Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסעתי היום בדה שבו מדהימה וחזרתי הביתה|רכב ראשון ללמידה וכיף

falul
שימו לב! השרשור הזה בן 7768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיפרתי לאבא ואמרתי לו שיש לי מזל גרוע כי אני ממש אוהב את כל הנושא הזה וממש רוצה להבין בו, ולהגיע למצב שגם אני יוכל לטפח איזושהיא מכונית אספנות והבעיה היא שאין לי את הידע הזה.

אין לי מזל כי אין לי נגישות למוסך ולא ירצו להעסיק אותי שם (רוב המוסכים שייכים לבני דודניו ואין לי קשר עם אף אחד מהם) והאפשרות השניה לצבור ידע זה בצבא ויש לי קב"א 54 ופרופיל 82 ככה שאין לי הרבה סיכוי להגיע לשם

אז הוא אמר שנקנה איזה רכב ב 2000 שקל נפרק אותו ונרכיב מחדש ככה שהשאלה שלי היא איזה רכב הכי כדאי לעשות את זה .

הדרישות הם כמובן משהו במחיר כזה, שיהיה לו ספר של היינס וכל השאר בגדר המלצות שיהיה מגניב, נוח, לא עד כדי כך עגלה, ויגרום לי לאהוב אותו(אופי).

בקיצור סיטרואן ישנה יכולה לענות על כל הדרישות האלה השאלה היא האם יש לה היינס והאם כדאי להתעסק, ובכלל עם איזה מכוניות שווה להתעסק מבחינת חלפים ומחיר 80טיז ? 70טיז ? 60טיז ?

יש לי בעיה עם פינלנד שהם רק אומרים מה לא! הם הרי לא מייצרים בעצמם מכוניות, אז מה הקטע להגיד 12654848.jpg יש לכם אלטרנטיבה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דה שבו זו מכונית נפלאה ומיוחדת , קלה לאחזקה , לטיפול ולשיפוץ - קלאסית למתחילים.( יש לי כזו) . אם תתאמץ , תוכל להשיג דה שבו ב 15K ש"ח ומעלה .( יש אחת למכירה בלוח מועדון החמש ).

אם אתה מחפש משהו של 2000 - 4000 ש"ח - המכונית האולטימטיבית למתחילים הינה חיפושית . אם יהיה לך מזל ןתשיג מיני מינור בזול -הרווחת . פורד אנגליה גם כן באה בחשבון ויש כמה כאלה למכירה כאן בפורום.

אל תפחד מחוסר ניסיונך בנושא. קרא חומר טכני ,בא למפגשים, ותתחיל בדברים קטנים. השאר כבר יבוא...

בהצלחה.

יניב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעיה קטנה עם חיפושית

present38.jpg

אבל בגדול אני מחפש משהו אפילו מתחת ל2000 כי אין לי ידע בסיסי אפילו ואני רוצה משהו סתם בשביל לפרק כל בורג בו וללמוד ממנו.

איפה אפשר לחפש דברים כאלה חוץ מבפורום ?

איפה יש מפגשים ?

ואיך אני יודע אם לרכב שאני מחפש יש היינס ? או ספר אחר של אחזקה ?

למיני יש חלפים בשפע ? זולים ? איזה עוד דגמים מומלצים

מה עם רכבים משנות ה 80 זולים ?

יש לי בעיה עם פינלנד שהם רק אומרים מה לא! הם הרי לא מייצרים בעצמם מכוניות, אז מה הקטע להגיד 12654848.jpg יש לכם אלטרנטיבה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

68-75

יש כמה נטושות, לדעתי ב500 ש"ח אתה לוקח אחת.

הן הכי פשוטות שבעולם, ובגלל שהן הורכבו בארץ יש חלקים בשפע.

