Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב כשלא ידוע תקציב

Dark Crystal
שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אשמח להמלצה מה לעשות בנוגע לקניית רכב.

אני בן 27 גבוה ומאסתי, באוטובוסים, מאז תחילת הלימודים ועכשיו עם סיומם ותחילת עבודה אני נוסע בתחב"צ עם החלפות ונסיעות ארוכות מדי.

כיום משכיר דירה בבת ים ועובד בנתניה

אשמח להצעות לכיוונים לרכישת רכב.

שעות הנסיעה כמובן בפקקים של איילון, אז אשמח לחסכוני וגם לרכב קטן אל כזה שלא אכנס עם הראש בתקרה (סטייל סיריון שיש לבת הזוג שלי)

אני מרוויח בערך 10K ברוטו, שמתוכם 3K הם לאחזקת שוטפת של הדירה (חשבונות, מזון, שכירות)

היתרה להנאתי והמטרה היא גם יכולת לחסוך לעתיד.

אשמח אם תוכלו לעזור לי לבחור את התקציב הנכון, הרכב הנכון וההחלטה הטובה ביותר.

תודה והמשך יום טוב.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ידני בא בחשבון, תוכל לקנות שברולט ספארק 2012-14 היא גבוהה וחסכונית, היתה לי כזוץ

יש לה 82 כ"ס סה"כ נחמד ואחזקה זולה. חסכונית.

אפשר להשיג בטווח מחירים שבין 8.000 ל 14.000 תלוי בק"מ. (אני מכרתי 2012 ב 8400)

אם לא- תוכל לקנות פיגו 107/סיטרואן C1 יש להם גיר רובוטי.

בהצלחה ובחירה נבונה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סריון דווקא נחשבת לרכב מרווח יחסתי כנראה שאתה פשוט יושב זקוף מאוד. יש לי חבר בגובה 1.93 ומשקל של 130 ק"ג שנוסע בפיקנטו ומרווח לו הוא פשוט לוקח את הכיסא עד הסוף אחורה ונמרח עליו.

לגבי העצה אז רכב זאת תמיד הוצאה כבדה ומיותרת והמון כאבי ראש... ההוצאה החודשית המינימלית לרכב לדעתי זה באזור ה1400 שקל בחודש + (ביטוח, דלק, ירידת ערך, טיפולים שוטפים וכו..) מעבר לכך תמיד צריך לחפש חניה, לדאוג לרכב, לפנות כמה ימי עבודה בשנה לטיפולים וטסט.
ואם להתחשב בכך שהתקציב שלך נמוך יחסית הייתי ממליץ לך קודם כול לבדוק אופציה של כלי תחבורה חלופי + תח"צ (למשל לעשות חלק מהדרך על קורקינט ואז ברכבת) אם האופציה הזאת נופלת מכיוון שאתה גר במרכז והולך לאכול הרבה פקקים הייתי ממליץ לך לבדוק בתור אופציה שניה דו"ג חשמלי שיפחית לך את ההוצאה החודשית מ1500 שקל בחודש (אחזקת הרכב) לאזור ה500 שקל בחודש ובסוף לא תסבול מפקקים וחניה.

אם גם האופציה של הדו"ג אני חושב שנקודת השיוון ברכבים שבה ההוצאה החודשית היא הנמוכה ביותר אלו רכבי סופרמיני עם גיר ידני בעלות של אזור ה20 אלף ש"ח לפי ההתבוננות שלי חברים שלי שהחזיקו רכבים יותר ישנים שילמו את פער הקניה לאורך הזמן בתיקונים וטיפולי בלאי ובסוף יצא שההוצאה החודשית בין רכב שעלותו 20 אלף ש"ח לכזה שעלותו 10 אלף ש"ח הייתה שווה אך מצד שני אני נהנתי מרכב עדיף ומודרני יותר.
.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם רכשתי רכב לאחרונה אבל הלכתי על דאצ'יה סנדרו סטפווי מנוע 900 סמק טורבו 90 כ"ס אוטומט(רובוטי בע)  ב40 אלף שח עם ק"מ נמוך מאוד מ2017 הרכב גבוה(אני 1.85) יושב בכיף שלי ויש מלא מקום לראש , וכן רכב זה עלויות חודשיות לא פשוטות כלל אתה צריך לתכנן את התקציב שלך ולפי זה תוכל לבחור רכב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סריון דווקא נחשבת לרכב מרווח יחסתי כנראה שאתה פשוט יושב זקוף מאוד. יש לי חבר בגובה 1.93 ומשקל של 130 ק"ג שנוסע בפיקנטו ומרווח לו הוא פשוט לוקח את הכיסא עד הסוף אחורה ונמרח עליו.

