Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן כרגע להעביר בעלות על רכב בצורה מקוונת?

thebaron
שימו לב! השרשור הזה בן 675 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השירות מעולה וזמין. רק צריך ששניכם תכנסו לאיזור האישי הממשלתי בו זמנית.

שים לב בדואר מי שרוצה משלם והרבה פעמים זה נופל על הקונה מול האתר שהמוכר משלם באשראי שלו (כמובן אפשר להתקזז אבל זה עוד דבר שצריך לריב עליו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David2540 כתב:

השירות מעולה וזמין. רק צריך ששניכם תכנסו לאיזור האישי הממשלתי בו זמנית.

שים לב בדואר מי שרוצה משלם והרבה פעמים זה נופל על הקונה מול האתר שהמוכר משלם באשראי שלו (כמובן אפשר להתקזז אבל זה עוד דבר שצריך לריב עליו).

הבעיה היחידה, שנניח ולי יש יוזר באתר הממשלתי ולקונה אין, הוא צריך לפתוח יוזר ולבצע את כל התהליך...ולעיתים זה קצת נתקע...עדיין עדיף מאשר לנסוע לסניף דואר ולבזבז זמן המתנה (גם אם קובעים תור)

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר המוכר משלם על העברת הבעלות בכרטיס האשראי שלו המאומת באיזור האישי.
תמיד תוכל לבקש מהקונה החזר (ביט או מזומן 😉) אם זה מה שיפיל את העיסקה.

זה למעשה חלק מתהליך האבטחה, שנועד להקשות על נוכלים לבצע העברות ללא אישור הבעלים, מכיוון שהבעלים שולט בתהליך והקונה רק מאשר קבלת הבעלות ולא להפך. הקונה מקבל שתי התראות - הראשונה - הודעה שהמוכר מעוניין לבצע העברה ואז הקונה לוחץ אישור. ופעם השניה הקונה מקבל הודעה המברכת אותו "הנך הבעלים של XXXX" תתחדש.  הקונה יראה מיידית את רשיון הרכב על שמו. במוכר יקבל מיידית אישור על העברת הבעלות והרכב יוסר מן האזור האישי שלו. רצוי בכל מקרה להדפיס/לשמור את מסך אישור העברת הבעלות.

בהצלחה

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, zaf כתב:

תמיד תוכל לבקש מהקונה החזר (ביט או מזומן 😉) אם זה מה שיפיל את העיסקה.

רק שזה הרבה פעמים אחרי משא ומתן ולא נעים שיש עוד משהו לריב עליו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעים מת מזמן 😉
200 שקל יפילו עיסקה? אז אולי לא כדאי לקנות.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, zaf כתב:

נעים מת מזמן 😉

תתפלא לשמוע שאני מסתובב הרבה עם חברים כדי לקנות רכב וכשאתה רוכש רכב זול-זה מפיל עסקה לפעמים (מכרתי לחבר דייהטסו סיריון 2006 ב6000 ש''ח והקונה אמר שהוא מוכן רק עם זה כולל העברת בעלות)

ניתן להתייעץ בכל הנוגע למערכות גפ''מ והסבה - ללא תשלום

בעבר: מיצובישי אטארז' 2015-טויוטה קורולה 2009 GLI מוסבת לגפ''מ

בהווה: סובארו B4 2015 מוסבת לגפ''מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, zaf כתב:

נעים מת מזמן 😉

צודק לגבי עסקה של 150 אבל בעסקה של 8 זה משמעותי וכאב ראש לפעמים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעסקאות של 6-8K אולי זה משמעותי באחוזים, אבל גם אגרת הרישוי וביטוח החובה וצד ג'. לכן אם כבר הגיע קונה שמוכן לשלם את מחיר הגרט של הרכב , להפיל על 200 שקל ולחפש קונה אחר, זה קצת ... קשה לי להגדיר בנימוס הראוי . אני מסכים ש 200 שקל מרכב שנמכר ב 6K זה נראה נורא באחוזים =3% , מצד שני כל מיכל דלק שתמלא יהיה הוצאה "משמעותית" בהשוואה. 

מנגנון העברת הבעלות המקוון, נותן למוכר שליטה מלאה על התהליך. אז כן זה כרוך בזה שהמוכר נושא בעלות ההעברה וזכותו לבקש מהקונה את חלקו או כולו לפי ההסכמה ביניהם. אני לא שופט אף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, zaf כתב:

בוודאות, לא חייבים לשלם את אגרת העברת בעלות בכרטיס האשראי של בעל הרכב. 

נכון שהדרישה לתשלום נפתחת אצל המוכר, ואז אפשר להזין את פרטי האשראי של כל אחד, לאו דווקא של בעל הרכב. 

לפני חודש עזרתי למכור רכב שלא היה רשום על שמי, שילמתי את אגרת העבדת בעלות בכרטיס האשראי שלי. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חידשת לי, תודה,בוקי.
משום מה לא שמתי לב לזה בזמן העברת הבעלות. בהחלט לא יחסתי לזה חשיבות כשמחיר הרכב שמכרתי היה גבוה משמעותית 🙂 ו200 שקל לא היו המחסום לעיסקה. 

הנקודה העיקרית היא שכל התהליך המקוון הוא בשליטת המוכר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשקניתי את האלפא האחרונה שלי, המוכר שילם את העברת הבעלות בכרטיס האשראי שלו ואז החזרתי לו חצי בביט. 

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 675 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...