Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמיעת שירים HI RES , שימוש ב - DAC חיצוני במאה 21, כישלון החברות הידועות בתחום הסטריאו לרכב.

שיתוף
עוקבים 6

פוסטים מומלצים

לאחרונה שוב עולה הנושא של מקור האות הדיגיטאלי, ( HI RES ) במכשירי הסטריאו  ( HU ) ברכב. לצערנו למרות שהטכנולוגיה קיימת מזה כ - 20 שנה ויותר, משתמשים בה בציוד סטריאו הביתי ( רסיבר ) , למכשירי הסטריאו שנחשבים ל - " איכותיים "   PIONEER - ALPINE - SONY ועוד, טכנולוגיה זאת לא מיושמת  כלל  ?? גם בחו"ל בפורומים לחובבי אודיאו/סטריאו לרכב, דנים רבות בנושא זה, ועדיין לא נראה כל פתרון באופק ! למה החברות הידועות והגדולות בתחום יצור HU ( יחידת ראש מערכת ) , אינם מטמייעים את טכנולוגיה הדיגיטאלית לצד הטכנולוגיה האנאלוגית, במכשירים שלהם זאת השאלה, ותשובה עליה עדיין אין !! זאת למרות שמדובר ברכיבים בעלות נמוכה, בגודל קטן יחסית, שנותן פתרון מעולה לצרוך מוזיקה באופן דיגיטאלי ללא המרה מאנאלוגי לדיגיטאלי והפוך, וללא צורך ב - DAC חיצוני.

חלק מחובבי האודיאו  לרכב בחו"ל ויתכן בארץ מצאו פתרון  ביניים, בדמות מכשיר סיני בשם : TOPPING E 30. מכשיר זה הוא מכשיר DAC הממיר אות דיגיטאלי עד 32 BIT בקצב של עד 192 KHZ, דרכו ניתן להזרים מוזיקה HI RES ישירות ממכשיר הטלפון. בנוסף ניתן לעשות התאמה למכשיר הסטריאו ( HU ) של הרכב . לכל החברים של הפורום ולאורחים, להלן נתוני המכשיר   :

Specification:

PCM
USB :44.1kHz-768kHz 16bit-32bit
OPT/COAX : 44.1kHz-192kHz 16bit- 24bit
DSD (Native)
USB: DSD64-DSD512
OPT/COAX: Not supported
DSD (DoP)
USB: DSD64-DSD256
OPT/COAX: Not supported
Output Voltage: [email protected]
THD+N: <0.0003% @1kHz A-weighting
Noise: <2uVrms @A-weighting
Crosstalk: -130dB @1 kHz
SNR: >121dB @ 1kHz
Dynamic Range: 119dB @1kHz
Channel Balance: <0.3 dB

המכשיר מצויד בשבב בין הטובים בעולם, להמרה מדיגיטלי לאנלוגי  Asahi Kasei AK4493 DAC chip.

לדעתי זה לא  הפתרון האידאלי, אבל נכון לתחילת שנת 2021 , זה בהחלט אופציה שכדאי לבדוק. למכשיר יש גם שלט רחוק, כך שלא חייבים להתעסק עם כפתורי הטלפון הנייד.

אשמח לתגובות של חברי הפורום במיוחד, לבעלי הידע והנסיון בתחום.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הכל עניין של מחיר...
אם באליאקספרס מוכרים את ה DAC הזה ב 150$, למה ציפית מענקיות הסטראו ? שבמכשיר של 300-1000 שח יכניסו לך פיצ'ר של עשרות דולרים אם לא יותר ?

בייצור המוני כל דולר וכל סנט נחשבים - ועם רמות המחירים כיום, יקח עוד זמן עד שתראה DAC מובנה במכשירים זולים.

Citroen C4 Spacetourer (Picasso) MY17 1.6T 165hp Automatic

Citroen C4 MY07 2.0 143hp Automatic

Citroen Berlingo Turbo Diesel MY06 2.0HDI

פ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 30 דקות, Dani Cohen כתב:

יים, בדמות מכשיר סיני בשם : TOPPING E 30.

מכשיר מעניין,

למי שרוצה לקרוא סקירה נוספת על המכשיר:

https://soundnews.net/sources/dacs/topping-e30-dac-review-entry-level-overachiever/

• אהבתי 1

-

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 4 דקות, איציק נ. כתב:

הכל עניין של מחיר...
אם באליאקספרס מוכרים את ה DAC הזה ב 150$, למה ציפית מענקיות הסטראו ? שבמכשיר של 300-1000 שח יכניסו לך פיצ'ר של עשרות דולרים אם לא יותר ?

בייצור המוני כל דולר וכל סנט נחשבים - ועם רמות המחירים כיום, יקח עוד זמן עד שתראה DAC מובנה במכשירים זולים.

