Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגו 206 שנת 2005 מתחמם עד למקס'

shmizan
שימו לב! השרשור הזה בן 2179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

הרכב - פגו 206 שנת 2005 אוטומטי, נפח מנוע 1360.

אתמול משום מקום באמצע נסיעה (לאחר כ-30 דקות עם מזגן), המזגן נכבה והאוטו התחיל לצפצף, וסימן ה-STOP התחיל להבהב. מיד ראיתי שמד הטמפ' נמצא במקסימום.

עצרתי בתחנת דלק, כיביתי את האוטו והמאוורר של הרדיאטור המשיך לפעול (כך זה נשמע לפחות). פתחתי בזהירות את מכסה נוזל הקירור. מרוב החום ראו אדים יוצאים כשהוא לא היה פתוח לגמרי, וכשפתחתי עוד אז הנוזל התחיל לדלוף החוצה.

לאחר כחצי שעה כשהאוטו התקרר, הסתכלתי במאגר נוזל הקירור והוא כמעט התרוקן (מכל המים שנזלו החוצה כשפתחתי).

מילאתי עד למקסימום והסתובבתי לנסוע הביתה - וגם בדרך חזרה באמצע הדרך שוב פעם קרה בדיוק אותו דבר.

מה הבעיה ברכב?

מישהו אמר לי שאולי זה התרמוסטט, אבל אם זה באמת הבעיה אז מדוע נוזל הקירור במאגר היה רותח? אם הוא לא עבר דרך המנוע למה שירתח?

אם אני שומע את המאוורר של הרדיאטור עובד גם כשהאוטו מכובה (אחרי שעצרתי כי הוא היה חם מאוד) אז זה כנראה אומר שאין בו בעיה?

אשמח לעזרה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחממות מנוע נגרמת מכה וכמה סיבות, הראשונה בהם זה חוסר נוזל קירור עקב נזילה ויש כמובן עוד סיבות כמו מאוורר מנוע שלא פועל, תרמוסטט שלא נפתח כנדרש, רדיאטור סתום או תקלה במנוע.

ממליץ לך לא לנהוג יותר ברכב ולהעביר אותו לבדיקה במוסך בגרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהרכב קר צריך להניע עם קורא טמפרטורה דיגיטלי ולהרגיש אם הטרמוסטט ניפתח ומתי בדיוק. במידה וניפתח כמו שצריך צריך להרגיש את הרדיאטור עצמו אם בכל האיזורים שלו נהיה חם. לחכות לפעולת המאוורר ולהרגיש אם האויר שניזרק ממנו לכיוון תא המנוע הוא חם/פושר/קר. לעקטב במקביל לתהליך אחר הטמפרטורה ולשים לב באיזה שלב היא עוברת את הנורמאל ובהתאם לכל הפעולות הנל ץעלה האבחנה והפיתרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל על רגל אחת.

גש למוסך לבדיקה מקצועית, שיתחילו קודם כל במצב המנוע (מעבר דחיסה למערכת הקירור) כי אולי הגורם להתחממות אינו מנוע אבל יתכן כי המנוע כבר נפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי תודה על התגובות.

אשמח לעשות אלימינציה לכמה שיותר גורמים לפני שאני מכניס אותו למוסך. אני סטודנט ואין לי הרבה כסף להוציא על המון בדיקות ותיקונים.. במיוחד שאני גם חדש בחיפה ולא יודע על איזה מוסך אפשר לסמוך כאן.

מד שמן מנוע לא יוצא מלוכלך (או חום) וכשפתחתי את מכסה השמן לא ראיתי משהו חום - אז בינתיים פסלתי אטם ראש מנוע (האם לבדוק משהו נוסף?).

המאוורר של הרדיאטור נדלק בסביבות 100 מעלות ולא לפני.

כמות נוזל הקירור במאגר נשמרה מאז אתמול (בדקתי עכשיו) אז אני לא חושב שיש נזילה.. (אלא אם צריך להסתכל במקום אחר)

האם ניתן לבדוק את התרמוסטט בלי מד טמפ' דיגיטלי? כי אין לי משהו מספיק טוב

לגבי הרדיאטור - אנסה לבדוק זאת בהקדם.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה לך בדיקה ראשונה ודיי בסיסית.

כאשר המנוע קר, מלא מים עד הסוף, מערכת הקירור צריכה להיות מלאה ופקק הרדיאטור פתוח.

בקש מחבר שיתניע את המנוע כאשר אתה מסתכל על הפתח מילוי של הרדיאטור, האם המים קופצים או נשפכים החוצה בזמן ההתנעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...