Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"לא לכל אחד מגיעה דירה, זו לא זכות מולדת"

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 4252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע אם כזה חכם, אבל הדירה שקניתי היא ביקנעם וגם כשעבדתי במרכז (4 שנים) הנקודה הכי דרומית שגרתי בה הייתה בנימינה.

אגב, אני עדיין מחכה להסבר בדבר הדאגה של מדינות המערב (או כל מדינה נורמלית שהיא) לפריפריה שלה.

אני עובד על זה :-D

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צודק. אני חוזר בי.

אנחנו המדינה הכי טובה בעולם, הכל טוב כאן, עבודה לכל דיכפין, דירות לכולם ותחבורה ציבורית ורכבות בתדירות מושלמת ללא שום

תקלות או עיכובים.

לא חוכמה לקחת מדינות שנפגעו הכי חזק במשבר. מה עם צרפת? מה עם גרמניה? שמלוות לכל העולם כספים כאילו אין מחר.

גרמניה כן, צרפת ממש לא.

3-4 פוסטים לאחר הטיעון הבלתי מבוסס שלך ועדיין לא התייחסת אליו (חוץ מהטיעון שלך בציטוט - בחייך, לא בני 12 פה), חרף העובדה שכמה חברים כאן ביקשו זאת. הדבר די מדבר בעד עצמו.

עריכה - הייתי בטוח שדיברת מתוך ידע, לא משהו שצריך לעבוד עליו.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הן עושות את זה כי מבחינתן, אם הן לא יעזרו למדינות החלשות בגוש האירו להיחלץ מהמשבר והגוש יקרוס - באמת לא יהיה מחר בשבילן :lol:

לא כי הם נחמדים ולא כי יש להם כסף מיותר מתחת לבלטות. אם זה לא היה כורח המציאות הם לא היו שופכים כספים כדי לחלץ אף אחד, בטח שלא על חשבון הגרמני \ הצרפתי שהיה אמור להנות מכספי הממשל האלו.

למה זה קרה ?

כי היוונים פשוט "עבדו" על יוזמי גוש האירו והציגו להם נתונים מפוברקים, פשוטו כמשמעו.

הגרמנים והצרפתים קנו אג"חים ממשלתיים של יוון, שכעת אפשר לנגב איתם את התחתים שלהם, ובמידה ולא יתמכו ביוון הם ישארו באמת עם ניירות טואלט, במידה והדפים רכים מספיק.:-P

יוון התרגלה שנים ארוכות לחיות בגירעון מתמיד, וכל עוד זה היה במטבע שלהם לא היתה בעייה.

באין ליוון יכולת להדפיס יורו, נוצרה בעייה, ומי שמשלם אותה הם בעיקר הגרמנים.

אגב, יהודי פיקח בשם סטנלי פישר הזהיר כבר בסוף שנות ה 90' מפני מטבע משותף לכלכלות כה שונות, מה שכמובן נטל מהן את העצמאות המוניטרית שלהן.

אותו סיפור קרה גם ברשות הפלסטינית, שבה השקל הישראלי הוא המטבע העיקרי.

השקל חזק והכלכלה הפלסטינית חלשה, מה שאומר שכוח הקנייה של הפלסטיני הממוצע כמעט אפסי במונחי ישראל.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. אני חוזר בי.

אנחנו המדינה הכי טובה בעולם, הכל טוב כאן, עבודה לכל דיכפין, דירות לכולם ותחבורה ציבורית ורכבות בתדירות מושלמת ללא שום

תקלות או עיכובים.

לא חוכמה לקחת מדינות שנפגעו הכי חזק במשבר. מה עם צרפת? מה עם גרמניה? שמלוות לכל העולם כספים כאילו אין מחר.

ציניות ידידי לא יכולה לחפות על התעלמות מהעובדות. לא אמרתי שישראל מושלמת, אך אין בכך כדי להצדיק את סילוף העובדות שאתה עושה לאורך כל השרשור הזה והשרשור האחר לגבי היורדים. ניכר מדבריך שאתה מתוסכל, שמעולם לא חיית תקופה משמעותית בחו"ל (שלא כתייר) ושאין לך שמץ של מושג מה קורה בחוץ.

