Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש כאן מעסיקים בקהל? איך זה היה נראה לכם?

לב טוב
שימו לב! השרשור הזה בן 310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 23 דקות, ANUTKK כתב:

איך נפתרים מהבעיה הזאת?

רילוקשיין למדינה עם וואלבאלה נורמלי.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, avngas כתב:

יש הבדל בין יום ראשון לעבודה חדשה לבין עבודה שוטפת

נכון, יש הבדל, היום הראשון הוא שרירותי וחסר חשיבות לגמרי, עם תרומה אפסית של העובד, אלא אם יש הכשרה מרוכזת שמתחילה, וגם אז ברובו זה יום הכרות ראשונית שניתן להשלים בקלות יחסית.

אני רק אציין שהשימוש בפועל "תודיע" הוא חד צדדי ועלול לייצר אנטגוניזם, אבל אם השיחה מתחילה בהתנצלות, ומציגה בפני המעסיק את האפשרויות השונות, יש יותר סיכוי לשיתוף פעולה גם אם למעסיק זה יוצר בעיה מסויימת.

לפני 26 דקות, ANUTKK כתב:

אני מהסוג של האנשים שברגע שאני יוצא לבית אני רוצה נתק מוחלט מהעבודה

זה תלוי בעבודה והתפקיד. יש עולמות שבהם זה מקובל ואף הכרחי, ויש מקומות שזה הפך לתרבות אבל לחלוטין לא נחוץ.

אתה צריך להחליט אם זה חשוב לך מספיק כדי למתוח קו אדום ולקחת סיכון שהמעסיק לא יסכים, או לסבול בשקט. 

ואם אתה בוחר להעלות את הענין, שוב, צריך לעשות זאת בחוכמה כדי להשיג הקשבה, הבנה ונכונות להגיע להסכמה מה כן סביר ומה לא סביר לעשות אחרי שעות העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yossy כתב:

בשיא הקורונה אשתי הרגישה רע פתאום עם תסמינים שונים. הודיעה למעסיקה שלה שלא תוכל להגיע כי של לה תסמינים (היא עבדה בביתה, משק בית, המעסיקה מבוגרת מאד)

בתגובה, ו'כהכרת טובה' פיטרה אותה בטלפון וניתקה לה בפרצוף. זה אחרי 3 שנים של עבודה מסורה. לא ויתרנו ודרשנו פיצויים, אבל זה היה עלבון גדול לנו.

אני באמת מתקשה להבין מקרים כאלה ונוספים ששמעתי עליהם. כדי לזהות שאירוע כזה עלול להתרחש, מספיק לעבוד עם המעסיק מס' ימים, חודש בהגזמה. איך מגיעים למצב שממשיכים לעבוד שם 3 שנים? זה לא זמן שנדרש כדי לזהות מעסיק גרוע.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ANUTKK כתב:

איך נפתרים מהבעיה הזאת?

כשאני לא עונה אחרי יום מסתכלים בפרצוף עקום ושואלים למה לא עניתי להם.

אני מהסוג של האנשים

עזוב סוג אנשים. איזה תפקיד זה?

אם זה תפקיד שדורש מענה ללקוחות / תמיכה או טיפול בכיבויי שריפות מתוך הגדרה - אז בשביל זה קיימים סעיפים בחוזה.

לא בחוזה ולא בתפקיד? אל תענה.

יעשו פרצוף עקום פעם אחת, פעם שנייה, בפעם השלישית כבר לא יתקשרו.

אם אתה חושש מה לענות, תגיד שהיית עסוק בסידורים/בישולים/ניקיונות/ילדים ולא היה לך שנייה לנשום וכשכבר היה מאוחר שכחת מזה כי רצו דברים בבית. בסך הכול תיארתי פה מציאות יומיומית טיפוסית של משפחה, אין פה גרם אחד של שקר (נניח לרגע בצד את הפן החוקי, שהוא כמובו לטובתך, בלי להיכנס לזה)

לפני 8 דקות, RBRB כתב:

אני באמת מתקשה להבין מקרים כאלה ונוספים ששמעתי עליהם. כדי לזהות שאירוע כזה עלול להתרחש (...)

כמה סיבות -

1. תמיד יש אוסף של עובדות מסביב שלא טורחים לספר (לחיוב ולשלילה)

2. זה סיפור שמופיע בעיקר עם נשים, מסיבות שונות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, RBRB כתב:

אני באמת מתקשה להבין מקרים כאלה ונוספים ששמעתי עליהם. כדי לזהות שאירוע כזה עלול להתרחש, מספיק לעבוד עם המעסיק מס' ימים, חודש בהגזמה. איך מגיעים למצב שממשיכים לעבוד שם 3 שנים? זה לא זמן שנדרש כדי לזהות מעסיק גרוע.

ממש לא. המעסיקה היתה נחמדה מאד, החמיאה המון ואף נתנה מתנות רבות. אשתי מאד אהבה ללכת לשם (פעם בשבוע) את האמת, גם אותו יום רצתה ללכת אבל אני המלצתי לה לא ללכת מחשש הדבקה לאנשים מבוגרים מאד (85+)

לגבי עבודה אחרי עבודה. מסכים עם מי שסוגר את הנייד. גם אני נהגתי ככה, אחרי 12 שעות עבודה כאשר אני הייתי מגיע הביתה לאשתי והילדים הקטנים שגם זו עבודה לא פחות ואולי יותר. למקרה חרום הייתי משאיר את הטלפון הקווי רק למישהו אחד שהייתי סומך עליו.

