Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוב- העלות האמיתית של התענוג הנקרא "רכב"

נהג רגוע
שימו לב! השרשור הזה בן 6836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נהג רגוע - כנראה שפספסתי את החלק הזה בחישוב שלך (קראתי ברפרוף - פשלה שלי).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבון שעשתי לדוד שלי הגעתי לעלות של כ- 3500 ש"ח בחודש לכל הפחות!!!

וולבו 960 מנוע 3000 עם ירידת ערך גבוהה, ולא מעט תיקונים.

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני- ממש נכון!!!

ולכן התשובה הסבירה ככל שיש כזאת אם בכלל, זה לרכוש רכב אמין ביותר ששומר על ערכו בצורה הטובה ביותר, ושאינו גניב מבחינה ביטוחית ואז מחיר הביטוח יהיה כמה שפחות, ולאו דווקא רכב ממש חדש.

ואחרי שמצאנו אחד כזה, צריך לבדוק כמה הוא בטיחותי כי חיים פעם אחת ובטח אם לא מתים אז לא רוצים לצאת נכים והאם האותו שמצאנו עונה גם לזה, ואם לא, אז כמה שווה הבריאות , ואז מתחיל כל החישוב מחדש, אם בכלל יש כזה חישוב.

בברכה

דני ממצת אור בחיפה

במו שאמרתי לא פעם אוטו ישן ואמין נוח מפנק ומפואר שעושה את העבודה לא פחות אם לא יותר טוב מכל החדשות!!

אין פחת, עדכוני תוכנה ולא נעליים!!

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במו שאמרתי לא פעם אוטו ישן ואמין נוח מפנק ומפואר שעושה את העבודה לא פחות אם לא יותר טוב מכל החדשות!!

אין פחת, עדכוני תוכנה ולא נעליים!!

אורן

חברים,

מסכים עם כל מילה,

את הכסף שאני חוסך מדי שנה בביטוח מקיף(1000 ש"ח) כיוון שזה לא כלכלי לעשות זאת ברכבי.

אני מוציא על "תחזוקת יתר"(כיוון שהרכב ישן ודורש יתר"תשומת לב").

וכשאני מדבר על "תחזוקת יתר" הכוונה היא לשיפורים קטנים שיתרמו לכח המנוע(כגון שמנים סינטטיים,קיט יניקה,צנרת פליטה חדשה-למרות שניתן היה לנסוע עם המקורית בת ה-13 אך קרוב לוודאי שהיתה סתומה מפיח ,החלפות תכופות יותר של פילטרים מעבר להוראות היצרן,שיפוץ הקרבורטור).

וכן על "שיפורי התנהגות" כגון:החלפת בולמי הזעזועים,כיוון פרונט,מירכוז ההגה,טיפול בבלמים.

החלפת צמיגים לצמיגים טובים וחדשים אך ורק עקב הזמן שעבר מההחלפה הקודמת.

ותיקון בעיות קטנות לפני שהם הופכות לגדולות(כגון שיפוץ כללי של מערכת הקירור,החלפת צנרת גמישה של דלק וקירור,טיימינג).

החלפת נוזל הבלמים,ונוזל הקירור.

בקיצור שמירת הרכב במצב של GOOD SHAPE כל הזמן ללא פשרות והזנחה.

במצב זה גם רכב בן 13 ישרת היטב את בעליו ויקנה הנאה בנהיגה,התנהגות טובה סחיבה טובה וצריכת דלק סבירה.

ללא העלויות והבעיות(תוכנה,חיישנים,אלקטרוניקה) של רכב חדש.

(אגב גם ירידת ערך זה מונח שלא קיים לגבי רכבי כיוון "שאין ממה לרדת" :smile: ).

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק ערכתי חישוב לגבי סי5 שלי.

אם הייתי מקבל עליה היום מחירון, הייתי יכול לסכם את אחזקתה המלאה בחמישים אלף ש"ח לשנה, לשלושים אלף קילומטר. זה כולל היוון הון ראשוני, שחיקת ערך, דלק וכל מה שרק בא לכם. ממש השוואה ישירה למי שלא קנה אוטו.

העלות גבוהה יותר אם את הכסף הייתי מגייס בהלוואה, וכן אם הייתי מקבל עליו היום פחות ממחירון.

אצלי השיקול העיקרי וההצדקה להוצאה היא הבטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מודל ה c5 ?
שנת 2003

נפח 1800

רוב ירידת הערך נובעת מהקילומטרים שנסעתי, וגם בגלל שלוי יצחק נותן מתנה לחברות ליסינג - הוא מוריד מעט מאד כשהן מוכרות את האוטו ישירות ללקוח, אבל מעניש את הלקוח בירידה גדולה יותר כשהוא מנסה למכור הלאה, כלומר כאשר הליסינג הוא לשעבר.

כך יצא שירידת הערך היא עשרים אלף בשנה מתוך החמישים של העלות הכוללת.

מצד שני, יש לי קרוב שהוציא השנה עשרים אלף על תיקונים בסניק הישנה שלו.

לך תדע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...