Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש (האכלת חתולים) בחנייה פרטית בטאבו

MTTN
שימו לב! השרשור הזה בן 830 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מת על הרעיון של האכלה של חיות בעבר היה לי תמיכה שקטה בעניין עד לשנים האחרונות שאני רואה יותר את הנזק מאשר התועלת של האכלה בציבור

הנה כמה סרטונים 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בכתבה של 'כאן', לא הציגו את החסרונות של האכלה, חוץ מזה שיש מתנגדים לזה. ברור שאם פינות האכלה לחתולים מביאות גם מזיקים, אז זה מהווה מפגע. מצד שני ידוע שחתולים צדים מזיקים (חתולים לא צדים חזירי בר כמובן).

עריכה אחרונה על ידי FARM
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, FARM כתב:

בכתבה של 'כאן', לא הציגו את החסרונות של האכלה, חוץ מזה שיש מתנגדים לזה. ברור שאם פינות האכלה לחתולים מביאות גם מזיקים, אז זה מהווה מפגע. מצד שני ידוע שחתולים צדים מזיקים (חתולים לא צדים חזירי בר כמובן).

כתבו את זה טוב מאוד "מדע גדול בקטנה"

https://www.lbscience.org/2018/12/25/חתולים-והכחשת-מדע/

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
  • אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, FARM כתב:

בלי לראות את הסרטונים או לקרוא שוב את המאמר במדעגדול:

אחת הבעיות באוכל של חתולים היא שהוא פשוט לא בריא לחיות אחרות שאוכלות אותו. למשל, מזון חתולים גורם להשמנת יתר בקרב קיפודים. אמנם קיפוד שמן זה חמוד להפליא, אבל מבחינתם הם לא יכולים להתכדרר ולהתגונן מטורפים. בנוסף, התגודדות קיפודים גורמת גם להתפשטות סקביאס שפוגעת בהם קשות, וגם כמובן עלולה לעבור לבני אדם (כמצוין במדעגדול במספר פוסטים ובתגובה אחרת בפוסט הזה).

בנוסף, לפי חברה שלי (שוב) - חתולים אמנם הורגים מעט עכברים ונחשים (שהם ברובם המוחלט בכלל לא מטרד, אבל נניח את זה בצד רגע), אבל הם בד"כ לא אוכלים אותם. פגר עכבר זו חתיכת בעיה תברואתית יחסית לעכבר שבורח חזרה לביוב. מה הם כן צדים? ציפורים וזוחלים אחרים.

זכורה לי כתבת מגזין בערוץ 2 כשהוא עוד היה קיים, שאיזה אקולוג הפליא לתמצת את הבעיה: "אם לא ניקח את עצמנו בידיים, כל מה שיישאר בארץ ישראל זה חתולים ועורבים".

באופן כללי, צריך לזכור שכמעט כל התערבות של האדם בטבע גורמת ליותר נזק מתועלת. בדרך כלל המערכת האקולוגית יודעת להתאזן מעולה לבד, וכשאנחנו דוחפים את האף - אנחנו גורמים ליותר בעיות מפתרונות.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, daniel.asu כתב:

באופן כללי, צריך לזכור שכמעט כל התערבות של האדם בטבע גורמת ליותר נזק מתועלת. בדרך כלל המערכת האקולוגית יודעת להתאזן מעולה לבד, וכשאנחנו דוחפים את האף - אנחנו גורמים ליותר בעיות מפתרונות.

זה מה שקורה עם חזירי הבר בחיפה, במקום להרוג אותם, נותנים להם לחיות איך שבא להם ובסוף זה יתקזז איכשהוא. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתרחבות העירונית היא בגדר התערבות של אדם במערכת האקולוגית מלכתחילה, Just Saying.

כבר התערבת, עכשיו אתה צריך לראות איך אתה מאזן.

עריכה אחרונה על ידי imprezadude
  • אהבתי 5
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, DareDevil כתב:

זה מה שקורה עם חזירי הבר בחיפה, במקום להרוג אותם, נותנים להם לחיות איך שבא להם ובסוף זה יתקזז איכשהוא. 

החזירים בחיפה היו שם עוד לפני האדם, ואז הגיעו חזירים אחרים ותפסו להם את הטריטוריה בנו בתי זיקוק והשחיתו את כל החי והצומח, מי שהקים את בתי הזיקוק ומכיר את הריח שלהם מקרוב יודע שאלו הם החזירים האמיתיים, הייתי מכחיד אותם בראש ובראשונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כל מה שאני חושב עליו זה חזירים של פינק פלויד.

בעקרון, הטענה על פלישה לשטח מחיה נכונה תמיד במקרה של בני אדם (כל ישוב פלש לשטח מחיה של חיות אחרות). החכמה היא להימנע מפלישה נוספת, על ידי הגדלת כמות יחידות הדיור על יחידת השטח הנתונה. אבל זה כבר ממש אוף טופיק.

