Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תרומת מח עצם

swiv
שימו לב! השרשור הזה בן 760 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נמצאתי מתאים לתרומה.

ראיתי שיש שני שיטות.

על השיטה הכירורגית לא רואה את עצמי הולך,

השיטה השניה מרגישה לי יותר הגיונית אך עדיין יש בי חשש.

מישהו יכול לספר מניסיונו?

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיטה הכירורגית היא בה מרדימים אותך הרדמה מלאה ומחלצים מח עצם מאזור עצם הזנב שלך. לא כואב אבל כן כולל הרדמה, שהיא כמו כל הרדמה כללית לא חפה מסיבוכים (אם כי הם נדירים). 

השיטה שנייה היא שתצטרך להזריק לעצמך (אאו ללכת לאחות) מספר ימים חומר מסוים. לאחר מספר ימים תגיע למחלקה ויחברו לך מן עירויים כאלו בידיים וישאבו ממך את הדם עם תאי הגזע ויחזירו ליד השנייה את הדם נקי מתאי הגזע שנאספו. לוקח בערך 4-5 שעות, לא כואב יותר מדקירה של מחט ברגע הכנסת העירוי וזהו. לרוב ללא סיבוכים. 

התרופה שתקבל מספר ימים קודם לכן עלולה לגרום למעט כאבי שרירים. זה פתיר עם אקמול.

אם תתרום בדם ולא בניתוח 99% מהמקרים תוכל לחזור לפעילות מלאה עוד באותו יום.

אם תחוש עייפות או חולשה ביום למחרת, תוכל לקחת יום - יומיים מנוחה אבל זה לא אמור לקרות בתרומת מח עצם בדם.

אני אישית מעולם לא תרמתי. 

תבורך. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שההחלטה היא שלך? יתכן ובחירת השיטה תלויה בשיקולים רפואיים כאלה ואחרים.
בכל מקרה, התהליך כולל הסברים נרחבים לגבי כל הפרוצדורה כדי שתדע למה אתה נכנס ותוכל להחליט אם לתרום או לא, כי חרטה באמצע התהליך היא הרת אסון לחולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ניקו, פרטים אלו ידועים לי.

לא ברור לי כל כך האמת מה אני מחפש לשמוע, אבל אולי כן לשמוע מנסיון של אחד שעשה זאת.

כאמור באופציה הכירורגית כנראה לא אשתתף.

לפני 8 דקות, Be roo כתב:

אתה בטוח שההחלטה היא שלך? יתכן ובחירת השיטה תלויה בשיקולים רפואיים כאלה ואחרים.
בכל מקרה, התהליך כולל הסברים נרחבים לגבי כל הפרוצדורה כדי שתדע למה אתה נכנס ותוכל להחליט אם לתרום או לא, כי חרטה באמצע התהליך היא הרת אסון לחולה.

בטופס ההסכמה לבדיקת דם הראשונית. מציינים באיזו מן הפרוצדורות אתה מוכן לקחת חלק, או אם בשניהם

עריכה אחרונה על ידי swiv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהוספתי עוד פרטים למעלה. אולי יעזור לך.

מה שעוזר הרבה פעמים זה לדעת שאתה בסבירות מאוד גבוהה מציל חיים של אדם אחר.

מה שעוד יכול לעזור לך, זה במידה ואתה סומך על רופא/ת המשפחה שלך, להתייעץ עמה. הבריאות שלך היא האינטרס הראשי של רופא/ת המשפחה שלך ואולי אם היא תאמר לך שאין בזה סיכונים זה יעזור לך להירגע.

מקווה שתצליח, ואם לא, זה גם בסדר. כל הכבוד על הרצון לתרום ושיהי בהצלחה מה שלא תבחר :)

• רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ניקו פ. כתב:

ומחלצים מח עצם מאזור עצם הזנב שלך 

למיטב ידיעתי, התרומה היא מעצם האגן ולא מעצם הזנב.

בקישור המצ"ב יש הסבר לגבי תרומה מזרם הדם (אני מודה - אינני מבין בתחום, כך שאני מסתמך על דבריהם):

https://www.ami.org.il/bone-marrow-registry/about/מידע-לתורם/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

לפני 4 דקות, FLaW כתב:

עם יש לך עוד שאלות מוזמן לפנות אליי לפרטי ואני ישתדל לענות לך על הכל 

תודה לך על השיתוף, אני אפילו לא סגור כל כך מה לשאול, אנסה לנסח שאלות וכשאצליח אפנה.

אבל שאלה כללית, לא חששת מסיכונים כאלה ואחרים? או שהלכת בתחושה של לתרום וזהו?

אשמח כמובן לעוד שישתפו, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, guya72 כתב:

למיטב ידיעתי, התרומה היא מעצם האגן ולא מעצם הזנב.

בקישור המצ"ב יש הסבר לגבי תרומה מזרם הדם (אני מודה - אינני מבין בתחום, כך שאני מסתמך על דבריהם):

https://www.ami.org.il/bone-marrow-registry/about/מידע-לתורם/

כתבתי מ"אזור". אין צורך להיכנס לאנטומיה. זה לא תורם להעברת המסר ולא רלוונטי לשום דבר למעט טרחנות. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, swiv כתב:

תודה לכולם.

תודה לך על השיתוף, אני אפילו לא סגור כל כך מה לשאול, אנסה לנסח שאלות וכשאצליח אפנה.

אבל שאלה כללית, לא חששת מסיכונים כאלה ואחרים? או שהלכת בתחושה של לתרום וזהו?

אשמח כמובן לעוד שישתפו, תודה.

בטח שחששתי, אבל הצוות בתל השומר וגם מעזר בציון היו מצויינים ועזרו לי להפיג את החששות, אני גם מגיע מעולם הרפואה ודי ידעתי מה הסיכונים מראש (מדובר בפעולה יחסית מאוד בטוחה). 

במקרה שלי גם היה מדובר בתינוקת בת חצי שנה ככה שזה הפך את ההחלטה לקלה יותר. 

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שתגובתי לא תורמת לדיון המהותי כאן אבל אני לא יכול מלהתאפק ולומר שתרומה מגופו של אחד עבור הצלת חיי האחר היא ערך אצילי שראוי לכל שבח ומחמאה, תמצית החסד והטוב האנושי!

• רעיון טוב! 2

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...