Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 5008/3008 מודל 18

idan897
שימו לב! השרשור הזה בן 822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

כחלק מהתרחבות המשפחה נוצר הצורך גם להתקדם לרכב עם יותר מקום ובעיקר מרווח ( כיום עם מאזדה 3 2009, דור שני) .

לאחר שנמצא התקציב, נותרה הבחירה.

פיג'ו 5008/ 3008 מנוע 1.6 טורבו בנזין- התמקדות לשנת 18.

נסיעה שנתית 15-20 ק"מ,  50/50 עירוני/ בינעירוני.

4 נוסעים, מתוכם 1 כיסא בטיחות ברייטקס ,1 בוסטר. (אולי בעתיד להתרחב בע"ה), 2 עגלות בתא מטען.

אשמח לשמוע מבעלי ניסיון עם הרכבים הנ"ל כמה דברים: 

1. בתחום נוחות הנוסעים, האם ה 3008 תספיק? או כדאי בכל זאת לקחת את ה 5008 ששם היא מרווחת יותר, עם שורה 2 כיסאות נפרדים ואז גם יהיה מצב שנוסע נוסף יכול לשבת עם התינוקות מאחור?

2. עלויות החזקה שוטפות לשנה (טיפולים , טסט, ביטוח מקיף+ חובה( נהגים מעל גיל 29 )?

3. תקלות/מחלות ידועות שצריך לשים לב אליהן לפני רכישה בדגמים הנ"ל? ( כמובן דוח סליקה,היסטוריית טיפולים ובדיקה במכון) 

4. צריכת דלק מוערכת לנסיעה ברכבים 50/50 עירוני/ בינעירוני?( נהיגה רגועה).

5. האם יש שינוי ברמת גימור פרימיום לאקטיב בפונקציות של מסך המולטימדיה? והאם היו בעיות במסך המולטימדיה?

6. שאלה שרלוונטית אם הפיגו 3008 תספיק, האם לדוגמא טוסון , ספורטאג',מאזדה CX5 יהיו פחות/יותר מרווחות ממנה?

תודה לעונים והמשך יום מקסים!

עריכה אחרונה על ידי idan897
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

1. מבחינת הנוסעים 3008 כנראה תספיק בינתיים, אבל 2 עגלות בבגאז' זה מאוד תלוי בגודל של העגלות... לי יש עגלה אחת די גדולה והיא ממש סוגרת את הגובה עד למדף. דגמי 2018 הגיעו עם ספייר בגודל מלא בחלק מרמות הגימור, אז לא בטוח אם אפשר להוריד בהם את הרצפה. ה-5008 יהיה יותר טוב מהבחינה הזאת כי אם השורה השלישית מקופלת אפשר כנראה לשים שתי עגלות צד בצד. אבל, לגבי הוספת נוסע נוסף, כשהשורה השלישית בשימוש תא המטען שנותר הוא סמלי בלבד.

2. מקיף + חובה ל-3008 אפשר למצוא באזור 3500 פלוס מינוס. טיפולים סדר גודל של 900 לטיפול קטן, 1500 לטיפול גדול. טסט כ-2500.

3. היה לי דיזל, לא מכיר תקלות נפוצות בבנזין. אם במקרה תחליט לחפש דיזל, תבדוק אם הוחלף מיכל אוריאה, מכיר הרבה אנשים שהיה צריך להחליף להם בשלב מסויים ועדיף לוודא שזה כבר נעשה. לי גם החליפו בתקופת האחריות.

4. כאמור היה לי דיזל. עם הנסועה שלך הייתי ממליץ לשקול. זה ריאלי לקבל צריכת דלק של 17 ק"מ לליטר פחות או יותר. עם בנזין 1.6 מאמין שתעשה סביבות 11-12 ק"מ לליטר.

5. אני לא נתקלתי, שמעתי פה ושם על אנשים שהיו להם תקיעות או בעיות. ממליץ לחפש רכב שלא הותקן בו לובינסקי טאץ' כדי לצמצם סיכונים. אין הבדל במולטימדיה עצמה, בעיקר במערכות בטיחות ופינוקים אחרים.