לגבי העצה אז רכב זאת תמיד הוצאה כבדה ומיותרת והמון כאבי ראש... ההוצאה החודשית המינימלית לרכב לדעתי זה באזור ה1400 שקל בחודש + (ביטוח, דלק, ירידת ערך, טיפולים שוטפים וכו..) מעבר לכך תמיד צריך לחפש חניה, לדאוג לרכב, לפנות כמה ימי עבודה בשנה לטיפולים וטסט.
ואם להתחשב בכך שהתקציב שלך נמוך יחסית הייתי ממליץ לך קודם כול לבדוק אופציה של כלי תחבורה חלופי + תח"צ (למשל לעשות חלק מהדרך על קורקינט ואז ברכבת) אם האופציה הזאת נופלת מכיוון שאתה גר במרכז והולך לאכול הרבה פקקים הייתי ממליץ לך לבדוק בתור אופציה שניה דו"ג חשמלי שיפחית לך את ההוצאה החודשית מ1500 שקל בחודש (אחזקת הרכב) לאזור ה500 שקל בחודש ובסוף לא תסבול מפקקים וחניה.

אם גם האופציה של הדו"ג אני חושב שנקודת השיוון ברכבים שבה ההוצאה החודשית היא הנמוכה ביותר אלו רכבי סופרמיני עם גיר ידני בעלות של אזור ה20 אלף ש"ח לפי ההתבוננות שלי חברים שלי שהחזיקו רכבים יותר ישנים שילמו את פער הקניה לאורך הזמן בתיקונים וטיפולי בלאי ובסוף יצא שההוצאה החודשית בין רכב שעלותו 20 אלף ש"ח לכזה שעלותו 10 אלף ש"ח הייתה שווה אך מצד שני אני נהנתי מרכב עדיף ומודרני יותר.
.

נקודה קטנה להתחלה בהקשר של הסיריון, צייתי לטובה ולא לרעה, פשוט לא ניסחתי היטב, הסיריון מרווחת בטירוף בשבילי.

בהקשר של קורקינט/אופניים חשמליות, בשביל להגיע לרכבת שקרובה אליי או שאצטרך לחתוך את איילון /לנסוע דרך רחובות שאין בהם גישה כל כך או לנסוע רחוק יותר לתחנת רכבת רחוקה יותר בבת ים ובגדול דו גלגלי למניהם לא ממש בא בחשבון מהפן הבטיחותי.

לגבי חניה, ליד העבודה יש שפע חניה קרובה מאוד שם לא הבעיה, ובבית תמיד אפשר למצוא חניה למרות מצוקה קלה. בהקשר הזה אני לא דואג.
אם אוכל להגיע לאחזקת רכב שתבטא ב1400-1500 בחודש אני חושב שכן אוכל להתמודד עם זה.

אני כן ניסיתי להיות עם תחב"צ כמה שאפשר, אבל גם עם תקופת הקורונה (לא נוח בעליל לשבת/לעמוד שעה+ עם מסכה וכפפות או להמתין בשמש כ-10 דק' לאוטובוס) והקטע הבכלל מעיק זו הדרך ברגל שמסתכמת ב2 ק"מ ביום הליכה מהתחנות לבית /לעבודה ובחום של הקיץ לא נעים.

