Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין הונדה סיויק 1.5 טורבו ל-קיה אקסיד 1.4 טורבו

1913M
שימו לב! השרשור הזה בן 1182 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני די מבין את פות"ש, אולי נפל על סוכן גמור, אולי תנסה לבדוק עם סוכן אחר,

לי היה קטע כאשר קניתי את הפוקוס, שבאמת רציתי לקום וללכת, בסוף נשארתי כי זה מה שרציתי ולא היתה לי ממש ברירה, וגם הסוכן מכירות שהרגיע אותי היה נחמד ושירותי.

פשוט קצת נתקעתי על הצבע והייתי נכנס לפלאפון לראות תמונות עם הצבעים שהיו להם עד שהגיע בחור אחר שהתעניין בפורד EDGE, מנהל האולם בחיפה אמר לאיש המכירות "תעזוב אותו (אותי) ותעזור לבחור כי הוא גם כך לא סגר על עצמו", וזה כאשר הייתי כבר באמצע הזמנה ועובדה בסוף קניתי, אך באותו רגע כמובן שקמתי מהכסא די בהלם, והתחלתי ללכת למדרגות היציאה עד שהמוכר שהייתי מולו התחנן בפני שאשר והוא מיד המשיך איתי והתנצל.

אני התלוננתי על מנהל האולם, לא יודע אם זה באמת הגיע לאנשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איום ונורא לקבל כזה שירות, דווקא בתקופה הזו הם צריכים ללקק לך את ה...

להבדיל אלף הבדלות פעם נכנסתי עם אבא שלי לראות אלפא 159 כשכל המטרה היתה לראות כמה היא מרווח בשביל להשכיר כזו לטיול ארוך ומרובה קילומטרים באיטליה (בסוף קיבלנו פאסאט דיזל למרות ההבטחות שהאלפא מחכה לנו) אז תיאמנו פגישה והסוכן חיכה לנו כבר עם כוס קפה, עובד המתין בכניסה ולקח ממני לחניה שלהם את הקנגו שהגעתי איתה (מעניין שזה לא הדליק להם שום מנורה אדומה שהאלפא ממש לא בטווח מחירים שלי) ואחרי שהסוכן הסופר מקצוען הסביר על כל כפתור וכפתור וכל פרט ופרט באוטו הוא התנצל שלא היה רכב פנוי לנסיעת מבחן באותו רגע אבל הציע שיבואו עם הרכב אלי הביתה או לעבודה ונמשיך את נסיעת המבחן משם...

כמובן שלא קנינו את האוטו כשלמעשה בקושי היה לי כסף לקנות את הגלגל ספייר שלו אבל זה לא הפריע להם להמשיך להתקשר עם הצעות והנחות מופלגות במחיר ולנסות לשדל אותי לעשות נסיעת מבחן ואפילו הציעו להלוות לי את רכב המבחן לכמה ימים.

הם הפסיקו להתקשר רק כשאמרתי להם שבסוף קניתי ב.מ.וו סדרה 3.

מעניין מה היו חושבים אם היו באים לתת לי את רכב המבחן הביתה ורואים שהאוטו ממש לא מתאים לשכונה שגרתי בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, 1913M כתב:

תודה לכולם

בעניין של נסיעות מבחן - יש למישהו מושג איפה אפשר לעשות חוץ מאצל היבואן? הונדה משום מה רוצים קודם שאחתום להם על מסמכים ואקבל אישור מימון, ובקיה אין זמינות של הרכב בסניפים הקרובים אליי בדרום.

מעניין אני גם עשיתי אצל היבואן נסיעת מבחן לאוטו רכב בדיוק לפני חודש ולא עשו לי בעייה נתנו ישר מבלי שום אישור (באשדוד)

עריכה אחרונה על ידי Therabrab
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחזרה להתלבטות,

אחרי נסיון ארוך עם אקסיד גם בגירסת ה 1.4 ליטר טורבו בנזין וגם בגירסת 1.6 ליטר טורבו דיזל, כנראה שהייתי בוחר בדיזל. 

הטורבו בנזין הרגיש לי קצת אנמי, בעוד שהטורבו דיזל, עם מומנט של כמעט 33 קג"מ - מקבלים רכב אחר לחלוטין, וכבונוס הוא גם חסכוני. 

היה לי איתו סשן אגרסיבי בעליות מהבקעה לצומת תפוח. גיר במצב ספורט, והרכב פשוט מרח לי על הפרצוף חיוך דבילי לחלוטין, עם כח זמין לכל האצה ועקיפה. 

https://car-pad.co.il/גיפונים/xceeddiesel/

• אהבתי 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיסרון של האקסיד בגרסת הדיזל זה נושא רמת הגימור. עם מנוע דיזל הרכב זמין רק ברמת הגימור הנמוכה (LX).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.1.2021 בשעה 09:55, Roycohen1979 כתב:

הסיוויק והקיה הן שתי קטגוריות שונות לחלוטין ושני כלים שונים לחלוטין, האקסיד הוא סוג של גיפון עם ישיבה גבוהה ובהונדה תרגיש בדיוק הפוך עם ישיבה ממש על הקרקע

בהונדה יושבים על הקרקע כי ככה הם אוהבים לתכנן את המכוניות שלהם ב 30-40 שנה האחרונות.
רוב האנשים אוהבים את תחושת הישיבה הגבוהה שנותנת את תחושת המרחב וגם מסייעת להסתכלות לכל הכיוונים, מה שעבור הרבה אנשים תורם לתחושת הביטחון.

