Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעורב בתאונת דרכים ללא ביטוח

שימו לב! השרשור הזה בן 4833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני מספר ימים הייתי מעורב בתאונת דרכים מאחר שרכב שלא עצר בעצור בצומת שהרמזור בו לא עבד.

בזמן התאונה לא היה לי ביטוח בתוקף.

מה עושים? למי פונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הנזק שנגרם לך ? לרכב שלך ? לרכב השני ? לנהג או נוסעי הרכב השני ?

איזה ביטוח לא היה בתוקף חובה ? מקיף ? צד ג' ?

וכמובן מי אשם בתאונה כפי ששאל קודמי.

עזור לנו לעזור לך וספק קצת יותר פרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נסעתי בדרך ראשית ותוך כדי חציית צומת מרומזר שבאותו הזמן הרמזור לא עבד, רכב שנכנס לצומת מצד ימין שלי ששם ישנו תמרור עצור, וכנראה לא עצר התנגשתי בו.

איך קובעים מי אשם?

לא היה לי שום ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאין כאן אשמה מוחלטת לצד כלשהו. שני הצדדים התרשלו. הנהג האחר התרשל משום שלא ציית לתמרור עצור, ואילו אתה אשם מכיון שלא וידאת שהנך נכנס לצומת פנוי.

מה שאני מעריך שיקרה זה שהמקרה שלך יגיע לביהמ"ש, אשר יחליט מה יחס האשמה בין הצדדים. נראה לי שאשמתו של הצד הפוגע תהיה גבוהה מאשמתך שלך. בכל אופן, כדי לדעת כמה כסף יצא לך מהכיס, יש לסכום את סך הנזק (שלך ושלו) ולהכפילו במידת האשמה שנקבעה לכל אחד מכם. אם היה לך ביטוח, היית יכול לתבוע אותו על הנזק הזה, אבל היות ואין לך, אתה זה שיישא בו.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל אחד מכם מוכן לשאת בעלות הנזק של עצמו, אין צורך במשפט. לעומת זאת, אם אחד הצדדים מעוניין בפיצוי והצד האחר מסרב לשלם לו, אז יש צורך בתביעה ובית משפט.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנהלות המומלצת תלויה בגובה הנזק.

אם הנזק קטן יחסית (הנזק הכולל לא הרבה מעבר להשתתפות עצמית של הביטוח של הרכב השני) - לדעתי תסגרו ביניכם שכל אחד מתקן את הרכב שלו וזהו. תגבו את זה בתצהירים הדדיים שאין לכם טענות זה כלפי זה.

אם הנזק גדול - לדעתי הכי טוב לך לסגור עם הנהג השני שהוא יתבע את הביטוח שלו וידווח להם שהוא אשם 100%, שזו בעצם האמת (זה לא משנה לו בכלל כמה אחוז הוא אשם, ה.ע משלמים פעם אחת), ואתה תשלם לו במזומן את ההשתתפות העצמית שלו.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, אכן הלכתי לסגור עם הנהג שהיה מעורב איתי בתאונה, הוא הסכים אך דורש שהשלם לו עבור השתתפות עצמית+ ירידת ערך+תוספת פרמיה לשנה הבאה, בסך הכל הגיע לכ- 10 אלפים שח' שהוא דורש ממני כדי לסגור עניין.

לי זה נראה נורא מוגזם. וכל זה לא כולל את תיקון הרכב שלי.

מה כדאי לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייך, אכלת אותה, נפלת על נוכל.

הבחור במילים אחרות מנסה להוציא ממך את כל עלות התיקון של הרכב שלו + הוצאות נלוות.

עכשיו גם כנראה יש לו הודעה מוקלטת שלך מודה באשמה.

עצתי? לך לבית משפט (מכיוון שהזכות הייתה שלך אין לך מה להפסיד, לא יפסקו נגדך אלא מקסימום יפסקו שתתחלקו בהוצאות), תנפח את הנזק שלך גם ל-10K ש"ח כי אם השופט/ת יפסוק שאתם מתחלקים בהוצאות (ולא שכל אחד יתקן את הרכב שלו) שלא יווצר מצב שלך יש נזק של 2K ש"ח ולו של 10K ש"ח אז כ"א ישלם 6K ש"ח.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא יווצר מצב שלך יש נזק של 2K ש"ח ולו של 10K ש"ח אז כ"א ישלם 6K ש"ח.

אם בית משפט מחליט ששני הצדדים אשמים בנזק באותה מידה אז משמעות ההחלטה שכל אחד מהצדדים נושא ב- 50% "אשם" ולכן צריך לכסות 50% מהנזק של הצד השני.

אם נקח את הדוגמה של REDROSE ל א' יש נזק של 2,000 ול- ב' יש נזק של 10,000 ש"ח אז החלטת בית המשפט תהיה ש א' צריך לשלם ל- ב' 5,000 ש"ח ואילו ב' צריך לשלם ל- א' 1,000 ש"ח. כלאמר, לא עושים ממוצע של הנזק כפי שנכתב על ידי קודמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...