Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת חיישן מומנט בהגה - פיאט גרנדה פונטו

hwgeek
שימו לב! השרשור הזה בן 1475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חג פורים שמח לכולם.

בהמשך לדיון הקודם, החלטתי לטפל בבעיה שהכי הציקה לי בשנים אחרונות ברכב שלי:
גרנדה פונטו 2007 1.4L.

~~~הבהרה - לא לוקח שום אחריות על המדריך, שכל אחד יחליט בעצמו אם להיתעסק עם זה או לא- רק רציתי לתת מידע נוסף ומקור להזמנת החלק, כי אולי זה יעזור למשהו.~~~

כבר שנים שהיה מופיע לי נורת בדיקת הגה בעת התנעה, היה הולך ובא, כמו כולם גם אני החלפתי מצבר וכו' אבל לא עזר, היה מופיע בעת התנעה ונעלם ברגע שנוגעים בהגה וזהו.

בחודשים החרונים זה החמיר עד למצב זימזומים ורעשים מהגה כולל רטט \משיכה קלה שמאלה וכו' ולפעמים עם איבוד תיגבור חשמלי בעת נסיעה.

לאחרי חיפוש ברשת החלטתי להזמין חיישן מומנט חדש ולהחליף לבד(מומלץ לוודא לפני עם סורק תקלות שזה אכן הבעיה), מצאתי חנות איטלקית באייבי והמחיר היה 60+35 אירו עם המישלוח, החלטתי להזמין ישירות מהאתר שלהם כי אין לי אייבי.

בסוף הוזמן מהאתר שלהם והמחיר הסופי יצא 60+10 אירו עם המישלוח אקספרס (בחרתי במישלוחה של 10 אירו מתוך 3 אפשרויות -2.5 רגיל, 10 אקספרס, 15 אקספרס).

אצלי החיישן היה עם שרוול לבן:

https://mtecautoparts.com/it/sensori-elettrici/sensore-di-coppia-w-2001-269-270-271-272-detail

יצא 70 אירו ונישלח באמצעות FEDEX והגיעה בתוך כשבוע ללא בקשה למיסים או משהו כי ההזמנה הייתה מתחת לרף המס לפני המשלוח - שמחתי שלא ניסו שיטת מצליח :-).

היום החלפתי לפי המדריך הבא- שמחתי שלא הייתי צריך להיתעסק עם כרית האוויר וכו'- רק לפרק 2 אומים ולישלוף את כל היחידה החוצה:

הרכבתי הכל חזרה והכל עובד ברוך השם והגה חוזר למרכז והכל סבבה, אין עוד רעשים\זימזומים ורעידות -מרגיש כמו חדש.

כן שמתי לב לתחושה [ממש בקטנה] שפנייה ימינה קלה יותר מפנייה שמאלה- אבל ממש בקטנה, אמשיך לעקוב ומקסימום אקנה את התוכנה ואכייל.

עכשיו נישאר רק לבצע את הטיימינג לפי המדריך המצויין שפורסם פה :-).

• אהבתי 1
  • מעניין 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, זה באמת פתרון זול ופשוט (יחסית) לבעיה שנוגעת להרבה מבעלי רכבי הקונצרן. ברכבים כמו מיטו החלפת מוט הגה (בגלל תקלה בחיישן, לפעמים ההגה ננעל ומדובר בסכנה ממשית) יכולה להגיע למעל 8000 ש"ח במוסכי היבואן ובערך לחצי ופחות אצל משפץ "פרטי". בנוסף לאחר החלפת מוט ההגה לאחד אחר (או שיפוץ) התקלה עלולה לשוב אחרי כמה עשרות אלפי קילומטרים.  

כמו שרשמת, יתכן שיהיה צורך בכיול בעזרת חיבור למחשב הרכב, או בעזרת מכשיר המתחבר לחיישן.

עריכה אחרונה על ידי innvision
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הכיול לא אמור ליהיות סיפור יקר, מיתברר שהתוכנה הזו בעלות של 50 אירו תומכת בזה, רק צריך לידאוג למחבר ELM מתאים:
ויש כאן חברים שאפילו הציעו לעזור לי כי יש להם כבר את התוכנה, יש לנו אחלה חברי פורום כאן :-).

image.png.3c976421241f7d81ba650d2543257d43.png

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • מעניין 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...