6. לא נהגתי ברכבים האחרים שציינת אז לא יודע להשוות. למיטב ידיעתי 3008 יחסית מרווח לקטגוריה, במיוחד בתא המטען, אבל באופן כללי הבדלים גדולים לא תמצא עד שתעלה רמה למעלה (יונדאי סנטה-פה וכדומה), אך זו כבר קטגורית מחירים אחרת לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, TheArcane כתב:

1. מבחינת הנוסעים 3008 כנראה תספיק בינתיים, אבל 2 עגלות בבגאז' זה מאוד תלוי בגודל של העגלות... לי יש עגלה אחת די גדולה והיא ממש סוגרת את הגובה עד למדף. דגמי 2018 הגיעו עם ספייר בגודל מלא בחלק מרמות הגימור, אז לא בטוח אם אפשר להוריד בהם את הרצפה. ה-5008 יהיה יותר טוב מהבחינה הזאת כי אם השורה השלישית מקופלת אפשר כנראה לשים שתי עגלות צד בצד. אבל, לגבי הוספת נוסע נוסף, כשהשורה השלישית בשימוש תא המטען שנותר הוא סמלי בלבד.

2. מקיף + חובה ל-3008 אפשר למצוא באזור 3500 פלוס מינוס. טיפולים סדר גודל של 900 לטיפול קטן, 1500 לטיפול גדול. טסט כ-2500.

3. היה לי דיזל, לא מכיר תקלות נפוצות בבנזין. אם במקרה תחליט לחפש דיזל, תבדוק אם הוחלף מיכל אוריאה, מכיר הרבה אנשים שהיה צריך להחליף להם בשלב מסויים ועדיף לוודא שזה כבר נעשה. לי גם החליפו בתקופת האחריות.

4. כאמור היה לי דיזל. עם הנסועה שלך הייתי ממליץ לשקול. זה ריאלי לקבל צריכת דלק של 17 ק"מ לליטר פחות או יותר. עם בנזין 1.6 מאמין שתעשה סביבות 11-12 ק"מ לליטר.

5. אני לא נתקלתי, שמעתי פה ושם על אנשים שהיו להם תקיעות או בעיות. ממליץ לחפש רכב שלא הותקן בו לובינסקי טאץ' כדי לצמצם סיכונים. אין הבדל במולטימדיה עצמה, בעיקר במערכות בטיחות ופינוקים אחרים.

6. לא נהגתי ברכבים האחרים שציינת אז לא יודע להשוות. למיטב ידיעתי 3008 יחסית מרווח לקטגוריה, במיוחד בתא המטען, אבל באופן כללי הבדלים גדולים לא תמצא עד שתעלה רמה למעלה (יונדאי סנטה-פה וכדומה), אך זו כבר קטגורית מחירים אחרת לגמרי.

בשורה השלישית לא ישבו, המטרה היא שיהיה תא מטען גדול ושורה שנייה שתוכל לאכלס את הכיסאות ועוד בן אדם,

השאלה אם ה3008 יכולה לעמוד במשימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, idan897 כתב:

בשורה השלישית לא ישבו, המטרה היא שיהיה תא מטען גדול ושורה שנייה שתוכל לאכלס את הכיסאות ועוד בן אדם,

השאלה אם ה3008 יכולה לעמוד במשימה.

לאבא שלי יש 3008 2019, התא מטען מאוד אכזב אותו, היה לו סקודה אוקטביה ושם היה הרבה יותר מקום.

אם אתה בונה על תא מטען רחב, לך על 5008.