אצא לי השוקה / להקת "ברוז"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קיי

אני אתן לך כמה דוגמאות יותר אקטואליות

סיטרואן וויסה ... ינתנו לרוב עד 2000 שח

אופל קורסה ישנות ( 82 - 86 ככה )

פורד פיאסטה תחילת השמונים ( הכי עגלה :) )

אפילו סובארו ישנות .....

לא צריך ללכת רחוק ואין לך כל כך תקציב ללכת על משהוא קלאסי במצב שלא דורש שיפוץ רציני לפני נסיעה ( כלומר תוכל למצא קלאסית אבל במצב פח זבל מחליד שלא יעבור טסט ללא השקעה של כמה אלפים , ואני משאר שזה לא מה שאתה רוצה )

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר די שונה מקניה של רכב חדש, בדיקת קילומטר ... תאונות .... ירידת ערך ...

מה אני צריך לבדוק כשאני קונה משומשת ?

האם אתם יכולים להצביע על משהו כללי ? או שאני צריך ללכת לראות ואז לחזור אליכם עם השם של הדגם ולשאול על "מחלות " ?

איפה לחפש ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמכל מה שהציעו כאן, היחידה שהיא גם פשוטה וגם זולה וגם בעלת ניחוח קלאסי היא החיפושית. תוכל להשיג אפילו ב 1000 ש"ח רכב נוסע.

העצה שלי היא שתקנה רכב נוסע. אל תגע בגרוטאה, בטח לא כפרוייקט ראשון. זה יתברר כפרוייקט יקר מאד, גם כספית וגם נפשית.

ודבר שני, בדוק את הניירות. זה חשוב.

אם אתה רוצה יותר לכוון הסיטרואנים, אכן דה שוו, או דיאן ואפילו ויזה הן פיתרון טוב בשבילך.

בהצלחה

בני

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, רוב ההצעות שקיבלת הן למכוניות שאינן רכבי אספנות לפי משרד הרישוי, ולכן ייעלו לך ממון רב בטסט וביטוחים!

אם אתה מחפש פרוייקט ראשון לפירוק והתעסקות, שמן הסתם לא ישמש ליום יום - קח בחשבון ששווה לקחת רכב מתחת לשנת 73, כדי להוזיל את אחזקתו.

ומצטרף להמלצה של חיפושית (החזקתי אחת כזאת). אם יש לך בעיה איתה, אז לך על אסקורט/קורטינה, או איזה אופל ישנה. אפשר עוד לראות כאלו מסתובבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני קונה משהו סוף שנות השבעים תחילת שמונים אז יש לי יותר חלקים, חלקים יותר זולים ואני יכול לקנות משהו לא כל כך רע במעט כסף

לעומת זאת ההחזקה תהיה יחסית גבוהה אני מבין (כמה יעלה לי ביטוח חובה וטסטים ?)

אם אני לוקח אספנות (הבנתי שלא כל רכב בן 30 ומעלה הוא אספנות ? איך זה עובד ?)

אז החלקים יהיו יותר נדירים ובטח יהיה לי יותר יקר להשיג אותם אם בכלל ?

ואם אני ימצא משהו ששוה באמת הוא יעלה לי יותר כסף (אני מתכוון יותר מ2000) אפשר למצוא משהו בסביבות 2000 שכדאי לקנות ?

אני לא ממש רוצה את הרכב בתור השקעה רצינית, שיקום מחדש והכל אני רוצה רכב יחסית נוסע בשביל יותר ללמוד מהפירוק וההרכבה שלו.

כשעלות הביטוח והטסטים אמורה להיות נמוכה יותר (מישהו יכול להגיד לי בדיוק איך זה עובד?)

נסו להפסיק להמליץ לי על חיפושית כי אני באמת לא מוכן לזה, אבל רנו 5 סיטרואן ויזה אם הולכים על השנים האלה נשמעות לא רע בכלל.

