Jump to content

carl

 • הודעות

  111
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי carl

 1. תודה. התשלום בוצע אתמול. הוסיפו לחוזה הרכישה את העובדה שמשרד התחבורה/רישוי לא עובדים בסוכות. ולכן הימים הללו לא ילקחו במניין ה עד 14 ימי עסקים. מבחינת כלמוביל יש להם אישור להתחיל להכין את הרכב (יש התקנה של מרימי שמשות בהתקנה מקומית), אז יתכן וזה יזרז. וכפי שכתבו - הייצור הוא בתורכיה, ולא בצ'כיה כפי שבהתחלה נאמר לי שאלה בהמשך - שפניתי לחברת ביטוח לברר על ביטוח מקיף לרכב, הופתעתי מ 2 דברים: 1. הביטוח המקיף לרכב הזה זול בטירוף. מקיף וחובה אפשר למצוא החל מ 2100 שח כולל את מירב הכיסויים 2. אין בבחירת סוג הרכב דגם סופרים פלוס. רק סופרים. איך מגבים את עצמנו שבמקרה גניבה/טוטל לוס, נקבל את הפיצוי עפי המחירון של הפלוס שהוא גבוה יותר ?
 2. הודיעו לי היום כי הרכב הגיע לארץ. איזה הזוי. לפני שבוע, אמרו לי סוף אוקטובר. בתכלס, ממה ששמעתי, יש מצב שהיבואן לא יודע מה העמיסו לו על האניה בסופו של דבר עד שהוא מקבל את שטרי המטען וכו (והרכבים הללו מגיעים באוניה מתורכיה כפי שהבנתי ... אחרי נסיעה ברכבת מצ'כיה).
 3. אני חושב כן חלק מאסטרטגיה שלהם זה לתפוס אותך כלקוח, וגם אני מניח שיש להם אינטרס לקדם אספקה של רכבים שיותר רוחניים (לדוגמא לשכנע אותך לקנות סופרים כי הקו של הפריים נסגר) בקשר למקדמות, לא מדובר ב 50 הזמנות. מדובר באלפי! הזמנות ממתינות. וכן זה סכום משמעותי שיושב אצלהם כמימון חינם. בדיוק. ולכן יתכן ויש להם אינטרס לקדם רכבים יותר רווחיים או שיש בהם אסטרטגיית חדירה. ראה לדוגמא אנשים שהזמינו בהשקה איוניק5 קיבלו את הרכב לפני והזמינו הרבה אחרי. אז ברור שיש קווי יצור נפרדים וכו...
 4. היבואן כנראה מסתמך על מה שאומר לו היצרן, אבל יתכן כי מעגל פינות בכדי לתפוס אותך כלקוח. הרי אם תבוא לקנות רכב ויגידו לך עוד 6 חודשים , יש מצב שלא תקנה. אם יגידו לך 3, יתכן ותספוג, ובהמשך כבר יגררו אותך. עוד חודש.. עוד חודש... ואופציות אחרות שהיית חושב עליהן, כבר לא רלוונטיות. במקרה של i20 לדוגמא, לפני כמה ימים האספקה של סופרים היתה נובמבר/דצמבר, ואתמול ראיתי שהשתנה לינואר/פברואר. אגב, בינתיים המקדמות (2000 שח כפול עשרות אלפי הזמנות) יושבות בכיס של היבואן, ואנחנו בעצם נותנים לו מימון בחינם.
 5. אכן I20. כעת מדברים על אולי עד סוף אוקטובר נקבל משהוא. לדעתי עדיין היבואן מטעה את הציבור ואת הלקוחות, ומבטיח תאריכים שאין שום דבר וודאי מאחוריהם.
