Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוסר מים ברדיאטור, סוזוקי בלנו 99' - לא מתחמם

LIRAN_Z18
שימו לב! השרשור הזה בן 2527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אל תעבוד על רכב שהוא מורם עם ג'ק של הרכב. זה מאוד מסוכן , ומספר אנשים כבר נהרגו שהרכב נפל מהג'ק עליהם. הג'ק מטרתו להרים את הרכב לזמן קצר בלבד לצורך החלפת גלגל.

אם צריך להכנס מתחת לרכב אז או לשים בוקים או לחנות שני גלגלים על המדרכה וככה מגדילים את מרווח הגחון למקום שצריך גישה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נכון מצד אחד,אך אם תתקע חלילה עם רכב מתחמם הם עדיפים על מי ברז במקרה שהחוסר גדול ובטח שזה עדיף מלנסוע ללא נוזל קירור,לגרום למנוע להתחמם ...

אם נתקעים כל האמצעים כשרים.

חשוב רק לציין - לא למלא על מנוע חם בשום מצב.

למה שמים מזוקקים יהיו עדיפים על מי ברז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מים רגילים מהברז לרכב הזה,שיש לו נקודת תורפה ידועה יגרמו לאיכול בלוק המנוע בדיוק כמו מנועי דייהטסו אפלאוז.

כאשר החזקתי אפלאוז לפני כעשור,המנוע שבק חיים מסיבה אחרת- חוסר שימון ונוצר חור ענק בבלוק המנוע.

כל ניסיון להביא מנוע במצב טוב מפירוק כשל בגלל סיבה זו-הבלוקים אכולים מקורוזיה.

בסופו של דבר הביאו מנוע אחר,פתחו אותו ועשו לו אוברול מלא כי אמרו,שלא לוקחים סיכונים.

לא יודע לגבי מים מזוקקים ובכל מקרה,אם האירוע חד פעמי והוסיפו מעט,אז מי ברז פעם אחת ורק במקרה חרום-זה לא מה שיעשה את הנזק,אלא שימוש בהם לאורך זמן.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מצד אחד,אך אם תתקע חלילה עם רכב מתחמם הם עדיפים על מי ברז במקרה שהחוסר גדול ובטח שזה עדיף מלנסוע ללא נוזל קירור,לגרום למנוע להתחמם ,לאטם ראש המנוע להתעוות וברכב הזה ספציפי,שיפוץ ראש מנוע כמעט תמיד ברכה לבטלה (ניסיון רע ומר עם רכב דומה,שהיה כזה חדש כמעט -3 שנים על הכביש ועם 85,000 ק"מ שאפילו השיפוץ שעשה מוסך היבואן לא החזיק מעל שנה) ומשם הדרך להחלפת מנוע קצרה מתמיד.

פותח הנושא- ראשית בדוק את מכסה הרדיאטור (פקק שמכסה את הרדיאטור)- הוא נקודת התורפה הראשונה ועלותו עשרות בודדות של שקלים-תחליף פקק לכזה בעל לחץ של 0.9 בלבד לפי הוראות היצרן ולא שום דבר אחר תמלא נוזל קירור וסע כמה ימים (בין לבין ,כל יום בדוק גובה מפלס נוזל קירור בבוקר כאשר המנוע קר).

אם עדיין יש איבוד או שחלילה הרכב התחמם,גש למכון רדיאטורים ובדוק את המערכת בלחץ-תוצאות תדע במקום.

אם יש דליפה יתקנו ואם יש בריחת לחץ מהמנוע יאמרו לך את זה ישר.

