Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא מוצא מקום לרכוש מצבר BOSCH S5 במידות מסויימות 315X175X175 (נמוך)

Guest Automatic1
שימו לב! השרשור הזה בן 2557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בדיוק הדגמים שאני מחפש :lol: רשמתי בתגובה שם, אלו הם הנדרשים באמת והמתאימים מבחינת הדראק הזה שצריך.

*** כרגע אני יודע על עוד חבר פורום שצריך מצבר, זה כבר 3 אנשים.

אני אשמח אם תוכל לפנות לספונסר כפי שפניתי גם כן, מדובר על 3 אנשים כבר אשר לא מסוגלים למצוא את המצברים האלו, בסה"כ אותו הדגם, רק טיפה נמוך יותר... הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לקרוא את מה שרשמתי. הגובה של המצבר עלול שלא להכנס לקופסא המגינה של המצבר, אתה מודע לכך?

אני יודע שזה מה שיש להם היות וזה מה שנאמר גם לי.

תוכל בבקשה לצלם, או לעדכן כאן או בפרטי אם צריך בוואטסאפ ביננו, איך הוא נכנס אצלך, האם בלחץ? בכוח? נשאר מרווח? הכל נסגר טוב?

אם כן, ארכוש אחד כזה מייד, בתקווה שהוא ייכנס.

(חשוב לשמור על הקופסא, היא מגינה מהחום ומאריכה את חיי המצבר, אפשר להסיר אותה מן הסתם, לא מומלץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק10,

לגבי הגודל, המידה הרשמית היא 278X175X175 לפורד מונדאו. אני חשבתי להכניס מצבר של 315X175X175 מכיוון שזה המקסימום האפשרי לפי כל השרשורים בTALK FORD ואנשים שכן רכשו וזה נכנס ללא בעיה, אמרו שללא ספק אין קשר בין המידה המומלצת למקסימום האפשרי.

מה הבעיה? גובה, המצבר במונדאו נחשב למצבר "נמוך" 175 מ"מ, הרבה מצברים נכנסים לקטגוריה אבל דופקים אותי בגלל הגובה, הם 190 מ"מ.

לכן, יש ליבואן את המצבר DYNAMIC BLUE ועוד במחיר מעולה של איזה 700-800 שקלים כולל מע"מ לדעתי אבל הגובה שלא לא מתאים, אני רוצה את המצבר שמתאים מבחינת הגובה, בעיה...

לא שאין להם, פשוט המגוון לא קיים.

באירופה, מגוון המצברים התואמים פשוט אדיר, כאן אני נתקל בקשיים.

הייתי מעדיף להצמד להמלצות היצרן, אין בעיה להתקין כפי שהתקינו לי, מצבר פשוט שדורש טיפול ובתכלס, מצבר מעפן ככל הנראה, אבל זה מקצר את אורך החיים שלו משמעותית = החלפה תדירה הרבה יותר או לחלופין, פגיעה במערכות כאלו ואחרות.

יש ריצודים באור, התנעה חלשה מאוד במיוחד עכשיו בחורף, אני יכול לבדוק מיילים עד שזה מניע (ציני כמובן) וריצודי אור עם כניסת המאוורר רדיאטור, ריצודי אור פנימי קצת וכו', מעדיף לא לפגוע במערכות, הרכב מפוצץ בצרכני חשמל תכלס.

אני בהחלט מבין את צרכייך אבל צריך לקחת בחשבון שחלק מהדברים שכתבת אינם בהכרח קשורים לטכנולוגית המצבר.

מצבר מסוג

Calcium/Lead במקום מצבר Silver/Calcium תוצרת וורטא או בוש לא יפגע במערכות החשמל של הרכב וגם אינני רואה סיבה לכך.

הבעיות של ריצודים והתנעה חלשה כנראה קשורה לעומס ייתר על מערכת החשמל וייתכן שהדבר קשור גם למצבר 'חלש' וגם לאלטרנטור שלא מסוגל לספק את צריכת הזרם של כול הצרכנים בסל"ד סרק או בזמן נסיעה.

