Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בולם זעזועים קידמי יצא ממקומו בקסנטיה

yaron1
שימו לב! השרשור הזה בן 6220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תגיד, אתה רוצה להגיד שלא הרגשת או שמעת שום דבר חריג ברכב לפני פרוץ האסון..?

לא ממש לא שמעתי כלום , במחשבה אחורה אני חושב שאולי יש לזה קשר עם עינין אחר אני לא בטוח אבל זה סיפור המעשה.

לפני חודשיים הייתי במוסך מורשה כי הייה לי רעש מהמיסב של המצמד של המזגן אויר , הוא החליף את המיסב בלי בעיה

ושאל אותי אם אני לא שומע תיקתוק של מהמשאבה המרכזית , אמרתי לא שכן אבל זה תיקתוק כזה שקיים שנים ופעם אמרו לי שזה תיקתוק רגיל של המשאבה כאשר היא בונה לחץ במערכת , הרכב כל השנים מטופל ע"י המוסך המרכזי וגם הם לא העירו לי על התיקתוק הזה , לדברי המוסך שהחליף המיסב התיקתוק מקורו בכך שהבומבה המרכזית לא תקינה וצריך להחליפה , אישרתי לו החלפה ואומנם התיקתוק נפסק , אבל מאז החלק הקדמי התרומם בעת ההנעה לגובה שלא הייה קודם (די מפחיד ) ואחרי שהחלק האחורי עלה החלק הקדמי ירד והתישר , האמת שלא אהבתי את העליה הזו של החלק הקדמי אבל אמרתי לעצמי זה בטח

המצב הנורמלי ומקודם המצב לא הייה בסדר . עכשיו לאור המקרה אני חושב שאולי העליה הזו של החלק הקדמי היא שהוציא את הבולם במקומו וגרמה לנזק , יתכן ואם הבומבה המרכזית לא הייתה מוחלפת והחלק הקדמי לא הייה עולה חזק גם הבולם לא הייה נפגע !!! האם יתכן שיש קשר לדברים ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• ספונסר פורום

בכל רכב נורמלי כרית הבולם הינה תושבת גומי שמתחתיה נמצא חלק מהבולם

תושבת מתכת וכו ,אבל בקסנטיה מלבד הגומי אין כלום וכשהגומי נקרע ,וזה קורה

ברגע אחד ללא סימנים מקדימים ,פתאום כל הבולם עף למעלה והרכב נופל ממש כמעט

לרצפה ,מי שלא ראה דבר כזה לא ראה איוולת הנדסית מימיו .

יש לך מזל שזה קרה לך בחניה כי במהירות באיילון ,השם ישמור ,

אני יכול להמליץ לך על מוסך מומחה לסיטרואן שביצעתי אצלו עבודה כזאת

בכ-1500 שח אם אני זוכר נכון .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מה היה קורה אילו זה היה קורה בנסיעה? זאת לא רשלנות יצרן?

אני לא רוצה לחשוב על מה הייה קורה אילו הייתי בנסיעה !!! אני מניח כי זה הייה עלול להגמר רע עד רע מאוד .

תראה הרכב הייה מטופל כל השנים ע"י המוסך המרכזי מעולם הם לא המליצו לי להחליף את כריות הבולם והם בטח

הכירו את הכשל התכנוני הזה !!! אז עכשיו מה אני יכול לעשות ??? האם יש לי סיכוי קלוש שהם יסכימו שזו רשלנות שלהם ויסכימו לתקן את הנזק על חשבונם ??? אני מעריך שמדובר בהוצאה של

1. תיקון או החלפת מכסה מנוע (לא יודע להעריך עלות )

2. החלפת כרית לבולם ובטח קצת צנרת הידראולית מסביב , מקווה שהבולם עצמו בסדר כי זה קרה בזמן חניה

כרית כפי שהבנתי אין תחליפית עולה 1200 שח +מעמ + עבודה שאני לא יודע להעריך .

לא מסוגל להעריך נזק כללי !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי, לא הרגשתי כלום לפני שזה קרה, וגם אחרי זה לא הבחנתי בשום שינוי לטובה בהתנהגות, תחושות הגה וכו'.

הלקח הוא שצריך להחליף את הכריות האלו באופן יזום וזהו. אצלי הכריות החזיקו בערך 12 שנה ו-170K ק"מ.

הבעיה מוכרת גם בחו"ל ולא ידוע לי ששם סיטרואן הולכת לקראת הלקוחות, כך שלא הייתי צופה לגדולות ונצורות מלובינסקי. יש אפילו קומבינה מניעתית:

http://img136.imageshack.us/my.php?image=strutretip28sw.jpg

כשהכרית שלי פרצה באמת שאלתי את יוסי מליטל מה קורה אם התקלה מתרחשת בנסיעה, והוא טען שעדיין ניתן לשלוט באוטו ללא בעיה. השאלה היא מה בדיוק הראות מהאוטו במצב הזה.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מספר שאלות:

בכלי הרכב שאני מכיר, ישנו בית בולם מתכתי מאסיבי ובולם זעזועים שמחובר אליו לחלקו העליון עם שלושה ברגים.

בין הבולם לבין חלקו המתכתי העליון של בית הבולם ישנו חלק מגומי. האם זו כרית הבולם? ואם כן, מדוע חלק פשוט מגומי (לפחות כך זה נראה) עולה כ"כ הרבה כסף?