אני בדיוק מאותם שיקולים לוקח 5008 ולא 3008, 2 כיסאות מאחורה רק במקרים נדירים שימש אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, קטגוריית הג'יפים SUV-B לא מצטיינת בכלל בתא מטען גדול, במיוחד בספורטאז'.
ב 3008 אני יודע שהמגש של תחתית תא המטען יכול לרדת עוד מדרגה למטה, מה שמפנה עוד קצת שטח להעמיס (לגובה).
אוקטביה (בגלל הדלת החמישית) היא דיי חריגה בנוף המשפחתיות עם תא מטען שלאורך כל הדורות היה יוצא מן הכלל.
מחפש תא מטען מרווח ? חפש מיניוואן. 
עם פיקאסו 5 מושבים - גם עם 3 ילדים, אתה תסתדר מצויין גם מבחינת תא מטען. המון מקום.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, איציק נ. כתב:

לדעתי, קטגוריית הג'יפים SUV-B לא מצטיינת בכלל בתא מטען גדול, במיוחד בספורטאז'.
ב 3008 אני יודע שהמגש של תחתית תא המטען יכול לרדת עוד מדרגה למטה, מה שמפנה עוד קצת שטח להעמיס (לגובה).
אוקטביה (בגלל הדלת החמישית) היא דיי חריגה בנוף המשפחתיות עם תא מטען שלאורך כל הדורות היה יוצא מן הכלל.
מחפש תא מטען מרווח ? חפש מיניוואן. 
עם פיקאסו 5 מושבים - גם עם 3 ילדים, אתה תסתדר מצויין גם מבחינת תא מטען. המון מקום.

איציק

היי איציק,

כבר הייתי בכיוון של הפיקאסו, אשתי שללה אותו ולכן התמקדמתי ברכבים הנ"ל.

לפני 4 שעות, yair24 כתב:

לאבא שלי יש 3008 2019, התא מטען מאוד אכזב אותו, היה לו סקודה אוקטביה ושם היה הרבה יותר מקום.

אם אתה בונה על תא מטען רחב, לך על 5008.

אני בדיוק מאותם שיקולים לוקח 5008 ולא 3008, 2 כיסאות מאחורה רק במקרים נדירים שימש אותי.

שיהיה לנו בהצלחה בחיפוש 😊

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, idan897 כתב:

היי איציק,

לצורך השוואה - בפיקאסו תא המטען נע בין 537 ליטר ל 630 (כאשר המושבים האחוריים נעים במקסימום לקדמת הרכב). במקורות ישראליים רשמו בחלק מהמקומות 630 כאילו יצאו מנקודת הנחה שהמושבים כבר נעו קדימה על המסילות שלהם עד למקסימום האפשרי.

מאחר וה-3008 MK2 חולקת את אותה שילדה (EMP2) של הפיקאסו האחרונה - ב 3008 מדובר בתא מטען שגם בצורתו מאוד מאוד דומה לזה שבפיקאסו - והוא בנפח 520 ליטר, שזה ממש לא רחוק מהפיקאסו (כאשר המושבים בפיקאסו מאחור מוסטים *אחורה* עד הסוף).

אם להסתמך על מקורות ישראליים (שחלק מהנתונים בהם זהה גם באתרים שונים בעולם) אז:
לטוסון ולספורטאז' (במודלים של 2018~ לערך) תא מטען בנפח של כ 490 ליטר ולמאזדה CX-5 במודלים שאתה מחפש - תא מטען של כ 440~ ליטר.
אין לי מושג מאיפה הגיעו לנתון של 440 ליטר ב CX5 (ראיתי את התא מטען שלו באולם תצוגה, אבל ממש לא זוכר אם הוא היה צנום או מרווח).

לדעתי עם 2 ילדים לא אמורה להיות לך בעיה ב 3008, עם 3 ילדים זה יהיה יותר מאתגר (זה גם תלוי מתי זה יקרה, כי אם הנוכחיים יעברו לבוסטר פשוט ותצטרך רק מושב אחד "על מלא" בשביל ילד קטן, יש מצב שזה יהיה בסדר). תא המטען שלה מרווח למדי.
חוזר שנית שהברירת מחדל ב 3008 היא שרצפת תא המטען היא בקו ישר עם סף ההטענה, אבל יש אפשרות להוריד אותו למדרגה נמוכה יותר - שזה בערך עוד 10 ס"מ פחות מהגובה של סף ההטענה, וזה בהחלט נותן עוד מקום).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, איציק נ. כתב:

חוזר שנית שהברירת מחדל ב 3008 היא שרצפת תא המטען היא בקו ישר עם סף ההטענה, אבל יש אפשרות להוריד אותו למדרגה נמוכה יותר - שזה בערך עוד 10 ס"מ פחות מהגובה של סף ההטענה, וזה בהחלט נותן עוד מקום).