עריכה אחרונה על ידי yossy
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, RBRB כתב:

לא לכולם יש את היכולת לשבת ולחשוב אם המעסיק בסדר או לא בסדר. ואם הוא לא בסדר, האם זה משהו שניתן לתקן או שזה קו אדום.

זה ניואנסים מאוד קטנים לפעמים, שלך אולי יש יכולת לזהות אבל לאחרים קצת קשה שיותר לזהות. 

לי לקח שנים להבין את העניין והייתי צריך שמישהו אחר יזרוק את העצה הזו בשביל לזהות או לפחות להתחיל לנסות לזהות את הדברים הללו.

לא לכולם יש את היכולת לקרוא את המעסיק/עבודה/סביבת עבודה כראוי ויכולים להיתקע בלופ לא טוב..

עבדתי בבית קפה, לקח לי איזה חודש להבין מי נגד מי ואחרי חודש בערך, התחיל קטע כזה שהבעל בית שולח הודעות בקבוצה של מקום העבודה, תוכן ההודעה היה איום בפיטורין אם לא ישלחו משמרות לשבוע הבא. זה לפעמים היה יום אחרי יום, ולפעמים כמה פעמים באותו יום. המזל שלי שלא הייתי מושקע יותר מדי במקום העבודה הזו אז חתכתי ממנו, כי כל פעם להיכנס לwhatsup ולראות את ההודעת האיומים היומית/שבועית עם כל סימני קריאה וסמיילי כועס ואימוג'י סימן קריאה. בהתחלה זה עוד סביר וסבבה אבל אחרי כמה וכמה הודעות כאלה. זה קצת מעצבן שאתה יכול להשקיע בעבודה הזו ובסוף בגלל שהגשת רק X משמרות במקום Y משמרות יפטרו אותך. קצת הזוי.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לאחרונה נאלצתי לפטר עובד חדש שהיה נראה מאוד מבטיח בהתחלה.

התחיל בכך שלאחר שבועיים, מתחילת העבודה הוא נהיה מאוד חולה (לדבריו) ולא יכל לעבוד כלל למשך ארבעה ימים, דווקא קיבלתי בהבנה ויותר מכך, שילמנו לו משכורת כרגיל ללא צורך בימי מחלה וכו'. לאחר החזרה שלו, עוברים יומיים-שלושה, ופתאום אח שלו בבית חולים לניתוח והוא חייב ללכת להיות איתו - קיבלתי את זה איכשהו הגם שבחשד. אבל אחר כך אני מנסה להתקשר אליו והוא לא עונה לי בכלל מספר ימים ובזאת החלטתי לפטר אותו וכך עשיתי - החלטה נבונה בדיעבד, שכן פיטרתי אותו בהעדרו, ועד היום לא שמעתי ממנו דבר למרות ששלחנו מיילים (הוא כנראה לא מת למודאגים - הוא היה בסטטוס זמין בשעות היום ב-Slack בתקופה שהוא לא ענה).

האם הוא דבר אמת? אולי, ואולי לא, אבל זה לא באמת חשוב, באיזשהו שלב, עם כל ההבנה, לכל מנהל נשבר.

עובד חדש נבחן תחת מיקרוסקופ.

עובדים עם כל מיני דברים מיוחדים בימיהם הראשונים לעבודה זה לא דבר שזר לי, אם מדובר במקרה אחד והעובד נשאר בקשר, הכל טוב ולמרות שזה כן "נספר" במודע או שלא במודע, יש על כך התיישנות, ולאחר מספר שבועות, אך אחד לא יזכור את זה אפילו.

מקרה כפי שתיארת נופל תחת הקטגוריה - אמנם הייתי אומר אוטומטית כן בלי לחשוב, אבל צריך לקחת בחשבון שאתה כנראה תעדיף שלא יהיה מקרה נוסף כזה בתווך הקרוב (ויכולים להיות אירועי חירום לא צפויים), אז עכשיו אתה צריך צריך לקוות שלא תאלץ לקחת עוד ימי חופש\מחלה כלל בטווח השבועות הקרובים.

מזל טוב.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, davemustaine87 כתב:

איזה מעסיקים אכזריים היו לך בעבר שגרמו לך לא להרגיש נעים ולגמגם כשאתה מודיע דבר כזה? 

היה אחד כזה:( 

עבדתי אצלו שלוש שנים עד שהבנתי שמשהו לא תקין בהתנהלות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, DareDevil כתב:

רילוקשיין למדינה עם וואלבאלה נורמלי.

ממש לא רילוקיישן, גם בארץ אפשר למצוא מקומות נורמליים.

אצלנו אלא אם יש משהו ממש דחוף שקשור למעבדה חיצונית, שקורים פעם באף פעם, אין טלפונים כשיצאת הביתה. תבוא, תעבוד, תלך. אין לי אפילו את המייל של העבודה על הפלאפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...