אתה יכול להרגיש חופשי לבקר את ישראל, גם לי יש המון ביקורת - תאמין לי, אך מן הראוי שהביקורת תסתמך על עובדות ועל המציאות כמות שהיא ולא על רחשי לב ותסכול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעייה לרשום את הרכב על שם "בן דוד שלי החייל", שהוא הבעלים של הרכב, אדוני השוטר?

בפעם האחרונה שבדקתי כל עוד שיש ביטוח מתאים והסכמה מהבעלים אין שום מניעה לנהוג על כלי רכב של מישהו אחר.

מה, משרד התחבורה יתחיל לנטר ולפקח על אם החייל באמת משתמש ברכב בעצמו?

החייל יכול לרשום על שמו את הרכב, שינהג בידי בן משפחה \ חבר \ כל אחד אחר. אני מכיר המון כאלו שהיו רושמים רכב על שמם באם היו מקבלים תמורה "נאותה" לכך, והרוכש של הרכב נהנה מהנחת החייל. מה רע לכאורה? במדינת ישראל כפי שהיא מתנהלת כיום קומבינות כאלו עובדות יופי.

סבבה, אבל זה פשוט אומר שאותו חייל מפסיד הטבה חד פעמית. את הכסף בכל מקרה יצטרכו להחזיר למדינה. אפשר גם להגביל את הנסיעה ברכב כזה למקבל ההטבה בלבד, ואז אם עוצרים מישהו אחר ברכב זה, מחרימים אותו

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך את הח"כים החרדים כדי שיפילו את זה, זה לא ממש פרקטי מבחינת יכולת המדינה לאכוף ביעילות את מדיניות מתן ההטבה - כך שאני לא רואה איך ח"כים מאף סקטור "רצים" על זה. לנו זה נשמע אטרקטיבי והוגן "עשית שירות למדינה? קבל רכב". איזה כיף. מבחינתם, עם כמה הוגן שזה יהיה, בהיעדר יכולת אכיפה זה במובן מסויים לשים את כסף האוצר על קרן הצבי.

בדומה לאגף החקירות בביטוח לאומי שמטרתו להוכיח (על הדרכים וכשרותן אפשר להתווכח, אך אני מדבר על העקרון) שאף אחד לא מוהל בהטבה שהממשלה החליטה להעניק לציבור כזה או אחר (במקרה הזה, מקבלי קצבאות נכות לדוגמה - על אגף החקירות לוודא שהאדם אכן נכה, ולא "נכה", זאת אם פקידי האגף ה"רגילים" לא הסתפקו שכך הדבר בעצמם). כיצד אתה מציע שיראה הגוף \ המנגנון שיאכוף את ההטבה הזו? כל עוד שאתה לא מגביל את הרכב לנהג היחיד (והוא הבעלים, קרי החייל המשוחרר שקנה אותו) זה לא יהיה שווה הרבה. וברגע שאתה עושה זאת, זה מוריד משמעותית את ערך ההטבה בעיני אלו שיקבלו אותה. (לך לא מפריע כי קרוב לוודאי אתה רוצה רכב "פאן", וגם אם לא, בכל אופן רכב שצריך לענות על צרכים מצומצמים, נהג יחיד רוב הזמן, אין ילדים תקן אותי אם אני טועה). מצד שני, למה שיאסרו על חייל משוחרר את האפשרות לסייע לבני משפחתו בנטל מטלות הבית, ע"י שיאפשר לרכב לשמש את ההורים והאחים לנסיעות משפחתיות \ צרכים רפואיים לדוגמה? הרי אתה לא יכול לתת לחייל סוכריה (הטבה בדמות רכב) ולאסור עליו לחלוק את השימוש בה עם בני משפחתו. אז זה או שיוצא מההטבה כל "העוקץ", או שלהבדיל זה יהיה פתח לקומבינות רציניות כפי שנהוג במחוזותינו.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו זוכר מה זה "מספר לבן"?

מישהו מכיר "תו נכה"?

