Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדל של 15% במחירי ליטר סולר במזומן מול אשראי

shha
שימו לב! השרשור הזה בן 1373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בד"כ אני מתדלק במזומן. זה יותר זול ואין לי בעיה לשלם מזומן, אבל לפעמים התחנה ריקה מאדם והאופציה היחידה היא תשלום באשראי. אתמול נדהמתי כשהבנתי משמחיר ליטר סולר באשראי בתחנת סונול גבוה ב 15% לעומת מחיר מזומן, 5.9 שקל באשראי לעומת 5.15 שקל במזומן. אז נכון שהסולר לא נמצא בפיקוח, אבל חברות האשראי הכניסו לנו למוח שלשלם באשראי זה נוח ולא עולה לנו. ממש לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שהסיבה לא ברורה לי. ברור שתמורת השימוש באשראי בעל העסק משלם עמלות ואחזקת ציוד ועוד, אבל גם השימוש במזומן עולה לא מעט בעמלות לבנק, החזקת כספת, יותר "פחת" של גניבות וטעויות. הסיבה להפרשים האלה לא ברורה לי, מה גם שעמלות הסליקה רחוקות מ-15%.

ההסבר היחיד שלי להפרשים אלה או שלבעלי התחנות יש אפשרות להעלמות מס בתשלום במזומן, למרות המדידה המדוייקת (לכרואה) של הכמות  הנמכרת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור להעלמות מס בכלל. גם כשאתה משלם במזומן אתה מקבל קבלה כדת וכדין. נראה לי שזה נובע בראש ובראשונה מהעובדה שהסולר אינו מפוקח ולכן מלקוח שמשלם באשראי הם מרשים לעצמם לגזור קופון גדול יותר, אולי בגלל שלקוחות כאלה פחות משווים מחירים . המחיר במזומן סביר כי הם צריכים להתחרות בתחנות סמוכות. אני זוכר שבעבר ההפרש היה כ 3%, לא מבין איך זה קפץ ל 15%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מרגיז אותך? והעובדה שברירת המחדל של מחיר בתחנה אקראית היא קרוב ל- 8 ש"ח וצריך לחפש בנרות באזורי תעשיה את התחנה שמוכרת בזול?

עוד דרך לתקוע מחיר מוגזם ולא מוצדק לסוג דלק שעלות הפקתו וייצורו נמוכים יותר מבנזין. 

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. כל תחנה ומדיניותה. המחיר מוצג בבירור.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה נועד למשוך את נהגי המוניות, שהם צרכנים של סולר ובניגוד לרוב האוטובוסים והמשאיות, לנהגי המוניות אין דלקנים והתשלום שלהם הוא רוב הפעמים במזומן ויוצא שדמי נסיעה שהם מקבלים מנוסעים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.8.2020 בשעה 19:19, ליסינג בצער כתב:

זה מרגיז אותך? והעובדה שברירת המחדל של מחיר בתחנה אקראית היא קרוב ל- 8 ש"ח וצריך לחפש בנרות באזורי תעשיה את התחנה שמוכרת בזול?

עוד דרך לתקוע מחיר מוגזם ולא מוצדק לסוג דלק שעלות הפקתו וייצורו נמוכים יותר מבנזין. 

על זה אני בכלל לא מדבר. זה סתם שוד. יש אנשים שלא מודעים ומעבירים כרטיס בלי להתייחס למחיר. זו שיטת המצליח שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.8.2020 בשעה 19:19, ליסינג בצער כתב:

צודק לגמרי, זה ממש מרתיח. בתחנה ליד הבית (סדש) אני מתדלק ב-5.60 לליטר סולר.
פעם כשנסענו לחופשה ושכחתי לתדלק לפני, נאלצתי לתדלק בתחנת רנדומלית בדרך בעלות של 9 (!) ש"ח לליטר סולר.
תדלקתי מס' ליטרים בודדים רק כדי שספיק לי להגיע לתחנה המוכרת ליד הבית ושם תדלקתי מיכל מלא.
מאז עשיתי לעצמי נוהל - לא מתדלקים סולר בתחנות מזדמנות בשום אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...