Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בריטניה: מספר דגמי רכבים סיניים אינם ניתנים לביטוח

Ziv

פוסטים מומלצים

לפני 30 דקות, dorsht כתב:

עד 2026 יש כמעט שנתיים.

קח דוגמה ממש מהימים האחרונים:

באר שבע -> רמת גן -> באר שבע - 33 קוט"ש, כולל סנטרי מוד שנשאר דלוק בחניון של מקום העבודה.

הטענתי בבית, אז עלה קצת פחות מ-20₪.

יודע מה, אני אוסיף מס נסועה - נסעתי משהו כמו 220 ק"מ, עוד 33₪. בסך הכול 53₪.

רכב משפחתי היברידי היה עושה בתוואי הזה כנראה בסביבות 1:20. ליטר בנזין עולה 7.51 ש"ח. בתכלס כמעט 83₪. תנהג פחות רגוע וכנראה שתעלה לאיזור ה-90-100₪.

אז גם עם מס נסועה יוצא שיש פער לא קטן.

במקרה שלי גם אין סיבה להיכנס למוסך כי בטסלה אין באמת טיפולים.

הפער הגדול שאתה מדבר עליו (83 שקל ל-220 קילומטר לעומת 53 שקל ל-220 קילומטר) הוא 3400 שקל בשנה לרכב שנוסע 26 אלף. זה PEANUTS כשמדובר על קניית רכב חדש בסכום המתקרב ל-200 אלף שקל

היופי בדלק זה שהוא מאוד מרשים בחיסכון שלו כי הוא מאוד ניראה לעין. אבל ברגע שמתחילים להתסכל בחישוב הכולל, זה פחות מרשים. 

לפני 31 דקות, levy כתב:

ההשוואה היא מול ג'יפ בגודל הרכב שלי שעושה 1:10

ככה חשבתי. וזאת השוואה כלכלית שגויה.

אם אתה לא רוצה שהיא תהיה שגויה, אתה צריך גם להתחשב בירידת ערך ועלות מימון שיש לרכב בחדש שקנית לעומת הרכב שהיה לך . 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כרגע הפער גדול יותר.

20₪ לעומת 83₪.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, mottis כתב:

עדיין אין כאן רכבים חשמליים "מיין סטרים" בני 8 ללא אחריות לסוללה (כנראה שיש רכבים שעברו את ה- 160k קמ ויצאו מהאחריות), צריך לקחת בחשבון את ירידת הערך הלא יגועה לרכבים חשמליים ללא אחריות לסוללה וכמובן את עוליות הביטוח הגבוהות של רכבים חשמליים.

על איזה עלויות ביטוח אתה מדבר? אני עכשיו חידשתי הביטוח מקיף לרכב חשמלי 2023 ב 3800 שקל ללא מיגון

לפני שעתיים, davemustaine87 כתב:

הפער הגדול שאתה מדבר עליו (83 שקל ל-220 קילומטר לעומת 53 שקל ל-220 קילומטר) הוא 3400 שקל בשנה לרכב שנוסע 26 אלף. זה PEANUTS כשמדובר על קניית רכב חדש בסכום המתקרב ל-200 אלף שקל

היופי בדלק זה שהוא מאוד מרשים בחיסכון שלו כי הוא מאוד ניראה לעין. אבל ברגע שמתחילים להתסכל בחישוב הכולל, זה פחות מרשים. 

ככה חשבתי. וזאת השוואה כלכלית שגויה.

אם אתה לא רוצה שהיא תהיה שגויה, אתה צריך גם להתחשב בירידת ערך ועלות מימון שיש לרכב בחדש שקנית לעומת הרכב שהיה לך . 

רכשתי את הרכב חדש ב 157000 שקל, פחות ממחיר רכב בנזין ובטח פחות מההיברידיות היקרות של טויוטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.3.2024 בשעה 09:17, Ido Porat כתב:

תראה מי שנוסע על 21000 קמ בשנה בממוצע ויש לו חנייה בבית אז עבורו שקע קומקום רגיל (2000-2500 ואט) יספק את הרוב הגמור של הנסיעות שלו 
אם אפשר להעביר שקע קמקום מהבית בצורה אלגנטית רכב חשמלי הוא עבורך 

אם במקרה אני גר בקומה 7 בצד הרחוק מהחניה אז גם 5 שקעי קומקומים לא יעזרו לי

• אהבתי 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, motior כתב:

אם במקרה אני גר בקומה 7 בצד הרחוק מהחניה אז גם 5 שקעי קומקומים לא יעזרו לי

אני גר בקומה 8 והתקנתי עמדה בחניון התת קרקעי, שמחוברת לארון חשמל של הדירה, אורך הכבל 100 מטר,לרוב המיקרים יש פיתרון

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אם יש לך פיר שאפשר לעבור דרכו אז אין יותר מדי בעיה. זה מה שאני עשיתי, את רוב הכבל אצלי בכלל לא רואים.

הוא רץ בין הקומות בפיר שאושר על ידי הבודק (זה משהו שלא רואים ביום יום), משם רץ בתקרת גבס בלובי (לא רואים) ויוצא לכיוון המחסנים. רק במחסנים רואים את הכבל בתוך תעלה ואז יוצאים איתו החוצה והוא עובר מתחת למשתבול. למעשה עם חניון תת קרקעי אולי זה אפילו יותר קל כי לא צריך להרים אבנים משתלבות.

החוק די לצידך, בייחוד אם יש כאלו שעשו כבר את התהליך אז יש לך למעשה סוג של תקדים. אבל גם אם לא, התקנת עמדת טעינה נחשבת כשימוש סביר ברכוש המשותף.

אתה רוצה ללכת ממש מסודר? אסיפת דיירים זה הפתרון.