הרכב זוכה לסממן חיצוני כלשהו, ברשיון הרכב מוגדר מי רשאי לנהוג בו (נניח - החייל, הוריו ואחיו) - ואם הרכב נתפס עם נהג שאינו רשום ברשיון הרכב מופעלת סנקציה כלשהי. כיום שמשטרת ישראל מרבה לבדוק רשיונות האכיפה לא תצריך מאמץ מיוחד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3583810,00.html

לפעמים גם בדשא של השכן יש נקודות דהויות, לא תמיד הכל ירוק גם באמריקה :wink:

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תירגע פשוש, לא עם הנבוט..

חלק מהקשחת הקריטריונים ללקיחת משכנתא הם הבאת הון עצמי של 40 אחוזים.

אני לא מדבר על חריגים (חביבי הבנק ומקורבים למיניהם שמאשרים להם יותר) אלא על זוגות רגילים לגמרי מן המניין.

אני גם לא מדבר על הלוואות חוץ בנקאיות / שוק אפור למיניהן.

את זה לא אני החלטתי אלא בנק ישראל:

"רוכשי הדירות יידרשו להשיג הון עצמי של כ-40% מערך הנכס, כאשר זוג צעיר שיבקש להוריד את אחוז ההון העצמי יקבל משכנתא המוגדרת כ "מסוכנת". משכנתא "מסוכנת" תחויב ע"י הבנק להפריש כ-0.75% מגובה ההלוואה עבור ביטוח האשראי. המשמעות של החלטה זו הינה העלאת הריבית ועלות המשכנתא ככל ששיעור המימון גבוה יותר".

שוב אתה מבלבל את המוח!!!

הפיקוח על הבנקים הוציא 3 הנחיות בנושא

הראשונה מ 1.7.10 שהיא בינו לבין הבנק והיא קובעת כי הלוואה שיחס המימון שלה גבוה מ 60% תחייב את הבנק בהפרשה נוספת לחובות מסופקים בשיעור של 0.75% מיתרת ההלוואה .

השניה מ 26.10.10 שהיא בינו לבין הבנק שקובעת כי על הלוואה שגובהה מעל 800 אלף ויחס המימון מעל 60% ואחוז ההלוואה בריבית משתנה גבוה מ 25% יעשה הבנק הפרשה לחובות מסופקים של 0.75% רק על החלק של ההלוואה המשתנה.

השלישית מיום 3.5.11 שלה יש השפעה ישירה על הלווים ואומרת כי לא תינתן הלוואה לדיור כאשר החלק של הריבית המשתנה בתדירות של פחות מ 5 שנים יעלה על שליש.

וללא קשר ל 3 ההנחיות האלה לווה יכול לקחת הלוואה גם ב 90 או 95% מערך הנכס , כלומר לבוא עם 50-100K כדי לרכוש נכס ב מיליון ש"ח.

נכון שהעלות תהיה גבוהה יותר כי מעל 75-80% הבנק דורש ביטוח ב EMI שהוא לכאורה זול 4%, אבל הוא יקר אש!!

איך 4% יקר אש , נסביר בדוגמה.

ערך הנכס 1000K תבוא עם הון של 200-250K קרי 750-800Kהלווואה, לא תשלם EMI!!

תבוא עם 100K קרי 900K הלוואה תידרש לקחת EMI ותידרש לשלם 4% לא על ההפרש של ה 100K אלא על כל ה 900K

ככה 4% יוצא 36K או 36% על ה 100 הנוספים !! שוק אפור חתולתול לידם .

ותשובה של המפקח על הבנקים לשאלות הכל מאתר בנק ישראל!!

"

תשובה יישום ההנחיה טומן בחובו עלות לבנקיםמשום שעליהם להקצות יותר הון בגין הלוואות לדיור אשר נכללות בתחולת ההנחיה עם זאת הבנקים אינם חייבים לגלגל את הגידול בעלויות על הלווים ובהחלט ייתכן שהתחרות בשוק המשכנתאות תגרום להם לספוג חלק מהעלות בכל מקרה הפיקוח על הבנקים לא הורה לבנקים להעלות את שיעור הריבית הנגבהמהלווים."

