Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ה"שוורצע" סיכום שנה.

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1806 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניין לקרוא, אם כי לדעתי ה e קלאס תמיד הייתה האחות הפחות מוצלחת שבחבורה. בין אם בעיצוב, בין אם בגרסאות amg ובין אם בתמורה למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחלה סקירה, ממש נהניתי לקרוא. יופי של פירוט. הכי נחמד שאתה נהנה וזה הכי חשוב.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום יפה ומפורט.

מצטרף להמלצה על התקן ה-BT שמתחבר לעריסה של הנוקיה, בהנחה ויש לך אופציית TEL במערכת ההתקן הזה יסכרן לך את רשימת האנשים ויציג אותם בתצוגה בלוח השעונים אם כי זה לא ממש נוח ואני מעדיף לדפדף בנייד ופשוט להנות מדיבורית מקורית של הרכב.

לגבי צריכת הדלק- לא רעה בכלל בהתחשב במנוע הבריא והמשקל הדי גבוה של הרכב.

במקרה ישבתי שלשום והוצאתי את כל חשבוניות הדלק שלי מהשנתיים וחצי שהרכב אצלי ועשיתי חישוב:

הרכב תודלק ב-5205 ליטר דלק.

זה עלה כ-42,000 שקלים.

הוא גמע 33,000 קילומטר.

6.3 קילומטר לליטר זה הממוצע.

השבוע אני נכנס לטיפול והחלפת מצבר (קיבלתי התראה שהמחשב מכבה קומפוננטים חשמליים כדי לחסוך חשמל מה שגורם לרכב שלי לשבת על הרצפה בכל בוקר).

מבחינת האבזור קצת מוזר לי שהרכב אצלך קצת דליל בו, דגמי אוונגרד מגיעים פה מאובזרים היטב.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב דניאל, למה אתה חושב שה-E קלאס היא הפחות מוצלחת בדגמי מרצדס?

זה הדגם הכי נמכר שלהם בעולם וזה לא שלמתחרות אין דגם מקביל מוצלח.

לגבי גרסאות ה-AMG אני חולק עלייך, זו הנוכחית ניצחה בלא מעט מבחנים השוואתיים אל מול ה-M5 וגם בדגמים קודמים אלה מכוניות מאוד מהנות.

כמובן שאי אפשר להשוות התנהגות של E AMG לזו של C AMG שהן שונות במימדים כמו גם בקהל הלקוחות אליהם הן פונות אבל זה לא שונה ממה שקורה אצל המתחרה מבוואריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בישיבה ב e הקודמת והנוכחית - לא הרגשתי מספיק מיוחד. נוסיף על כך את המחיר המופרז והאבזור הקמצני ( בחדשה אפילו אין מושב חשמלי מלא ), ומבחינתי זו חבילה לא קורצת במיוחד. הסדרה 5 לעומתה הרגישה הרבה יותר מיוחדת ואפילו ה gs גורמת לי להתרגשות רבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמובן עניין של טעם וקשה להתווכח על זה.

כשרכשתי את הרכב שלי חיפשתי בהתחלה סדרה 5 משנתוני 2008-2009, הרכב היה כל כך סתמי וריק מאבזור שזנחתי אותו והתחלתי לחפש E למרות התדמית המאוד זקנה שלה כי היא היתה משמעותית מרשימה יותר ונעימה יותר בתא הנוסעים וגם מאובזרת הרבה יותר.

מרצדס מנסה לדחוף את הלקוחות אל הדגמים הבכירים וכפועל יוצא גרסאות הבסיס אכן בסיסיות באבזור.

מי שרוצה אבזור יכול להוסיף כאוות נפשו וכמובן בתשלום כנהוג בסגמנט.

הרכב שלי לדוגמא מגיע עם מושבים חשמליים מלאים ומערכת תמיכה דינאמית+מסאז'+חימום וקירור (חימום גם במושבים אחוריים).