האם בסטרואן החלק המתכתי העליון של בית הבולם לא קיים וכל משקל הרכב נתמך על חלק מגומי?

תודה לעונים וחג שמח לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, זוהי תופעה די נדירה(מוכרת בקסנטיה) שהבולם פורץ כלפי מעלה.

המכוניות שהזכרתי בהודעתי הקודמת הבולם פשוט נופל כלפי מטה כאשר ישנה הזנחה. לא מעטים המקרים הם שפשוט מתלה שלם נפל לי ליידים בעת הגבהת הרכב.

אז, גם מקרים כאלו של מעבר מעל מהמורה או במפר בדרך עשויה לגרום למתלה להתנתק ממקומו...

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה קרה בחניה של הבית , 2 דקות אחרי שחזרתי מנסיעה , בשביל לגרור את הרכב צריך לדחוף אותו החוצה מהחניה לרחוב ורק אחרי זה ניתן לגרור אותו ,כיצד אני מונע הגדלת הנזק , אני חושש מכך שהגורר לא ידע לגרור נכון את הרכב במצבו מה לעשות ??בשביל לא להגדיל את הנזק בעת חילוץ הרכב וגרירתו ??

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה אכן מוכרת להרבה בעלי קסנטיה, לפעמים אפשר לזהות רכב שעבר 'תאונה' שכזו ע"י מבט מדוקדק במכסה המנוע - לא כולם מחליפים את המכסה ואז נשארים סימנים.

אפשרי בהחלט לגלות את העניין מבעוד מועד וזאת ע"י התבוננות בכל פעם שמרימים את מכסה המנוע בגומיות שמהוות את כריות הבולם - חיפוש אחר יובש או סדקים ע"י מבט וע"י לחיצה על הכרית כדי לבדוק שעדיין מעט גמישה ולא התקשתה והתייבשה.

אני לא ממש מבין מדוע מוסכי סיטרואן או היבואן אינם מציעים פיתרון כגון פתרון הקומבינה שהוצג פה, זה יכול היה לפתור הרבה 'תקלות' שכאלה. כדי לא להפסיד כסף הם יכלו פשוט להכניס את החלפת הכרית לשגרת טיפולים כל 150K.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...הנס הגדול הוא שאצלי זה קרה כשמכסה המנוע היה מורם (הנעתי רכב אחר בכבלים, אני נשבע :lol:) וכך לא נגרם שום נזק, ...שי

לא הבנתי - אתה אומר שהרכב לא היה בתזוזה בזמן חדירת הבולם כלפי מעלה? לא הרמת את הרכב או הורדת אותו באותו הזמן?

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי - אתה אומר שהרכב לא היה בתזוזה בזמן חדירת הבולם כלפי מעלה? לא הרמת את הרכב או הורדת אותו באותו הזמן?

ממש נס . תאר לך בדיוק הראש שלך היה בתוך המכסה מנוע וזה היה קופץ לך על הפנים ?

עדיף שזה יסתיים בכסף ולא בבריאות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי טובות רבות על "המוסך של תמיר"

שווה לך אולי לבדוק.

http://www.ybay1.co.il/profile22.aspx?sHome=mosah-tamir&pg=5974

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש נס . תאר לך בדיוק הראש שלך היה בתוך המכסה מנוע וזה היה קופץ לך על הפנים ?

עדיף שזה יסתיים בכסף ולא בבריאות .

הרכב לא הייה בתזוזה , חזרתי מנסיעה , נכנסתי לחניה , כיביתי מנוע ,שיחררתי מכסה מנוע (רציתי להפתוח המכסה בכדי שהחום של המנוע יתפזר קצת , זה הרגל מגונה שנדבקתי ממנו בטיולים באירופה ) יצאתי מהאוטו , ואחרי 2 דקות ועוד בטרם הספקתי להגיע לפתוח את המכסה כפי שרציתי פתאום חשכו עיני . אתה צודק שזה היה יכול להסתיים בנזק גוף , אבל מעולם לא חשבתי ואני בטוח שהרבה בעלי קסנטיות אינם מודעים לעובדה שכאשר הם עומדים ליד הרכב כאשר מכסה המנוע פתוח הם עןמדים ליד רקטה שעלולה להרוג אותם .התכנון ההנדסי הזה נראה לי כיום תכנון בלתי אחראי ועוד יותר לא אחרי זה היצרן והיבואן שמודעים לבעיה ולא מכניסים את החלפת הכריות או לפחות בדיקתם בשיגרת הבדיקות התקופתיות .

שמעתי טובות רבות על "המוסך של תמיר"

שווה לך אולי לבדוק.

http://www.ybay1.co.il/profile22.aspx?sHome=mosah-tamir&pg=5974

תודה על ההמלצה , תאמין לי שאני עוד בהלם מהמקרה ולא יודע בכלל מה כדאי לעשות ,אני גר בהרצליה , יש מוסך מורשה ברעננה ויש מוסך מורשה בהרצליה פיתוח , ואני כל השנים טיפלתי במוסך המרכזי , אני לא יודע מה ערך הנזק ואם בחילוץ הרכב

לא יגרם עוד נזק , אני מקווה שמכל התגובות שאני מקבל מחברי הפורום אצליח לגבש החלטה על קו פעולה למחר בבוקר

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...