Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז נראה שבאמת הולך להיות לנו מסלול מירוצים בישראל

HyperViper
שימו לב! השרשור הזה בן 2639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדידת התמורה צריכה להמדד על פי זמן נטו על המסלול ואיכותו.

בית שאן ב 250 ש"ח במתכונת שעשינו היה הוגן בעיני.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלאי לרכב במסלול כמו בית שאן, לא דומה לזה במסלול מהיר יותר.

מה זה לא דומה? זה לא נאסקאר. השמועה אומרת שהמסלול יהיה באורך של כ1.5 ק"מ. אז מאוד מהיר הוא לא יהיה.

דווקא בבית שאן המסלול "גומר צמיגים" למשל יותר מאשר מסלול מהיר.

לא חולק עליך. פשוט [פעם שנייה] כתבת לי את הברור מאליו.

מדידת התמורה צריכה להמדד על פי זמן נטו על המסלול ואיכותו.

בית שאן ב 250 ש"ח במתכונת שעשינו היה הוגן בעיני.

אני בהחלט מסכים. אני מניח שהדברים האלו יהיו ידועים מראש כמו שהיה בבית שאן (X סבבים, Y דקות לסבב).

אז גם אפשר יהיה לחשוב מה תהיה התרומה והאם שווה.

בוא נאמר כך, בבית שאן שילמנו 250 שקלים בשביל 19 או 20 ק"מ נטו של מסלול [לא זוכר בול, זה קבור שם בשרשור].

מניח שבמסלול גדול יותר כמות הנהיגה צריכה להיות באזור הכפולה, לכל הפחות, כדי לספק.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסלול כזה חייב לקיים פעילויות מעניינות למשתתפים. סתם לבוא ולעלות על המסלול יאבד מהזוהר שלו מהר מאוד. יש לי מסלול של 3.2 ק"מ ורוחב של 12 מטר במרחק של שעה וחצי נסיעה מהבית (יותר קרוב מת"א-ערד) ולא ביקרתי בו כבר שנתיים. נסעתי עליו אולי חמשה-שה פעמים, ובנוסף אולי פעם פעמיים של צפייה במרוצים.

גם במסלול כזה, אחרי 10 הקפות אתה מבין את הקטע וממשיך הלאה. מה שהיה משאיר אותי שם זה מדידת זמנים רצינית ואלמנט תחרותי, ביחד עם שינויי תוואי משמעותיים (כי אותו התוואי פשוט משעמם אחרי כמה זמן).

אגב, לא רוצה לבאס אתכם אבל עלות הכניסה למסלול הייתה 20 יורו לשעה או 40 יורו ליום. כיום זה עלה ל-30 ו-60 בהתאמה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במסלול כזה, אחרי 10 הקפות אתה מבין את הקטע וממשיך הלאה.[...]כי אותו התוואי פשוט משעמם אחרי כמה זמן.

הפתרון הוא פשוט: ללמוד להסתכל על אותו תוואי בצורה שונה, לנסות קווים שונים, להיכנס ולצאת מפניות באופן שונה וכך הלאה.

נהגי מירוצים למשל מקיפים כל מסלול בקריירה שלהם כמה מאות פעמים לפחות וזה עדיין לא יוצא להם מושלם תמיד.

ובכל אופן, מסלול במציאות הישראלית - ובפרט מסלול ״טכני״ - שישמש קודם כל כסביבה לאימון נהגי כביש. אחרי זה נדבר על תחרויות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האם אוכל לעלות למסלול עם הרכב הפרטי שלי (בכפוף לבדיקות, בדיוק כמו במסלולים בחו"ל) או שאצטרך רכב עם מספר אפור?

2. חובת רישיון נהיגה ספורטיבי או כל אחד עם רישיון נהיגה יכול לעלות?

1. לוחיות רישוי אפורות כבר לא נמצאות בשימוש בכלי-רכב בעלי רישוי כביש.

גם לא בג'ימקאנות, שהן מירוץ לכל דבר (בניגוד ליום מסלול שמוגדר כאימון נהיגה).

לוחיות אפורות נמצאות בשימוש רק בכלי-רכב שמשמשים למירוצים בלבד, חסרי לוחיות צהובות.

2. רישיון נהיגה ספורטיבי דרוש לכל פעילות שמוגדרת כמירוץ בחוק. בכללן מירוצי ג'ימקאנה ומירוצי Drag.

הוא אינו דרוש לפעילות שמוגדרת כאימון בכלי-רכב בעל רישוי כביש.

לסיכום,

מירוץ ראלי-ספרינט: מכונית מירוץ בעלת לוחית אפורה, רישיון נהיגה ספורטיבי לנהג.

מירוץ ג'ימקאנה: מכונית רגילה בעלת רישוי כביש, רישיון נהיגה ספורטיבי לנהג.

אימון נהיגה\רכיבה: כלי-רכב רגיל בעל רישוי כביש, רישיון נהיגה סטנדרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הוא פשוט: ללמוד להסתכל על אותו תוואי בצורה שונה, לנסות קווים שונים, להיכנס ולצאת מפניות באופן שונה וכך הלאה.

נהגי מירוצים למשל מקיפים כל מסלול בקריירה שלהם כמה מאות פעמים לפחות וזה עדיין לא יוצא להם מושלם תמיד.

ובכל אופן, מסלול במציאות הישראלית - ובפרט מסלול ״טכני״ - שישמש קודם כל כסביבה לאימון נהגי כביש. אחרי זה נדבר על תחרויות.

זה לא עניין של פתרון. רובנו לא נהגי מרוצים ולא מחפשים לגלח שנייה או שתיים, אלא פשוט ליהנות. קווים שונים זה נחמד אבל גם זה מתחיל לשעמם אחרי כמה הקפות.

אני לגמרי בעד שהמסלול ישמש כסביבה לאימון נהגי כביש, אבל אנחנו מדברים עליו פה מנקודת מבט של חובבי רכב שרוצים יותר מזה, ולכן העליתי את הטענה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובנו לא נהגי מרוצים ולא מחפשים לגלח שנייה או שתיים

לא צריכים להיות נהגי מירוצים בשביל לחפש עוד עשירית בהקפה העוקבת (שלא לדבר על שניה או שתיים).

אתה לא מוצא בזה עניין, יש אחרים שזה כל העניין עבורם.

.To each his own

בבריטניה מרובת המסלולים, יש כאלו המבקרים אחת לחודש באותו מסלול (בד"כ במסלול הקרוב ביותר לביתם), מבלי שכף רגלם (וסוליות צמיגיהם) דרכה באף אחד משאר המסלולים. למרות המבחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, אני פשוט משער שהרוב ישתעממו מהר יחסית, אלא רק אם יהיו תחרויות או תוואים אחרים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ראלי קרוס? מה?

לא נראה לי שמדובר על אותו דבר. אולי זה על הראלי קרוס שבבקעת הירדן.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...