Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נתקעתי עם פיאט פונטו 1.6 95' - מנוע נחתך, מקרטע ונכבה מלווה בבק פיירים מטורפים

chesh
שימו לב! השרשור הזה בן 3306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פונטו 1600 שנת 95 כמו בחתימה

הרכב מטופל ומשופץ על ידי מהיסוד.

פלאגים, משאבת דלק, פילטרים וכו' בני פחות משנה. חוטי הצתה הוזמנו מקוריים לפני כחודש.

לפני כשבועיים החלפתי חיישן חמצן למקורי עקב נורת תקלה שהיתה בלוח השעונים.

מאז הרכב נוסע בלי בעיות ללא נורת תקלה דולקת ברקע.

עם התחלת הגשמים, אני משתדל לנסוע כמה שפחות ברכב. נסעתי בכמה ימים גשומים עם שלוליות והכל התנהג כשורה.

אתמול בלילה בעודי נוסע כרבע שעה לפחות, ללא גשמים וללא כניסה לשלוליות המנוע התחיל לחתוך בכביש מהיר בנסיעה של 90 בהילוך 5.

הכוונה, כשאני לוחץ טיפה יותר על הגז אני מרגיש שהמנוע בולם את עצמו וכאילו לא נכנס דלק. נורת התקלה דלקה פתאום.

הצלחתי להמשיך בנסיעה רגועה. אחרי כמה זמן הסל"ד התחיל לרדת בפתאומיות מ 3 ל 2. ולבסוף גמגם בצורה קשה בלי שום תגובה מדשוות הגז כשהיא לחוצה.

עצרתי בצד הדרך, המנוע מניע בנגיעה אך לא מגיב לדוושת הגז ומלא פיצוצים מהאגזוז.

ניתקתי את המצבר ל 10 דקות, עדיין לא עזר. בדקתי את כל החיבורים של החיישנים, הכל נראה תקין.

פירקתי 2 פלאגים, גם יבשים. הוצאתי חוט הצתה אחד שלא נראה שישב על הפלאג עד הסוף, חיברתי הכל והאוטו הניע כרגיל.

לאחר מכן נסעתי במשך כמעט 3 שעות ללא תקלה.

מה יכול להיות הכיוון? אני נוטה לחשוב שנכנסו מים למנוע, אולי למיכל הדלק? אם כן, הייתי אמור להבחין בפלאג שהוא לבן מאוד? אם כן זה לא המצב.

משאבת דלק שהתחממה? למרות שהיה קר מאוד אתמול, ולאחר מכן נסעתי במשך 3 שעות שהסתדרה התקלה.

חיישן חמצן שנרטב מהגשמים יכול לגרום לכזה מצב? למרות שלא ירד גשם אתמול בלילה והכביש לא היה רטוב עד כדי רמה שמערכת הפליטה תירטב.

כל האזור של המנוע גם נראה יבש ואין רטיבות על שום חוט הצתה.

עריכה אחרונה על ידי chesh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"פלוצים" מהאגזוז בעליית סל"ד מעידים על תערובת עשירה - אי הצתה,ניצוץ חלש (בדקת את הקוייל\ים שלך כשהחלפת חוטים?),תזמון לא נכון וכיוב.

אם המצתים שפירקת היו מפויחים זה הכיוון.

משאבת דלק לא מתחשבת בטמפ' החיצונית,הדלק מקרר אותה - נסיעות מרובות עם מפלס נמוך עשויות לעשות נזק או לשרוף את המשאבה.

חיישן חמצן יושב קרוב לראש מנוע,זה חלק פנימי מדיי בשביל שיירטב ואם כבר נרטב יתייבש מהר מאוד בגלל המיקום שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים,שהבעיה הייתה במערכת ההצתה.אם החוט לא ישב במקום אז המנוע עבד על 3 צילינדרים במקום 4 . אם התקלה תחזור,הבעיה קשורה במע' ההצתה ולא בשום מקום אחר.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עברו חודשיים מאז והתקלה חזרה היום.

נסעתי עם הרכב הרבה מאז עד אתמול. היום כשהנעתי אותו, לאחר כ 10 דקות החל המנוע לחתוך אך לא עד כדי כיבוי הרכב.

יכלתי להמשיך בנסיעה הביתה עם קרטועים.

המצב הלך והחמיר, אבל הבעיה רק בנסיעה. כשאני על ניוטרל או עומד במקום הסל"ד יציב וגם עולה באופן יציב.

רק כשהרכב בנסיעה המנוע חותך פתאומית.

בדקתי את כל החיבורים של החיישנים, כל החיווטים כולל המינוסים.

הכל נראה תקין.

הוצאתי פלאגים והם נראים כך:

11074490_10155388911075422_7864414408057313318_n.jpg

קצה הפלאג השמאלי ביותר נראה קצת לבן מהאחרים. האם נראה תקין?

החזרתי את הפלאגים למנוע בסדר הפוך אך עדיין התקלה לא חלפה. החוטים יושבים טוב על הפלאגים, וגם הקויל חדש.

מצורף סרטון שצילמתי:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן כמה מכות על המחשב מנוע. אם זה עוזר, פרק אותו ונקה.

אם לא, תנסה להחליף חיישן קראנק.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא קראנק? יש עוד הרבה חיישנים שאפשר להחליף על עיוור..

למה לא חיישן חמצן לדוגמא?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, החלפתי את חיישן החמצן לפני כחודש למקורי.

תן כמה מכות על המחשב מנוע. אם זה עוזר, פרק אותו ונקה.

נראה לי שעלית על הבעיה או לפחות נתת לי כיוון.

פירקתי אותו מקודם, או לפחות ניסיתי.

11046290_10155392563600422_769235283767965327_o.jpg

אבל אין מצב בחיים שהוא יצא, התושבת שם מפריעה לו. נראה לי צריך לפרק מדחס ואת התושבת שלו בשביל זה :S

בקיצור פירקתי אותו חלקית, ניקיתי. החזרתי אותו למקום, באתי להניע ולא מניע.

שיחקתי איתו ימינה שמאלה ועם החוט שלו, והניע.

נסעתי 5 דקות מסביב לבית, עוד פעם הבעיה אבל עכשיו גם הרכב נכבה ולא רצה להניע יותר.

עוד פעם שיחקתי קצת עם קצה החוט שלו, פירקתי שוב את הבורג, סובבתי אותו ימינה שמאלה ובחזרה למקום והניע. הצלחתי להגיע הביתה ככה.

מקווה מאוד שזאת הבעיה לכל הסיפור. השאלה עכשיו איך לעזאזל אני מוציא אותו לגמרי עם כל הבלאגן שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב!

החלפתי היום את חיישן הקראנק שהחוט שלו היה חשוף בכל מיני מקומות:

15gbksz.jpg

היה צורך בפירוק תושבת המנוע כדי להוציא אותו ממקומו:

14avi15.jpg

החיישן החדש מורכב:

juv4i0.jpg

הרכב מניע בנגיעה כרגע! לא כמו ממקודם שדרש כמה סטרטרים כדי להניע. יש יותר מרווח בין גלגל הקראנק לבין החיישן מה שלא היה בקודם שכמעט נגע בו.

נסעתי כשעה ברכב והתקלה לא חזרה. מקווה מאוד שפתרתי את הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא קראנק? יש עוד הרבה חיישנים שאפשר להחליף על עיוור..

למה לא חיישן חמצן לדוגמא?

מניסיון עם מנועי פיאט. ועפ"י התוצאה, זו הבעיה.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...