Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוליש ויישום אוטם/וקס בימים חמים שכאלה

שימו לב! השרשור הזה בן 2853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לנמצאים,

אני מתגורר באזור החם ביותר בארץ. מהי הדרך הטובה ביותר לבצע את הפעולות הנ"ל בתנאים מדבריים בימים אלה, כאשר כבר בשעות הבוקר המוקדמות הטמפ' עולות על +30 מעלות?

תנאי העבודה שלי הם חניה מוצלת ברמה של 90% (פרגולה צפופה שחשופה לשמש החל מהשעה 9 בערך) ואני מצוייד בכל הכלים/ החומרים הדרושים . אני מעריך את הזמן שיידרש לי להשלים את העבודה במספר שעות, כך שלקראת שעות הצהריים אצטרך להתמודד עם טמפרטורות של 40 מעולות. האם ניתן לעבוד על הרכב בשלבים, במספר ימים בשעות הבוקר המוקדמות? הצעות לביצוע אופטימלי של העבודה יתקבלו בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יצרנים שממליצים על טמפרטורת יישום.

מנסיוני אוטם וולף כמיכלס מומלץ בטמפ' 10-15 מעלות. ניסיתי פעם במעל 20 והיה קשה...

ווקס לעומת זאת - קולינייט 845 מתנהג יפה מאוד בטמפרטורות גבוהות.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שי, אין לי את המוצרים שציינת. אני מתכוון ליישם אוטם מנזרנה PL. לא מצאתי את טמפרטורות העבודה המתאימות ליישום שלו אבל אני מניח שהיצרן לא תכנן יישום בטמפרטורות של 35-40 מעלות...

מחר מוקדם בבוקר אני מתכוון לעבוד על רכב חדש בן חודשיים שעבר עד כה רק 2 שטיפות פשוטות בעזרת גרניק וייבוש. המתנתי עד שאקבל את כל המוצרים והמכשירים הרצויים כדי לבצע דיטיילינג איכותי ולא להסתכן בגרימת נזקים לא רצויים כתוצאה ממחסור במוצרים המתאימים.

בהנחה שמצב הצבע משביע רצון עדיין, האם סדר הפעולות הנכון יהיה: שטיפה+ קצף בגרניק> מעבר פלסטלינה> אוטם? רק החום הארור הזה מסבך את העניינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאב, הפוליש לא מיועד לרכב החדש (של אשתי), אלא לרכב הישן יותר, שלי, יבוצע בהמשך.

כאמור, הרכב החדש יעבור רק רחיצה, פלסטלינה ואוטם צבע.

אדם, זה לא המקרה. המצב של הרכב בחדש עדיין סבבה.

עריכה אחרונה על ידי punga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין יותר מדי מה להרחיב בנושא, אי אפשר לעבוד בכאלה טמפרטורות חד משמעית, וזה לא רק בגלל החומרים, אלא גם בגלל הצבע שעל הרכב.

15-20 זה המקסימום לידני, 10-15 זה המקסימום למכונה.

מעלות כמובן.*

עכשיו אתה תחליט אם זה לפני שיוצאת השמש או אחרי, או שלהשיג מקום מקורה,

בנוגע לעבודה בשלבים, לא ממליץ, אפילו נגד.

בין שטיפה לאוטם או ציפוי לא יכולה להיות הפסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אסטרו. העניין הוא שתנאי מזג האויר לא ישתנו מהותית עד לחודש נובמבר.

האם עדיף לא לבצע שום פעולת דיטיילינג בחודשים הקרובים? עדיף להסתפק בשטיפות שבועיות ולהשאיר את הרכב החדש ללא הגנה?

כאמור, השמש לא תהווה בעיה, העבודה תתבצע בחניה הפרטית, בצל, רק הטמפרטורות הלא שפויות..(אין לי אופציה לגראג' ממוזג לצערי). מה הworst case scenario? שהאוטם יהיה פחות עמיד, או שרחמנא ליצלן עלול להיווצר נזק כל שהוא לצבע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמפרטורה של הסביבה צריכה פחות להטריד אותך במידה ויש לך מקום מוצל, בנסיבות כאלו אתה צריך לבדוק את טמפרטורת הפח, שטיפה טובה עוד יותר תצנן את הפח, ותוכל לאפשר לך לעבודה, במיוחד כשאין פוליש מעורב בעניין.

עם ציפוי הייתי מאוד נזהר, כי ציפוי שיתאחה מהר מדי לפני שתספיק לעבור עליו טוב, יחייב אותך לפוליש אגרסיבי בשביל לתקן.

עם אוטם לא יקרה שום נזק, מקסימום יחזיק פחות זמן מעמד, אז תיישם כל שלושה חודשים אוטם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...