Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ענתיקות בדרכים ובחצרות, אפריל - יוני 2010

Benni Haspel
שימו לב! השרשור הזה בן 5070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי ש"הרג" את החלונות המשולשים היתה העובדה שהם היו אחראים לפציעות רבות קלות כחמורות. לכן עם הכנסת המזגנים לרכבים הם איבדו את מקומם החשוב כמאדי אדים בחורף ואיוורור בקיץ ולבסוף הוכרזו כאביזר מסוכן.

את השיקול הבטיחותי אני לא מכיר, וככל הידוע לי הסיבה העיקרית ואולי היחידה להעלמות היתה עיצובית.

חלונות משולשים הוכנסו בשנות השלושים, כאשר החלו לייצר שמשות קדמיות מוטות ולא ישרות. זה יצר משולש בדלת הקדמית ואפשר מקום לחלון להכנסת אויר כי שימש ככונס. גם במכוניות ישנות יותר לעיתים הוסיפו לוח זכוכית בצד בדיוק למטרה זו, אבל הוא לא היה משולב בדלת.

באמצע ששנות השישים לכשליש מהמכוניות בארה"ב (היקרות) היה מזגן, ולכן לא היה צורך להכניס אויר. דרישות לעיצוב חלק ומודרני יותר הולידו את החלון השלם. מאחר והוא לא בנוי ככונס, פתיחה קטנה שלו מוציאה אויר מהאוטו, ומאפשרת שאיבת עשן סיגריות החוצה במקביל לקירור ע"י המזגן. כמו הרבה דברים, העיצוב החדש חילחל מהמכוניות היקרות גם לזולות, כך שבאמצע שנות השבעים כבר לרוב המכוניות בארה"ב לא היה חלון משולש, גם אם לא היה להם מזגן. לאידוי האדים, עלויות יצור, בטיחות, פריצה לרכב, אמינות המנגנונים וכו, לא היה כל חלק בזה.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 493
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רולס רויס WRITH II אספנות כסופה עם שלט "למכירה 052-3366108" נצפתה לפני כמה ימים בת"א.

לצערי (האמת, לצערכם) לא הייתי עם הסלולרי, אז אין תמונות, אבל עד כמה שניתן היה להתרשם בשעת ערב, היא נראתה מושלמת!

לא צויינה שנת הייצור. לפי לוחית הרישוי, בת 7 ספרות, מדובר ביבוא אישי.

בהצלחה.

אם ראיתם וולוו 240 בפירוקיה אנא ספרו לי על כך

וגם אם ראיתם וולוו 700 או 900

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום שישי, בתחנת דלק בחיפה:

יודע מי בעל הרכב ? יש מצב שהוא מוכר?

בבעלותי

רובר 827 1994, סיטרואן פאלאס GSA 1982, אופל קדט 1982,טלבוט הורייזן 1980 יד 1 ופורד סיירה 1983 שממתינה ל 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי עם בעל הרכב, אם אני אתקל בו שוב אני אשאל אותו.

סובארו-SVX שחורה 94' ,סובארו SVX לבן פנינה 92', סובארו XT טורבו שחורה 86', סובארו XT טורבו בורדו 86', סובארו XT טורבו לבנה 86'

ארז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי עם בעל הרכב, אם אני אתקל בו שוב אני אשאל אותו.

אוקיי תודה!

בבעלותי

רובר 827 1994, סיטרואן פאלאס GSA 1982, אופל קדט 1982,טלבוט הורייזן 1980 יד 1 ופורד סיירה 1983 שממתינה ל 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש ליד הבית שלי חונה כבר דיי הרבה זמן אלפא 75 אדומה מדהימה.

היא למכירה!

לפי מה שידוע לי הרכב משופר, בעיקר מתלים היגוי וכו. אם אני זוכר נכון הושתל בה מנוע 2 ליטר טווין ספארק במקום ה1800 המקורי.

הנה כמה תמונות, מי שמעוניין יקבל את הטלפון בפרטי.

דניאל.

100_0517.jpg

100_0513.jpg

100_0514.jpg

אני שונא את הקיץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיטוטי הבוקר (עוד לא אספנות, אבל נדירות יחסית + פוטנציאל) :

פולו פוקס.

פיג'ו 505, שמורה במצב נהדר.

כ"כ נצפתה סובארו סטיישן 4*4 (חברתן של הסובארואים מלפני 2 עמודים בשרשור זה) עם אבזור מוזר ע"ג מכסה המנוע (פיל גדול...), וג'אנטים לא מקוריים (כנראה של טנדר 505 כמו אחת מאחיותיה).

DSC00022.jpg

DSC00023.jpg

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו פשע שנות ה70, 1600, בחניה הציבורית של המרכז המסחרי מול רח' שלום אש 16 בהדר יוסף ת"א.

הסובארו במצב קשה מבחינת חלודה (חורי חלודה בגג) ודפיקות בדלתות, אבל הפרודט יפה ועוד כמה חלקי פח שמורים.

נראה שלא נסעו בה הרבה זמן. אין אוויר ב-4 גלגלים, כמה מדבקות של "קונה רכבים לפירוק".

אין על הרכב סימנים לאיתור הבעלים. יש מדבקות של מוסכים. בצד ימין כיתוב גדול "עקרב" (מישהו מזהה?) מ.ר. הוא 525-581.

הכי חשוב: על הרכב מדבקת התראת פינוי גרוטאות של העירייה, כלומר אם אף אחד לא ירים את הכפפה (אם לא לשיפוץ, אז לתרומת איברים) אז בעתיד הקרוב עוד אחת תלך לעולמה סתם.

10Apr_0001.jpg

10Apr_0002.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואללה, אנשים מוזרים, מי שדיברת איתו אמר לך מה התוכניות שלהם לגבי הרכב?

טוב שלו התנפלו עלי שצילמתי את הרכב, ואני עוד חשבתי לברר למי הוא שייך. חחח.

אני בספק גדול שמישהו ישפץ אותו יום אחד, מה גם שהערייה כבר על הזנב שלו... חבל.

אגב מה מלמדים הפנסים הקדמיים (היפים לטעמי) על הדגם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש ליד הבית שלי חונה כבר דיי הרבה זמן אלפא 75 אדומה מדהימה.

היא למכירה!

בעשור הבא האלפא 75 תעלם מהכבישים ( כבר עכשיו קשה מאוד למצוא אותה )

וכווווולם יצטערו שלא רכשו אחד שכזה בזול ושמרו אותה מכוסה בחצר מאחורי הבית 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן לרכוש אותה

15000 שח והיא שלך (ללא טסט מספר חודשים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעשור הבא?

עוד 4, 5שנים יעלמו כמעט לגמרי מכוניות שנות השמונים שהיו כלכך נפוצותכאן.

חן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעשור הבא?

עוד 4, 5שנים יעלמו כמעט לגמרי מכוניות שנות השמונים שהיו כלכך נפוצותכאן.

חן

האלפא הזאת לפי המספר היא לא משנות ה80.

וחוץ מזה מה חשבת שהזמן ייעצר ומכוניות שנות ה80 ישארו לנצח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלפא הזאת לפי המספר היא לא משנות ה80.

וחוץ מזה מה חשבת שהזמן ייעצר ומכוניות שנות ה80 ישארו לנצח?

לפי מה שרואים כאן עוד מעט הסובארו DL הפיאסטה של שנות ה80,ה305, שרייד של שנות ה80 ועוד ועוד יהיו מאוד נדירות אפילו יותר מכוניות משנות ה70

http://www.wheel.co.il/index.php?instance=5&actions=show&instance_id=24&current_lang=1&id=1858

בבעלותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...