 6. אני כבר *אחרי* המתנה של 4.5 חודשים ! כאשר זה בכלל לא היה על הפרק המתנה כזו ארוכה. ואין בכלל שום צפי. נכון. אבל בתור צרכן שחתם חוזה, זה מעניין לי את קצה הזרת. באם לא הייתי משלם על הרכב, והייתי אומר שהמעסיק שלי חובה קשיים ואני אקבל שכר רק עוד 4 חודשים, לא מניח שזה היה מעניין אותם. וכלמוביל ממשיכה לספק רכבים . וליצרן יש את האג'נדה שלו (לדוגמא IONIC5 שהוכרז והוזמן אחרי שאני הזמנתי ואנשים כבר נוסעים עליו.... מלא IONIC רגילים שממשיכים להגיע ולהימסר). כלומר "כח עליון" אין פה
 7. תשובה לתשובות 1. יש הסכם - וכתוב בו: "הרכב צפוי להגיע למלאי היבואן בישראל במהלך חודש 6-7/21 והוא ימסר למזמין בהתקים התנאים ובמועדים כאמור בסעיפים 2 ו 3 לעיל " (2, 3 מדברים על מועד התשלום) כמו כן כתוב 13. אם ייחול עיכוב של למעלה מ 30 ימים מסוף החודש הנקוב בסעיף 4, יודיע היבואן מיידית למזמין על משך העיכוב במועד הגעת הרכב ויעשה את מירב המאמצים להקטין את העיכוב. המזמין רשאי לבטל את ההזנה בתוך 14 ימים מיום שנמסר לו ההודעה על העיכוב..." א. אין ספק שעבר הזמן לעיל. היבואן לא הודיע לי רשמית שום דבר. רק אני פונה בהודעות לסוכנות ממנה רכשתי ומקבל תשובות שלא יודעים מתי תהיה אספקה. ב. אין סעיפי קנס. ולא נראה לי שהסוכנות תתן לי רכב שכור/חלופי. ג. מבחינת היבואן - אני יכול לבטל מתי שבא לי ולקבל את המקדמה ד. כבר קיבלתי הנחות של מועדון חבר. לא יודע אם אפשר להוציא משהוא. אני יכול לנסות ה. ברור שאני יכול לבטל ולהזמין משהוא אחר. רק יש עכשיו המתנות פסיכיות לרכבים. של 3-4 וגם 6 ויותר חודשים !
 8. הזמנו רכב יונדאי חדש בתחילת מאי. אספקה משוערת היתה יוני/יולי. אנחנו באמצע ספטמבר ואין להם מושג מתי יגיע הרכב. איך אפשר להתנהל מולם ? האם יש איזה קייס משפטי ? ידוע נושא המחסור בצ'יפים, אבל ברור שיונדאי עושה את התעדוף הפנימי שלה, שכן יש דגמים שממשיכים להגיע ולהמסר ללקוחות. אז כל אמרה בסגנון "כח עליון" לא רלוונטי. אגב, ברור שאני יכול לבטל את ההזמנה. אבל המתנו כבר ככ הרבה זמן, והחלפה לרכב אחר, יכניס אותנו להמתנה של חודשים ארוכים נוספים.
 9. בתור אחד שהזמין יונדאי I20 לפני 3 חודשים וטרם קיבל, ולא ידוע בכלל מתי. יש ליונדאי בעיות אספקה קשות. אז לא הייתי מצפה שתקבל תוך כמה שבועות. אולי כמה חודשים.
 10. אולי מישהוא יסביר מה הקטע של הפריים והפרסטיג' ? למה שמישהוא יקנה פריים אם ה פרקסטיג' עולה אותו דבר ?
 11. רק שתדע שהאינטנס הוצע לחבר או לחברי הוט ב 84K. לדעתי נשארו יחידות לא רבות. גם באתר הפסיקו למכור את שאר הדגמים רק האינטנס נשאר. שבוע הבא, השקה של הדגם החדש. ממה שהבנתי זה אותו מנוע/גיר רק צורה חדשה. המחיר החדש לא פורסם עדיין
 12. ה I20 החדשה תושק ביום שלישי ה 6.4 ממה שנאמר לי ביונדאי
 13. בודק רכישת רכב שעלה לכביש בפברואר 2019. המוכר מודה שהרכב עבר טיפול ראשון (הרכב עם 8000 קמ) לפני שבועיים. כלומר כ 4-5 חודשי איחור מהטיפול הראשון שאמור להיות אחרי שנה. הסיבות הן: לא יצא, שכחנו וכו. האם יש השפעה על האחריות של היבואן לרכב באיחור שכזה ? המוכר נראה אמין והרכב על שמו ברשיון והנתונים נראים טובים. טרם נלקח לבדיקה וכו
 14. הי, קיבלתי אאוטלנדר 7 מקומות אינסטייל חדש מליסינג. אין הרמת שמשות שנועלים את הרכב. לא בנעילה בשלט (גם לחיצה ארוכה וכו) ולא בלחצן שעל הדלת חברת הליסינג טוענת שמנגנון ההרמת שמשות הוא עכשיו אוטומטי לכל ה 4חלונות ואין כרגע פתרון מקומי (בדגמים הקודמים ההרמה היתה אוטומטית בלחיצה אחת רק לנהג וליתר הרמה בלחיצה ארוכה). ידוע משהוא על זה ? או חירטוט ?