מערכת של אלפיין עם מערכת ניווט מקורי, סירי, תא מטען חשמלי, בקרת אקלים דיגיטלית 4 איזורים ועוד.

את השעון (הבאמת מכוער) לא צריך לכוון כי הוא מסתנכרן לוויינית.

וזה ב-E שנת 2003.

לא חסר אבזור, אבל כאמור- הוא עולה לא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

עידכון קצר.

הגעתי ל 94K ק"מ והחלטתי לבצע את טיפול ה 100K הנדרש. בטיפול נדרש לבצע:

טיפול 10K עלות: 620 ש"ח

החלפת פילטר מזגן עלות: 240 ש"ח

החלפת נוזל בלמים (החלפה מלאה) עלות: 150 ש"ח

החלפת נוזל הגה עלות: 100 ש"ח

החלפת שמן דיפרנציאל עלות: 80 ש"ח

החלפת 6 מצתים עלות: 260 ש"ח.

עבודה עלות: 250 ש"ח.

סה"כ 2110 ש"ח לטיפול ענק (לא רחוק ממה שציפתי לפני שנה).

הפילטרים של "מאן", שמן סינטטי מלא, נוזל הגה ושמן דיפרנציאל של מרצדס. המצתים הוזמנו ישירות מחו"ל (העלות בארץ למצתים מקוריים היא 960 ש"ח) החלפת נוזל הבלמים בוצעה עצמאית (תודה רועי) והוחלפו 2 ליטרים של נוזל, קצת מפחיד לראות איך נראה נוזל בלמים שלא הוחלף 8 שנים.

טיפול ה 10 הקודם כלל גם החלפת בלמים ועלה כולל הבלמים 1200 ש"ח כך העלות הכוללת לשנה הייתה 3310 ש"ח בטיפולים. ביטוח מקיף בעלות 5559 ש"ח, ביטוח חובה בעלות 980 ש"ח וטסט ב 2881 ש"ח. סה"כ 12630 ש"ח, נמוך בש"ח אחד מהעלות בשנה שעברה. בסך הכל לא זול אבל לא כל כך נורא כשמשווים למשפחטומטית חדשה. חידשתי ביטוח מקיף בעלות 5149 ש"ח, ביטוח חובה בעלות 980 ש"ח וטסט ב 2334 ש"ח אך ניסיתי לבצע תחשיב שנתי כך שלא הוספו.

צריכת הדלק הממוצעת בין הטיפולים לפי מחשב הרכב הייתה 8.2 ליטר ל 100 ק"מ, רוב הזמן אני נוסע בשיוט (110-120) בדרכים בין עירוניות כך שצריכה נראת סבירה לרכב עם מנוע כזה. חוצמזה, הרכב במצב חסכון מטפס מהר מאוד לשביעי ונשאר שם. רוב הזמן הסל"ד הוא 2000 בול.

אבל היו שתי בעייות לא צפויות.

1. המזגן של הרכב לא ממש עבד טוב בקיץ שעבר, השנה החלטתי שאם אני כבר מכניס את הרכב לטיפול רציני אז גם לטפל במזגן המג'עג'ע הזה סוף סוף. להזכירכם, כל סיפור רכישת הרכב הזה התחיל בגלל מזגן לקוי...

כנראה שמוטלת עלי קללה בכל מה שקשור למזגנים, בכל המכוניות האחרונות שלי הם היו בעייה נפוצה ויקרה לתיקון. ברכב הזה הקללה ממשיכה, התיקון כלל החלפת מדחס, מיבש, שסתום וצינור בעלות של 6000 ש"ח!. המדחס הוא OEM של מרצדס ושאר החלקים מקוריים, מה שמסביר את המחיר ההזוי הזה.

