Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה חששות בקשר לרכישת הMG החשמלי או רכב חשמלי בכלל. מה דעתכם?

יוני380
שימו לב! השרשור הזה בן 1002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז הקורולה האהובה הלכה טוטאלוס. אין ברירה אלא לרכוש רכב חדש...

חשבתי ברצינות על רכב חשמלי וכיוון שהטסלה לא באיזור החיוג של התקציב, הרכב שעל הפרק הוא הMG.

אז אחרי כל החסרונות המוכרים יותר שאני לוקח בחשבון (טווח נסיעה, הטענה, וכו',), יש כמה דברים שכנראה מאד קשה לדעת כרגע אבל בכל זאת הייתי רוצה לשמוע הערכה זהירה שלכם לגביהם.

א. תיקונים וחלפים. אם אני מבין נכון, החשמליות הן מכוניות די שונות ממכוניות הבנזין. החשש שלי הוא, שאגיע למוסך במקרה של תקלה כלשהיא (גם אם היא במסגרת האחריות) או אפילו תאונה עם מכה פנימית, והמוסכניך הממוצע פשוט לא ידע לעזור. במקרה הרע הוא יעבוד עלי, במקרה הטוב אאלץ לשלם למוסך אחד או שניים באיזור, סכום גבוה. אותה שאלה בנושא של חלפים, האם ניתן להיות רגועים שיהיו כאן חלפים זמינים לרכבים הללו (אני שואל בפרט על הMG אבל זה נכון לכל החשמליות).

ב. החשש השני שלי הוא ירידת הערך. יש איזו הערכה מה תהא הירידה? האם השיפור המתמיד שככל הנראה נראה באיכות החשמליות, בטווח הק"מ של הבטריה ומהירות הטעינה, לא עלול להוריד את הערך של המכוניות הראשוניות באופן משמעותי? 

ג. ספיציפית לגבי הMG. אני מגיע מהקורולה שנקנתה לפני הכל, בגלל האמינות והשקט הנפשי. זה הדבר הכי חשוב לי אולי בקניית רכב. אני מתאר לעצמי שבטסלה אפשר להיות די בטוחים בנושא הזה, אבל הMG עם המותג הסיני והתדמית של המוצרים הסיניים, על אף האחריות המלאה ל5 שנים (ו8 שנים בטריה), אני לא רגוע. יש למישהו הערכה גם בזה? אולי ניסיון באופן כללי עם המותג או ידע עליו? הבנתי גם שלובינסקי המשווק, הם לא מהמובחרים בתחום השירות...

אודה מאד מאד על חוות דעתכם. אני בלבטים קשים מאד.

אציין שבאופן אישי אין לי את האפשרות "לחכות כמה חודשים" לדגמים הבאים, כי כנ"ל אני כרגע נטול רכב ולא יכול למשוך ככה הרבה זמן (או שיכול למשוך אבל בעלויות די משמעותיות). אבל אולי למתלבטים אחרים בתחום החשמליות העצה הזו כן יכולה להיות רלוונטית...

תודה מראש 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נועדה תקופת האחריות  ברכב חדש אם לא בשביל לבטל את הדאגות הללו שהצגת וב- mg האחריות ארוכה.

לגבי ירידת ערך, ה- mg כבר נמכר כאן תקופה, כנס לאפליקציית מחירון יצחק לוי ותבדוק ותשווה לרכבים אחרים, בין היתר הקורולה למשל.

לגבי הרכב עצמו-  עוד כמה ימים יתחילו בשיווק יונדאי קונה חשמלית שאולי תהיה רכישה עדיפה על ה- mg.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחריות לא מכסה טרטורים וימים שהרכב יכול לעמוד במוסך. לא מכסה רכב חלופי, והכי לא מכסה את העצבים והתסכול שרכשת רכב חדש לחלוטין ולדוגמא 10 ימים בשנה הוא מושבת. באחריות, אבל לא בשימושך. זמן עולה כסף, משאבים עולים כסף, תסכול ועצבים עולים הכי הרבה כסף. לא רק עבודה וחלקים (גם אם בחינם).