אני כן מעוניין ברכב, ברור לי שהאחזקה לא תיהיה זולה, היה לי רכב זול שעלה ביוקר והיה לי רכב חדש, ואני יודע ששניהם בקיצון הלא טוב, אני מחפש את ההצעות וחוכמת ההמונים כאן כדי לדעת מה האופציה הטובה ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לדעתי תתחיל מרכבי מיני כמה שיותר חדשים וכמה שיותר פשוטים מכאנית ושמורים בתקציב של בין 15 ל20 אלף שקל אתה יכול לבדוק: פיאט פנדה, סיאט מיי, קיה פיקנטו ושברולט ספארק אם תמצא שהן לא מתאימות לך תוכל לעלות קטגוריה (מה שיגרור יותר הוצאות חודשיות) ולבחון רכבים מרווחים יותר כמו פורד פיאסטה ידנית 1200 או קליאו 3 ידנית או פיגו 208 ידנית 1200 ראיתי שגם פיאט פונטו יחסית חדשות ושמורות נמכרות לא יקר ויש לי חבר שמחזיק אחת ודיי מבסוט אבל אני לא יודע אם זה מקרה בודד וכדאי שתעשה חיפוש על סעיף האמינות ברכב.

הקטצ' הוא למצוא רכב כמה שיותר מטופל ושמור ההבדל בדגמים לא כזה קריטי כמו ההבדל באיך שמרו על הרכב וטיפלו בו.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף לך לדלג על קטגורית המיני ולהתחיל את החיפוש מהסופר מיני.

הסיבה העיקרית היא שבין שני הקטגוריות הקפיצה ברמה לרוב היא משמעותית למדי מבחינת ה"רכב" שאתה מקבל, הריווח שיש ברכב(אמנם לא גדול אבל במיני זה ממש קלסטרופובי לטעמי) ובמיוחד מבחינת בטיחותית- גם בהקשר הזה ההבדלים הם משמעותיים ביותר בין שני הקטגוריות.

אם התוואי היה עירוני בעיקר ויציאה לבין עירוני לעיתים נדירות ובנוסף מגורים באיזורים מוכי חנייה אז אכן רכב מיני יכול היה לתת מענה עדיף.

לשאלתך הייתי מציע לך ללכת לכיוון של סופר מיני ידניות כמו- פיאסטה, 208, קליאו,פולו או איביזה. כאשר הדגמים המאובזרים יותר יהיו למיטב זכרוני :

208-אקטיב,

קליאו- מאובזרת למדי גם בגרסאות הבסיס

פיאסטה דיי ערומה

פולו- כנראה שתצטרך לרדת מעט בשנתון וגם כאן כנראה לא מאוד מאובזרת, אבל כדאי לבדוק כל מקרה לגופו כי אנשים נוטים לשפר את הדברים היחסית פשוטים(מצלמת רוורס, head unit, גאנטים וכו)

איביזה- חוץ מהשנתות אותה העצה כמו עם הפולו, למיטב זכרוני הן יחסית ערומות אבל בהחלט נוטים לשפר אותן באבזורים.

פונטו- גם כאן כנראה השנתון יהיה יחסית נמוך 2010+- ומבחינת אבזור משהו ברמה שאתה יכול לצפות מהשנתון(כנראה לא מאוד גבוהה, אבל שוב כדאי לבדוק כל מקרה לגופו)

אופציה נוספת זה ללכת על מישפכתומטית יפנית- כאן כנראה תצטרך לרדת קצת בשנתון ולספוג עלות דלק גבוהה יותר אבל אתה יכול לקבל רכבים אוטומטים אמנם מיושנים למדי אבל עם אמינות דיי גבוהה לאורך זמן-

רכבים כמו מאזדה 3 או מיצובישי לאנסר.