תודה רבה לכולם אני בגלל עצלנות לא עשיתי שום פעולה ואני מתכנן מחר בבוקר לקפוץ למוסך מורשה שיעשה בדיקה מקיפה לרכב . אולםאני זוכר כמעט בטוח שמתי שהמנוע היה חם ופתחתי את המכסה מנוע כדי לראות מה קורה ואח שלי נתן קצת גז ( לפני שבוע ככה) יצאו אדים מאזור הפקק באמת אולי האטימה של הפקק לא טובה מאיפה אפשר לרכוש אחד כזה ? אזור פתח תקווה עדיף . הבעיהעדיין אותו דבר כול יום חסר כוס פלסטיק בלי קשר למרחק הנסיעה באותו יום וגם גילית בבגאז מיכל מים מזוקים אשר מעורר בי חשד שכן לא שמו נוזל רדיאטור אלא מים מזוקים שמתאדים כול פעם

וכן תודה על החידוד חרוט על הפקק בצד ימין 0.9 אבל אסתכל בספר רכב לראות אולי קיימת מידה אחרת ממולצת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לא קשורה יש לך מתי בוצעה טיימינג לרכב?

לפעמים ברכבים עם מד הנסועה נמוך נוטים ללכת לפי הק"מ ולא לפי השנים או מה שיותר ראשון.

ואז היד השנייה נדפק עם רצועה קרועה ושיפוץ ראש מנוע.

לגבי מים מזוקקים יכול להיות שזה שימש למצבר או למקום נוזל שמשות תצלם לנו את צבע המי הקירור ואז אפשר להגיד באחוז די גבוהה אם מדובר במים או נוזל קירור.

אפשר לרכוש פקק במורשה שבעירך.

לדעתי האישית לקפוץ.למורשה סוזוקי מיותר כל מוסך מורשה תחבורה הגון יכול לבדוק לך את הרכב,זה לא רכב צרפתי שמצריך ידע נרחב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב בשנתון שכזה אין שום צורך לגשת למורשה כי אתה תזרוק שם המון המון כסף וזה יהיה בור בלי תחתית. תמצא לך מוסך מידרכה פשוט שמכיר את הרכב ותבצע בו את הטיפולים והתיקונים הנידרשים. היה לי בלנו כזו שנת 98 זה אחלה רכב שבעולם ואני מכיר אותו עד לרמת הבורג הכי קטן. את כל הטיפולים והתיקונים ביצעתי בו בעצמי, רכב מאוד נוח וקל לתחזוקה עצמאית כך שאם תרמה להתייעץ בכל הנוגע לרכב הזה אתה מוזמן בלי להתבייש לפנות אליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לא קשורה יש לך מתי בוצעה טיימינג לרכב?

לפעמים ברכבים עם מד הנסועה נמוך נוטים ללכת לפי הק"מ ולא לפי השנים או מה שיותר ראשון.

ואז היד השנייה נדפק עם רצועה קרועה ושיפוץ ראש מנוע.

לגבי מים מזוקקים יכול להיות שזה שימש למצבר או למקום נוזל שמשות תצלם לנו את צבע המי הקירור ואז אפשר להגיד באחוז די גבוהה אם מדובר במים או נוזל קירור.

אפשר לרכוש פקק במורשה שבעירך.

לדעתי האישית לקפוץ.למורשה סוזוקי מיותר כל מוסך מורשה תחבורה הגון יכול לבדוק לך את הרכב,זה לא רכב צרפתי שמצריך ידע נרחב.

יש קבלה של מוסך מורשה הקניון שבוצע החלפת קיט טיימינג שהאוטו היה 50 אלף קילומטר ועכשיו הוא 88.500 ולפי הספר רכב צריך כול 90 אלף אז אני חושב שזה תקין ? יש הסטוריה מלאה במורשה החל משנת 2003 : צריות .ידית דלת. זרועות. קיט הצתה. ואני מופתע שיש את החלודה הזה כי האוטו סוכר נסעתי איתו אפילו פעם אחת בודדת כדי לבדוק שאין נזק למערכת הקירור פול גז עד שהגעתי למהירות מכובדת ואמרתי לעצמי די אני רוצה לשמור על האוטו לא להרוס אותו

גם שמתי לב שבימים האחרונים בבדיקת בוקר אני שם לב לרטיבות באזור איפה שאמורים להיות המים ברדיאטור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב בשנתון שכזה אין שום צורך לגשת למורשה כי אתה תזרוק שם המון המון כסף וזה יהיה בור בלי תחתית. תמצא לך מוסך מידרכה פשוט שמכיר את הרכב ותבצע בו את הטיפולים והתיקונים הנידרשים. היה לי בלנו כזו שנת 98 זה אחלה רכב שבעולם ואני מכיר אותו עד לרמת הבורג הכי קטן. את כל הטיפולים והתיקונים ביצעתי בו בעצמי, רכב מאוד נוח וקל לתחזוקה עצמאית כך שאם תרמה להתייעץ בכל הנוגע לרכב הזה אתה מוזמן בלי להתבייש לפנות אליי.

