Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש פה מישהו שמבין בקרינה?

וולברין
שימו לב! השרשור הזה בן 3938 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במסגרת העבודה יוצא לי לעבוד בגגות שבחלקם מוצבת אנטנה. התדירות משתנה, יכול להיות שלושה ימים בשבוע, שלושה ביקורים ביום של 20-30 דקות בערך, ויש שבוע\ות שאני לא מתקרב לגג עם אנטנה. מחיפושים באינטרנט ראיתי כל מיני כתבות שאני לא יודע מי עומד מאחוריהן, לכן פניתי אליכם. למישהו יש מושג אם הזמנים שאני נחשף גורמים למשהו?

(אני לא מבין גדול באנטנות, אז אני לא יודע את סוגן, אני רק יודע שיש על הסולם שמוביל לאנטנה מדבקה בגודל של מדבקת טסט לרכב שרשום עליה "אנטנה משדרת")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא מומחה, אבל טיפה מבין.

לגבי אנטנות משדרות, יש חשיבות ל-2 נתונים:

א. תדר או תדרי השידור.

ב. עוצמת המשדר.

אם תדע למי שייכות האנטנות, יהיה אפשר לנחש מהם תדרי השידור שלהן.

מבלי לדעת את 2 הנתונים הללו יהיה קשה מאוד לקבוע את מידת החשיפה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי לתת לך כלל אצבע. רוב הקורנים שקיימים בסביבת אדם טווח הבטיוחת הוא לא יותר מ - 2 מטר. בדרך כלל עשרות סנטימטרים, ואני מתייחס לקורנים שנחשבים לחזקים. כל עוד תשמור על שני מטר מהאנטנה אתה מסודר.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי לתת לך כלל אצבע. רוב הקורנים שקיימים בסביבת אדם טווח הבטיוחת הוא לא יותר מ - 2 מטר. בדרך כלל עשרות סנטימטרים, ואני מתייחס לקורנים שנחשבים לחזקים. כל עוד תשמור על שני מטר מהאנטנה אתה מסודר.

למרות שבאופן כללי אתה צודק (אני שמעתי על 3 מטר אבל העיקרון זהה), החשיפה היא מצטברת, ככה שגם חשיפה לאורך זמן ברדיוס של 10 מטר מהאנטנה (לדוגמה), טווח שנחשב כביכול כבטוח, יכול להיות מסוכנת.

לכן כשאתה עושה צילום רנטגן, הטכנאי המצלם מקפיד לא להיות בחדר, בשבילך זהו צילום אחד לא מזיק, אבל החשיפה המצטברת עבור אותו טכנאי תהרוג אותו אחרי שנים מועטות, ולמרות שאנחנו מדברים על תחום אחר לגמרי של תדרים, העיקרון זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן ציינתי שלמרות שזהו תחום נפרד לחלוטין של תדרים, עיקרון החשיפה המתמשכת זהה.

לגבי נזקים אפשריים מקרינה בלתי מייננת, יש דיעות לכאן ולכאן ומחקרים מפה ועד הודעה חדשה, אני אפילו לא חושב להכנס לנושא הזה.

גם אם מדובר (לדוגמה) בשידור מיקרוגל (שהוא אינו מיינן) בעוצמות גבוהות או בחשיפה ממושכת הן יגרמו למוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאין הוכחות, לכן אמרתי שאני לא אכנס לדיון על זה, כל אחד ודעתו הוא (עד שימצא הגביע הקדוש בדמותו של מחקר מייצג).

וכמו שאמרת, הוראות הבטיחות לגבי קרינה מייננת ובלתי מייננת הן שמים וארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמיד, וגם לא תמיד זה רדיוס עגול (למשל אנטנות כיווניות)

בשירות הצבאי שלי היו לנו אנטנות שהדרישה הייתה טווח של מטר מחוץ לאונה (מאחורי האנטנה באנטנה כיוונית), 5 מטר בצדדים ו-15 מטר באונה של האנטנה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי נוסחאת המכמ אתה צריך ERP של 10 קילו וואט 70dbm לטווח בטיחות של 10 מטר. לכן כתבתי שרוב הקורנים האזרחים לא מתקרבים לפרומיל מההספק הנל. בקיצור שמור 2-3 מטר ויהיה בסדר.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לנו חצי קילו וואט (ביציאה מהמגבר ולא בכניסה לאנטנה, שם היה בסביבות 350) וזה עדיין המרחקים שנקבעו עבורנו

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...