 15. האם מישהוא יודע איך פותחים את האנדרואיד ? יש שם וויז ישן ולא עדכני, והייתי רוצה גם תוכנה יותר טובה לניגון מוזיקה וכו יש לקרוא את השרשור הבא ב XDA. יש לינקים של בחור בשם 004 להורדת ROM לצריכה. http://forum.xda-developers.com/general/connected-car/fly-audio-android-car-t3316181/
 16. האם מישהוא יודע איך פותחים את האנדרואיד ? יש שם וויז ישן ולא עדכני, והייתי רוצה גם תוכנה יותר טובה לניגון מוזיקה וכו
 17. הי , עשיתי את זה ב i30 מודל 2009. עם מכפיל פיוז , וחוט הכולל ממיר מ 12 ל 5V עם מחבר מיני USB בקצה. את מכפיל הפיוז - ברור איך להתקין, עליו מחבר את החוט + של הכבל החדל ואת ה - של הכבל החדש לגוף, העברתי את הכבל מפתח שקיים משמאל לקופסת הפיוזים, לאיזור הגומי שעוטף את הדלת. רק דרך שם ! אל תחשוב לפתוח את הכיסוי הצדדי כי יש שם כריות אוויר. מעבירים את הכבר מתחת לגומי עד למעלה, ואז מתחת לכיסוי של הגג עד למראה עובד פיקס
 18. הי, מוסך מורשה יבואן המליץ על ההחלפה כי השמן כהה . (רכב ב 70000 קמ) שאלתי לגבי המחיר: לטענתם מחיר ליטר הוא 83 שח" לפני מעמ, יש 6 ליטר , אבל הם מחשבים 8 ליטר. המחיר כולל עבודה ומעמ 950 שח. מה דעתכם על המחיר ? ואם יקר משמעותית, היכן ניתן לבצע בצורה אמינה ?
 19. האורך פה מינורי, ובשביל מה להדביק עוד משהוא על השמשה, באם אפשר לדחוף במקום אחר ? כאילו בכח לשים על השמשה ?
 20. עניין של מו"מ. קניתי בזמנו i30 עם 30K ק"מ ואכן ביקשו מחיר גבוה. ניסו לסבן אותי שההפחתה ליסינג נהג פרטי (עם אישור) זה רק 8% ועוד קומבינות. בסופו של דבר , הפעלת לחץ ממנהל צי רכב בעבודה השיג קצת הנחה, אבל לדעתי יותר קל לקבל מהם "שווי כסף" כמו טיפולים וכו. שלך שווה X, ולהם עולה חצי X.
 21. הכבל לא נראה לי , כי לא נוח למצוא מקום לדחוף את הממיר הזה נניח מעל הכיסוי של הגג. הרבה יותר נוח לשים אותו בתא הפיוזים, שם לא חסר מקום בגודל הזה. ויש מלא אפשרויות כאלו באיביי http://www.ebay.com/itm/121387423140?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT קניתי את זה לעיל, וכמה יחידות והכל עובד תקין.
 22. המכפיל פיוז - לא יודע איזה פיוז יש לך באוטו. בתמונה זה נראה מיקרו פיוז. לי יש מיני פיוז. קצת יותר גדול. קניתי באותו מחיר פחות או יותר באיביי. מעדיף משם. זה הגיע עם פיוז אחד. קניתי באיזה דולר עוד כמה שיהיה. בקשר לממיר חשמל ל 5 וולט מיני USB. הכבל לא נראה לי. היחידה של ממיר המתח/זרם ווטאבר, צריך להיות בתא הפיוזים ולא צמוד למחבר USB. קניתי גם באיביי במחיר דומה ואגב יש לי את המצלמה g1wc רק עם הסוללה ובלי הקבל. כבר עובדת שנה ומשהוא בלי שום בעיה כולל פעמיים תקופת קייץ
 23. " ובמקומו אתה מקבל בגרסא של ה7 משהו צפוף ודי סטנדרטי" ? לא יודע על מה אתה מדבר. הרכב מרווח ! אני כמעט 1.90 ונכנס בכיף ועוד יש מקום לזה שיושב מאחורי ! הרכב היחיד שאני יודע שהשורה השניה זזה קדימה/אחורה ומאפשרת יותר מרחב. אני מרוצה. אוטו מעולה בשבילי. נהנה מכל רגע. (וזה ליסינג)
 24. ה 2 סנט שלי: קיבלתי לפני שבועיים את האאוטלנדר החדש instyle בליסינג. וזה אחרי שהיה לי אאוטלנדר פרטי 2014 שמכרתי במחיר מחירון. אני אוהב את הרכב הזה ! ובגרסה החדשה, עם ההתנעה (ופתיחת דלתות) ללא מפתח, סאן רוף , מערכת מולטימדיה חדשה אנדרואיד כולל סים לשנה ראשונה (וייז, פנגו וכו) ועוד קשקושים (DRL וכו) - הרכב מצויין. נוסע בעליות לירושליים בלי שום בעיה, לגיר הרציף מתרגלים בלי שום בעיה. צריכת דלק שאף ג'יפון לא מתקרב אליה. מושבים סופר נוחים. ונסיעה יותר שקטה מהדגם הקודם.
×
×
 • תוכן חדש...