אם תחליף עכשיו את המצבר למצבר פשוט לדעתי כול התופעות ייעלמו בלי קשר לטכנולוגית המצבר.

בהחלט מצבר מסוג Silver/Calcium בעל כושר התנעה גבוה יותר מקל על ההתנעה בחורף גם אחרי שנתיים/שלוש של שימוש במצבר אבל ביום שהמצבר ייחלש אתה תתקל באותם הבעיות.

לסיכום

לדעתי עלייך לבדוק את צריכת הזרם הכללית בסל"ד סרק כאשר רוב הצרכנים שבדרך כלל אתה מפעיל עובדים.

הדבר היחיד שאותי מטריד בהתקנת מצבר Calcium/Lead במקום Silver/Calcium הוא בעיקר מתח הטעינה גבוה יותר של האלטרנטור אשר אינו מתאים למצברי Calcium/Lead לפי פירסומים של ייצרן הרכב.

* לדעתי אם מצברים מסוג Calcium/Lead תוצרת וורטא או בוש או מצברים פשוטים אחרים אשר התקינו ברכבי פורד היו מתפוצצים/נסדקים/ואיבוד מים בצורה דרסטית כנראה הינו שומעים על כך בפורום.

** אני תמיד בעד להצמד להוראות הייצרן אך במקרה הזה הייתי שוקל ומתייעץ עם אנשים אשר התקינו מצבר Calcium/Lead

תוצרת בוש או וורטא ומברר העם סבלו מבעיות כולשהן.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים, חזרתי לעדכן גם בשם חבר פורום נוסף.

החלפנו ב 2 רכבי פורד מונדאו 2.0 אקובוסט את המצברים, למצבר של VARTA 74AH 680CCA במידות שמתאימות: 278X175X190, הגובה זה לא מה שנדרש אבל הגובה הזה בסדר גמור גם כן מסתבר וזה נכנס, לכל מי שחושש או לא בטוח או שמישהו אמר לו שלא ייכנס.

כפי שנראה, בהחלט אפשרי להכניס מצבר של עד 315X175X190 מ"מ לדוגמא, למי שאוהב 800CCA ו 80-85AH וכו'.

מה מסתבר? המצבר שלי דלף! היה לי מצבר שנפ מהסדרה של SILVER CALCIUM PLUS, אבל... עברו בקושי שנתיים והינה, הוא דלף.

*** מרק10, זה מה שמתקינים במוסכים לדוגמא, העלות של המצבר הזה הייתה קרוב ל 800 שקלים לפניי כשנתיים, המוצר ממש לא עומד בציפיות, מצבר עם טיפול וכו', היום במחיר נמוך יותר רכשתי מצבר בליגה אחרת וללא טיפול, זה הכי חשוב, אין איך לטפל בהם באמת עם המיקום במונדאו זה ממש מציק.

כפי שהתחלתי להרגיש לפניי כמה שבועות, התנעות קשות, סימנים כאלו ואחרים.

מה לא עשיתי? לא הרמתי שניה את המכסה מנוע ואת הפקק המכסה של המצבר להציץ שניה, היום בערב כשהצצתי, ראיתי שהוא דלף כהוגן - הכל ברור.

בהומו דיפו יש מבצע ללא מע"מ כרגע והמצבר יצא כולל העבודה וההחלפה (למרות שראיתי שאין להם כל כך מושג מה עשו והכוונתי אותם) בכ 770 שקלים, מחיר מצויין לעומת ה 870-900 שקלים במחיר הרגיל.

מדובר על מצבר DYNAMIC BLUE כמובן ולא ה BLUE הרגיל.

מספר תמונות להמחשה מצורפות.

20161205_191305.jpg

20161205_191318.jpg

20161205_191349.jpg

20161205_195943.jpg

20161205_200515.jpg

20161205_200621.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצבר דלף כי האיכות של מצברי שנפ שווה לטוסיק ואתה לא הראשון וכנראה לא האחרון שנתקל במצבר שדלף.

