Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבי פנאי קטנים, כמה באמת תורמים לכניסה ויציאה נוחה מהרכב?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר עם בעיות בגב שמקשות עליו להכנס ולצאת מרכבים נמוכים ביקש עזרה בחיפוש רכב שיתן מענה. 

אז באופן טבעי פניתי לקטגוריה הזאת שכן הרכבים גבוהים יותר. אבל אני מגלה פה בעיה. 

אין לי הרבה ניסיון ברכבים גבוהים, אבל ממה שיש לי

יונדאי טוסון 2008 - גובה של 168 ס"מ- אכן נוח באופן מורגש לצאת ולהכנס אליו מאשר משפחתית סטנדרטית. 

ניסאן קשקאי 2012- גובה של 161.5 ס"מ - ההבדל קיים אבל פחות מורגש לעומת משפחתית. 

אז רוב רכבי הפנאי הקטנים הגובה שלהם הוא סביב ה-155 ס"מ, ואני מתחיל לחשוב שתרומת הגובה שלהם לנוחות כניסה ויציאה היא מינימלית מאוד. 

האם זה באמת ככה? האם יש משהו שאני מפספס? לרוב מבחני הרכב והביקורות כמעט ולא נוגעים בנקודה הזאת של כניסה ויציאה מהרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי לא רק בגובה הרכב אלא גם בגובה המושב, במרווחים בין המושבים, בממדי הדלת - בקיצור - החבר צרך להסתובב בין הסוכנויות ולמצוא רכב שמתאים לו, כאשר נוחות הכניסה והיציאה היא אחד המדדים לבחירה, ומקומו ברשימה - בהתאם לשאר מרכיבי סדר העדיפויות.  ויש אפילו דברים משתנים. כאשר אני מתישב ברכב אחרי שאשתי נהגה בו תמיד יהיה לי לא נוח להכנס, כיון שהיא קצרה ממני בכ-25 ס"מ וממקמת את המושב בהתאם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נוחים יותר ויש פחות. זה לא רק גובה הרכב שעושה את ההבדל אלא יותר מיקום המושב וההגה, רוחב וגובה הדלת, וגם זווית הפתיחה.

קיה סטוניק למשל מרגיש כמו רכב רגיל, טיפה יותר גבוה, אבל מבחינת מרווח פנימי הגג דיי קרוב לראש.

אופל קרוסלנד לעומת זאת מרווח משמעותית, מפתן הדלת נמוך, הדלת גבוהה והמפתח רכב, המושב ממוקם טוב ומאפשר לשבת כשהרגליים ניצבות בכמעט 90 מעלות ולא שולחות קדימה. גם סיטרואן C3 איירקרוס מציע מבנה דומה שמקל על הכניסה והיציאה מהרכב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי דווקא רכב יותר מדי גבוה יכול לגרום לאי נוחות אצל אנשים עם בעיות גב (במיוחד אנשים נמוכים).

עדיף לחפש רכב לא גבוה (אבל גם לא נמוך מדי), אבל עם מושב שמתכוונן כמה שיותר לגובה, ככה שיהיה גם נוח להיכנס ולצאת, וגם ישיבה יחסית גבוהה.

טויוטה פריוס דור קודם היא דוגמא מצויינת לרכב כזה. זאת הסיבה שאמא שלי לא מוכנה להיפרד מהפריוס שלה - היא אוהבת את תנוחת הישיבה ונוחות כניסה/יציאה.

לפני הפריוס בדקנו כמה קרוסאוברים (כמו יונדאי טוסון), והמצב שם היה - הרכב עצמו גבוה, אבל המושבים נמוכים, כדי ליצור אקסטרא מרווח פנים. אז קורה מצב שאתה צריך לטפס לרכב גבוה, ואז לקרוס לתוך מושב נמוך.

האמת הייתי בודק קיה נירו - שם בדיוק המצב ההפוך - רכב יחסית נמוך (מרווח גחון של מזדה 3 בערך), אבל עם ישיבה גבוהה.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לענות לך באופן כללי, אבל יכול להמליץ לבדוק גם סוזוקי ויטרה, מכיר שני אנשים עם מוגבלות תנועה שבחרו בו בתור הרכב הכי נוח מבחינתם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא שלי יש ויטארה והיא אכן מאוד נוחה לכניסה/יציאה. 

היא גבוהה ביחס לרכבים אחרים בקטגוריה כמו סטוניק, קאמיק או 2008.

כך שלא ניתן להכליל, כל מקרה לגופו. 

• אהבתי 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהכי טוב זה שתקח את החבר שיעבור על כמה רכבים ויבדוק מה הכי נוח לו,

אמא שלי עם בעיות גב ובכלל בעצמות שהרכב הכי נוח לה היה פיג'ו 108,  

לג'יפונים בכלל לא היה לה נוח להיכנס.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...