Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי פנסים ראשיים, פאסאט 2002 - פרוייקט מצולם

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 2394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כחודשיים שמתי לב שתופעת העכירות מתחילה להתעלק גם על הפנסים שלי. לא מדובר על כל שטח הפנס, רק בשליש העליון בשני הפנסים, כפי שניתן לראות בתמונה הראשונה. הפנסים עכורים ומחוספסים למגע.

כנראה העובדה שביום-יום הרכב בחניה מקורה, מטיבה עם הפנסים.

לצורך הניקוי יש צורך בנייר מים בדרגות חיספוס שונות, רצוי בלפחות 3 שלבים: 600, 1000, ו-1200.

לא השגתי 600 ולא 1200, ולכן הסתפקתי ב-500 וב-1000.

בצמוד אלינו יש צורך בדלי מים ובמטלית נקייה.

בשלב האחרון נשתמש גם בפוליש ובווקס בעזרת צמר גפן וסמרטוט נקי.

אני לא עברתי על כל שטח הפנס, אלא רק בחלקו העליון.

before.jpg

בשלב הראשון עובדים עם הנייר בדרגה 600. כדאי לנקות את הפנסים לפני תחילת העבודה.

מתחילים לשפשף את הפנס בתנועות אופקיות, לא במעגלים, ומידי פעם לטבול את הנייר במים ולשטוף את הפנס עם מים.

אין צורך להפעיל כוח, יש לעבוד בעדינות ובסבלנות, ושוב, רק תנועות אופקיות. בסיום שופכים מים נקיים ומיבשים עם מטלית נקייה.

בתמונה השנייה נראים הפנסים בסיום שלב זה (500). הפנס עכור, אבל פני השטח די חלקים.

500.jpg

בשלב שני, עם נייר ה-1000 עובדים בתנועות אנכיות, שלמעשה "ימחקו" את הסימנים האופקיים שהשארנו על הפלסטיק בשלב הקודם.

גם בשלב הזה יש לעבוד בעדינות, על רטוב, לטבול את הנייר אחרי כל כמה תנועות שפשוף.

בסיום לשטוף עם מים נקיים ולנגב.

את התוצאה של שלב זה ניתן לראות בתמונה השלישית.

1000.jpg

בסיום שלב זה היה רצוי לבצע שלב נוסף, עם נייר בדרגת עדינות גבוהה יותר של 1200 או יותר.

שלב זה יבוצע בתנועות אופקיות, כדי למחוק את הסימנים של השלב הקודם.

לצערי דילגתי על שלב זה.

כעת יש לבצע פוליש לשטח הפנס. השתמשתי במה שהיה לי בבית, פוליש עדין (לצבע מטאלי).

בעזרת צמר גפן מרוח בפוליש עוברים בתנועות מעגליות על פני שטח העבודה. מידי פעם להוסיף חומר ולהמשיך לשפשף.

מנקים בעזרת צמר גפן נקי. במידת הצורך חוזרים פעם נוספת על של השפשוף והניקוי.

למי שיש מכשיר ליטוש שניתן להלביש עליו דיסקית רכה עם חומר הפוליש, יכול לחסוך את כאבי הידיים בשלב הזה.

לסיום, מריחה של ווקס משובח על הפנסים, ולאחר 2-3 דקות לנגב.

התוצאה (תמונה רביעת) השביעה את רצוני, אבל במחשבה שניה, אולי את שלב ה-1000 (ולמי שיעשה 1200) אפשר היה לעשות על כל שטח הפנס כדי לקבל אחידות מושלמת.

after.jpg

*גילוי נאות: אני לא המצאתי את השיטה. לפני כ-3 שבועות קראתי כאן בפורום קישור בשרשור שהביא ToSToS, ומאחר והיה צורך לנקות את הפנסים שלי, החלטתי ליישם את מה שכתוב במאמר ולשכתבו לעברית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוצאה יפה- גם לדעתי היית צריך לעשות את כל הפנס כדי ליצו אחידות, אך גם כך השינוי נכיר מאוד.

האם פוליש ווקס לא יכול לפגוע בפנס?

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחטיין, אני שלמתי לבעל מקצוע שיעשה את זה בשבילי אבל אז לא ידעתי שאפשר לעשות את זה לבד

אחלה פרוייקטט DIY צריך לעשות אותו דביק

Polo 16v 6N2 -My Previous ride

EAT SLEEP BOOST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pasat04, רמה גבוה.. כל הכבוד

איפה משיגים את הנייר מים הזה? וכמה הם עולים?

סחטיין, אני שלמתי לבעל מקצוע שיעשה את זה בשבילי אבל אז לא ידעתי שאפשר לעשות את זה לבד

אחלה פרוייקטט DIY צריך לעשות אותו דביק

כמה עלה לך? ואיפה?

SEAT IBIZA CUPRA R

בעבר vw polo GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pasat04,איפה משיגים את הנייר מים הזה? וכמה הם עולים?

אני רכשתי אותם בחנויות חומרי בניין, בכל חנות נתקלתי במידת חיספוס שונה (320, 500, 1000).

כל דף עלה 2 ש"ח.

*תודה למי שערך את המאמר והזיז את התמונות לחלק הרלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

פרוייקט ישים ברמה גבוהה.

היום כמעט כל רכב נזקק לטיפול כזה.

מזל שאצלי הכיסוי מזכוכית

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שמצאתי- משהו כזה?

http://www.gamal.co.il/HTMLs/product_list2.aspx?C2016=13103&BSP=12833&BSCRP=3

ועוד שאלה:

באיזו משחת פוליש כדאי להשתמש (לאחר העבודה עם נייר הלטש)? רגילה או כזו המותאמת לצבע מיטלי (עדינה יותר)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH]123661[/ATTACH]

*גילוי נאות: אני לא המצאתי את השיטה. לפני כ-3 שבועות קראתי כאן בפורום קישור בשרשור שהביא ToSToS, ומאחר והיה צורך לנקות את הפנסים שלי, החלטתי ליישם את מה שכתוב במאמר ולשכתבו לעברית.

שמח שהשרשור עזר בהצלחה.

אשמח אם תמשיך לעדכן בזמן הקרוב, האם התוצאה המוצלחת נשמרה לאורך הזמן?

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור למרוח פוליש על הפנסים זה מקצר את אורך החיים של הפנסים , זו שיטה של סוחרי מכוניות כדי למכור אך לא למי שרוצה ואוהב את המכונית שלוך ,הפוליש יכנס לך בתוך הפלסטיק ועם החשיפה לשמש זה יהרוס לך את הפנס.לסוחריי מכוניות זה בסדר כי לא מענין אותם מה קורה אחריי שהרכב נמכר , אני לא היתי עושה את זה למכונית שלי .מניסיון!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...