Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מידת צמיג של רנו 5 1400

haimos
שימו לב! השרשור הזה בן 6953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

ברנו 5 שלי מותקנים צמיגים 145/80 רדיוס צמיג 13.

הורדתי מהרשת ספר רכב של רנו 5 (לא של היינס) לצערי בספרדית,

ובו רשום שמידת הצמיג היא 155/70 רדיוס צמיג 13

כלומר גובה הדופן אצלי גבוה ב-7% מגובה הדופן שרשום בספר.

האם מזה נובע שכאשר אני רואה על הספידומטר 100 קמ"ש הרכב בעצם נוסע 93~ ?

ואולי גם בקילומאטראז' אני חורג ב7% ?

ואם נהיה קיצוני אולי בכלל צריך להחליף את ארבעת הצמיגים ?

בברכה

חיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מוזר, לרנו 5 יש מספר צמיגים שמתאימים לה לפי מספר רמות גימור \ נפחי מנוע.

המידה שאתה מציין שייכת לרנו 5 בעלת מנוע 1100 בלבד.

למנועים גדולים יותר, החל מה1250 והלאה מידת הצמיג המינימלית אמורה להיות 155/70R13, מפתיע אותי שזה המצב אצלך.

כמה שאלות לפיכך:

1. האם הוחלף אצלך מנוע באוטו? האם שדרגו אותו מ1100 ל-1400?

2. האם ברשיונות הרכב המקוריים מופיע האוטו כבעל כזו מידת צמיגים?

לגבי השאלה הספציפית שלך בנוגע לספידומטר - למדי המהירות ברכבים יש סטיות מובנות, עם אחוזי סטיה הולכים וגדלים. המהירות שמוצגת בלוח השעונים היא בקירוב המהירות בה אתה נוסע, זה מושפע מהרבה גורמים, בין היתר גם קוטרו הכללי של הגלגל משפיע. לדעתי - הפרש של 7 קמ"ש במהירות של 100 בערך הוא מדוייק מספיק, וכך גם לפי רוב יצרני מדי המהירות.

אם ברצונך לברר את המהירות האמיתית של הרכב - אני ממליץ בחום על שימוש ב-GPS.

אצלי ברנו, היתה סטיה של 10 קמ"ש למעלה כמעט בכל המהירויות.

מבדיקה שערכתי שעוד מספר מכוניות [רנו קליאו, מיצו. לאנסר וסופר לאנסר והונדה סיביק, נראה כי סטיה של 10 קמ"ש למעלה היא משהו אינהרנטי במדי המהירות של מכוניות שונות, ועד כה, הרכב היחיד בו מד המהירות הרבה את המהירות בדיוק של סביב ה2-3 למעלה או למטה היה BMW. את הבדיקות עשיתי בעזרת GPS במהירויות של בין 30 ל-150 קמ"ש]

ולענין החלפת הצמיג, אני הייתי שוקל את זה. אמנם מדובר בעליה בצריכת הדלק ויותר קושי בסיבוב ההגה, אבל הפיצוי באחיזה והרגש שמועבר להגה יהיה שווה את זה לדעתי.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיך תודה רבה על תשובתך המהירה והמפורטת

החליפו מנוע מ-1100 ל-1400 :oops:

גם בספר אצלי ל-1100 יש מידה של 145/70R13

אני יד רביעית זה שלפניי החליף ל-1400, אבל ברישיון רכב נשאר רשום 145R13 (ככה בדיוק).

ולענין החלפת הצמיג, אני הייתי שוקל את זה. אמנם מדובר בעליה בצריכת הדלק ויותר קושי בסיבוב ההגה, אבל הפיצוי באחיזה והרגש שמועבר להגה יהיה שווה את זה לדעתי
כרגע אני תפרן ולכן זה המשתנה שהכי חשוב לי, אפילו במחיר של חווית הנהיגה. כמובן כל עוד זה בטיחותי.

בברכה

חיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העליה בצריכת הדלק לא עד כדי כך משמעותית,הייתי אומר אפילו לא מורגשת.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העליה בצריכת הדלק לא עד כדי כך משמעותית,הייתי אומר אפילו לא מורגשת.

לפחות אצלי ברנו, התנגדות הגילגול היתה משמעותית נמוכה יותר עם צמיגי ה145.

[בא לידי ביטוי בעיקר בשיוטים]

דבר נוסף - מכיוון שה155 \70 R13 הם מידה נפוצה יחסית, הם אמורים להיות זולים מצמיגי ה145\80R13.

בכל מקרה, ברנו שלי הצלחתי להגיע לצריכת דלק שנעה סביב ה15-16 ק"מ לליטר, אבל אם בחיסכון אתה חפץ - אני מציע לך לבדוק מעבר ל-205 עם מנוע 1100 או למצא לך רנו 5 או 9 עם מנוע 1100, האוטו מרגיש מאוד זריז, וצריכת הדלק שלו אפילו טובה יותר [מנסיון]

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם בחיסכון אתה חפץ - אני מציע לך לבדוק מעבר ל-205 עם מנוע 1100 או למצא לך רנו 5 או 9 עם מנוע 1100, האוטו מרגיש מאוד זריז, וצריכת הדלק שלו אפילו טובה יותר [מנסיון]

תודה רבה על הטיפים אבל לא נראה לי שיש סיכוי, כי אני צריך לסדר קצת את הרכב כדי שאני אוכל למכור אותו במחיר סביר. (פחחות, נזילה קטנה, חלון וכו')

כרגע בנסיעות ארוכות אני צורך בערך 14 ק"מ לליטר.

בתוך העיר הצריכה היא 11-12 ק"מ לליטר

חיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6953 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...