Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוכחה מצולמת: מצלמות גאטסו רמזור אוכפות גם מהירות - לידיעתכם

מיצו
שימו לב! השרשור הזה בן 4366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמובן! אבל, בהידלקות הרמזור הכתום צריך להניח שיש לעצור, אלא אם הוכח אחרת (מכוח הטיעון הלוגי המשכנע "יש לי משאית ולוו FH על הזנב"), ולא להיפך.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מי שחוצה צומת במהירות של 130 קמ"ש הוא אידיוט.

מי שחוצה/מתקרב לצומת במהירות מופרזת תוך אי שמירת מרחק הוא אידיוט בריבוע.

מספיק אם הדמגוגיה בגרוש, במקרה הנ"ל הקנס יותר ממוצדק.

בצומת צריך להאט ולשמור מרחק ולא לחשוב אם נספיק "לגנוב" רמזור ולהאיץ לתוך צומת תוך הימור "האם נספיק לעבור בכתום צועק או שיתפספס ונעבור באדום" [אין לי סימני קריאה במקלדת אז תתארו לכם איזה עשרה]

זהו המקום הכי מוצדק להציב מצלמת מהירות והייתי שמח באם היו מישמים זאת בכל צומת גדולה בארץ.

כל כך הרבה אנשים מקפחים את חייהם בצמתים עקב נהגים אחרים אשר שחשבו שהם אולי יספיקו לחצות בכתום...

אני אישית ממתין בכל רמזור המתחלף לירוק לראות איזה טמבל שעובר באדום במהירות מטורפת, עד היום נוהג זה הציל את חיי לא מעט פעמים.

מי יודע, אולי המשטרה תשנה במקצת את תרבות הנהיגה הקלוקלת של הנהגים בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן אתה סותר את עצמך, קודם רשמת שאור צהוב=אור אדום.

ציטוט החוק, על מנת לשים דברים על דיוקם:

אור צהוב:

(א) המתקרב לצומת יעצור כאמור בתמרור ה-1 אלא אם הנהג אינו יכול לעצור לפני הצומת בבטחה. מי שנכנס לצומת יפנהו מיד.

(ב) אם מופיע אור צהוב מהבהב - התקדם בזהירות תוך שמירה על הוראות כל דין או הוראות התמרורים שבצומת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא סותר את עצמי - כאשר הרמזור כתום, יש לעצור כל עוד אפשר. מתי אי אפשר? כאשר קרובים מדי או כאשר יש סכנה דוחקת מאחור. זוהי המטרה של האור הכתום - לגרום לנהגים לא לעבור באור אדום בשום מקרה.

אם מופיע הכתום והם יכולים לעצור הם עוצרים בכתום (ולכן ממילא לא עוברים באדום) ואם אי אפשר לעצור אז עוברים בכתום, אבל לא באדום. אילו הרמזור היה מתחלף ישירות לאדום - ויש מקומות בהם זה כך - אזי היה מתאפשר מצב שבו נהג נאלץ לעבור באדום בעל כורחו עקב חוסר יכולת לעצור בזמן או בגלל סכנה מאחור.

בכל מקרה, גם בירוק מלא (ולא רק בהתחלפות הרמזור) צריך להפגין זהירות, לבדוק מראות, להאט אם צריך, להעיף מבט לשני צדי הצומת, לוודא האטה ועצירה של התנועה החוצה, לתכנן נתיב מילוט (רצוי), להיכנס לצומת כשמוכנים לבלום וכל צעד אפשרי שיאפשר לנו תמיד למנוע תאונה או (במקרה הכי גרוע והכי נדיר) לצמצם את תוצאותיה לאפס.

עניין המצלמה לא צריך להיכנס לכאן כיוון שבכל מקרה מעבר צומת אפילו ב-100 קמ"ש הוא מסוכן!

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן ג,

מסכים איתך לגבי חובת זהירות הכללית במעבר בצומת, אך אין חוק שמחייב להאט.

גם כך רוב הצמתים (אם לא כולם) הם בקטעי כביש עם מהירות מקסימלית המותרת עד 90 קמ"ש.

ידוע שרוב התאונות קורות במקומות אלה, אך הנהג לא צריך לחשוש מדוח מהירות כאשר דולק אור ירוק ולהסיח את דעתו על חיפוש מצלמה בצומת.

יצא לי לעבור בצומת הנ"ל ובגלל המצלמה (שהיא גם מצלמת מהירות) מצאתי את עצמי מסתכל פעם על האור הירוק שדלק בכיוון נסיעתי ופעם על הספידומטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, תפסיק לקשקש תביצים. אסור לעבור ברמזור כתום, וזהו.

אין לך מושג בחוקי התנועה!!!

בטח לא בנימוסים

מותר לעבור באור כתום ברמזור כמו גדול ובאופן החוקי ביותר בתנאי שלא יכולת לבלום לפני הקו !!

במקרה הזה חובה עליך לפנות את הצומת במהירות האפשרית

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4200 קנסות ו-3 מיליון ש"ח (ואולי גם יותר) בחודשיים וזאת רק ההתחלה...