בוקר טוב איציק, אתה צודק חלקית בלבד ! ראשית המכשיר נמכר נכון להיום בסכום של 99$. שנית לחברות הגדולות, מכירה סיטנאית המחיר לחלקים יעלה זול מאוד.

דבר שלישי מכשירי PIONEER, ALPINE נמכרים במחירים של 4000 ש"ח ויותר ! לא יודע מאיפה לקחתה את המחיר של 300 עד 1000 ש"ח ?

ראוי בהחלט להזכיר את המכשיר אנדרואיד תואם מקור של סינקופה - SYNCOPE, שנמכר על ידי יבואן בארץ. אני עובד איתו יותר משלושה חודשים באופן דיגיטאלי - TOSLINK.

מכשיר מעולה, יש לו צליל מעולה, אני מוכן לעשות השווה בינו לבין כל מכשיר " דגל " אחר מפירמות ידועות ומוכרות !! אין לו כל רעש סטטי, הרמקולים נבדקו עם מכשיר סטטוסקופ לא פחות, אין כל רעש !! להבדיל ממכשיר שעובד על יציאות RCA, שהרבה אנשים בתחום מתלוננים על רעש סטטי, ברמה זו או אחרת !!

בנוסף אין כל המרה עד למכשיר DSP HELIX !

LANOSFORCE כתב לא פעם שמכשיר עם יציאה דיגיטאלית, חוסך המרה של הצליל האנאלוגי, לכן הוא רכש מכשיר של JOYNG !   

• אהבתי 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אנשים "מן המניין" אתה מכיר שקונים HU לרכב ב 4000 שח ? (שים בצד לרגע את החברים הקרובים שלך או קולגות לתחביב, תסתכל באופן רוחבי).
בנוגע למחיר של 99$, קח בחשבון שזה מחיר סיני. בעולם האמיתי משלמים כסף גם על אחריות, שירות, שיווק, וכד'. 

גם במכשיר של 4000 שח, אם תפרק לגורמים את שרשרת המזון בדרך שמרוויחה עליך(כולל מיסוי), אתה תראה שהיצרן מוכר אותו בחצי מזה ואולי פחות, ועדיין רכיב של עשרות דולרים או יותר מהווה חלק מאוד משמעותי מעלויות הייצור. זה מצער - אבל זו המציאות...

• מעניין 1

Citroen C4 Spacetourer (Picasso) MY17 1.6T 165hp Automatic

Citroen C4 MY07 2.0 143hp Automatic

Citroen Berlingo Turbo Diesel MY06 2.0HDI

פ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הניסון שלי האישי, ולפי הצעות מחיר שקיבלתי עבור מכשירי מולטימדיה בין 7 ל - 8 אינץ' של החברות הוותיקות והמוכרות, 3000 עד 4000 ש"ח ואף יותר למכשיר כולל התקנה ( ללא התאמת פנל ) !

תאמין לי שאני אדם מן המניין, לא אדם עשיר, למרות שראיתי ושמעתי על אנשים עשירים שמתקמצנים לבנות מערכת שמע איכותית ברכב שלהם ! למרות שרוצים לשמוע מוזיקה וצלילים איכותיים ביותר !

שוב להזכירך וליתר חברי הפורום, זאת דילמה ובעיה כלל עולמית, לא רק בישראל ! 

עריכה אחרונה על ידי Dani Cohen
תיקון שגייה כתיב
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בתחילת שנות ה-90 פיוניר בנו מכשיר רדיו דיסק deck ללא הגברה פנימית,

עם יציאה וכניסה אופטית, הדגם הוא dex-m88 עם מחליף דיסקים (צ'יינגר) של 6 דיסקים עם יציאה אופטית תואמת,

ומאז הפיצ'ר הזה נשמר רק למכשירי הדגל או הסדרות הגבוהות ביותר כמו carrozeria שמשווקת לאודיופילים ביפן, או סדרת ODR שהיא optical digital reference ושימשה כסדרת העלית של פיוניר לתחרויות.

כך שטכנולוגיה קיימת כבר 30 שנים, רק שכמו שאיציק @איציק נ. כתב, זה עניין יותר שיווקי/כלכלי/כספי.

Pio-Cata-1992-Centrate_01AAM.jpg?rdrts=2

זו תמונה מקטלוג 1992 של פיוניר

• אהבתי 2

-

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

חבר יקר חיים - BEEKER כמה שאתה צודק, לצערי ולצערם של מאות אלפי חובבי אודיו לרכב ! אכן הטכנולוגיה קיימת, אבל משיקולים כספיים קטנים, ושיקולי רווח לא מיישמים את הטכנולוגיה הדיגיטאלית HI RES !

הסינים הבינו את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיה דיגיטאלית, הם מאוד זריזים וגמישים, ולכן הם מייצרים את המכשירים שלהם שהם זולים עם אפשרות לניגון דיגיטאלי וגם אנלוגי ! הסינים נוגסים חלקים גדולים בתעשייה הזאת, ומשתפרים כל הזמן, זאת עובדה ! 