לא בהכרח, בפרמיום 2017 שהייתה לי היה ספייר בגודל מלא והוא לא מאפשר להוריד את הרצפה. או לאחסן את המדף מתחת לרצפה. די מרגיז אם צריך עוד מקום... לא יודע אם באקטיב, אשר הגיע עם גלגלי 18", היה ספייר מלא או קטן.

עריכה אחרונה על ידי TheArcane
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, idan897 כתב:

היי איציק,

שיהיה לנו בהצלחה בחיפוש 😊

למה נשלל הפיקאסו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב3008 שלנו מבחינת מרווח מאחורה אני עם 2 בוסטרים וכסא תינוק גדול של בריטקס יש שפע מקום גם אם מחליפים את אחד הבוסטרים במבוגר הוא לא מתלונן שצפוף.

תא המטען יחסית לא גדול (הייתה לי פוקוס סטיישן לפני וההבדל עצום) עם קצת טכניקה אפשר להכניס עגלת תינוק עם אמבטיה ועוד טיולון אבל צריך לוותר על המדף.

אצלי אקטיב 2019 יש גלגל ספייר בייגלה ורצפה יורדת למטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך על אאוטלנדר רכב אמין, יש לי 2019 ומחליף רק בגלל מבצעי חבר.

אחלה רכב וים של מקום, 3008 ו5008 לא תמצא במחירים טובים, כי הדגמים המוצלחים יצאו בשנת 2017 ומעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.8.2021 בשעה 00:15, gild כתב:

למה נשלל הפיקאסו ?

אשתי לא מתחברת לרכב, נסענו עליה כמה פעמים שהרכב היה אצלנו מטעם העבודה. 

מבחינתי הרכב הזה נותן מענה מצווין, אולי בכל זאת אצליח לשכנע.

בתאריך 10.8.2021 בשעה 11:29, yair24 כתב:

אני ממליץ לך על אאוטלנדר רכב אמין, יש לי 2019 ומחליף רק בגלל מבצעי חבר.

אחלה רכב וים של מקום, 3008 ו5008 לא תמצא במחירים טובים, כי הדגמים המוצלחים יצאו בשנת 2017 ומעלה.

חבר רכש לפני חודשיים שנת 21( צורה ישנה) 

רכב מצויין אין ספק, אבל ה5008 מרגיש שנותן מעבר לזה.

אגב, לא ראיתי שהמחירים כל כך שונים.

בתאריך 10.8.2021 בשעה 07:10, Angelica כתב:

ב3008 שלנו מבחינת מרווח מאחורה אני עם 2 בוסטרים וכסא תינוק גדול של בריטקס יש שפע מקום גם אם מחליפים את אחד הבוסטרים במבוגר הוא לא מתלונן שצפוף.

תא המטען יחסית לא גדול (הייתה לי פוקוס סטיישן לפני וההבדל עצום) עם קצת טכניקה אפשר להכניס עגלת תינוק עם אמבטיה ועוד טיולון אבל צריך לוותר על המדף.

אצלי אקטיב 2019 יש גלגל ספייר בייגלה ורצפה יורדת למטה.

לדעתי אני צריך לראות את הרכב, להעביר לשם את הכיסאות ולראות איך זה מצליח.

בתאריך 9.8.2021 בשעה 21:04, איציק נ. כתב:

לצורך השוואה - בפיקאסו תא המטען נע בין 537 ליטר ל 630 (כאשר המושבים האחוריים נעים במקסימום לקדמת הרכב). במקורות ישראליים רשמו בחלק מהמקומות 630 כאילו יצאו מנקודת הנחה שהמושבים כבר נעו קדימה על המסילות שלהם עד למקסימום האפשרי.