לפי הפרסום של משטרת תנועה בפייסבוק - כבר מחודש אפריל התחילו לאכוף מהירות גם בצמתים.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000748482

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט מהכתבה:

"להזכיר כי מהירות הנסיעה המותרת על פי חוק בתוך הצומת הינה כמהירות הנסיעה המותרת באותו מקטע כביש. בשבוע שבין 5.5.12-28.4.12 עברו במצלמות הרמזור סה"כ 52,009 כלי רכב מעל המהירות המותרת, המדידה החלה במהירות של 91 קמ"ש ומעלה. לכאחוז (כ-500) מכלל הנהגים נשלח דו"ח תעבורה בשל נהיגה במהירות מופרזת".

ובזה תמו כל התהיות שעלו פה לגבי הורדת מהירות בצמתים. מה שכן-אני רואה את המצלמות האלה עובדות יפה מאוד בכביש 44 ומביאות אחלה הכנסה למדינה. אנשים לא שמים לב שהמהירות המותרת היא 70 ונוסעים ב90 קמ"ש בתוספת בלימות פתע.

כמה נקודות מעניינות בנוגע לכתבה הזו.

1. רק אחוז אחד (!) מהנהגים נתפס על עבירת מהירות וקיבל דו"ח תעבורה. הווה אומר-99 אחוז מהנהגים נוסעים כחוק (+כמה קמ"ש מעל).

2. בהמשך לסעיף 1-במידה והנתונים הללו נכונים, אני חייב להוריד את הכובע לציבור הישראלי בקטע הזה. אם הציבור ימשיך לנהוג כחוק במהירות המותרת, המצלמות האלו יעופו מכאן תוך כמה שנים.

3. אחרי שייאספו לאורך זמן הנתונים ממצלמות המהירות, הגיע הזמן להשתמש בהם הללו בכל פורום אפשרי כדי לתהות על קנקנה של הטענה "מהירות מופרזת הורגת" כשהרכב נמצא בידיו של נהג מיומן, ובנוסף לנסות ולהעלות את רף המהירות החוקית בכבישי ישראל. אני מקווה ש110 יהיה ה90 החדש בעוד כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקנתי מהפעלת המצלמות ברורה

היא מופעלת מעל 1 קמ"ש מעל המהירות המותרת אבל....

דוחות מנפיקים ברוב המיקרים על 750 ש"ח כלומר מעל 26 קמ"ש בדרך בין עירונית שזה בערך 120-125 קמ"ש על השעון .

חצי נחמה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שהכל משתנה בהתאם למצב הרוח של גורם כזה או אחר.

היום זה מעל 110, מחר יהיה יום חלש וזה יהיה מעל 90.

אין פיקוח ואין שקיפות.

אם חברה ציבורית הייתה מתנהלת ככה כבר מזמן היה חרם צרכנים.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. רק אחוז אחד (!) מהנהגים נתפס על עבירת מהירות וקיבל דו"ח תעבורה. הווה אומר-99 אחוז מהנהגים נוסעים כחוק (+כמה קמ"ש מעל).

2. בהמשך לסעיף 1-במידה והנתונים הללו נכונים, אני חייב להוריד את הכובע לציבור הישראלי בקטע הזה. אם הציבור ימשיך לנהוג כחוק במהירות המותרת, המצלמות האלו יעופו מכאן תוך כמה שנים.

המסקנות שלך לא מדוייקות ולא מבוססות על עובדות/נתונים.

מהציטוט שלך מהכתבה:

52009 נהגים נמדדו נוסעים במהירות גבוהה מהמותרת ("נתפסו" כלשונך). ל-500 מהם (כאחוז אחד) נשלח דו"ח.

אין נתונים לגבי אחוז הנהגים שנמדדו במהירות המותרת ומטה ("נוסעים כחוק"). המשטרה בחרה לשלוח דוחות לאחוז אחד מה"עבריינים" אבל ה-99% הנותרים גם הם לא נוסעים כחוק. אין נתונים לגבי המהירות בה נמדדו 99% האחוזים של הנהגים שנמדדו ("כמה קמ"ש מעל" לדבריך).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט מהכתבה:

"להזכיר כי מהירות הנסיעה המותרת על פי חוק בתוך הצומת הינה כמהירות הנסיעה המותרת באותו מקטע כביש. בשבוע שבין 5.5.12-28.4.12 עברו במצלמות הרמזור סה"כ 52,009 כלי רכב מעל המהירות המותרת, המדידה החלה במהירות של 91 קמ"ש ומעלה. לכאחוז (כ-500) מכלל הנהגים נשלח דו"ח תעבורה בשל נהיגה במהירות מופרזת".

...

...

קצת בעייתי סעיף 2. כתוב ש- 52,009 עברו במהירות שהיא מעל המהירות המותרת. רק אחוז קיבלו דוח.

מה שיקרה, שפשוט יורידו את הרף לקבלת דוח. במקום 10 קמ"ש מעל המותר, ישלחו דוח כבר ב- 1 קמ"ש מעל המותר. (ורואים שהמצלמה יודעת לעשות את זה.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...