בפועל זה מה שקורה אין תוספת עלות אלא במקרי קיצון ולא צריך להיות לא מקורב ולא כלום. עמך ישראל!!

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוז הדירות בבעלות הדיירים בארץ הוא מהגבוהים בעולם המערבי, זה שעבורו להגיע לדירה נראה באמת חלום התלוש מהמציאות.

.

אני אספר לך סוד קטן מר פרחי...

ממשלת ישראל מומחית בלתקן ולטייח את נתוני הלמ"ס או כל סקר אחר שתחת אחריותה בצורה מעוותת מהמציאות.

היה לא מזמן ראיון עם אחד מהמנהלים של הלמ"ס והוא אמר שהשלטון פה משנה ומעוות את הנתונים כמו בבריה"מ של שנות ה70.

סתם לדוגמא משהו קטן בקשר לדיור.

לפי הסקרים אחוז בעלי הדירות בישראל הוא 75 אחוז, אבל הבעיה היא שמשתמשים בנתונים של שנת 2005 .. שמאז המחירי הדירות עלו כמעט באיזה 50 אחוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו מה שהיה לפני זמן מה עם מדד האבטלה אם איני טועה. "פתאום" התברר ששיטת החישוב בארץ היא לא בדיוק כפי שנהוג בשאר העולם המערבי. זה לא הפריע להם להציג את הנתונים בתוך אותם גרפים, לצד אותן מדינות שמשתמשות בשיטת חישוב שונה. באופן לא מפתיע ברגע שתיקנו את ה"טעות" פתאום אחוזי האבטלה קפצו במידה מסויימת.:-D

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מדד סטטיסטי מתאר משהו - ותמיד צריך לבחון את ההגדרה מהו אותו "משהו".

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת נתונים נכונים, אבל ההגדרות משתנות. בהתאם לכך יש לשנות את הסטטיסטיקה.

הדוגמא היום יומית: מדד המחירים לצרכן. כל תקופה מסויימת מתבצעת עבודה לא פשוטה של עדכון רכיבי מדד זה. האם המדד בשנת 2012 יותר מדוייק מזה של 2002? לא. הוא משקף עלויות מחיה אחרות ובמשקל שונה.

כדי ליצור אחידות מסויימת יש פעולות להאחדת התקנים הסטטיסטיים. לא מדובר בדב רמובן מאליו, אבל ככל שישראל מצטרפת לארגונים ביןם לאומיים היא מקבלת על עצמה להתאים את התקנים המקומיים לתקנים שאותם ארגונים התקינו, ושמדינות החברות בהם מקודם התאימו עצמן אליהם בהתאם לתקוחפת הצטרפותם לארגון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אספר לך סוד קטן מר פרחי...

ממשלת ישראל מומחית בלתקן ולטייח את נתוני הלמ"ס או כל סקר אחר שתחת אחריותה בצורה מעוותת מהמציאות.

היה לא מזמן ראיון עם אחד מהמנהלים של הלמ"ס והוא אמר שהשלטון פה משנה ומעוות את הנתונים כמו בבריה"מ של שנות ה70.

סתם לדוגמא משהו קטן בקשר לדיור.

לפי הסקרים אחוז בעלי הדירות בישראל הוא 75 אחוז, אבל הבעיה היא שמשתמשים בנתונים של שנת 2005 .. שמאז המחירי הדירות עלו כמעט באיזה 50 אחוז.

וגם היום אחוז הבעלות על דירות מגיע למספרים דומים.

מי שיקרא את השרשורים האחרונים כאן יחשוב שכלכלת ישראל מתבססת על 15 מילירדרים שמעסיקים ילידים בתנאי עבדות, ואילו שלא שפר עליהם גורלם נאלצים לחטט בפחי אשפה על מנת ללקט שאריות מזון.

בישראל יש מעמד ביניים יציב וחזק, שמאפיין דמוקרטיות, והמעמד הזה אחראי לרוב הצריכה במשק, כולל דירות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...