Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז יש קצת שפשופים על הרכב..

שימו לב! השרשור הזה בן 4051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה חודשים הצלחתי עם הכשרון שלי לשפשף את המאזדה 2 בחלקים שליד הגלגלים האחוריים, השריטות שם טיפה עמוקות ככה שלצערי זה לא משהו שפוליש יצליח לסדר..

קניתי בזמנו בקבוקון צבע שתואם לצבע הרכב (לבן פנינה), חוץ מלנקות טוב את האיזור לפני שאני עובר עם הצבע יש למישהו טיפים איך לעשות זאת בדרך הטובה ביותר? שיטות? כלים מיוחדים?

בלי קשר בהמשך השבוע הרכב עובר נקיון+פוליש+וקס ככה שרציתי להספיק לעשות את התיקונים הללו ככה שהפוליש אולי יטשטש את הצביעה מול החלקים האחרים של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את סוג הצבע, אבל ההגיון שלי אומר שלעשות פוליש מיד אחרי הצביעה עלול להיות טעות.

תן לצבע להתייבש. אפילו שבוע שבועיים. אני הייתי מחכה חודש.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מספיק יום-יומיים השביל שצבע יתייבש? מה כבר יכול לקרות בזמן הזה שלא יכול לקרות בשבוע-שבועיים (במיוחד עכשיו כשחזר המזג אוויר הקיצי)? :confused:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שזה נראה מוגזם מאוד.

לא מכיר את הצבע הספציפי ואת אופיו.

שמעתי פעם ההמלצה מבעל מקצוע.

יכול להיות שאפשר גם אחרי יממה.

אני מהזהירים.

בבקשה מחיפוש מהיר:

http://www.autogeekonline.net/forum/ask-expert-featuring-mike-phillips/25929-new-paint-can-t-wax-polish.html

http://www.autogeekonline.net/forum/ask-expert-featuring-mike-phillips/26467-car-has-new-paint-when-can-i-polish.html

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מערבבים פה בין פוליש לווקס. שני מוצרים שונים !

אין בעיה לעשות פוליש גם יום אחרי הצביעה. עם ווקס לעומת זאת יש להמתין לפחות שבועיים, יש האומרים אפילו חודש.

הסיבה לכך היא שהסולבנטים בצבע ממשיכים להשתחרר ולהתנדף בכל אותו זמן. שכבת ווקס אוטמת את הצבע ומונעת מהסולבנטים להשתחרר, מה שעלול לגרום לסדקים, פיצוצים ו \ או כתמים בצבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מערבבים פה בין פוליש לווקס. שני מוצרים שונים !

אין בעיה לעשות פוליש גם יום אחרי הצביעה. עם ווקס לעומת זאת יש להמתין לפחות שבועיים, יש האומרים אפילו חודש.

הסיבה לכך היא שהסולבנטים בצבע ממשיכים להשתחרר ולהתנדף בכל אותו זמן. שכבת ווקס אוטמת את הצבע ומונעת מהסולבנטים להשתחרר, מה שעלול לגרום לסדקים, פיצוצים ו \ או כתמים בצבע.

אתה בטוח לגבי זה שצריך לחכות בין הפוליש לווקס? הרבה מקומות מציעים פוליש+ווקס כולל SteamMe שם אני מתכנן לבקר.

התכנון שלי לפחות לפי מה שראיתי וקראתי באינטרנט:

1) לנקות את האיזור היטב

2) לשים בעדינות עם מכחול דק שכבה קטנה של הצבע

3) לחכות כמה שצריך כדי שהצבע יתייבש.

4) לחזור על 2 ו-3 לפחות עוד שתי שכבות עד שהצבע יתפוס טוב וימלא לחלוטין את השריטה.

5) בשלב זה לרוב מבצעים פוליש עדין על רטוב, במקרה שלי מישהו מקצועי גם ככה יעבור על כל הרכב אז על הדרך זה יחליק את האיזורים הצבועים.

הערות? עצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ש Pilon אמר וצדק, זה שפוליש ו-וקס הם 2 דברים שונים.

כתבת שאתה רוצה לתקן את הכל לפני שאתה מכניס את האוטו לטיפול שיכלול פוליש וקס.

זה נכון שבד"כ עושים אותם אחד אחרי השני, אבל במצב שבו יש לך צבע טרי על האוטו, המצב משתנה.

ומאחר וכתבת שהטיפול יכלול פוליש וקס אמר Pilon אין בעיה לעשות פוליש, עם הוקס במקרה הזה מומלץ לחכות מכיון שלא עושים וקס על צבע טרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבע שהתייבש אחרי יומיים נחשב צבע טרי? :confused:

ראיתי סרטונים שאנשים תיקנו צבע, עשו פוליש עדין וקינחו בווקס על האיזור בשביל להחזיר קצת ברק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי צביעה של חלק מסויים, נניח כנף לצורך הדוגמא, גם אם היא נצבעה בתנור רק החלק החיצוני של צבע יבש, אם תלחץ או תשפשף חזק אתה תראה שבשכבות העמוקות יותר הצבע רטוב.

אני לא יודע מה גודל השריטות שלך, מה כמות הצבע שתשתמש, כמה חום באמת יהיה או היה באותם ימים.

בהמשך לדוגמא שנתתי לך, מומלץ לחכות בין שבועיים לחודש לפני שעושים וקס.

זהו, יכול להיות שהכמות שתשים באמת תיהיה זניחה ויכול להיות שלא.

בהצלחה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...