Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לגבי טופס בדיקה פורד פוקוס 2016

jpex
שימו לב! השרשור הזה בן 1156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי טופס לפני תיקונים. הרכב סה"כ עם קילומטרז נמוך. נאמר שתוקנו הליקווים וכמובן שאקח את הרכב גם לבדיקה מטעמי ויתוקן כל מה שיצא בבדיקה. הייתם ממשיכים?

20210114_181323.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע גמור. למנועים האלו יש מחלה של סדקים בצילנדרים מה שמוביל לבעיות התחממות, ניזלות ומחסור בנוזל קרור זה בדיוק מה שרואים בבדיקה.
זה לא בר תיקון רק להחליף מנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת מנוע זה כמה עשרות אלפי שקלים במידה ולא מחליפים אותו באחריות.
במכון בדיקה צריכים לעלות על הבעיה הזאת יש פו הרבה סימנים החל מנורק צ'ק אנגין דולקת עד להתחממות ולמחסור בנוזל קרור...

זה רכב שאתה מתכנן למכור או לקנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוכר הוא כנראה המגרש של Avis ( לפי מזמין הבדיקה ).
אני לא יודע איזו אחריות הם נותנים על המנוע ( כנראה שנה ), אבל במידה והמנוע באמת גמור, מי שיקנה את הרכב יצטרך להתרוצץ בשנה הזאת בניסיון לממש אחריות, יפמפמו אותו בין המוסכים בניסיון לתקן את הרכב בלי להחליף מנוע. ואם בסוף כן יחליפו, זה יהיה מנוע מפירוק במצב לא ידוע.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה כמה סימני אזהרה מאוד רציניים, מנורת המנוע שדולקת- למה היא דולקת ? למה הם טורחים לשלוח רכב לבדיקה עם מנורת מנוע ? כנראה שהתשובה הברורה היא שיקר לתקן והם מקווים למכור את הרכב ככה ולהעביר את הבעיה למישהו אחר...

התחממות יתר במנועים האלו הם סימן אזהרה, כבר סיפרו פה על הבעיה הסדרתית של פורד במנוע הזה.

וזה עוד בטופס בדיקה של המגרש שמוכר את האוטו, אני מבטיח לך שבבדיקה מטעמך יהיו דברים רציניים עוד יותר.

לא חסרות פוקוסים למכירה, אני הייתי מתרחק מזו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חסרות פוקוסים,

אך נראה בינתיים שהבעיה הזו קיימת כמעט בכל פוקוס גם אלה שמטופלות כמו שעון במוסכי היצרן כמו המקרה של KRD,

אני לא הייתי קונה פוקוס מהדגם הזה בכלל, למה להיכנס למיטה חולה ועוד כאשר היצרן לא שש לקחת אחריות, ובכלל הדגם הזה "מקולל", בהתחלה נמכר עם גיר בעייתי, ואחרי זה אחרי מתיחת הפנים החליפו לגיר פלנטרי אך מנוע בעייתי,

מה התקציב שלך? אולי ימליצו לך כאן על רכב מוצלח יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים על התגובות.  אני קצת חופר בשביל להבין את הרקע שאני בא ממנו. 

בעבר היה לי פוקוס 2009 6 שנים וכמעט בלי תקלות אבל בעיקר נהנתי מהנהיגה האחיזה של האוטו למרות מנוע 100 כ"ס. בעקבות זה שהתחיל להיות לנו קצת צפוף לקחנו סיאט אטקה בליסינג והאוטו בסדר אבל אני לא נהנה ממנו ולא אוהב את הגיר. 

ובמיוחד גם הייתה ההבנה שאני מעדיף רכב משלי שאוכל להשקיע ולטפל בו מאשר רכב מא' לב'. 

התקציב כרגע עומד על 50 כולל יישור קו ואני מחפש רכב מהנה לנהיגה עם "אישיות" שיהיה מספיק גדול לזוג +2 + כלבה והציוד שלהם. ובעדיפות לכמה שיותר חדש. קילומטרז מוערך 25-30 אלף קילומטר בשנה. 

בתאריך 15.1.2021 בשעה 13:32, Gavrik כתב:

החלפת מנוע זה כמה עשרות אלפי שקלים במידה ולא מחליפים אותו באחריות.
במכון בדיקה צריכים לעלות על הבעיה הזאת יש פו הרבה סימנים החל מנורק צ'ק אנגין דולקת עד להתחממות ולמחסור בנוזל קרור...

זה רכב שאתה מתכנן למכור או לקנות?

סליחה לא ראיתי את התגובה :). זה רכב שאני מתכוון לקנות. 

במידה שעולים על זה במכון בעצם זה יחייב אותם להחליף מנוע? או שיש דרך לטיפול שונה? 

במידה ויש רכב שעבר החלפת מנוע הבעיה הסתדרה ?