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כי רוב בני התמותה לא מסוגלים להבחין בהבדל.
כי רק אודיופילים מבחינים (לדוגמה) בהבדל בין פיוז אדיופילי לפיוז רגיל שמעוות את השמע בניגוד לפיוז האודיופילי הטהור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 2 דקות, סולל הדרך כתב:

כי רק אודיופילים מבחינים (לדוגמה) בהבדל בין פיוז אדיופילי לפיוז רגיל שמעוות את השמע בניגוד לפיוז האודיופילי הטהור.

בוקר טוב לסולל הדרך ! פעם ראשונה שאני שומע על פיוז לאודיאופילים !! טוב ללמוד על כך.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני שעתיים, סולל הדרך כתב:

כי רק אודיופילים מבחינים (לדוגמה) בהבדל בין פיוז אדיופילי לפיוז רגיל שמעוות את השמע בניגוד לפיוז האודיופילי הטהור

אם נתעלם לרגע מאיכות השמע,

לחיבור אופטי ברכב

יש יתרון די משמעותי מבחינת ספיחת רעשי מנוע לעומת כבל rca

• רעיון טוב! 1

-

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בתאוריה אתה לגמרי צודק.
בפועל, עם כבילה סבירה ואלטרנטור תקין לא יהיו לך רעשים שתוכל להבחין בהם.
אין ספק שיש יתרונות אדירים לאופטיקה השאלה היא האם האוזן האנושית בתנאי נסיעה תחוש בהבדל? אני בספק

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 5 שעות, איציק נ. כתב:

הכל עניין של מחיר...

קודם כל אני מסכים ב 1000 אחוז עם כותב הפוסט.

שנית יש לך DAC מעולים במחירים הרבה יותר שפויים - ראה https://hifimediy.com
אפילו הפשוטים ביותר שלהם, אשר מבוססים על צ'יפ ES9018 יתנו אחלה פתרון במחיר ריאלי שניתן להטמיע כזה צ'יפ בקלות בכל HU.

אני לדוגמה עכשיו קניתי HU זבל סיני ב 800 שקל, שוואלה מבחינת פונקציונליות יש בו הכל מהכל, זה פאקינג אנדרואיד, אני מתקין מה שבא לי, וכל מה שחסר לי בו זה DAC נורמלי כדי שאני אוכל לחבר אותו ל - Bit One ולהוציא ממנו איכות שמע ברמה גבוהה(כמובן שהכרטיס קול שלו לא שווה שקל).

על כל מקרה ניסיתי כבר כמה DAC מסוגים שונים ולא כולם עבדו, יש בעיות של תאימות מבחינת ה - Drivers אשר נמצאים במערכת ההפעלה אנדרואיד שאיתו הוא מגיע, אבל נראה שה HIFIME דווקא עובד, כנראה שאלך על פתרון כזה, פשוט אחבר אותו ב - USB ואותו ל BIT ONE.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 3 דקות, bubbla כתב:

אני לדוגמה עכשיו קניתי HU זבל סיני ב 800 שקל, שוואלה מבחינת פונקציונליות יש בו הכל מהכל,

אין לך יציאה אופטית או SPDIF?

לא בטוח שחיבור עם USB יעבוד

• מעניין 1

-

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 דקה, BEEKER כתב:

אין לך יציאה אופטית או SPDIF?

לא בטוח שחיבור עם USB יעבוד

יש אבל עדיין מסיבה כל שהיא האיכות לא משהו בכלל.

מה זאת אומרת לא בטוח ש USB יעבוד ? אני אומר לך שכבר בדקתי וחלקם עובדים. חיברתי את ה - HiFime UH1 של חבר שלי והוא זיהה אותו, התקנתי את האפליקציה USB Audio Player PRO והיא זיהתה אותו וניגנה אליו שירי FLAC.

לפני 1 דקה, bubbla כתב:

יש אבל עדיין מסיבה כל שהיא האיכות לא משהו בכלל.

מה זאת אומרת לא בטוח ש USB יעבוד ? אני אומר לך שכבר בדקתי וחלקם עובדים. חיברתי את ה - HiFime UH1 של חבר שלי והוא זיהה אותו, התקנתי את האפליקציה USB Audio Player PRO והיא זיהתה אותו וניגנה אליו שירי FLAC.

נכון לעכשיו, לא מצאתי פתרון יותר טוב מזה כדי לקבל את כל היתרונות שאנדרואיד מביא לעולם הרכב (גמישות, אפליקציות, בכלל פיצ'רים) ויחד עם זה איכות שמע ברמה גבוהה מאוד. אם אתה מכיר HU כזה, תגיד לי. עזוב גם הנושא של הכסף מבחינתי פה הוא כרגע לא פאקטור, רק תמצא לי כזה HU אני קונה.

• אהבתי 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף
  • תוכן חדש...