עזרו לי למצוא מה עלי לחפש ואז לחפש מה עלי למצוא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רכב פרטי ומסחרי קטן וכן אופנוע ששנת הייצור שלו הוא יותר מ 30 שנה אחורה, יכול להיות רכב אספנות. הפרוצדורה מאד פשוטה: בעל הרכב ניגש למשרד הרישוי ומבקש להפוך את הרכב לאספנות ועל המקום הוא מקבל רשיון חדש...

סיטרואן ויזה עדיין לא יכולה להיות רכב אספנות.

אם אתה לא רוצה חיפושית נסה פיג'ו 404 או וולוו 144. הן זולות לאחזקה ויש להם חלקים.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלי.למה לסתבך?למה שלא תקנה אופנוע/קטנוע?גם זול וגם אחלה פרוייקט בתור התנסות ראשונית.לי יש למברטה משנת 69.הייתי ממליץ לך דווקא על ווספה ישנה(יש אפילו אחת למכירה כאן בפורום שנת 71).הבחירה בקטנוע עדיפה כי הפרוייקט יותר פשוט וזול לעומת מכונית.פחות פח.פחות חלקים.הרבה ווספות ישנות בשוק-מעט ישנות ויפות.אולי תוסיף אחת?

לגבי הצבא-עם הקבא והפרופיל שלך:שריון!בתור טנקיסט או אפילו איש חוליה טכנית (חיל חימוש) תקבל יופי של ידע וניסיון.שיהיה בהצלחה בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע מצטער אבל מכוניות זה הקטע שלי מה גם שאין לי רישיון לאופנוע ואני גם לא מתכנן לעשות למרות שזה נראה לי ממש כיף, אבל בגדול הרעיון שמישהו יכול להרוג או לשתק אותי כל כך בקלות גם אם אני יסע בזהירות וכמו שצריך די מטריד כשחושבים על להוציא רישיון לאופנוע.

בכל אופן עסקי הוא מכוניות בכלל וצרפתיות בפרט

בקשר להודעה של בני

פג'ו 404 הדהימה אותי תמיד אבל נראה לי שהיא תהיה קצת יקרה לא ?

לא דיברתם על ההבדל בין ההוצאות על רכב בן 20 לרכב בן 30

והשאלה האחרונה שלי היא איפה אני יכול למצוא את הרכבים האלה חוץ מבפורום ובחניות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע מצטער אבל מכוניות זה הקטע שלי מה גם שאין לי רישיון לאופנוע ואני גם לא מתכנן לעשות למרות שזה נראה לי ממש כיף, אבל בגדול הרעיון שמישהו יכול להרוג או לשתק אותי כל כך בקלות גם אם אני יסע בזהירות וכמו שצריך די מטריד כשחושבים על להוציא רישיון לאופנוע.

בכל אופן עסקי הוא מכוניות בכלל וצרפתיות בפרט

בקשר להודעה של בני

פג'ו 404 הדהימה אותי תמיד אבל נראה לי שהיא תהיה קצת יקרה לא ?

לא דיברתם על ההבדל בין ההוצאות על רכב בן 20 לרכב בן 30

והשאלה האחרונה שלי היא איפה אני יכול למצוא את הרכבים האלה חוץ מבפורום ובחניות ?

אם אתה מחפש צרפתיות אז אני מכיר פיז'ו 304 למסירה עם בלוק מנוע סדוק, הרכב עומד בין 5 ל-10 שנים אבל במצב טוב מאוד יחסית לזמן שהוא עמד !!! יכול להיות שאני גם יוכל להפנות אותך לבחור שימכור לך בלוק מנוע במחיר ממש זול . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אני מחפש משהו למתחילים ונראה לי קצת גדול עלי בשלב הזה להחיות רכב שלא זז כל כך הרבה זמן

אבל ראיתי בפורום שיש בחור שמחפש מנוע לטנדר 403 אולי אתה יכול לעזור לו.

אני בכל אופן מחפש משהו פשוט למתחילים-מתחילים מאוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...