Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות איזה מצלמה לקחת לטיול לחו"ל (ניקון) DSLR

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 1696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש המון מה לשפר משקל, גודל, אורך חיי סוללה, וידאו, פשטות ממשק, מצב אוטומטי כמה שיותר חכם, התממשקות עם רשתות חברתיות וסנכרון מיידי עם מכשירים סלולריים.

יצרניות מצלמות צריכות לתת לאנשים סיבה להשקיע במצלמה יעודית ולא להסתפק במצלמה של מכשיר סלולרי.

זו ממש מלחמת הישרדות עבורם.

אני עם אלפא 6300, לא רואה סיבה לשדרג ל-6600.

בניקון כשעברתי מ-D90 ל-D7100 היה שיפור מהותי וזאת בערך קפיצת מדרגה באותו סדר גודל בסוני (שני דורות קדימה של אותה סדרה +-).

חשבתי שנראה משהו בסגנון של A7MK3 עם חיישן קרופ, אני לא רואה איך ה-6600 מהווה שדרוג מהותי אפילו ביחס ל-6300, בטח ביחס ל-6500.

כי בבסיס זה אותו חיישן 24MP כבר 5-6 שנים.

צריך לראות כמה החיישן החדש של קנון בסדרה M יהיה שיפור מהותי בהשוואה לדור הקודם.

בינתיים ביקורות ראשוניות מתרשמות לטובה, אבל צריך לחכות לביקורת מקיפה aתעשה השוואה מקיפה ל-M6 Mark I.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני עם אלפא 6300, לא רואה סיבה לשדרג ל-6600.

בניקון כשעברתי מ-D90 ל-D7100 היה שיפור מהותי וזאת בערך קפיצת מדרגה באותו סדר גודל בסוני (שני דורות קדימה של אותה סדרה +-).

חשבתי שנראה משהו בסגנון של A7MK3 עם חיישן קרופ, אני לא רואה איך ה-6600 מהווה שדרוג מהותי אפילו ביחס ל-6300, בטח ביחס ל-6500.

מה שמצחיק זה שהם משפרים דברים לא חשובים על-גבול-המיותרים למי שאשכרה קונה את המצלמות אבל מאוד נחמדים לחובבים רציניים/מקצוענים, כמו גריפ גדול ונוח יותר (ה-a6xxx היא המצלמה הכי פחות נוחה ביחס למיצוב שיצא לי להחזיק אי פעם בחיים שלי) וסוללה גדולה יותר. אבל כמעט ולא נוגעים בדברים שאשכרה מהותיים לכולם כמו מערכת התפריטים המזעזעת או העינית המזעזעת לא פחות (הם באמת שמים עינית עם 2.4 מיליון נקודות כשיש בשוק עיניות עם 5.7 מיליון?). ה-6100 בכלל נראית לי כמו לזרוק כסף לפח. למרות שדווקא היא אמורה להיות הגרסה היותר זולה והגיונית, עם כל מה שאנשים רגילים צריכים כמו פוקוס מהיר עם כיסוי מעולה וקצב צילום מהיר, ובלי פיצ'רים שאנשים רגילים לא צריכים, דווקא כאן סירסו את שני הפיצ'רים הכי חשובים - אין ייצוב והעינית עוד יותר מעפנה. לא מצליח להבין אותם...

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יש עוד מה לשפר.

אפשר לשים חיישן עם רזולוציה גבוהה יותר, אפשר לשדרג את מערכת הפוקוס לזאת שיש באלפא 7 מארק 3 (עם 693 נקודות פוקוס), למרות שאני מצלם תעופה עם מערכת הפוקוס של ה-6300 והיא מצוינת, אני חושב שמערכת הפוקוס המתקדמת יותר תעשה עבודה טובה עוד יותר.

הייתי שמח לראות גוף ברמה של ה-6300 מבחינת איכות התמונה אבל עם יותר פקדים ושליטה נוחה יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם הכי מיותר שהם הוציאו זה 6100..

בהחלט מסכים לגבי המערכת פוקוס יכלו לשים אפילו מערכת פוקוס של A9 ב6600 ולהקפיץ את המצלמה קדימה.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הפוקוס ב-a6600 היא בדיוק זאת שב-a9 (גם ב-6400 אגב). פשוט בגלל שהחיישן קטן יותר, יש פחות נקודות. אבל מבחינת מהירות, מצבים ויכולות, זאת בגדול אותה מערכת.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר האחרון שסוני צריכים זה חיישן גדול יותר.

התממשקות סבירה לרשת דרך אפליקציה זמינה לכוווולם בלי הרשמה ושטויות - זה כל מה שאנחנו, צלמים חובבים, צריכים ורוצים.

מצדי שיוציאו מצלמה זהה לחלוטין מבחינה טכנית, כשהשיפור הוא רק בנקודה הזאת.

לסוני יש חולשה מסורתית בנושא הזה, לא רק במצלמות, בין השאר כי הוא מאוד, אבל מאוד מסובך ומשתנה תדיר.

האחיזה היא עניין אינדיבידואלי לגמרי (אשתי ואני לא משתייכים למחלקת הדובים), ובכלל, כל מה שקשור לארגונומיה ניתן לפיתרון במצלמות הפופולריות באמצעות שלל אביזרי צד שלישי.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון מה לשפר משקל, גודל, אורך חיי סוללה, וידאו, פשטות ממשק, מצב אוטומטי כמה שיותר חכם, התממשקות עם רשתות חברתיות וסנכרון מיידי עם מכשירים סלולריים.]

