Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אמין ונוח לנסיעה של 120 קמ 3 פעמים בשבוע - עד 100K

erezger
שימו לב! השרשור הזה בן 934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר שהרכב נגנב (וכן כנראה שגונבים גם ג'ולייטה), וטרם קיבלתי את כספי הביטוח 
אני מחפש לקנות רכב שיהיה כמה שיותר אמין ונוח לנסיעה בין עירונית וכמובן קצת פקקים כי חייב וחסכוני עד כמה שניתן
הרכב ישמש אותי בעיקר לבד מדי פעם אולי עם 2 ילדים קטנים אבל לא כזה משנה
הרכב יסע 3 פעמים בשבוע ירושלים-בני ברק כ60 ק"מ כיוון (מערך כ20-22 אלף קמ בשנה)

אני הולך להחזיק את הרכב כמה שנים טובות (5+-)

מה שחשוב לי בעיקר לפי הסדר

אמינות - רכב שיהיה אמין בלי יותר מדי בעיות וטיפולים מיותרים מעבר לטיפולים השוטפים ובלי לדבר על מזל - כל אחד והמזל שלו ברכב אבל לא מחפש לקחת רכבים שהם בעייתיים מלכתחילה

נוחות נסיעה - שיהיה נוח לנהיגה ממושכת ושהרעשי כביש יורגשו כמה שפחות בהתאם לתקציב 

חסכוני - בגלל הק"מ הגדול אני מאמין שחיסכון בדלק יהיה משמעותי להוצאות השוטפות 

מערכת אנדרואיד ומוזיקה סבירות - בונוס

עד כה מה שחשבתי וראיתי שאולי יכול להיכנס בתקציב - אולי עם מתיחה קלה בתקציב עקב השוק הרותח

- טויוטה קורולה היברידי - שנתונים 2018-9 כמדומני

- טויוטה CHR היברידי - שנתונים 2017 כמדומני
 אולי פריוס שנתון יותר נמוך אבל לא בטוח
אשמח לדעת מאנשים שיש להם קורולה היברידי איך היא מבחינת נוחות נסיעה ורעשי כביש 

הבעיה עם הטויוטות שגם ככה עפים עליהם אז בטח בתקופה כזאת ראיתי שמפורסמות ב10-12 אלף מעל המחירון ואני לא מתכוון לשלם מעל מחירון - לאחר הגניבה בטח ובטח

- קיה נירו היברידי - שנת 2018 ראיתי שנכנס בתקציב גם עם שוק יד 2 מעל המחירון

גם אשמח לדעת איך היא מבחינת אמינות ונוחות נסיעה

- יונדאי קונה - 2019
רכב יחסית חדש
1.6 טורבו על פניו מהיר יחסית לקטגוריה
הייתי שמח לשמועה מאנשים איך הוא מבחינת אמינות נוחות וצריכת דלק
האם זוכה לאמינות של רכבי יונדאי? 

נראה לי זה המועדף עלי תכלס אבל אני חייב קצת לשמוע איך הוא

- הוצעה לי קיה ספורטאג' 2016 1.6 לא טורבו 54 אלף ק"מ (כמדומני באיזור 80K)

האם כדאי לחשוב על זה? או שהחיסכון והנוחות לא ישתלמו בעליות של ירושלים
אשמח לחווד על הרכב הנל 

מאזדה 3 הנודה סיויק בגרסת ספורט לא בדקתי אבל אולי הם גם יהיו אופציה בהנחה ששנתון 2018-9 יכנס לתקציב

אז ככה אשמח לדעת פה מהמומחים על הרכבים הנ"ל ועל אמינותם 

כמו כן אשמח להמלצות אחרות אם למישהו יש אבל שיהיו המלצות עם דגש על אמינות ונוחות

עדיין אני עם החלופי של הביטוח עד ל5 נובמבר או עד שהביטוח יעביר את הכסף ואני מאמין שאני לא אקנה רכב בחיפזון אפילו שאני די צריך רכב

