Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשה טיפול לרכב, העביר אותו טסט ואחרי זמן קצר התפוצץ צמיג קדמי

martines
שימו לב! השרשור הזה בן 3367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבל שהוא בור במה שקשור לרכב,אם בן אדם מגיע למצב שהצמיג שלו מתפוצץ מרוב שהוא ישן ובלוי זה אומר משהו על היחס שלו לרכב.

זה שהעבירו אותו טסט זה עוד יותר חמור ואני מקווה שיענישו גם את מכון הטסטים וגם את המוסך כי אני יודע בוודאות שהמוסך שאני מטפל בו ומוסך שאבא שלי מטפל בו לא היו מגישים אותנו לטסט בחיים עם משהו לא תיקני ובטח שלא עם צמיג גמור.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלך, אתה אחראי הבלעדי לתקינותו ולבטיחותו.

אדם שלא יודע שרכבו הינו פצצת זמן מתקתקת, עם צמיגים יבשים, סדוקים וגמורים - דינו להתנייד בתחבורה ציבורית ולא מאחורי ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחן השנתי (טסט) לרוב בודקים את עומק החריצים (שגם ככה אין איתו בדרך כלל בעיה) וכמובן שאם יש סימנים חזקים לשחיקה, נזק או יובש אז נותנים על כך את הדעת. לאו דווקא נותנים את הדעת על סימני יובש מוקדמים, על חוסר בלחץ אוויר וכדומה.

צמיג שמתפוצץ הוא צמיג שכנראה גם ביצועי הבלימה שלו לא היו משהו. לבוחן, למחוקק ולצמיגאי אמור להיות אכפת רק שהצמיג לא יתפוצץ בנסיעה. נהג לא אמור להסתפק בזה אלא לדאוג לביצועי הבלימה. אפשר להשוות זאת לבטיחות פסיבית ואקטיבית.

אמרתי בעבר שמי שלא באמת יודע לנהוג (למרות שיש לו רשיון) טוב יעשה לעצמו ולחבריו לדרך אם לא יינהג. אותו דבר נכון למי שלא יודע לתחזק את רכבו בצורה הבסיסית ביותר: בדיקת לחץ אוויר, בדיקה חזותית של הצמיגים וכדומה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסע חיפושיי אחר רכב לרכישה, בחנתי איזה רכב ממשפחה טובה מאיזור זכרון יעקב, נאמר לי שהרכב רק עבר טסט, שהם נעזרים בשירות של איזה מוסך מחיפה שלוקח את הרכב לטסט, מעבירו ומחזיר.

הסתכלתי על הצמיגים שלו, הם היו במצב ק-ט-ס-ט-ר-ו-פ-ל-י, אי אפשר לטעות, קרעים עמוקים וחריצים, יובש מזעזע, עד כדי סכנת נפשות, כל ארבעת הצמיגים. הראתי לבעל הרכב, אמרתי לו שאני במקומו, בלי שום קשר לעסקת המכירה, לא הייתי נוסע עם הרכב כך. הוא גם נבהל מאיך שהצמיגים נראים, ניכר שמעולם לא אעיף בהם מבט בוחן, ואמר לי שזה מוזר כי הרכב בדיוק עבר טסט...

אנשים סומכים על כך שאם הרכב עבר טסט אז הצמיגים תקינים.. האשה אגב, זו שנוהגת ברכב הזה ביומיום, לא הייתה מוכנה לשמוע על זה שהצמיגים לא תקינים, אם הרכב עבר טסט יש כשרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תמיד ככה. אני נכשלתי בטסט לפני כמה שנים בגלל צמיגים - הם היו בני פחות משנה אבל אחד מהם גידל בועה בצידו הפנימי, כנראה בגלל מכה שקיבל.

הודיתי לבוחנים ורצתי לקנות זוג חדש.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין אנשים שעושים טסט רק כדי לעבור את הטסט ולקבל חותמת גומי.

.... אתם לא רוצים לעשות טסט ולדעת שאתם נוסעים בכלי בטוח (עד כמה שאפשר)? שאתם נוקטים באמצעי הזהירות כדי לא לשבור משהו או חס וחלילה למות בתאונה?

לא מבין אנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אדם הולך לרופא לביקורת והרופא לא מאבחן מחלה שיכולה לסכן את חייו אנחנו לא אומרים - תראו, הבן אדם הרגיש שמשהו לא בסדר הוא היה צריך לעשות עם זה משהו.

אני לא אומר שבעל הרכב לא אחראי למצב הצמיגים שלו.

אני כן אומר שגם המוסך וגם מכון הרישוי לא התייחסו מספיק לעניין ואפילו התרשלו במידה זאת או אחרת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אדם הולך לרופא לביקורת והרופא לא מאבחן מחלה שיכולה לסכן את חייו אנחנו לא אומרים - תראו, הבן אדם הרגיש שמשהו לא בסדר הוא היה צריך לעשות עם זה משהו.

אני כן אומר שגם המוסך וגם מכון הרישוי לא התייחסו מספיק לעניין ואפילו התרשלו במידה זאת או אחרת

בדיוק, כי זו כל המטרה של טסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אדם מבוגר יושב כל היום לא זז, אוכל רק במקדולנדס, לא ישן ורק הולך ומשמין.הולך לביקורת רופא ויוצא תקין. אחרי שבוע הוא מת מהתקף לב. אנחנו אומרים שהוא לא היה מספיק אחראי לשמור על עצמו. לפחות רק הוא סבל מזה.

מכון הרישוי אחראי, אחריות גדולה יותר יש למוסך שעשה את הטיפולים, הוא הרי קיבל לא מעט כסף בשביל לעשות את הטיפול כהלכתו. אבל האחראי הראשי הוא בעל הרכב שאין לו מושג מה קורה ברכב שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אדם מבוגר יושב כל היום לא זז, אוכל רק במקדולנדס, לא ישן ורק הולך ומשמין.הולך לביקורת רופא ויוצא תקין. אחרי שבוע הוא מת מהתקף לב. אנחנו אומרים שהוא לא היה מספיק אחראי לשמור על עצמו. לפחות רק הוא סבל מזה.

מכון הרישוי אחראי, אחריות גדולה יותר יש למוסך שעשה את הטיפולים, הוא הרי קיבל לא מעט כסף בשביל לעשות את הטיפול כהלכתו. אבל האחראי הראשי הוא בעל הרכב שאין לו מושג מה קורה ברכב שלו.

זאת לא השוואה נכונה.

יותר נכון יהיה להשוות לאישור הרפואי שצריך לפני שמוצאים רשיון. הרופא מאשר ואחראי לכך שאתה כשיר לנהוג ולא מסכן אף אחד. יכול להיות שיהיה לך התקף לב, אבל הוא בודק אם אתה כשיר כרגע.

כך גם טסט, זוהי בדיקה שתפקידה לוודא שהרכב כשיר עכשיו לעלות על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...