יש המון מה לשפר, רק אין איך

משקל זה יקר

גודל זו בעיה בלתי פתירה, כי יש trade off עם פקדים אנלוגיים, נוחות אחיזה וצרכים אופטיים.

אורך חיי סוללה, זו לא בעיה של תעשיית הצילום, מה גם שסוללות ספייר זו לא בעיה.

פשטות ממשק זו גם בעיה לא פתירה, כי הבעיה מורכבת מהרבה גורמים טכניים שצריך לקנפג, וחייבים ידע של היוזר. מה שמביא אותנו ל...

מצב חכם, המצלמה לא יכולה לדעת בשבילך איזה חלק של התמונה אתה תעדיף בחשיפה מיטבית, לדוגמא. זה עניין תוכני, לא טכני. זיהוי פנים זה השיא שיש, כרגע. מצלמה שתדע לקמפז... אנחנו אפילו לא קרובים לזה.

סנכרון עם סלולרי ורשתות חברתיות, סוגיה די פתורה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משקל - מסכים.

גודל - מסכים.

כל השאר לא מסכים. יש המון מה לעשות מבחינת פישוט ממשק, עיצוב תפריטים יותר אינטואיטיביים ותכנון פונקציות שיהיו אולי פחות קורצות למשתמשים מתקדמים, אך יאפשרו כניסה יותר חלקה לעולם הצילום לצלמים מתחילים. כנ"ל לגבי סנכרון עם רשתות חברתיות. מה שיש עכשיו עובד בין בינוני עד מזעזע תלוי ביצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה רק אני, אבל השתמשתי בהרבה מצלמות, מסוגים שונים ושל יצרנים שונים ואני לא חושב שבאף אחת מהן התפריטים היו ממש נוראיים.

אני כן חושב שהיו יצרנים שאצלהם התפריטים היו לי יותר נוחים או פחות נוחים, אבל לא ברמה שאיבדתי את הידיים והרגליים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משתמש מנוסה. תחשוב על מישהו שעושה את הקפיצה הראשונה מטלפון סלולרי למצלמה יעודית. אני השקעתי שעות על הגבי שעות בקריאה וצפייה של סרטונים ביוטיוב בשביל להבין פונקציות. זה מרתיע ולא כולם מוכנים לעשות את המאמץ הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי - כדי ללמוד לצלם אתה צריך להשקיע זמן. והרבה ממנו. הכרת כלי העבודה היא חלק מהעניין - ומה לעשות, כמו שלוקח זמן ללמוד להשתמש באקסל לוקח זמן ללמוד להשתמש במצלמה. אם אני משווה את המצלמות שי מכמה דורות הרי שכמות האופציות גדלה מאד עם הזמן, ומי שרוצה לדעת להשתמש בהן צריך ללמוד זאת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משתמש מנוסה. תחשוב על מישהו שעושה את הקפיצה הראשונה מטלפון סלולרי למצלמה יעודית. אני השקעתי שעות על הגבי שעות בקריאה וצפייה של סרטונים ביוטיוב בשביל להבין פונקציות. זה מרתיע ולא כולם מוכנים לעשות את המאמץ הזה.

יכול להיות שזה קשור לזה שאני משתמש מנוסה, אבל גם כשחיפשתי מצלמות רפלקס בתחילת הדרך, לא היה לי ממש ידע ועדיין פחות או יותר הצלחתי להסתדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הפוקוס ב-a6600 היא בדיוק זאת שב-a9 (גם ב-6400 אגב). פשוט בגלל שהחיישן קטן יותר, יש פחות נקודות. אבל מבחינת מהירות, מצבים ויכולות, זאת בגדול אותה מערכת.

יצאתי חומוס. :shock:

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה פשוט לא הבנת איך משתמשים במצבים במצלמה.

יש לך 4 רמות של תפעול בכל מצלמה - אוטומטי, פרוגרם (אוטומטי חכם, אין לי מושג מה הוא עושה), שליטה ידנית על צמצם/תריס, וידני מלא. חוץ מזה יש כמובן גם שליטה ידנית/אוטומטית על iso ופוקוס.

להיכנס לתפריטים, למשתמש "מתחיל", אין שום סיבה או צורך. תוך כדי הלימוד של המצלמה, עוברים בין המצבים ומשחקים עם התפריטים לאט לאט. לקפוץ בין סמארטפון למצב ידני מלא זה בערך כמו לצאת מאוטו של מכוניות מתנגשות ולהיכנס למכונית f1. לא כזה רעיון טוב אם אין לך ידע מוקדם או שאתה מוכן להשקיע המון זמן ללמוד, בשביל זה יש המון מצבי ביניים.

יחד עם זאת, לחלוטין יש מקום לעצב מחדש ולפשט תפריטים, או אפילו להכניס פיצ'ר של חיפוש בתוך התפריט. מה שיש היום, שמציג הסברים קצרים על כל פריט בתפריט, זה נחמד מאוד בשביל להבין באותו רגע מה כל דבר עושה, אבל זה לא עוזר לך למצוא דברים אחרי חודשיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי מצויין, אבל רק אחרי מחקר מעמיק מאוד ברשת וקריאה של חוברת הוראות מא' עד ת'.

הנקודה שלי שאפשר להנגיש פונקציות, תפריטים, גרפים וכפתורי שליטה בצורה הרבה יותר אינטואיטיבית. חבל שחברות לא משקיעות בזה מאמץ.

כנראה Apple צריכים להיכנס לתחום מצלמות מירורלס בשביל שמשהו ישתנה בענף.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...