Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דילול פראפלו - מי ברז? מים מזוקקים?

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 2568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

IMG_20170424_230937.jpg

מקווה שמספיק ברור.

ומרק, אני לא עד כדי כך סתום כדי לא לדעת ש-H2O זה לא מים, אבל כשהדעות באינטרנט חלוקות, אני מעדיף לוודא ולא לעשות נזקים לרכב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

H2O זוהי נוסחה כימית של מים ולאו דווקא מים מזוקקים.

https://en.wikipedia.org/wiki/H2O_(disambiguation)

קיימים סוגים רבים ושיטות לייצור מים מזוקקים כגון:

Distilled water

Deionized water

Double distilled water

ועוד כמה שיטות...

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין איתם שום בעייה.

עניין דילול נוזל הקירור במי ברז vs. מים מזוקקים הוא דיון עתיק יומין.

אני לא מצאתי שום יתרון לדילול נוזל הקירור במי ברז למעט עניין העלות. מי ברז מכילים בתוכם הרבה דברים שהיינו שמחים להימנע מהם במערכת הקירור, ולעומת זאת לא מצאתי טיעון מוצדק אחד כנגד מים מזוקקים.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרם הסברת מה הבעיה במים המזוקקים בתחנות הדלק.

לפני הכול למים הנמכרים בתחנות דלק או בחנויות השונות אין שום תקן, מפרט או הסבר איזה תהליך זיקוק עברו המים וגם לא מצויין עליהם ערך הגבה (PH).

אני ובת הזוג שלי נוהגים לגהץ יחסית הרבה ומשתמשים במים מזוקקים תוצרת סנו שהם יחסית יקרים כ-12-14 שקלים לשני ליטר. ביום בהיר אחד החלטתי להוריד עלויות ורכשתי מים מזוקקים במיכל של 5 ליטר באחת מתחנות הדלק לשם שימוש במגהץ עד כאן סבבה.

ערב אחד אני שומע מרק תגיע מהר המגהץ פולט גרגירים שחורים...מסתבר שהמים שרכשתי בתחנת הדלק גרמו להופעת הגרגירים השחורים שאינני יודע כיצד נוצרו. לאחר מעבר למים מזוקקים תוצרת סנו הדבר פסק.

בעבר הייתה תוכנית תחקיר באחד הערוצים על הנזקים שמים מזוקקים תוצרת ייצרנים מסויימים גורמים לגהץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין איתם שום בעייה.

עניין דילול נוזל הקירור במי ברז vs. מים מזוקקים הוא דיון עתיק יומין.

אני לא מצאתי שום יתרון לדילול נוזל הקירור במי ברז למעט עניין העלות. מי ברז מכילים בתוכם הרבה דברים שהיינו שמחים להימנע מהם במערכת הקירור, ולעומת זאת לא מצאתי טיעון מוצדק אחד כנגד מים מזוקקים.

אתה יודע למה לא מצאת טיעון מוצדק כנגד מים מזוקקים ? כי פשוט לא חיפשת או שאתה מסרב להאמין שמים מזוקקים הנמכרים בארץ עלולים לגרום ליותר נזק ממי שתייה.

אף אחד בארץ לא מייצר מים מזוקקים כפי שייצרני הרכב דורשים או לפי התקן של VW למים מזוקקים לרכב קרי בתהליך של הרתחה של המים ואיסוף האדים בגלל העלות הגבוהה.

[h=1]Distilled water[/h]

Distilled water is obtained by condensing water vapor when cooking tap water or clean fresh water.

The aim of the distillation of water is to obtain as pure water as possible, ie, only H 2 O.

This process is very energy intensive and thus makes distilled water very expensive.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ובת הזוג שלי נוהגים לגהץ יחסית הרבה ומשתמשים במים מזוקקים תוצרת סנו שהם יחסית יקרים כ-12-14 שקלים לשני ליטר.

איפה רוכשים את המים האלו? תכלס לכמות של הפרפאלו שאני צריך לדלל יספיק גם ליטר מהמים האלו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

H2O זוהי נוסחה כימית של מים ולאו דווקא מים מזוקקים.

https://en.wikipedia.org/wiki/H2O_(disambiguation)

קיימים סוגים רבים ושיטות לייצור מים מזוקקים כגון:

Distilled water

Deionized water

Double distilled water

ועוד כמה שיטות...

תודה על המידע, החכמתי מהשרשור.

מצאתי מים מזוקקים של חברת IADA שנמכרים בארץ, והשם שלהם נשמע כמו שם התהליך שדיברת עליו.

הנה קישור לאתר שלהם:

http://www.iada.es/en/distilled-water_615

האם לדעתך אפשר להשתמש איתם בראש שקט למצברים, מערכות קירור וכו'?

תודה מראש.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]486072[/ATTACH]

מקווה שמספיק ברור.

כתוב CONCENTRATE ומזה אני מבין שהוא מרוכז. (יש להוסיף מים לפני שימוש)

בנושא מים מזוקקים: כמו שכתבו קודם (באנגלית) זיקוק מים הוא תהליך יקר.

מה שמוכרים זה מים שהורידו ממנו מלחים באמצעות "עמודי להורדת מלחים".

מדובר בהליך כימי שיעילותו יורדת עם כמות המים שעוברים דרך העמודים.

מים מזוקקים אמיתים מוכרים רק בבית מרקחת באמפולות קטנות לשימוש רפואי.

בבית מרקחת גם מוכרים (בליטרים) מים "מזוקקים" מעמודי להורדת מלחים.

אני אישית לא סומך על מים שמוכרים בחנויות ובתכנות דלק.

הרבה יותר טוב שימוש במים הנפלטים מהמזגן. עם נותנים קודם לשטוף את הצנרת, המים בלי מלחים בכלל.

יש רק חיידקים במיים האלה - אבל חיידקים לא פוגעים במערכת קירור של הרכב.

(חוץ מזה הנוזל קירור והטמפרטורה יהרגו אותם אז יהיו חידקים מתים: קצת פחם ומימן שכבר יש בנוזל קירור.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...