Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת ביטוח של נהג פוגע מסרבת לשלם

שימו לב! השרשור הזה בן 4959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לפני זמן מה פגע ברכבי רכב אחר, באשמת נהג הרכב השני שפנה שמאלה ממולי מבלי לתת זכות קדימה.

תוצאות התאונה היו, פציעה שלי, ונזק לשני הרכבים, כאשר רכבי לא היה מבוטח בביטוח מקיף, שמאי מטעמי בדק את הרכב והכריז עליו כאבדן גמור, והעריך את שוויו בתוספת שכ"ט וגרירה ב 15K~.

פניתי דרך סוכן הביטוח שלי לחברת הביטוח של הרכב הפוגע, עם דו"ח השמאי בדרישה לתשלום סכום הנזק הנ"ל, החברה שילמה את הסכום הנ"ל פחות 3000 ש"ח, לטענתם בגלל "רשלנות תורמת"!

פניתי שוב לחברת הביטוח במכתב שבו הבהרתי כי התאונה והנזק הינם באשמתו הבלעדית של הנהג המבוטח, וקיבלתי תגובה האומרת, שהינם מוכנים לשלם עוד כמחצית מהסכום (1500 ש"ח) בתמורה להסכמה מצדי שלא לתבוע תביעה כספית נוספת.

אינני מסכים כלל להצעה זו, ושאלתי היא, מה יש לעשות עכשיו בנידון? האם לקחת עו"ד, ואז יצא שכרי בהפסדי? איך להתמודד עם "שיטת המצליח" המחוצפת של חברת הביטוח?

(אציין עוד שהרכב היה שווה לי אישית מחיר כפול מהמחיר אותו העריך השמאי!!)

בתודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתבוע בתביעות קטנות.

לא צריך עו"ד. ליתר דיוק אסור להיות מיוצג ע"י עו"ד.

אלא מה - שמטעם חברת הביטוח יופיע איזה מנהל מחלקה שבמקרה בהכשרתו הוא עו"ד. הוא אומנם לא מגיע כעו"ד, אבל הידע וההכשרה שלו נותנים לו כלים להתמודד מולך טוב יותר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא מה - שמטעם חברת הביטוח יופיע איזה מנהל מחלקה שבמקרה בהכשרתו הוא עו"ד. הוא אומנם לא מגיע כעו"ד, אבל הידע וההכשרה שלו נותנים לו כלים להתמודד מולך טוב יותר.

במקרה כזה, חובה על נציג הביטוח להודיע לביהמ"ש על הכשרתו. השופט ישאל את הצד שכנגד, האם אין לו התנגדות לנציג שממול?

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית,

נכון. לא בטוח שזה יעזור כי הרי הדיון ידחה וחברת הביטוח תודיע לביהמ"ש שכל מי שיכול ליצגה ובקיא בתחום, הוא בעל הכשרה משפטית כלשהי.

אם הוא לא עו"ד בהכשרתו, הוא עדיין יכול להיות בוגר משפטים ובקיא יותר ועל-כך אין הוא צריך להצהיר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אל תחתום ותבע את ההפרש בבית דין לתביעות קטנות לדעתי תקבל את כל סכום התביעה ,לעינין שווי הרכב אם היה שווה יותר כי היו בו תוספות מיוחדות או כל דבר בעל ערך כספי יש להוסיף לשויו הרכב ולתבוע גם ,אבל אם היה שווה לך יותר רק מבחינה ריגשית אין מה לעשות

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית,

נכון. לא בטוח שזה יעזור כי הרי הדיון ידחה וחברת הביטוח תודיע לביהמ"ש שכל מי שיכול ליצגה ובקיא בתחום, הוא בעל הכשרה משפטית כלשהי.

אם הוא לא עו"ד בהכשרתו, הוא עדיין יכול להיות בוגר משפטים ובקיא יותר ועל-כך אין הוא צריך להצהיר.

לעיתים אף עדיף להתדיין מול עו"ד, השופט נוטה לכיוון שלך בכדי לאזן את הדברים.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאונה ברוב המקרים אין אשם אחד, כלומר ברוב המקרים אפשר להימנע.

לפי עניות דעתי אתה צריך לקחת את הכסף ולרדת מזה, סתם בזבוז זמן!

