין לערוץ 10 עם הסיפור הזה.. מחזיק לו אצבעות.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי ישנו תהליך לימוד של המחשב את המכטרוניקס אחרי החלפה. מדובר בתהליך שכולל מספר מחזורי נהיגה (drive cycles) תוך כיול פרמטרים במחשב. המכונאי טוען שלחלק חדש התהליך לוקח כרבע שעה. לרכיב משופץ לעיתים לוקח שעות ולעיתים לא מצליח כלל.

יש לקחת בחשבון שיש פה טלפון שבור של 2 דרגות לפחות, והדרגה שנמצאת לפני הוא אדם לא טכני במיוחד. לכן יתכן שישנו אי דיוק בתיאור התהליך. יכול להיות שגם היה פה עירבוב.. אבל מהכרותי עם הנפשות המעורבות ועם קישרי המשפחה שהופעלו (שאין לי רצון להרחיב עליהם), לדעתי הסיכוי לעירבוב די נמוך.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העידכון. לדעתי המכונאי "עירבב" אותו יופי... מה זה קשה ללמד את המוח לעבוד עם הגיר. בדיחה.

אז מה אתה מציע לו לעשות? כן ללכת על שיפוץ? ליבי נוטה להאמין שהשיפוץ לא שווה את כספו ולכן הגירים מוחלפים במוסכי היבואן ולא משופצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...