מה שכן ברכבים האלה כדאי לבדוק טוב טוב לפני הרכישה כי הרבה נוטים להחזיק אותם בתחזוקת שבר(כי הרבה פעמים הרכבים האלה גם מצליחים לעמוד בזה)

לגבי הוגיות ידוע לי שיש גרסאות שמאובזרות בכל טוב אבל אני בספק רב שיכנסו בתקציב פותח השרשור.

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בדילמה אם לקנות רכב (נוסף) ואם כן אז באיזה תקציב

אם אתה גר לבד (לפי המחיר שאתה משלם על ההוצאות אין לך ילדים) הדבר הכי טוב הוא לעבור לנתניה קרוב לעבודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שאתה מעוניין להיות חלק מהפקק הענק הזה שאצה רואה היום מחלון הרכבת? 

מדדת זמנים בהלוך / חזור מהעבודה? 

אתה מבין שהוצאות דלק ובלאי יהיו גבוהות כי רוב הנסיעה תהיה בפקקים? 

מצטרף להמלצה להקטין את המרחק בין מקום המגורים למקום העבודה (או ההיפך). 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבור לדירה אחרת לא יקרה בזמן הקרוב, אולי כשהמשכורת תעלה.
אני ובת הזוג עברנו לגור יחד רק עכשיו בשכירות, גרים קרוב למחלף דב הוז.
הדרך לעבודה כולל הפקקים (בשעות 7 וחצי יציאה) לוקח לי 50-55 דק'.

נכון שזה נוח לראות את הפקקים מהחלון של הרכבת, אבל כשלוקח לי באזור השעה וחצי - שעה וארבעים להגיע לעבודה בתחב"צ, נכון שזה יותר זול (350 בערך רב קו) אבל כבר לא נוח לי יותר והקורונה רק גרמה לזה להחמיר (ומבן אדם שכמעט אף פעם לא חולה, מכמות הנסיעות שלי בתחב"צ אני אחת לכמה חודשים קם עם סימפטומים של וירוסים שהפעם האחרונה הייתה לפני שבועיים והייתה מלחיצה והייתי צריך לעבור בדיקה בשביל להירגע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי ספלאש יכולה להיות אופציה טובה - רכב גבוה ואמין. מצד שני לא רכב מרגש במיוחד

תמיד שמח לעזור וליעץ לגבי רכישת רכב - במיוחד רכבים שנותנים תמורה טובה לכסף(אפשר גם בפרטי).
בעבר: פג'ו 205, דיהטסו אפלאוז, פיאט מולטיפלה(זוכת תחרות הרכב הכי מכוער בעולם), רנו לוגאן, ניסאן מיקרה
היום: טויוטה סיינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, akivas כתב:

סוזוקי ספלאש יכולה להיות אופציה טובה - רכב גבוה ואמין. מצד שני לא רכב מרגש במיוחד

לא מרגש זה עוד בלשון המעטה, זה רכב כיף לנהיגה בערך כמו שכיף לקבל דו"ח חניה😆

בהומור כמובן

אבל רגע ברצינות זה אחלה אופציה למינימום כאב ראש

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Dark Crystal כתב:

נכון שזה נוח לראות את הפקקים מהחלון של הרכבת, אבל כשלוקח לי באזור השעה וחצי - שעה וארבעים להגיע לעבודה בתחב"צ, נכון שזה יותר זול (350 בערך רב קו) אבל כבר לא נוח לי יותר והקורונה רק גרמה לזה להחמיר (ומבן אדם שכמעט אף פעם לא חולה, מכמות הנסיעות שלי בתחב"צ אני אחת לכמה חודשים קם עם סימפטומים של וירוסים שהפעם האחרונה הייתה לפני שבועיים והייתה מלחיצה והייתי צריך לעבור בדיקה בשביל להירגע).

למה 350 ברב קו? חופשי חודשי זה 299 שקל

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה 350 ברב קו? חופשי חודשי זה 299 שקל
עד עכשיו הייתי משלם כסטודנט ושיערתי בערך כמה זה יצא...
בכל מקרה, אבדוק את הכיוון של הספלאש היא נשמעת מתאימה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...