תודה רבה אני כנראה ישלח לך בעתיד הקרוב\רחוק פתאום הודעה יש לי ככה וככה באוטו מה אתה ממליץ באמת תודה

עריכה אחרונה על ידי LIRAN_Z18
תיקון כתיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב יש לי שאלה לכולם

אני שמתי לב ברשיון רכב שהשם של האוטו הוא סופר בלנו ולכן יש כמה תוספות לפי מה שהבעלים אמר לי ויש לי שאלה למצב שלג ומצב כוח לפי ספר רכב מצב כוח הוא בעצם ספורט סוחט הילוכים ואם אני זוכר טוב רשום אפילו מקשיח בולמים ומצב שלג לפי חיפוש ברשת מבטל את ההליך הראשון ובבלימה הוא מוריד הילוך מהר יותר אני סקפטי לגבי המצבים הללו זה סתם או באמת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי כולם . שמתי לב שבבוקר יש רטיבות באזור הפקק והרדיאטור איפה שמסתכלים אני ילך השבוע או שבוע הבא לעשות באמת בדיקה מקצועית

יש לי שאלה בקשר למיכל ליד המצבר על המיכל רשום באנגלית נוזל לרדיאטור בלבד ומדבקה בעברית בצד נוזל לרדיאטור שמתי לב שצינורית אחת פשוט חתוכה אחרי 10 סמ ולא מגיע לשום מקום האם הגיוני\תקין ?

האם צריך ואפשר למלא שם נוזל אדום לרדיאטור ?

רק לציין שאין במיכל נוזל בכלל

תודה מראש לעוזרים :-)

(ראה תמונה [היא על הצד ולא הצלחתי ליישר])

סוזוקי מיכל מים.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיכל שצילמת זהו מיכל העודפים כאשר צינורית אחת עוברת מהרדיאטור ישר אליו וצינורית אחת אכן קצרה ומיתחברת רק בקצה אחד למיכסה וזוהי צינורית העודפים. המיכל אמור להיות מלא עד סימון המקסימום ולא מעבר ותפקידו לקלוט את המיים היוצאים מהרדיאטור כאשר הלחץ בו גבוה מידי ביחס לפקק הרדיאטור שהמנוע חם וכאשר מערכת הקירור מיתקררת המיים שהועברו לשם חוזרים בפעולת וואקום חזרה לרדיאטור. שואה תחתונה תמלא עד סימון המקסימום ולא אמור לרדת מיפחס מהנקודה של המקסימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שרשמתי בעניין הצינורית עודפים ניכנס דרכה אויר או יוצא אויר בהתאם לשינוי הגובה של המיפלס על מנת שלא ייגרם נזק למיכל עצמו כגון התכווצות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיכל שצילמת זהו מיכל העודפים כאשר צינורית אחת עוברת מהרדיאטור ישר אליו וצינורית אחת אכן קצרה ומיתחברת רק בקצה אחד למיכסה וזוהי צינורית העודפים. המיכל אמור להיות מלא עד סימון המקסימום ולא מעבר ותפקידו לקלוט את המיים היוצאים מהרדיאטור כאשר הלחץ בו גבוה מידי ביחס לפקק הרדיאטור שהמנוע חם וכאשר מערכת הקירור מיתקררת המיים שהועברו לשם חוזרים בפעולת וואקום חזרה לרדיאטור. שואה תחתונה תמלא עד סימון המקסימום ולא אמור לרדת מיפחס מהנקודה של המקסימום.

אוקי תודה רבה על התשובה אני יוסיף היום בלילה מים מלא גם במיכל וגם ברדיאטור תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...