ואם אתה כבר רוצה ללכת על זה אז כך בחשבון שבבית הדין לצדק לא תמיד יוצא צדק לפעמים גם יוצאים עם חור בכיס פחות יום עבודה גם כשבטוחים שצודקים, במקרה שלך אתה עלול להפסיד גם את ה - 1500 שקלים שהוצאו לך.

אני מכיר את הרגשת המרמור, ובכל זאת הייתי לוקח את הכסף וסוגר עניין.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה עדיף לתבוע את הנהג ולא (רק) את חברת הביטוח. הנהג חסר אינטרסים מולך (את הנזק שלו הוא כבר שילם) וילחץ על חברת הביטוח שלו לשלם לך את כל המגיע לך.

מנסיון במקרה דומה, חברת הביטוח היתה מוכנה לשלם לי רק 80%, ולא צמוד (אחרי כשנתיים מהתאונה) - ואחרי שהודעתי להם בחגיגיות שלא אוותר על שקל אחד, ונפגש בבית המשפט, קיבלתי את מלוא הסכום וההצמדה.

בניגוד לקודמי - חברות הביטוח באופן שרירותי (גם במקרה של רכב שנפגע כשעמד ברמזור אדום, הם טוענים לרשלנות תורמת) מחליטות לקזז כמה אחוזים מהתשלום, ורבים מדי בולעים את זה. העסק משתלם לחברות הביטוח - במקרה הרע הן משלמות את כל מה שהן חייבות, ובמקרה הטוב חוסכות אלפי שקלים. לרוב, רק צריך להראות נחוש ומוכן ללכת "עד הסוף".

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעיתים עדיף להיות חכם ולא צודק.

"לקחת" עו"ד יעלה לך יותר מ-1500-3000 ש"ח. ואם תגיע בפני ביהמ"ש (בין אם תביעות קטנות ובין אם "רגיל") תמיד ניתן ליטעון כנגדך כי נסעת במהירות מופרזת/לא נהגת בזהירות ועפ"י תנאי הדרך ועוד ועוד.

היות והסיכוי לזכות במלוא ההפרש (3000 או 1500 ש"ח) אינו וודאי (הפסד ימי העבודה הוא וודאי) , בעבור 1500 ש"ח אני הייתי "בולע" את עלבוני מקבל את הצעתם וממשיך הלאה. הצעתי נוגעת למקרה שלך בו הסכום שנוקה בעבור רשלנות תורמת אינו גבוה באופן יחסי (דרך אגב בחלק גדול מהמקרים חברות הביטוח מנצלות את חוסר רצון התובעים להדיין בבימ"ש ומנקות סכומים גדולים בגין רשלנות תורמת).

בהצלחה.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

לפני זמן מה פגע ברכבי רכב אחר, באשמת נהג הרכב השני שפנה שמאלה ממולי מבלי לתת זכות קדימה.

תוצאות התאונה היו, פציעה שלי, ונזק לשני הרכבים, כאשר רכבי לא היה מבוטח בביטוח מקיף, שמאי מטעמי בדק את הרכב והכריז עליו כאבדן גמור, והעריך את שוויו בתוספת שכ"ט וגרירה ב 15K~.

פניתי דרך סוכן הביטוח שלי לחברת הביטוח של הרכב הפוגע, עם דו"ח השמאי בדרישה לתשלום סכום הנזק הנ"ל, החברה שילמה את הסכום הנ"ל פחות 3000 ש"ח, לטענתם בגלל "רשלנות תורמת"!

פניתי שוב לחברת הביטוח במכתב שבו הבהרתי כי התאונה והנזק הינם באשמתו הבלעדית של הנהג המבוטח, וקיבלתי תגובה האומרת, שהינם מוכנים לשלם עוד כמחצית מהסכום (1500 ש"ח) בתמורה להסכמה מצדי שלא לתבוע תביעה כספית נוספת.

!

היהת לך פגיעה גופנית .האם המשטרה הייתה?

האם היית בבית חולים בגלל הפגיעה ?, ונזקקת אח"כ לאישור משטרה?

חברת הביטוח פירטה את מהות הרשלנות התורמת ? או רק ציינה רשלנות תורמת בשני המכתבים שקיבלת.

