Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה שמרגישה מוזר על יונדאי i30 2016

eladbari
שימו לב! השרשור הזה בן 1853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

לאחר ששנים נסעתי בסובארו מ-2001 - התחדשתי ביונדאי i30 2016 מליסינג פרטי, שהגיעה במצב מצויין ועברה טיפול 15 אלף.

חדש לי כל הקטע של ליסוע על רכב חדיש, גיר שפועל אחרת וכו'.

אבל למרות זאת- איך שהרכב מתנהג מבחינת מעבר בין הילוכים- מרגיש לי קצת מוזר ורנדומלי.

כאילו האוטו מגיע להילוך גבוה במהירות נמוכה והנסיעה מרגישה לא הכי חלקה/ יעילה. לדוגמא: >> הגעתי להילוך 7 כשהייתי כולה על 60 קמ"ש. מרגיש כאילו הרכב מגיע להילוך הלא נכון בזמן הלא נכון. סוג של לא יעיל.

1. האם זה ככה בכל הרכבים החדשים, או לפחות ביונדאי?

האם זה הקטע של הגיר הרובוטי?

2. הרי אין לי עוד מוד נסיעה ליסוע בו חוץ מ- D. אז לא נראה לי שמדובר בטעות אנוש מהצד שלי..לא ככה?

מקווה שאני סתם מדמיין את המצב הזה בראש שלי. האינסטינקט אמר לי לנסות לברר על זה פה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי הגיר תמיד מנסה להגיע להילוך גבוה ולהיות בטורים נמוכים משום שככה המנוע מפחית זיהום אוויר

ויותר חסכוני בדלק.

בגדול מחשב של הרכב תמיד נמצא במצב חיסכון בדלק גם אם זה אומר ביצועים פחותים ונסיעה פחות נוחה.

אצלי יש רכב חדש עם גיר רובוטי דו מצמדי ובפקק מספיק ללחוץ טיפה על גז בשביל שהגיר יעלה להילוך שישי

ואז עוד 2 מטר יתאמץ שוב להוריד לראשון. זה כלכך מציק עד שאני חושב למכור ולקנות רכב אחר.

פשוט נסיעה כמו של ילד שלומד לנסוע על רכב ידני.

אם אני טועה אז בבקשה תקנו אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את ההרגשה הזאת, בסובארו 4 הילוכים ארוכים שלא ממהרים להחליף הילוך, ברכבים המודרנים עם 6 הילוכים התיבה לרוב תשאיר את האוטו בסל''ד נמוך.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את ההרגשה הזאת, בסובארו 4 הילוכים ארוכים שלא ממהרים להחליף הילוך, ברכבים המודרנים עם 6 הילוכים התיבה לרוב תשאיר את האוטו בסל''ד נמוך.

הופההה...

תודה לשניכם (גם לך @DAVID17 ) -אז קודם כל אני שמח שמדובר יותר בלהתרגל לרכב חדש, ושזו לא תקלה.

הלוואה והיה אפשר לכבות את המצב הזה, כי זה מרגיש מוזר. הסובארו שלי הייתה ממצה את ההילוך, ואז, באופן ליניארי- עוברת להילוך הבא.

זה כאילו שגם היונדאי וגם הסובארו יגיעו מנקודה א' ל-ב', אבל משהו ביונדאי מרגיש כאילו היא לא סגורה על עצמה, ומחליפה כל רגע הילוך. לעומת הסובארו שנשארת סוג של עקבית, מבחינת צורת עבודה.

אם זה אומר שאני הולך לחסוך כמות טובה של דלק-אז סבבה. מקווה שאתרגל לזה מהר.

אבל זה בהחלט קצת מציק כי זה כאילו הגיר "נדחף" לו באיזה תזמון שבא לו. ושכאילו אתה לא הכי שולט ברכב בעצמך.

האם ל- i30 2016 יש גיר רובוטי כפול מצמדים? או גיר אחר, שזו ההתנהגות שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר רובוטי .

אחד הגרועים שנהגתי עליהם אגב .

נהגת על אותו רכב כמו שלי? 2016?

שמע, מה אני יכול לומר? זה מהדברים שנמצאים בתחום האפור כשאתה בוחר רכב.

עד שאתה לא נוהג על כל רכב איזה שעה- לא תדע מה הפלוסים והמינוסים שלו, מעבר למה שכתוב על הנייר. ואתה לא ממש יכול לעשות טסט דרייב של שעה על כל אוטו מסוכנות ליסינג שעומד למכירה וכו'.

מקווה שמשאר הדברים שה- i30 מציעה- לא אתאכזב. כרגע, זה השלב של להתרגל לרכב. הסובארו האוטומטית שתתה לי המון דלק. אז מקווה שיהיה שיפור בקטע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נהדר, אם תתאקלם לגיר הרווחת .

אני לאט לאט מתרגל אליו. באמת שזה מדהים לראות עד כמה תגובות של אנשים היו מדוייקות:

> אכן שדה הראייה כלפי אחורי הרכב- מוגבל. וזה קצת מטריד.

> מערכת הסאונד קצת מאכזבת. צריך להחליף רמקולים לפחות [ה head unit עדיין תקוע באנדרואיד 4.4].

> והצופר אכן מרגיש כאילו אין לו ביצים. צופר מצחיק של אופניים :)

חוצמזה, ההרגשה לשבת על מושב הרכב- מאוד נעימה ונוחה. צריך רק להתרגל לגיר הרובוטי. במיוחד להרגיש מחובר לרכב, שאתה גורם לו ליסוע לפי המהירות שבא לך, ולא לפי גיר רובוטי שמחליט לעבוד לפי הקצב שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...