Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפלתי בפח בקניית רכב מבקש התייעצות עם מישהו שמבין / אחד שיודע / מישהו מבפנים

Guest shay76
שימו לב! השרשור הזה בן 5103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כחודש קניתי רכב במגרש,לנטיס 2001 מצב חיצוני מצויין מצב מכני מעולה,המזגן קירר מצויין לא לקחתי את הרכב למכון בדיקה אלא למכר שהוא מכונאי,

למזלי הרע המזגן הפסיק לקרר אחרי שבוע,מילאתי גז בתקווה שזאת הבעיה,אחרי שבוע שוב המזגן הפסיק לקרר ובבדיקה לעומק התברר שהרדיאטור החיצוני של המזגן הלך כתוצאה של בלאי,על הדרך ביקשתי שהמכונאי יבדוק האם לפחות יהיה לי חימום בחורף,וכאן קיבלתי אכזבה עמוקה לתדהמתי הצינורות נותקו,ובמעמד קניית הרכב לא דווח לי על תקלה זאת,(נזק כספי גבוה לתיקון)

שאלתי היא כזאת האם יש מקום לבוא בטענות למגרש שמכר לי את הרכב בטענה שלא יידע אותי על כך?

לגבי תיקון רדיאטור מזגן אין לי טענות כי הקלקול נובע מבלאי,אךבמקרה השני כאן הסתירו ממני את התקלה,

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מה לבוא בטענות למגרש.

חוק גילוי נאות נוגע למה שקשור בתאונות, בקילומטראז', בעלויות קודמות. אם היית מוצא תקלה בעניינים אלה, היית יכול לבוא בטענות ולבטל עסקה.

הרכב שקנית הגיע ממקור כלשהוא - בין אם זה היה רכב מעוקל שנמכר לסוחר או רכב שהגיע בטרייד אין, אתה לא מצפה באמת שהוא ידע על הרכב הכל.

אתה מציין בתחילת ההודעה שהרכב במצב חיצוני מצוין ומכני מצוין. כיצד קבעת? האם ראית היסטוריית טיפולים כלשהיא או שפשוט התרשמת מהצבע הנוצץ והפוליש וקס על הדשבורד?

התקמצנת על בדיקה במכון שעולה 400 ש"ח, שהייתה עולה על הניתוק הנ"ל בקלות. עכשיו תשלם את המחיר של התיקון, או שתיסע בחורף בלי חימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר סוחר מוכר רכבים לדעתי הוא צריך לגלות לך על התקלות ברכב, יש חוק שנקרא גילוי נאות אבל אני לא יודע אם זה תופס לגבי המצב המכני של הרכב, אבל מכיוון שאתה לא לקחת לבדיקה מקצועית ואני אף פעם לא מבין למה אנשים בכלל חושבים אם לעשות או לא , אבל מה שהיה היה , בכל אופן האם חתמתם על זכרון דברים שבו הוא מתחייב למשהו, או שכל העסקה התנהלה בחאפריות ופשוט נתת כסף ולקחת את הרכב ושלום על ישראל, קיבלת עם הרכב היסטוריית טיפולים או קבלות על טיפולים שנעשו אם בכלל הרכב הזה טופל?

לא קונים רכב בלי בדיקה, מתי אנשים ילמדו את זה כבר

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל קונים רכב בכמה עשרות אלפים,אז ראבק למה לא להשקיע עוד 500 פאקינג שקל לבדיקה ועוד שהרכב נקנה מסוחר/מגרש,הייתה לך הזדמנות לבדוק את הרכב איפה שאתה רוצה,לבוא בטענות אתה יכול למכר שלך או בעצם רק לך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חביבי זה לא נקרא "ליפול" בקניית רכב ממגרש, זה בקושי למעוד.

הערכה גסה 1500-2000 ש"ח והאוטו מקרר/מחמם, תוריד את ה400 שכבר "חסכת" בוויתור על בדיקה במקום רציני ותקווה שבזה תגמר ה"נפילה".

Para comer bien hay que saber manejar

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לקודמיי לא מדובר בנפילה, נפילה היא מנוע שובק, פגיעות שלדה\שאסי שלא ידעת עליהם, גיר שהלך אחרי שבוע, זיוף מספר ידיים והרשימה עוד ארוכה.

אחריות מינימלית לקחת את הרכב לבדיקה (איך אתה קובע שעבדו עליך אם לא בדקת?) במידה והחלטת שהדבר מיותר שא באשמה, בדוק בחוזים אולי יש הסדר עם המגרש ל"תקופת אחריות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם במכון בדיקה לא היו עולים על זה ,הם מדליקים מזגן רואים שהוא עובד וזהו. אף אחד לא בודק צינורות חימום...

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך הנוהל בירושלים, בחיפה בודקים חימום בוודאות (במקום רציני), למעשה זו גם אחת הבדיקות הפשוטות לביצוע עצמי (אי אפשר לזייף עם גז שאחרי שבוע יתנדף).

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתנצל מראש, ואולי באמת לא אני לא צריך להגיב ככה,

אבל אני שמח שזה קרה לך, בעיקר כי אני מקווה שמספיק שעוד אדם אחד שקורא את השרשור ילמד לקח לעתיד.

האשמה רק עליך, מזלך שזה בקטנה.

אביב8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שקראתי את התגובות,אוסיף משהו קטן.

יצרתי קשר עם בעל הרכב הקודם ושאלתי אותו לגבי מצב הרכב בכללי,הוא מסר לגבי היסטורית טיפולים-תאונות שלא היו,בין היתר שאלתי על תקלה בחימום,והוא מסר שעקב נזילה הרדיאטור חימום נותק.

שאלתי לגבי בדיקה במכון במעמד המכירה,השיב שעשו בדיקה.

אז אם כך בטוח בעל המגרש ידע על הבעיה,אך כשמכר לי את הרכב לא יידע אותי על הבעיה,האם חוק גילוי נאות לא תופס במקרה הזה??

איפה כתוב שהחוק מתייחס רק לקילומטראז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך הנוהל בירושלים, בחיפה בודקים חימום בוודאות (במקום רציני), למעשה זו גם אחת הבדיקות הפשוטות לביצוע עצמי (אי אפשר לזייף עם גז שאחרי שבוע יתנדף).

אז לידיעתך אי אפשר לבדוק בריחת גז,היום תוקן המזגן קירור הוחלף רדיאטור שהיה גמור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא הבנת אותי, התכוונתי שבניגוד למזגן שבו לפני המכירה אפשר למלא גז ובמידה והנזילה אינה אכזרית אפשר לחשוב שהמזגן תקין, במע' חימום הבדיקה היא קצרה מיידית וחותכת, אי אפשר לזייף בה.

מקווה שהצלחתי להגיע אליך הפעם.

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...