עלייך לנקות את המקום מספר פעמים עם סודה לשתייה מומסת במים.

הנזק של החומצה עלול להיות קטלני לחלקי מתכת שונים וכמובן לצבע לכן אני אישית הייתי מנסה לקבל פיצוי משנפ ואם לא הולך אז מכתב מעורך דין בכדי לנער אותם.

פשוט לא ייאמן !

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי !

שים לב שיש להסיר בצידו האחד של המצבר את הפקק לפליטת גזים. סימנתי לך בתמונה.

תבדוק את הנושא.

היי מרק,

תודה רבה על התגובה, שמתי לב שאתה באמת עוקב ומתעניין וזה מאוד נעים לדעת שבאמת אכפת לך.

בהחלט, הטעות הייתה לפניי שנתיים, כשהשארתי את הרכב במוסך וזה מה שהם שמו.. נו טוב, את הלקח למדתי כמובן ועל הדרך, השכלתי במספר דברים.

לגבי הפקק, כיצד אני אוכל לדעת (לא שאני כמובן לא סומך עלייך) לגבי הפקק? זה חדש לי כמובן (אני לא מומחה בתחום) אבל מה הכוונה להסיר? מדוע זה לא מצוין על המצבר עצמו? האם יש איזה ברושור בנושא או הסבר?

אני מתכוון להסיר בסופ"ש הקרוב כנראה את המצבר, לנקות שם היטב כפי שהמלצת ולהחזיר את המכסה פלסטיק.

איני יודע כמה זמן החומצה מהשנפ דולפת לה שם, אבל לשמחתי, המצבר בפורד יושב בתוך תיבת פלסטיק מגינה מאוד, יחסית כך שזה בהחלט מנע את מרבית הנזק, את רובו אם אמצא כזה.

מהיום, רק מצברים ללא טיפול, ההפרשים הכספיים שוליים ועד ללא קיימים, במיוחד לקראת סוף השנה שלרוב יש ללא מע"מ פה ושם והמחירים יחסית, סבירים לגודל המצבר והאיכות שלו והקטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מרק,

תודה רבה על התגובה, שמתי לב שאתה באמת עוקב ומתעניין וזה מאוד נעים לדעת שבאמת אכפת לך.

בהחלט, הטעות הייתה לפניי שנתיים, כשהשארתי את הרכב במוסך וזה מה שהם שמו.. נו טוב, את הלקח למדתי כמובן ועל הדרך, השכלתי במספר דברים.

לגבי הפקק, כיצד אני אוכל לדעת (לא שאני כמובן לא סומך עלייך) לגבי הפקק? זה חדש לי כמובן (אני לא מומחה בתחום) אבל מה הכוונה להסיר? מדוע זה לא מצוין על המצבר עצמו? האם יש איזה ברושור בנושא או הסבר?

אני מתכוון להסיר בסופ"ש הקרוב כנראה את המצבר, לנקות שם היטב כפי שהמלצת ולהחזיר את המכסה פלסטיק.

מדובר על מצבר רטוב ללא טיפול אשר במהלך הטעינה נוצרים גזים שחייבים להיפלט ממקום מסויים לכן מסירים בדרך כלל את הפקק אשר

רחוק מחום או מאיזור שעלול להפגע מהגזים הרעילים.

איפה זה רשום ? בזמנו רכשתי מצבר תוצרת בוש ובדף המידע אשר מצורף למצבר הופיע המידע הזה.

אם אנסה לחפש לך אישור לדבריי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהם זהים ומאותו היצרן זה נכון, אך מצבר מול מצבר מבחינת הנתונים או יכולת ההתנעה וכו', יש שוני לא קטן למרות החתימה.

לכן, הייתי שמח אם בארץ הייתה בחירה נאותה יותר של מצברי BOSCH לדוגמא, כמו ה VARTA למשל.

אין כמעט להשיג מצברי SILVER של VARTA בדגמים רבים (מבין, כנראה אין צורך) או דגמי BOSCH S5 לדוגמא גם כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...