ה"אקסיד" רחוקה מלהיות ג'יפון. נהגתי עליה לפני שנה כאשר הגיעה לארץ. עזוב, היא גם לא נראית ג'יפון...
היא מרגישה לחלוטין "פרייבט", ממש לא גבוהה (אל תיתן לנתון הרשמי של 150 ס"מ גובה להטעות אותך, זה רק 5 סמ יותר מה"סיד" הרגילה) והתחושה בפנים גם כן כזו - אין את תחושת המרחב אותה אנשים מחפשים בקרוסאוברים (מבלי לנהוג על מיניוואן).

הסיביק בוודאות יותר חזקה וזה בא לידי ביטוי בנתון ה 0-100 (וזה למרות שלסיביק יש הילוך 1 פחות - 6 מול 7 בקיה). קשה לשים 182 כ"ס מול 140 כ"ס - כל זאת למרות שנתון המומנט כמעט זהה לחלוטין (רק שאצל הונדה הוא מגיע טיפה יותר מאוחר ביחס למנוע של הקיה- 1900 סלד מול 1500 סלד למומנט מקסימלי).
האקסיד לא הרגישה לי חזקה גם שלחצתי אותה. היא נוסעת מצויין (ולטעמי גם שקטה ודיי נוחה במיוחד אם לוקחים בחשבון את מידת הצמיגים הרצחנית).

לזכרוני בסיביק יש תיבה רציפה ובאקסיד בוודאות כפולת מצמדים 7 הילוכים.
נסיעת מבחן תכריע אם התחושה שנותנת התיבה הרציפה (למרות שבוודאות האוטו יותר חזק מהאקסיד) שווה את הביצועים המעט כהים שלה ביחס לאקסיד, וכמובן איך היא מבחינת רעש ונוחות ביחס לאקסיד.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסלטוס מבחינת גובה מקביל (או אפילו יותר גבוה) מספורטאז'. אקסיד (ונירו) הם באמצע הגובה בינם לבין "פרייבט". 

אגב, הרבה מאוד תלוי גם בגובה של המושב ביחס לדשבורד. ביאריס וורסו עליה השלום של סבא שלי עליו השלום הדשבורד היה בערך בגובה של הברכיים, אז ההרגשה הייתה של ישיבה מאוד גבוהה (ופחד קבוע לבלום פן תעוף דרך השמשה).

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר פתחתי נושא

אשאל כאן, התלבטתי גם לגבי פוקוס ST LINE החדשה, מאוד עניינה אותי אך די ירדה מהפרק בגלל השוק של פורד בארץ (סתם לציין שאני כרגע עם מונדאו 07 שעברה במשפחה מ2010, שירתה אותנו היטב😄 ), האם זה שיקול נכון?

ראיתי גם כמה חבר'ה שמחזיקים ברכב, אשמח לדעה עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס לדעתי פצצה של אוטו ועוד יותר פצצה של עסקה.

אתה יכול לקרוא את המבחן שעשינו לה, יחד עם השרשור שנפתח במקביל.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, 1913M כתב:

אם כבר פתחתי נושא

אשאל כאן, התלבטתי גם לגבי פוקוס ST LINE החדשה, מאוד עניינה אותי אך די ירדה מהפרק בגלל השוק של פורד בארץ (סתם לציין שאני כרגע עם מונדאו 07 שעברה במשפחה מ2010, שירתה אותנו היטב😄 ), האם זה שיקול נכון?

ראיתי גם כמה חבר'ה שמחזיקים ברכב, אשמח לדעה עליו.

אחד הרכבים הכי מומלצים במחיר הזה, המולטימדיה קצת בעייתית, היא לא תמיד תתחבר לאנדרויד אוטו ישירות איך שתניע, לפעמים יקח לה כמה דקות עד השעון יתעדכן,

ותוך כדי נסיעה זה יכול להיתקע פעם או פעמיים, היבואן מבטיח שיהיה עדכון בקרוב 🤔

לגבי שוק, קשה לדעת כרגע, הרכב עדיין חדש, אך לצורך העניין אם נקח בחשבון את מצב השוק של דגמי הפוקוס הקודמות, אז כן יש ממה לחשוש מהבחינה הזו, עדיין, לא חושב שיהיה לה שוק כמו זה של קיה והונדה, תתאר לעצמך כמה אנשים ייכנסו ללוח יד 2 ויעשו סינון לפי יצרן, בטח מלא, כאשר רובם יבחרו לסנן פורד ולהציג יפניות/קוריאניות שיכלול בוודאי הונדה וקיה, כך שהחשש שלך במקומו ומובן.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1182 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...