גירסתם במכתבים האלה חשובה , כי אלה הטענות שהיא תהיה רשאית להעלות בבית המשפט בלבד.

אז , תעלה אולי את תשובת חברת הביטוח, ונלמד ביחד. כמובן השמט פרטים אישיים.

בניגוד לעצה , של ירון פ. אני הולך לתביעה .

אין עו"ד לא מהצד שלך לא מהצד של חברת הביטוח, אבל מהצד של חברת הביטוח בא בד"כ אדם שהוא משופשף יותר מעו"ד, מניסיון שלי.

וכפי שכתבתי תובע את הנהג את בעל הרכב ואת חברת הביטוח שלהם.

גם על הנהג מהצד השני זו טרחה להגיע , ולכן יופעל לחץ לשיפור ההצעה עד למלוא הסכום, על ידיו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההודעה הראשונה אומרת:

"לצרכי מומ בלבד מבלי לפגוע בזכויות ובטענת התיישנות"

""לכבוד:------- הנדון: תביעה מס X תאונת דרכים מיום Y, פוליסה מס' Z, רכב מס' P, פרטי צד ג W...

הננו מתכבדים לצרף בזאת המחאה ע"ס 10262 ש"ח כסכום שאינו שנוי במחלוקת לפקודת.... לפי הפירוט כדלקמן:

נזק לצד ג' - סכום הנזק הישיר: 13904 + שכ"ט שמאי 799 + גרירה 462

ניכויים נוספים: שרידים 1227, רשלנות תורמת 3675.75

סה"כ לתשלום 10262.25

אנו תקוה שעלה בידינו לשרתך נאמנה,

בכבוד רב, שם: _______ טל':XXX תביעות צד ג' , חברת ביטוח FFF"

ההודעה השניה אומרת: : "לצרכי מומ בלבד מבלי לפגוע בזכויות ובטענת התיישנות"

"לכבוד:------- הנדון: תביעה מס X תאונת דרכים מיום Y, פוליסה מס' Z, רכב מס' P, פרטי צד ג W...

1. מאשרת קבלת השגותיך.

2. לצורכי פשרה בלבד אנו מציעים הפחתה בגין הרשלנות תורמת ל 15% (ז"א שטעיתי מקודם כשכתבתי 1500 ש"ח. למעשה מדובר בעוד כ250 ש"ח בלבד)

3. אודה לקבלת תשובתך לפני תשלום נוסף

בכבוד רב, שם: _______ טל':XXX תביעות צד ג' , חברת ביטוח FFF"

לשאלותיכם: התאונה אירעה כאשר, רכב שנסע מולי ניסה לפנות לחניון משמאלו, מבלי להבחין בי, וכך התנגש בי מן הצד.

פוניתי ע"י מד"א לבי"ח שם אובחן שבר ביד.

המשטרה היתה במקום לאחר שפוניתי, צילמה תמונות, לאחר שהשתחררתי מבי"ח הייתי במשטרה לצורך מסירת עדות וקבלת אישור משטרה.

יש לי שאלה נוספת בעקבות הפתיח "מבלי לפגוע בטענת התיישנות" - כמה זמן לאחר הפגיעה ניתן לתבוע את נזקי הרכוש? (אני יודע שנזקי גוף ניתן לתבוע 7 שנים)

תודה רבה רבה על התייחוסתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית בדוק עם המשטרה אם היא מאשימה את הנהג הפוגע בבית משפט.

אם הוגש כתב אישום לבית משפט מצבך טוב יותר .

שנית האם הרכב עצמו נשאר בידיך, כי אני רואה שהם הורידו לך על כך 1227 ש"ח.

שלישית לפי החישוב שלי הם מוכנים לשלם לך עוד 1402 ש"ח.

15% מ 15165= 2274

התיישנות שלוש שנים.

עונה להם : תמורת 2200 ש"ח אני מוכן לסגור. זה אומר קצת פחות מ- 10% רשלנות תורמת .

כמובן כמו שהם מנסחים לצרכי מומ...

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה פונה לתביעות קטנות - לך להתייעץ עם עו"ד על הניסוח ודרך העלאת הדברים.

אתה רשאי להוסיף עלות זו לסכום התביעה, ויש סיכוי טוב שגם תקבל אותה.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...