אז יש לי טיפה סבלנות

אודה על כל עזרה מחברי הפורום 

תודה מראש לכולם

עריכה אחרונה על ידי erezger

היום - אלפא רומיאו ג'ולייטה 2013
קודם - הונדה ג'אז קומפורט 2017

קודם - סובארו B3 שנת 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר מג'ולייטה לקורולה נשמע קשוח. אם זה הכיוון הייתה מנסה את הקורולה האצ'. נראית הרבה יותר טוב, מאובזרת לא רע וקצת פחות מבוקשת מהקורולה סדאן וזה ישחק לטובתך מבחינת מחיר. הקורולה נוחה, סופגת היטב שיבושים אבל לא מתנדנדת מדי. בידוד הרעשים לא רע אבל המנוע רועש יחסית, בעיקר בעליות ארוכות ובתוואי שלך כדאי לקחת את זה בחשבון.

לדעתי CHR נחות מהקורולה אם אין לך רצון בישיבה גבוהה. הוא פחות מרווח ויקר יותר, בתקציב שלך יכנס רק הדגם לפני מתיחת הפנים עם מערכת שלא כוללת אנדרואיד אוטו ואפל קאר פליי ובאופן כללי המולטימדיה של טויוטה מאוד מיושנת ולא מוצלחת.

במקום קיה נירו הייתי בודק יונדאי איוניק, זולה יותר ובדגם שאחרי מתיחת הפנים הסופרים מאובזרת היטב כולל פנסי לד ומושב נהג עם כוונון חשמלי. בידוד הרעשים לא מדהים.

יונדאי קונה בתוואי כזה יהיה יותר הגיוני לבחור בדגם ההיברידי. גם כאן בידוד הרעשים לא מוצלח וגם המתלים נוקשים למדי.

אפשרויות אחרות - פורד פוקוס דיזל? הרבה רכב במעט כסף, מאובזרת היטב, נוחה ומרווחת. לחובתה מוניטין אמינות גרוע וגם זה שאין יותר מדי מידע על הדגם הנוכחי שחדש יחסית ונמכר בכמויות קטנות. כרגע לא ראיתי אחת כזאת ביד 2.

גם רנו גרנד קופה יכולה להיות אופציה. היא נוחה ומרווחת, מאוד נעימה לנסיעה. לא מכיר את הצד של האמינות.

יש מצב שתצליח למצוא גם סקודה קארוק בתקציב שלך. נקודת התורפה היא הגיר אבל בנסיעות שרובן בין עירוניות פחות יש ממה לדאוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת צעבר מג'ולייטה לקורולה קשוח זה בטוח
בגלל זה חשבתי יותר על היונדאי קונה
יותר כח יותר זריזות
אבל שוב לא יודע הרבה על האמינות שלו ועל החיסכון
לא ידעתי שיש קונה היברידי
אשמח עם מישהו יכול לפרט יותר על קונה

ראיתי גם איוניק אבל  לא תהיה בעיה איתו מבחינת סחירות בהמשך? בגלל שהוא מוצף בליסינגים 

רנו מפחיד אותי בגלל השם הרע שיש להם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליונדאי קונה יש גיר רובוטי כפול מצמדים שלא אוהב פקקים ויש לו נטייה להתחממות מהירה בתנאים שדורשים הרבה קלאץ'. הוא לא חסכוני במיוחד וגם רועש למדי. מציע לך לנסות לעשות נסיעת מבחן ולראות אם יתאים לך. ההיברידי לדעתי מתאים יותר לדרישות שלך אבל הביצועים שלו כמובן נחותים ביחס לטורבו.

האיוניק מוצלחת בעיני. לדעתי יחידת ההנעה שלה נעימה משל הקורולה וגם תא הנוסעים. היא אמנם נפוצה אבל נכון לעכשיו היא נהנית מסחירות לא רעה. הייתי ממליץ לחפש את הדגם המאובזר שהופנה לשוק הפרטי אבל הוא נמכר בכמויות קטנות ובתקופה הקרובה בטח יבקשו עליו מחירים גבוהים.