עריכה אחרונה על ידי jpex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס של 2009 היה דגם מצוין הפוקוס דור 3 סובל מהבעיות גם לפני מתיחת הפנים (גיר) וגם אחרי (מנועים)

אני לא יודע למה אתה מתעקש על רכב עם מנוע גמור... לא חסר רכבים בשוק למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?
אני לא ידוע מה תהיה הדרך טיפול שלהם זה מגובה בחוזה ומוסכם ביניכם והם יכולים לנסות כול סוג של תיקון החל מלא לתקן ולמלא מים ולמשוך ככה עד שתיגמר האחריות או להחליף מנוע למנוע חדש או מפירוק בכול מקרה גם אם מחליפים מנוע צריך לוודא שהחלפת המנוע בוצעה בצורה מקצועית ושהביאו מנוע חדש ולא מנוע מפירוק שלא יודע מה עבר עליו יש לך פו המון סיכונים איך שלא תסובב את זה.

הסיכוי היחיד להפתר מהתקלה לאלתר זה להחליף בלוק מנוע מדגם חדש אני יודע שיש TSB בארה"ב בנושא אבל זה משהו שקורה ממש עכשיו ואני לא יודע להגיד אם זה באמת פותר את התקלה כי זה שינוי חדש ואין לי מספיק עדויות בנושא.

ציטוט

התקציב כרגע עומד על 50 כולל יישור קו ואני מחפש רכב מהנה לנהיגה עם "אישיות" שיהיה מספיק גדול לזוג +2 + כלבה והציוד שלהם. ובעדיפות לכמה שיותר חדש. קילומטרז מוערך 25-30 אלף קילומטר בשנה. 

יש כמה רכבים שיכולים להתאים למסגר הצרכים שלך.
הונדה סיוויק סטיישן 1.8 - קצת יקרה (55-60) מתנהגת מצויין אמינה מאוד ויהיה לכם מספיק מרווח לכלבה ולילידים
308 סטיישן - חסכונית יותר מהסיוויק מרווחת ועם מנוע חזק יותר עולה יותר זול מהסיוויק (תעלה +-40 אלף שקל) יש בעיה אחת ברכב והיא רצועת הטיימינג יש כרגע ריקול בנושא ומומלץ לחפש רכב שעבר החלפה של הרצועה לדגם החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכנס לך לכיס. אבל אם אני במצבך (קילומטראז' שנתי גבוה, תקציב של 50k),הייתי נשאר עם האטקה (רכב מצויין) ומוריד ממני את כאב הראש של רכב מזדקן ובלאי מואץ בשל הנסועה הגבוהה. 

• אהבתי 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של פוקוס דומה (מלפני מתיחת הפנים, וידנית), הייתי מחפש אלטרנטיבות אחרות לצרכים שלך.

פוקוס דור 3 די צפופה במושב האחורי, תא המטען סביר לגמרי בסטיישן אבל פחות בהאצ'בק. בנוסף, המנוע הספציפי הזה לא חסכוני בכלל, זה מתחיל להיות מאוד יקר בנסועה שלך.

כל זה כמובן, בנוסף לבעיות האמינות ולסחירות הלא ממש מזהירה.

אין לי הצעות קונקרטיות למשהו אמין, חסכוני, מהנה לנהיגה ובתקציב - זה די הרבה דרישות בתקציב קצת נמוך - אולי באמת הייתי שוקל 308 סטיישן, שפחות מהנה לנהיגה אבל חסכונית יותר ותיכנס יחסית חדשה בתקציב (וכמובן לשים לב לבעיה עם רצועת התזמון).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי לתשומת ליבי את מה שאמרתם ובאמת למרות הקילומטראז הנמוך המנוע גמור וכנראה לא באמת עשו טיפול משמעותי לאחר הטופס. 

המחיר של המכונית פחות משמעותי לי אלא יותר ההתחברות לרכב וליצרן בגלל זה ולנסיעה בגלל זה אני עדיין כן מעוניין בפוקוס למרות שייתכן ויהיה דברים שאצטרך לתקן כל עוד זה לא עכשיו מחיר של רכב חדש. במיוחד גם שהרכב נמכר במחיר מאוד זול אז יישאר תקציב לטיפולים. 

אז זה עוד טופס בדיקה של רכב האם זה בסדר 

IMG-20210117-WA0015.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין אותך, הפוקוס באמת מספקת חוויה שאין במשפחתיות אחרות,

אך הבעיה בבידהק כאו שמדובר באותו סרט,

יכול להיות שזה כתוב לגבי כל פוקוס כדי לא לשאת אחריות,

סע ליבואן ותבדוק את הרכב שם, או שתחפש אחת שהחליפו לה כבר מנוע ושיהיה כתוב בהיסטוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאתה מתעקש לקנות גוויה על גלגלים למרות כל מה שאמרו לך פה.

כל שנותר לנו זה לאחל לך בהצלחה

לגבי הרכב השני, מלבד הצורך להחליף או להרכיב בטנות לקשתות הגלגלים שזה באמת חשוב ויכול להיות לא זול. מדובר בבדיקת כסת"ח סטינדרטית של רכב שהגיע ממגרש מכוניות או מחברת ליסינג ויצא למכירה, קח לבדיקה מטעמך ואל תסמוך על הבדיקה הזו כיוון שהיא לא שווה את הדף עליה היא מודפסת.

אם זה יוצא אחד לאחד אותו דבר אז מדובר בליקויים סבירים שרובם זה כסת"ח של מכוני הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...