Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוטרתי. מה עכשיו?

ArikB
שימו לב! השרשור הזה בן 1010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כי זה החוק (טוב לא בדיוק חוק כי אין חוק שימוע אבל עובדתית כן ע"פ פסיקות בית משפט). והם חייבים לשמוע את הצד שלך אחרת אתה יכול לתבוע על עריכת שימוע שלא כדין ולא בתום לב (על אחת כמה וכמה אם כבר תיקשרו לך במפורש שההחלטה כבר התקבלה והשימוע הוא לפרוטוקול בלבד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ArikB כתב:

אגב @yuvk אני ואתה עוד ניפגש לפני שאני מפנה את המשרד 😉

...

גם אני ממש אבל ממש לא אוהב את הסיטואציה. מרגיש לי מזוייף לגמרי. הרי ההחלטה כבר התקבלה אז מה עוד רוצים ממני? אני לא מתחנן.

:-)

תכנון מכאני  זה הנדסת מכונות? זיוודים וכאלו?

הם לא רוצים ממך כלום. הם חייבים. הם צריכים להראות שניתנה לך הזדמנות הוגנת להביע את טענותיך ולומר כל מה שיש לך שיכול להביא לשינוי ההחלטה לפטר אותך - ואז הם צריכים לשקול את דבריך בכובד ראש לפני החלטה סופית (ולכן, אם כבר גייסו מחליף למשל, מראה שההחלטה סופית לפני השימוע). בפועל, הם רק לבצע את ה"טקס" כהלכתו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיחה שהיתה נאמר לי בדיוק מה שצריך להגיד כהכנה לשיחת שימוע, וברור לי שהשימוע זו הצגה. אבל אם אין קהל, אין הצגה...

אני גם יודע שהם שקיבלו ייעוץ משפטי לפני כל התהליך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימת עוד אפשרות. אם אתה מעוניין - אתה יכול לכתוב להם שאתה מוותר על שימוע. במקרה כזה הם מכוסים וסביר שיוותרו בשמחה על הטקס.

לעיתים, המעסיקים מציעים בעצמם לעובד "עזיבה מרצון" תמורת תנאים משופרים כלשהם.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, ArikB כתב:

גם אני ממש אבל ממש לא אוהב את הסיטואציה. מרגיש לי מזוייף לגמרי. הרי ההחלטה כבר התקבלה אז מה עוד רוצים ממני? אני לא מתחנן.

חייבים לערוך לך שימוע לפי החוק.. כמובן שב99% מהמקרים זה פורמלי בלבד, וגזר דינך נחרץ הרבה לפני.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתכונן. תנסה להוציא כמה שיותר פרוייקטים שעשית כדי להציג בראיונות. תוציא מכתבי המלצה. תחזור על חומר שלמדת בתואר. תתאמן על מבחנים פסיכוטכניים ועל שפת גוף, תתאמן על דיבור באנגלית (בראיון אחד אמרתי שאני יודע אנגלית ואחרי 2 דקות התחילו לדבר איתי באנגלית).

בהצלחה אחי. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מתכנן מכאני, אם כי עם קצת פחות נסיון ממך.

החדשות הטובות: כשנגמר הסגר האחרון נפרץ הסכר מבחינת הזדמנויות עבודה והיו לי 2-3 ראיונות בשבוע, כל שבוע, במשך חודש וקצת- עד שחתמתי.

החדשות הפחות טובות: ראיונות בתכנון מכאני יכללו שאלות טכניות שהיית עונה עליהן הרבה יותר טוב אם עדיין היית סטודנט.

כן כן, גם ממרום נסיונך תצטרך לעשות חישובים מול המראיינים, שאלות ״אני רוצה לראות איך אתה חושב״ מעיקות, משימות בסוליד(שזה כמובן אחלה), הבנת שרטוטים, ואפילו שאלות לוגיקה ומבחנים שמזכירים פסיכומטרי. הכל תלוי היכן אתה מתראיין. אם יש לך ראיון למקום מסויים אתה מוזמן לשאול אותי אם התראיינתי לשם ובמידה וכן אספר מה היה :)

אז כן, לצערי, צריך לחזור על החומר מהלימודים כי נתקלתי לא מעט בשאלות שהייתי עונה עליהן תוך שנייה אם הייתי סטודט, אך לא עכשיו.

זה קצת מציק כי זה מרגיש שחלק מהראיונות לא קשורים לקורות חיים שלך ואין לך אפשרות לבטא את המקצועיות והנסיון שרכשת- אבל זה מה יש.

לינקדאין זה חשוב, תעדכן ותשתמש בפלטפורמה הזאת.

חשוב ללכת לכל ראיון, גם אם אתה לא רואה את עצמך עובד שם. בעיקר כי ככל שאתה צובר יותר ראיונות אתה מרגיש יותר נינוח במעמד, אבל גם כי כשאתה מגיע לראיון אתה מקבל תמונה הרבה יותר ברורה על המקום, הטכנולוגיה וכו.

זה נכון במיוחד עבורך, כי שכחת מה זה ראיון עבודה.

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי method
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון קצר.

היתה שיחת שימוע. הובעה הרבה אמפטיה למצבי אבל כמו שחשבתי ההחלטה היא סופית.

קיבלתי חודש וחצי בתשלום ויומי האחרון בחברה יהיה גם היום שבו אציין בדיוק 10 שנות עבודה שם.

ביום חמישי יש לי ריאיון ראשון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, ArikB כתב:

עדכון קצר.

היתה שיחת שימוע. הובעה הרבה אמפטיה למצבי אבל כמו שחשבתי ההחלטה היא סופית.

קיבלתי חודש וחצי בתשלום ויומי האחרון בחברה יהיה גם היום שבו אציין בדיוק 10 שנות עבודה שם.

ביום חמישי יש לי ריאיון ראשון.

לא הבנתי,

אמרו לך עוד בשימוע שכבר החליטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...