רק להעביר את כל השמאטס מהרכב שלך ליומיים, אין דלקן / הסדר למי שיש, אין מנוי כביש 6 וכבישי אגרה, אין לו מדבקת תו חניה לעיר המגורים או לחניה במקום העבודה. לפרק מושבי בטיחות ולהרכיב, לסנכרן דיבורית ואנשי קשר, אין מצלמת דרך/חניה, אין דיסק / פלייליסט של פינק-פלויד. רכב חלופי זה פויה.

אחריות זה קצה קצהו של השטרונגול שמקבלים כשהרכב מתקלקל. 

עריכה אחרונה על ידי ST12345
  • אהבתי 1

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו באמת שאלה טובה?

בגדול מנוע חשמלי, הוא הרבה יותר קל לתחזוקה, ואמין בבסיסו.

אין חלקים נעים, אין צורך בשמן, פילטרים, מערכת קירור מורכבת. אין גיר.

הבלמים מחזיקים יותר, בגלל בלימת מנוע חזקה.

כל שאר מסביב לא משתנה בהרבה, הרכב בבסיסו הוא אותו רכב 

הדגם החשמלי נמצא כבר שנה בשוק או יותר, בטח כבר הצטברו עליו דיווחים.

אם נרצה או לא, לשם זה הולך, אולי המוסכניק, יהפוך לחשמלאי, 

אני חושב שהרכב הבא שלי יהיה חשמלי, מפחיד, שונה? אבל לשם הולכים.

הראשונים מתגלחים, ובסוף כולם אחריהם.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, evc כתב:

לגבי הרכב עצמו-  עוד כמה ימים יתחילו בשיווק יונדאי קונה חשמלית שאולי תהיה רכישה עדיפה על ה- mg.

אז עשיתי קצת גוגל על היונדאי והיא בהחלט נראית עדיפה משמעותית על הMG. אבל ידוע כבר מה סדר גודל המחיר שלה? מי המשווק שלה?

וידוע גם בעוד כמה ימים מדובר? כמו שכתבתי אני כרגע נטול רכב ותקופת הרכב החלופי חלפה. לכן אם מדובר על כמה שבועות זה מורכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שהזמין יונדאי I20 לפני 3 חודשים וטרם קיבל, ולא ידוע בכלל מתי.
יש ליונדאי בעיות אספקה קשות. אז לא הייתי מצפה שתקבל תוך כמה שבועות. אולי כמה חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשקה של דגמי יונדאי החשמליים בישראל, הקונה והאיוניק 5, תהיה ביום רביעי או חמישי הזה.

להבנתי יש מלאי זמין בישראל, ככל שתזמין מהר יותר כך תבטיח שלא ייגמר המלאי (ייתכן כי אתה יכול לקבל מידע ולהזמין כבר ממחר אפילו).

בינתיים תבדוק את ה- mg,  גש לסוכנות שב ברכב ותאם נסיעת מבחן לפני יום רביעי.

תאם נסיעת מבחן גם לקונה שיהיו לך הכלים להחליט איזה רכב מתאים לך יותר.

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MG רכב אמין מאוד לפחות בגרסת הבנזין. שירות לקוחות ותמיכה מעולה של היבואן. אחריות לחמש שנים. תוספות ברכב למכביר. הזמנת רכב חשמלי, צריך להמתין מספר חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למסייעים.

כרגע הקונה החשמלית לא מופיעה בכלל באתר של יונדאי. רק מהדורת הבנזין.

עשיתי מבחן בMG, היא בסדר גמור. אבל על השאלות למעלה הנסיעה לא יכלה להשיב. ועל המשווק אני לא כל כך סומך כמובן.

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...