Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"טחינה" בפקק שמן נעלם אחרי ריקון מים ירוקים והחלפתם במי ברז ?!! (אופטרה 2004)

mozizo
שימו לב! השרשור הזה בן 3357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום..

שברולט אופטרה 2004 1600

לפני חצי שנה בערך התחמם לי המנוע לאיזור האדום, אחרי שבועיים התחילו לצאת אדים מהאגזוז וגם כנראה גם נכנסו מים לשמן.

מפה לשם בסופו של דבר המוסכניק שם לי חומר (לא זכור לי השם) בתוך המערכת קירור של הרדיאטור, ובאמת מאז אין בעיה.

לאחרונה שמתי לב שיש לי קצת "טחינה" בפקק של השמן שוב פעם(מהאגזוז עד כמה שאפשר לראות בעין לא יוצאים אדים)

(אני גם לא בטוח שלא היה לי לפני זה "טחינה" כי לא ידעתי שבודקים את זה מיד אחרי שהמנוע כבה)

שוב פעם קניתי חומר לתיקון דליפות במערכת קירור, החלפתי את מי הקירור הירוקים במים רגילים(לפי הוראות שיש על חומר האיטום) (עדיין לא הוספתי את החומר למים) מה גם שניקיתי את הפקק ממש טוב עם חומר כי היה עליו את הג'יפה של השמן וכו",אבל רק אחרי ששמתי מי ברז.

עכשיו אחרי נסיעה אני לא רואה שום עדויות לטחינה על פקק השמן, ואני לא יודע אם זה בגלל שהחלפתי למי ברז והם לא אמורים ליצור את התופעה גם במקרה של דליפת מים לשמן, או בגלל שניקיתי את "הג'יפה" מהפקק והם אלו שבכלל יצרו "טחינה" על הפקק!! אז אני מתלבט אם בכלל לשים את החומר למים, כי אולי אין בכלל דליפת מים לשמן.

כל עיצה ותובנות יתקבלו בברכה

עריכה אחרונה על ידי mozizo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לתקן את הדליפה כמו שצריך?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העצה הנכונה והיחידה היא להפסיק עם כל החומרים המטופשים האלה, ללכת לאבחן את הבעייה ולתקן אותה.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, אם מישהו מבין בזה, השאלה היא אם מי ברז רגילים יוצרים "טחינה" או לא ? יכול להיות שאין דליפה בכלל, ויכול להיות שיש אבל רק מים ירוקים יוצרים טחינה במגע עם השמן ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז מה אתה רוצה מאיתנו? שנגיד לך שיש דרך קוסמית לתקן את זה בחינם? זו עלותה של הזנחה.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז מה אתה רוצה מאיתנו? שנגיד לך שיש דרך קוסמית לתקן את זה בחינם? זו עלותה של הזנחה.

איתמר

נראה שאתה מגיב בשביל להתווכח,שאלתי שאלה פשוטה ומי שיודע ורוצה יענה לעניין.!! השאלה היא לא אם לתקן ולשפץ ראש מנוע או לשים את החומר..

השאלה הספציפית שרציתי לדעת עליה תשובה מכיוון שאני לא מבין בזה,ובשביל זה אני פונה לפורום.

האם מי ברז רגילים עם ערבוב בשמן אמורים :לייצר" טחינה בפקק השמן במקרה של ערבוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש שמן במים תיווצר טחינה, ולא משנה אם זה נוזל קירור ייעודי או מים. ענה על השאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש שמן במים תיווצר טחינה, ולא משנה אם זה נוזל קירור ייעודי או מים. ענה על השאלה?

בעקרון כן..המנוע היה פעיל בערך 40 דקות עם חום נורמלי של המנוע עם מי הברז. גם נסעתי איתו כ 20 דקות, מאז החלפת המים למי ברז אני לא רואה את הטחינה בנתיים..

לפני זה אחרי כל נסיעה היה לי טחינה בפקק. כמו שרשמתי בהודעה הפותחת, גם ניקיתי את פקק השמן מה"ג'יפה" שהייתה עליו אחרי ששמתי את המים, יכול להיות שבכלל הפקק המלוכלך היה "מקציף" את עצמו ? קשה לי להאמין !!

(עריכה) את הפקק הייתי מנקה עם סמרטוט כל פעם שהייתה לי טחינה לאחרונה, בשביל בדיקות חוזרות. הפעם ניקיתי אותו ממש טוב עם ספריי קרבורטור להסרת הליכלוך)

עריכה אחרונה על ידי mozizo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להגיד.. כל פעם שעוצרים את המנוע המים בגובה שונה.. אבל לא ראיתי שינוי דרסטי או מחסור בכלל.. תמיד מעל המינימום או על הגבול.(למרות שהבוקר לפני שהחלפתי מים נדמה לי היה קצת מתחת)

אולי אני אסע עם מי הברז כמה ימים לפני שאני שם את חומר האיטום ומים ירוקים ואבדוק אם חסרים מים ואם מופיע "הטחינה".

בכל מקרה אקח למוסך גם ככה יש לבדוק עוד דברים..(מנורת מנוע נדלקה)

בכל מקרה אם מופיע טחינה אולי כדאי לקנות פיתות וזיתים )) לפחות נמצא יתרון אחד !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אני לא בעל מקצוע יחד עם זאת טחינה אומרת, בדר"כ, שנכנס מים לראש מנוע מסיבה כלשהיא. תבדוק מים על מנוע קר(בבוקר) בין נסיעות(גם במיכל עיבוי וגם ברדיאטור), אם יש הבדל אז נכנסים מים. ובלי קשר, עדיף לא לשים מים מהברז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחורף יש תופעה של התעבות מים במנוע אשר יכולה להתבטא בסימני "טחינה" על פקק מילוי שמן, גם אם אין חדירת נוזל קירור לשמן.

תופעה זו מתרחשת כאשר אין כל שינוי במפלס המים או השמן במנוע.

במקרה של Mozizo יש למנוע היסטוריה של התחממות וחדירת מים, לכן צריך לבדוק האם יש איבוד מים לפני שמבצעים כל פעולה. את כל הבדיקות של המים והשמן יש לבצע כשהמנוע קר והרכב ניצב במישור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אני לא בעל מקצוע יחד עם זאת טחינה אומרת, בדר"כ, שנכנס מים לראש מנוע מסיבה כלשהיא. תבדוק מים על מנוע קר(בבוקר) בין נסיעות(גם במיכל עיבוי וגם ברדיאטור), אם יש הבדל אז נכנסים מים. ובלי קשר, עדיף לא לשים מים מהברז.

פריצה באטם ראש או סדק בראש ולעיתים גם בבלוק צילינדרים יביאו לערבוב של נוזל ושמן.

מים ברדיאטור ובמכל העיבוי אלה אותם מים ואותו קו מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור - אתה יוצא מנקודת הנחה שהרכב זקוק לשיפוץ ראש במיקרה הגרוע. אם כרגע הכל תקין, לא חסר מיים, אין טחינה, הרכב לא מיתחמם וסוחב כמו שאתה מכיר אותו סע לשלום. בכל מיקרה את הכסף להשקיע בשיפוץ אין לך וזה בהחלט יקר, אפשר להבין. אבל חשוב שתדע את ההשלכות של הכנסת התוספים שלרוב עלולים גם להזיק מאשר להועיל. אם אכן יש בעיה בראש המנוע ותראה ביום מן הימים שאתה מסוגל כלכלית לעמוד בתיקון חזור להתייעץ פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...