2. החלטתי לשדרג את מערכת השמע ברכב ולהחליף את ה Audio20 במערכת נורמלית. הבחירה נפלה על Mercedes-Benz E-Class CLS Avant-2 Full Android במחיר של 500$ בגלל השירשורים בmbworld וההמלצה פה (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?597573-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%93%D7%99%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%94-quot-%D7%91). המערכת נרכשה והובאה מחו"ל לפני כחודשיים ולא עבדה היטב, לפני כחודש היא הפסיקה לעבוד לחלוטין וכרגע אני שולח אותה בחזרה לתיקון. הסיפור מופיע בשירשור.

לדברי המכונאי כדאי להחליף את התושבות (מנוע+תה"ל) בטיפול הבא, אני לא חושב כי זה ממש הכרחי אבל אני מאמין גדול בתחזוקה מונעת ואזמין אותן מחו"ל בשנה הקרובה לקראת טיפול ה 10 הבא (לפי מחשב הרכב זה יהיה עוד 15 אלף ק"מ משום מה) והצפי הוא של כ 1500 ש"ח.

נהנתי מאוד עם הרכב השנה, כשאני משווה אותו למוסטנג 2008 שנסעתי איתה כאן מספר ימים ה"שוורצע" עדיין נותן בראש מכל בחינה שהיא. בהשוואה למשפחטומטית אין מה להשוות... נסעתי ב"קייה" 2 ליטר כלשהי בארה"ב לפני חודשיים והרגשתי שהרכב פשוט פיסח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נהניתי לקרוא, זוכר עוד כשחיפשת אחת טובה למכירה. אחד הדגמים האהובים עלי ביותר וכבר כתבתי את זה לא פעם בפורום.

תמיד אני אומר לעצמי "אולי יום אחד", למרות שאני בכלל חייב גיר ידני להנאה, לא צריך את הגודל הזה כי תמיד נוהג רק לבד, ובכלל, לרכב יש תדמית מבוגרת בעיניי. ולמרות אלו, יש בו משהו שאני מאוד אוהב- שהוא עדינות משולבת בפאר שיש בפנים בתוספת מנוע חזק ויכולת לנהוג מהר כשרוצים.

בקשר לאחזקה השנתית שלך- היא די דומה לאלפא שלי, גם שם מדי פעם יש הפתעות לא זולות בכלל וגם אני מאמין חזק בתחזוקה מונעת ומעדיף להחליף כשעוד לא צריך מלהיתקע בגלל זה בהמשך. תושבות (מנוע וגיר) גם אני החלפתי, יש לי 3, כל אחת כ- 700 ש"ח. לדעתי העלויות שלך בסדר. זה לא זול, אבל גם לא יקר ביחס למה שאני רגיל אליו ברכב שלי.

ככה זה כשאוהבים את זה. מקווה שרק תמשיך להנות ממנה ותעלה כמה תמונות :-)

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים,

אתה מלך - פשוט מלך!

מאוד נהניתי לקרוא את הסיכום שלך, היה מרענן לקרוא סקירה אובייקטיבית כ"כ מפי אדם שהרכב בבעלותו (לעומת כל סקירות "רכבי הוא כליל השלמות").

כל הלך הרוח שלך מדליק לגמרי, הרעיון הזה של לקחת את הכסף של הליסינגומטית ולהשקיע אותו באיזה מפלצתול זה משהו שאני מאוד מתחבר אליו (אהמ ;)).

רשמת כל מיני תכנונים ולא לגמרי ברור לי אם יישמת, אז אני מציע לך - במידה ואתה מעוניין - לדבר איתי בפרטי ונסדר לך פלסטלינה+ווקס חינם-אין-כסף על חשבון הברון (אבל עבודת כפיים של שני בעלי שוורצעות...), סתם כי מאוד נהניתי לקרוא ועשה חשק לפרגן.

תמשיך לעדכן!

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים, איזה כיף לך.

אתה עושה לי חשק לעשות צעד לא הגיוני של להחליף רכב חדש במרצדס משומשת.

אולי בהחלפת רכב בעוד כמה שנים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1806 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...