דרך אגב, אחת מהסיבות שחזירי הבר מוצאים מפלט בתוך הערים היא שיש שם מספיק זבל שישמש אותם כאוכל נגיש, כך שגם במובן הזה - אנחנו מחזקים אוכלוסיה חזקה בהאכלה מלאכותית. אם לא היה אוכל לחזירים בחיפה - לא היה להם מה לחפש שם. הרי העיר מלאה ברכבים שהם איום מצד החזיר, ואין לו תמריץ ללכת למקום עם איום ובלי מזון. מה שהיה אמור לקרות זה שאוכלוסיית החזירים תצטמצם באופן טבעי בשטחי המחיה שנותרו להם. כמובן, זה רע מאוד לטבע הישראלי, אבל כל התרחבות עירונית רעה לטבע. במאמר מוסגר, מהזכור לי פקחים באזור חיפה קיבלו אישור חלקי לירות בחזירים לצורך דילול האוכלוסיה, זאת בכדי להאיץ את תהליך צמצום האוכלוסיה שאמור לקרות באופן טבעי (או לפחות בלימת הצמיחה).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, daniel.asu כתב:

זכורה לי כתבת מגזין בערוץ 2 כשהוא עוד היה קיים, שאיזה אקולוג הפליא לתמצת את הבעיה: "אם לא ניקח את עצמנו בידיים, כל מה שיישאר בארץ ישראל זה חתולים ועורבים".

היום זה כבר חתולים ומיינות... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, daniel.asu כתב:

באופן כללי, צריך לזכור שכמעט כל התערבות של האדם בטבע גורמת ליותר נזק מתועלת. בדרך כלל המערכת האקולוגית יודעת להתאזן מעולה לבד, וכשאנחנו דוחפים את האף - אנחנו גורמים ליותר בעיות מפתרונות

חתולים כשלעצמם הם התערבות במערכת האקולוגית. אם מחר כל חתולי הבית יעלמו העולם רק ירוויח

• רעיון גרוע 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, Mikelt89 כתב:

החזירים בחיפה היו שם עוד לפני האדם, ואז הגיעו חזירים אחרים ותפסו להם את הטריטוריה בנו בתי זיקוק והשחיתו את כל החי והצומח, מי שהקים את בתי הזיקוק ומכיר את הריח שלהם מקרוב יודע שאלו הם החזירים האמיתיים, הייתי מכחיד אותם בראש ובראשונה. 

אמירה לא נכונה . חזירי בר הם מין פולש, שהוכנסו ע"י אנשים מאירופה שאוהבים לצוד אותם. אז בני האדם היו פה לפני החזירים. 

בגלל שזו חיה פולשת, ללא אויבים טבעיים שמתרבה במהירות של עכברים, היא מחסלת מינים שלמים של חיות שבאמת היו פה לפני בני האדם.

אוהבי חיות בורים שלא מסוגלים לראות לראות מעבר לכך שלהם, שמע להם למטרה לחזק את המין הפולש על חשבון רוב החיות האחרות בכרמל.

אגב - גם חתולים הם מין פולש שגורם לנזקים אדירים לציפורים באיזור.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון החוק אומר שאסור להאכיל חתולים עם אוכל רטוב, רק אוכל יבש ובאזורי חלוקה (איפה שזה לא יהיה..),

ממליץ לא להאכיל חתולים באזור חניון, הרבה רכבים הרבה תנועה, חתול יכול להיפגע או כמו שאמרו להיכנס לתא מנוע של אחד הרכבים ואז יכול לקרות אסון (לא משהו שאתם רוצים לראות),

ממליץ לך להאכיל עם אוכל יבש (אוכל חתולים, אפילו מהזולים) באזור שלא יפריע לאף אחד, כמו אחת הגינות הקטנות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, Mech Morphix כתב:

חתולים כשלעצמם הם התערבות במערכת האקולוגית. אם מחר כל חתולי הבית יעלמו העולם רק ירוויח

דווקא חתולי הבית, אלה שלא יוצאים החוצה - הם החתולים היחידים שלא מהווים בעיה. חתולי הרחוב, לעומתם, הם בהחלט בעיה. לא בטוח אבל כמה אחרי כל כך הרבה שנים שהם חלק מהטבע העירוני הישראלי, כדאי שכולם יעלמו בבת אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.1.2022 בשעה 18:47, MTTN כתב:

שלום, 

אני גר בבניין משותף ולכל דייר יש חנייה פרטית בטאבו.

בלילה אני משאיר צלחת מזון לחתולים מתחת לרכב שלי בחנייה שלי שרשומה בטאבו, ואחר כך מפנה ומנקה אחריי.

אחד השכנים התלונן שזה חניון משותף והפעולה שלי גורמת לו למטרד כי חתולים מגיעים לבניין ועולים לו על הרכב (אני אישית לא ראיתי את זה)

השאלה שלי - מי מבינינו צודק? האם שכן/ועד/עירייה יכולים למנוע ממני שימוש כזה בחנייה שלי? 

השכן שלך, בגדול, צודק

כמובן שהשאלה המשפטית היא תמיד עניין של מידה, כמה יש באמת הפרעה לשכן. אין דין חתול בודד כדין עשרים.

בכל מקרה, עדיף לטובת העניין, להעביר את האכלה למקום מרוחק יותר.

https://www.tarbut-hadiur.gov.il/content/20156

יש להאכיל את החתולים בשטח שאינו מסכן את החתולים ואינו מהווה מטרד לתושבים בפינה, במקום שקט, רחוק מהכביש, לא בקרבת כניסות לבתי מגורים ולא בחדרי מדרגות. על מנת למנוע כניסה של החתוליחם לבתי המגורים, יש לשמור על דלתות הכניסה סגורות ועל פחי האשפה סגורים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, falou כתב:

אין דין חתול בודד כדין עשרים.

באו 2 חתולים בסוף יגיעו 20 חתולים

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...