אם יש לך מונה בקומת קרקע החיים הרבה יותר פשוטים. אצלנו המונים בקומות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, motior כתב:

אני מניח שיש פתרון אני בטוח שהוא יהיה יקר וקשה ליישום ויגרור הרבה התנגדות של השכנים

השכנים לא יכולים להתנגד להתקנת עמדת טעינה

אתה מעדכן את הועד ומבצע את העבודה

השאלה אם הכבל יגרום לכיעור של הבנין?

בבניין החדשים יש יותר אפשרויות,יש תקרות גבס, יש פירי חשמל שהכבל יכול לעבור שם ללא כיעור הבנין

לפני 4 דקות, dorsht כתב:

בגדול אם יש לך פיר שאפשר לעבור דרכו אז אין יותר מדי בעיה. זה מה שאני עשיתי, את רוב הכבל אצלי בכלל לא רואים.

הוא רץ בין הקומות בפיר שאושר על ידי הבודק (זה משהו שלא רואים ביום יום), משם רץ בתקרת גבס בלובי (לא רואים) ויוצא לכיוון המחסנים. רק במחסנים רואים את הכבל בתוך תעלה ואז יוצאים איתו החוצה והוא עובר מתחת למשתבול. למעשה עם חניון תת קרקעי אולי זה אפילו יותר קל כי לא צריך להרים אבנים משתלבות.

החוק די לצידך, בייחוד אם יש כאלו שעשו כבר את התהליך אז יש לך למעשה סוג של תקדים. אבל גם אם לא, התקנת עמדת טעינה נחשבת כשימוש סביר ברכוש המשותף.

מונה משותף לא זול יותר מחיבור ללוח הדירתי

אתה צריך לשלם על לוח חלוקה נוסף, לשלם לחברת חשמל ולשלם גם לבודק

באסיפת דיירים בדרך כלל תקבל התנגדות מצרות עין וסטיגמות שסוללה של רכב חשמלי זה דליק וכל מיני שטויות והמצאות ולכן עדיף רק לעדכן את הועד ולבצע את העבודה

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, levy כתב:

באסיפת דיירים בדרך כלל תקבל התנגדות מצרות עין וסטיגמות שסוללה של רכב חשמלי זה דליק וכל מיני שטויות והמצאות ולכן עדיף רק לעדכן את הועד ולבצע את העבודה

זה לא היה לי, אבל היו דברים אחרים.

אבל יש לי תקדים כי מישהי מהבניין שלי התקינה עמדת טעינה גם, אז אם לה לא אמרו כלום - לי לא יכולים להגיד כלום בנושא שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, levy כתב:

זה דליק וכל מיני שטויות

זה באמת יכול להיטת דליק וזה לא כל מיני שטויות...

https://cars.walla.co.il/item/3653805

ויש פה מישהו שםתח שרשור על עמדת טעינה שמחחמת את הבניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, levy כתב:

השכנים לא יכולים להתנגד להתקנת עמדת טעינה

אתה מעדכן את הועד ומבצע את העבודה

השאלה אם הכבל יגרום לכיעור של הבנין?

בבניין החדשים יש יותר אפשרויות,יש תקרות גבס, יש פירי חשמל שהכבל יכול לעבור שם ללא כיעור הבנין

אתה לא מכיר את השכנים שלי
והבניין בן 45

לפני 23 שעות, dorsht כתב:

אין פיר, אין תקרת גבס, אין מחסנים, אין חניון תת קרקעי, אין אף שכן אחר שהתקין עמדה, אין מונה בקומת הקרקע.

לא יודע למה אנשים שלא מכירים את הבניין בו אני גר מנסים לשכנע אותי שאין לי בעיה גדולה להתקין עמדת טעינה.

עריכה אחרונה על ידי motior
  • מצחיק 3

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי שגם לי יש שכנים בעייתים. היו כאלו שהתלוננו בקבוצת ווטסאפ אחרי שהתקנתי, עבר להם.

אני לא מאמין שאין פתרון גם במקרה שלך, אבל סוקר טוב יידע להתמודד עם בניין ישן ולהציע פתרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברו פה על "היגיון" בהעדפת חשמלית על היברידית עם שני מנועים. נדבר על שני סוגים של נהגים אחד נוסע קצת עד 15000 קמ בשנה ואחד נוסע הרבה מעל 30.

מעל שניהם מרחפת חרב מסתובבת בעתיד הרחוק בדמות החלפת סוללה בעלות של 60 אלף ש"ח.

הסוג הראשון נוסע קצת, בצד היתרונות הוא חוסך ממש קצת לעומת היברידי שצריך לתדלק פעם בחודש. בצד החסרונות כשירצה למכור את הרכב בעוד חמש שנים נראה אותו מוצא קונה לרכב שעוד מעט נגמרת האחריות. וזה לעומת היברידי שאחרי חמש שנים מוכר עם קמ נמוך מוכר תוך יום מפרסום המודעה.

הסוג השני נוסע הרבה וחוסך קצת יותר לעומת היברידי אבל צריך לטעון כל יום לעומת היברידי ובעוד חמש שנים נגמרה האחריות לגמרי. וכל מה שחסך ילך במכירה.

שנה הבאה יכנס גם המס על החשמליות ואז החיסכון מול היברידית יתקזז לגמרי.

אני מבין את ההתלהבות מהתאוצה של טסלה אבל עד שלא ירדו מחירי הסוללות אני לא רואה "היגיון כלכלי" בהעדפת חשמלי על היברידי.

גילוי נאות: מחזיק בהיברידית שעברתי איתה חצי מיליון קמ בתנאים קשים.

עריכה אחרונה על ידי spring
  • רעיון טוב! 1

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...