מאחר וה-3008 MK2 חולקת את אותה שילדה (EMP2) של הפיקאסו האחרונה - ב 3008 מדובר בתא מטען שגם בצורתו מאוד מאוד דומה לזה שבפיקאסו - והוא בנפח 520 ליטר, שזה ממש לא רחוק מהפיקאסו (כאשר המושבים בפיקאסו מאחור מוסטים *אחורה* עד הסוף).

אם להסתמך על מקורות ישראליים (שחלק מהנתונים בהם זהה גם באתרים שונים בעולם) אז:
לטוסון ולספורטאז' (במודלים של 2018~ לערך) תא מטען בנפח של כ 490 ליטר ולמאזדה CX-5 במודלים שאתה מחפש - תא מטען של כ 440~ ליטר.
אין לי מושג מאיפה הגיעו לנתון של 440 ליטר ב CX5 (ראיתי את התא מטען שלו באולם תצוגה, אבל ממש לא זוכר אם הוא היה צנום או מרווח).

לדעתי עם 2 ילדים לא אמורה להיות לך בעיה ב 3008, עם 3 ילדים זה יהיה יותר מאתגר (זה גם תלוי מתי זה יקרה, כי אם הנוכחיים יעברו לבוסטר פשוט ותצטרך רק מושב אחד "על מלא" בשביל ילד קטן, יש מצב שזה יהיה בסדר). תא המטען שלה מרווח למדי.

איציק

ראשית, תודה רבה על תגובה מפורטת עם אינפורמציה נהדרת.

נראה אם אצליח לעשות מהלך ובכל זאת לרכוש פיקאסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בהתלבטות שלך לגבי 3008 והיום הלכתי ועשיתי נסיעת מבחן על 3008 ולהלן הדעה שלי:
הרכב נוסע טוב מאוד, נוח, שקט, בגאז גדול, הרכב מרגיש מאוד כיפי וקצת ספורטיבי בגלל ההגה והביצועים.

חסרון גדול מבחינתי הוא שהרכב לא מרווח מבפנים, לי אישית זה קצת הפריע כי הולכים להיות שם 2 כסאות בטיחות וחשוב שיהיה מרווח בשביל נגישות והעמסת ציוד ברצפה של המושב האחורי.

ההתלבטות הנוספת שלי היא קיה נירו או CX5. אני יודע שהנירו לא באותה קטגוריה אבל הוא אחת האופציות שלנו. 

עכשיו השאלה אם בתקציב של עד 115 שווה לקחת נירו 2019 או CX5 2017 (הצורה החדשה כמובן)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, moranbh כתב:

אני גם בהתלבטות שלך לגבי 3008 והיום הלכתי ועשיתי נסיעת מבחן על 3008 ולהלן הדעה שלי:
הרכב נוסע טוב מאוד, נוח, שקט, בגאז גדול, הרכב מרגיש מאוד כיפי וקצת ספורטיבי בגלל ההגה והביצועים.

חסרון גדול מבחינתי הוא שהרכב לא מרווח מבפנים, לי אישית זה קצת הפריע כי הולכים להיות שם 2 כסאות בטיחות וחשוב שיהיה מרווח בשביל נגישות והעמסת ציוד ברצפה של המושב האחורי.

ההתלבטות הנוספת שלי היא קיה נירו או CX5. אני יודע שהנירו לא באותה קטגוריה אבל הוא אחת האופציות שלנו. 

עכשיו השאלה אם בתקציב של עד 115 שווה לקחת נירו 2019 או CX5 2017 (הצורה החדשה כמובן)?

גם אני הייתי בהתלבטות הבחירה הזאת , הנירו וה CX5 צפופות יותר לפי מה שהבנתי במושב האחורי וגם בתא מטען יותר קטן.

עריכה אחרונה על ידי idan897
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, idan897 כתב:

גם אני הייתי בהתלבטות הבחירה הזאת , הנירו וה CX5 צפופות יותר לפי מה שהבנתי במושב האחורי וגם בתא מטען יותר קטן.

מאוד מוזר מה שאתה אומר.....נירו אמור להיות מרווח יותר מבפנים וגם ה CX5

לפני 11 דקות, idan897 כתב:

לגבי תא מטען זה נכון, הם קטנים יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...