רנו מגאן גרנד קופה דיי הצליחה בישראל ונכנסה אפילו לשוק המוניות. אני שוב מסייג ואומר שאני פחות מכיר את הצד של האמינות אבל על פניו מדובר במכונית מוצלחת. למרות זאת אני חושב שחששות כאלה הם סוג של נבואה שמגשימה את עצמה וכל תקלה קטנה שהיית מחליק ברכב אחר תבאס אותך מאוד ברנו אז אולי כדאי לרדת ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב האמת שאם זה המצב אז אולי באמת קונה לא מתאים
אנסה לעשות נסיעת מבחן

אחפש איוניק טובה

האם MG ZS גם יכול להיות אופציה?
נסיעה תהיה בטח שקטה וחסכוני לא צריך להגיד

השאלה לגבי אמינותו
מישהו יכול להגיד דבר על אמינותו? תקלות וכאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר לרדת מג'ולייטה אז אולי עדיף לרכך את המכה עם רכב מנהלים חסכוני? נניח סונטה למשל?

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוקא יצא לי להסתכל אבל בתקציב שלי יכנס רק שנתון 2016 כמדומני
ואני בכלל לא מכיר את האמינות שלו
מנוע 2 ליטר היברידי יהיחה חסכוני מאוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה ש 2017 גם תופס (תלוי בעוד פרמטרים).

ממה שאני מכיר סונטה מאוד אמינה.

יש לנו בחברה 2018 שעשתה עד הקורונה 50K בשנה ומאז קצת פחות אבל עדיין באזור ה 35K, בנסיעה רגועה (מי שנוהג עליה נוהג מאוד רגוע) הצריכה במצטבר היא כמעט 1/22 (4.6 על השעון כשמדידות במשאבה תואמות).

אני מניח שאצל נהג ממוצע היא תעשה 19-20.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, erezger כתב:

טוב האמת שאם זה המצב אז אולי באמת קונה לא מתאים
אנסה לעשות נסיעת מבחן

אחפש איוניק טובה

האם MG ZS גם יכול להיות אופציה?
נסיעה תהיה בטח שקטה וחסכוני לא צריך להגיד

השאלה לגבי אמינותו
מישהו יכול להגיד דבר על אמינותו? תקלות וכאלה?

MG ZS בנזין לא מומלץ בעיני. הרכב חסר מערכות בטיחות ובכל ציון נמוך במבחני ריסוק. מעבר לזה יחידת ההנעה מאכזבת ולא מספקת את הסחורה וגם נוחות הנסיעה לא מצטיינת. הדגם החשמלי מאובזר אחרת והוא מציע הנעה חשמלית במחיר זול, אבל אני לא בטוחה שהוא מתאים לדרישות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ כי לא רציתי לפתוח נושא חדש
אז לאחר המלצתכם התחלתי לחפש יונדאי סונטה
בתקציב שלי ראיתי שנכנס 2016 
2017 גרסת הפרמיום לא לימיטד

אז ככה מאחר ופחות מכיר את הרכב
אשמח לדעתת מה לבדוק ברכב הזה?
מחלות מיוחדות שצריך להכיר?
מאחר שזה יותר מ5 שנים אני מניח שאחריות על הסוללה נגמרה? אם לא האריכו אותה בתשלום ובבדיקה
האם ניתן להאריך במידה ולא האריכו לה אחרי 5 שנים?
רכב אחד שראיתי שנת 2016 לימיטד עם 54K קילומטר יד 2 פרטיות
מחשב הדרך הראה 7.9/100KM Average האם זה אומר שהסוללה לא תקינה?

או שזה רק נסיעות אחרונות?

אשמח לכל עזרה בנושא הסונטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...