Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן לחסל את ווירוס הקורונה בעזרת מאוורר ?

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 1437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מכיוון שחברי הפורום ברווז וירחמיאל הפסיקו לשאול שאלות ברומו של עולם החלטתי לקחת יוזמה ולשאול שאלה שמטרידה אותי כבר שבוע ימים.

נניח שמישהו החולה בקורונה מתעטש על המאוורר בחדר. האם הווירוס שפוגע בכנף של המאוורר למעשה מקבל מכה חזקה מהכוח הצנטרפוגלי של הכנף וכנראה מקבל סחרחורת ומת ?

2203797.jpg

• מצחיק 5
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר ניסו את זה

בתוכנית של שי שטרן היה איזה אדם מצחיק בשם משה ניסימפור שמסתובב עם מאוורר על הראש

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. קודם כל - תתחדש על המאוורר (סליקטר ?)

2. לשאלתך "האם ניתן לחסל את ווירוס הקורונה בעזרת מאוורר ?" - התשובה כנראה שלילית (אחרת איני מוצא כל סיבה לחמסין שנחת עלינו).

עריכה אחרונה על ידי חולגי

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר את זה:

אם אנרגיה קינטית מומרת לאנרגיה טרמית, כמה חזק אני צריך להפליק לעוף כדי להכין אותו...

https://www.boredpanda.com/physics-major-calculates-how-hard-to-slap-chicken-to-cook-it/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

image.thumb.png.c8aa456060c4218b9cef2c8f446ffa35.png

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חהחהחה

אבל צחוק בצד, וירוס הוא לא יצור חי, כמי שאינו חי הוא לא יכול לקבל סחרחורת ולא יכול למות.

לוירוס יש שני מצבי צבירה - מידבק ולא מידבק, אתה יכול לקרוא לזה פעיל או לא פעיל.

כשהוא פעיל והוא נמצא במקום שמאפשר לו התרבות (למשל תאים של גוף חי) הוא יתרבה, כשהוא לא פעיל, גם אם נמצא במקום שמאפשר התרבות הוא לא מתרבה.

להמחיש את ההבדל הזה, מצאו למשל שוירוס SARS-nCoV2 שאנחנו מכירים בתור קורונה יכול לשרוד על קרטון עד 3 ימים, זה לא אומר שהוא במצב פעיל שם, אלא שנשארו שאריות שלו שניתנות לאיתור.

המחקר האחרון בארץ מציג שעל רוב המשטחים לאחר מספר שעות הוא כבר לא פעיל (שזה דיי מקביל למת)

• מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...