Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול קנס בגין טענת אכיפה בררנית?!

שימו לב! השרשור הזה בן 517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נהג נעצר על מהירות גבוהה מן המותר. במהלך בקשותיו של הנהג לוויתור פלט הנהג לשוטר נוסח שעצבן את השוטר ["שאלוקים יפנק אותך..."] 

השוטר התעצבן ומיד אמר "ככה אתה מדבר? אוקי אין בעיה, דומם רכב ופתח מכסה מנוע". העביר את הרכב בדיקה יסודית והוריד אותו מהכביש בתוספת קנס ונקודות. במהלך הבדיקה הודה השוטר שבדרך כלל הוא מתעלם אבל הפעם הוא לא מתעלם.

האם יש כאן טענה לאכיפה בררנית?! האם זה דבר שיכול להתקבל?!

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

Just now, fatboy1340 כתב:

זה לא אכיפה בררנית. אבל תעלה לכאן את דוח ההורדה, אולי נוכל למצוא פגם כלשהוא ברישומו

למה לא בררני?

בקרוב אני יעלה את הדו"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תיעוד של האמירה?

קשה לי להאמין שזה יתקבל בבה"מ כטיעון לאכיפה בררנית, כיון שזה לא עניין של מין גזע דת לאום וכדו',

ע"פ חוק גם אכיפה בררנית בגלל שנאה אישית וכדו' אינה חוקית אבל זה שהשוטר התרגז והחליט לרדת לאדם לחיים זה לא טענה לדעתי.

מה שכן אם הרכב שהורד הוא לא רכב ישן שיש סיכוי וסיבה הגיונית להוריד אותו, אלא רכב קלאסי זה אולי תהיה סיבה לטענה שהשוטר עשה זאת ממניעים אישיים של פגיעה או נחיתיות וזו אינה אכיפה מקובלת והגיונית, אבל אני לא יודע אם יש סיכוי שזה טענה שתתקבל.

תקרא את זה https://he.wikipedia.org/wiki/אכיפה_בררנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היה הרושם שלך/ של מי שהיה באירוע שהשוטר בא לחנך, או שהוא התרגז נעלב וכדו' כי אם לא לדעתי זה בוודאי לא אכיפה בררנית ע"פ חוק.

בכל מקרה אני לא הייתי מאמין שבמשפט יש סיכוי להוכיח שזה אכיפה בררנית אם אין התנהגות חריגה מאוד או פסילה חסרת סבירות לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, מאזדה חבוטה כתב:

השוטר בא לחנך, או שהוא התרגז נעלב וכדו'

הוא בא לנקום כאילו בסגנון של ככה אתה מדבר אלי?! עכשיו תראה אותי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש קשור לשאלת פות"ש, אבל במדינה מתוקנת הוא היה מסיים בתא המעצר. 

השוטר השתמש בנשק היחיד שיש לו למניעת מקרים כאלו. אף אחד במשטרה לא ייתן לו גב בהעלבות מסוג זה.

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, tinoki כתב:

הנהג המעליב

מעליב? זה נקרא להעליב לומר לשוטר שאלוקים יפנק אותך?

זה שהשוטר החליט שהמנגינה הייתה קצת שונה ממה שהוא ציפה לא הופכת את זה להעלבת עובד ציבור...

חשבתי שאתה מתכוון ששוטר שפועל מרגשות צריך להכנס לכלא... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אמור להיות הדדי:

אתה היית אמור להיעצר בגין העלבת עובד ציבור, ושוטר שמחפה עליו או על חברו ע"י שקרים היה אמור להיות מפוטר.

המשכורת גם אמורה להיות גבוהה יותר. במקרה שלך, מכיוון שהשוטר יודע שלא יעצרו אותך על אמירה כזו, הוא השתמש בכלי החוקי היחיד שנותר לו: אכיפה מעמיקה יותר.

שאפו לשוטר. 

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 4

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, aiib כתב:

מעליב? זה נקרא להעליב לומר לשוטר שאלוקים יפנק אותך?

זה שהשוטר החליט שהמנגינה הייתה קצת שונה ממה שהוא ציפה לא הופכת את זה להעלבת עובד ציבור...

חשבתי שאתה מתכוון ששוטר שפועל מרגשות צריך להכנס לכלא... 

אם זאת לא היתה כוונת "המשורר" - להעליב את השוטר, אז למה נאמרה מלכתחילה האימרה האומללה הזו?

הבחור מטעמך עשה עברה, תבלע את הצפרדע ותשתוק, למה להעמיק את הסיטואציה הממילא לא נעימה? כדי להרגיש "גבר גבר?" ... אם כן, זה לא הכיוון.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, tinoki כתב:

הנהג המעליב

אתה רציני??

ראיתי הרבה אנשים מקבלים דוח עדיין לא ראיתי את זה שאמר תודה לך אדון שוטרי אני כל כך שמח שאתה מפנק אותי, לומר שאלוקים יפנק אותך זוהי תגובה מאופקת ביותר ביחס לקבלת דוח, פגשתי איחולים הרבה יותר גרועים שאלוקים יעשה לך שקיבלו שוטרים והתעלמו,

במדינה מתוקנת כל עוד לא מדובר בקקלות וגידופים השוטר אמור להבליג, אולי גם האומר לשוטר זה לא יפה או תרחם עלי צריך לשבת בכלא?? 

אין לי ספק שהשוטר קיבל תגובות קצת יותר מעליבות פשוט הוא היה ביום באסה או לחילופין משהו במשפט הזה נגע לו במקום רגיש.

לפני שעתיים, elians כתב:

אם זאת לא היתה כוונת "המשורר" - להעליב את השוטר, אז למה נאמרה מלכתחילה האימרה האומללה הזו?

זה תוצאה מאופקת ומכובדת ביותר של חוסר שביעות רצון מקבל הדוח, זה סוג משפט שנאמר ללא שום כוונה מיוחדת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...